Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Shqiptar nga Prizreni Maska e VETON-JURISTI
    Anėtarėsuar
    15-07-2008
    Vendndodhja
    Ne Prizren ma te bukurin vend
    Postime
    58

    Adelina Berisha

    Kėngėtar 20 vjeēare, Adelina Berisha ka treguar pėr Rozė planet e saj pėr tė ardhmen dhe pėr thashethemet nė lidhje me kėngėtarin nga Shqipėria, Stine.


    Ėshtė njėra prej kėngėtareve qė zakonisht ka thashetheme pėr tė. Madje ėshtė thėnė se atė e kanė kopjuar edhe kėngėtare tė mėdha. Por, Adelina nuk merakoset pėr kėtė. Ajo nuk i do shumė festivalet pėr shkak tė dallavereve, kurse pėr Stinėn thotė se e ka vetėm shok dhe asgjė tjetėr.

    Rozė: Cilat janė planet tua momentale?
    Adelina: Unė sapo e kam mbaruar videklipin mė tė ri. Kėngėn e ka bėrė Don Arbas, tekstin Mc Beka, ndėrsa videoklipin Max Produksion, i cili pritet qė kėtyre ditėve tė promovohet edhe nėper televizione. Gjithashtu do ta bėjė edhe albumin tim mė tė ri qė do tė pėrmbajė shume kėngė tė ndryshme qė nuk janė tė dėgjuara.

    Rozė: A po planifikoni tė merrni pjesė nė ndonjė festival tė sivjetshėm?
    Adelina: Tė them tė drejtėn nėpėr festivale ka kohė qė nuk jam prezantuar. Festivali i fundit qė unė kam marrė pjesė ka qenė nė njė festival nė Bullgari, ku kam fituar dy ēmime. Ka qenė festivali “Life”, ku e kam pėrfaqėsuar Kosovėn, ndėrsa nėpėr festivale tjera nuk kam marrė pjesė sepse nuk u besoj shumė festivaleve. Kjo sepse gjithēka shkon me tė njohshėm dhe jo me talentin e kėngėtareve, kėshtu qe derisa tė bėhet festivale reale nuk dua tė marr pjesė nė to.

    Rozė: Si e vlerėsoni bashkėpunimin tuaj me Stinėn?
    Adelina: Ka qenė njė bashkėpunim shumė i suksesshėm dhe ėshtė pėlqyer shumė kėnga. Kėngėn e ka bėre Stine, gjithashtu edhe tekstin, ndėrsa videoklipin EnterMedia dhe i falėnderoj tė gjithė qė e kanė pėlqyer kėngėn time.

    Rozė: A mendoni tė vazhdoni prapė bashkėpunimin?
    Adelina: Me siguri qė po sepse ka qenė njė bashkėpunim shumė i pėlqyer.

    Rozė: Kanė qarkulluar fjalė qė keni njė lidhje me kėngėtarin Stine. Sa ėshtė e vėrtetė kjo?
    Adelina: Tė them tė drejtėn, unė dhe Stine kemi raporte shumė tė mira shoqėrore. Unė pėr momentin nuk kam tė dashur dhe jam shumė e lirė.

    Rozė: Ēka mund ta disponojė Adelinėn?
    Adelina: Shoqėria e mirė ose kur unė jam me shoqen time dhe rrimė sė bashku dhe diskutojmė ato problemet tona apo ato tė mirat qė na kanė ndodhur. Edhe nėpėr mbrėmje argėtohem shumė dhe disponohem shumė, sepse kam shumė dėshirė kur i shoh qė tjerėt po kėnaqen.

    Rozė: Kėnd e konsideroni si rivale? Dhe ēfarė ju dallon ju nga kėngėtaret e tjera?
    Adelina: Tė gjitha kėngėtaret janė tė mira. Jam shumė e lumtur qė nė Kosovė ka artiste dhe kėngėtarė kaq tė mėdhenj, kėshtu qė secili e ka stilin e vet dhe orientimin e vet nė kėndim dhe me atė ēka merret. Kėshtu qė nuk mund tė them asgjė. Unė mė shumė merrem me punėt e mia dhe drejtimet e mia, por vėrtet ndihem mirė kur i shoh tė lumtur.

    Rozė: A ka ndonjė gjė qė do ta lije pėr karrierė?
    Adelina: Jo, pėr karrierė nuk do tė lija asgjė. Unė qė nga mosha katėrvjeēare merrem me muzikė sepse muzika pėr mu nuk ėshtė obsesion, por ėshtė gjithēka. Muzika ėshtė jeta ime! Pa muzikė nuk e paramendoj jetėn.

    O sa mirė qė jam Shqiptar

  2. #2
    Nje teme per Adelina Berishen ?? Si kafshate e madhe per dike qe merret me muzike e ska lidhje me te
    Perėnditė caktuan qė, para suksesit, njeriu tė djersitet.
    Hesiodi

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •