Close
Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 207
  1. #41
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    rroft Injoranca e madhe ne shqiperi..kaq te mbrapa mbetur qenkan ato qe kan dalur ato 400 persona e kam fjalen....eeeee kjo pik e zez
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  2. #42
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    z.edvin kjo protest nuk esht raciste perkundrazi shum e qelluar mos harro se disa shqipfoles poj keq perdorin kto realy ty show si ne kosove ashtu edhe ne shqiperi aty hyn dhe dalin mbeturinat e kombit siq esht rasti iketi homo sezalit nga shqiperia edhe asaj lavires nga kosova ecila ne prishtin njihet se perdashnor kishte nje serb te nje qyteze nga GRAQANICA te kesh serb dasshnor esht nje idiotizem i klasit te par pastaj me von kishte nje zezak te afrikes NGA GANA kta pomendon se nese je homo ose lezb apo te kesh dashnor serb apo zezak je europian
    Une solla lajmin, po te shohesh te burimi, une nuk jam autori i lajmit, dhe nuk do te thote qe une i kam thene ato fjale.
    Protesta nuk eshte e qelluar, sepse kur sala deklaroi se do te martonte homot, te gjithe lezhjanet e malsoret e aprovuan dhe nuk protestuan.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Reschen
    Anëtarësuar
    07-12-2008
    Postime
    450
    Jo more Edvin nuk eshte se do te bjere qeveria, por politikanet shqiptare qe miratojne ligje te tilla per njohjen e homoseksualeve ne shoqeri nuk kane bakgrund fetar. Ne nje pyetje qe i eshte bere nje prifti katolik ne lidhje me homoseksualizmin thuhet keshtu:
    Neqoftese Zoti krijoi njeriun dhe Zoti eshte kunder homoseksualeve, atehere perse krijoi njerez homoseksuale?
    Pergjigja e priftit eshte kjo:
    Zoti nuk i ka krijuar njerezit si homoseksuale. Per arsye te ndryshme disa kane keto lloj prirjesh. Duke shprehur lirshem deshirat homoseksuale eshte ne vullnetin e ketij njeriu. Por kjo bi ne kundershtim me ligjet etike natyrore te Zotit
    Nje pyetje tjeter drejtuar priftit per homoseksualizmin per te cilen po jap vetem pergjgjenJa dhe nje pergjigje tjeter
    Pergjigja e priftit per nje tjeter qe shtron pyetjen per homoseksualizmin:
    Vepprimet homoseksuale nuk jane ne pajtim me planin e Zotit per krijimin e njeriut. Kjo do te thote qe ka nje domethenie per jeten e njeriut e cila eshte e shkruajtur ne natyren e saj njerezore. Kisha thote se eshte Zoti qe e krijoi njeriun me ate kete natyr qe ka. Natyra njerezore nuk eshte vetem trupi i njeriut por harmonia ndermjet trupit te njeriut dhe frymes shpirterore. Njeriu eshte krijuar sipas shembelltyres se Zotit. Kjo do te thote se eshte nje perkryerje ne ngjashmeri me Zotin. Zoti eshte dashuri. Ne Bibel, Zoti na njofton se cila eshte dashuria qe na ben ne ti ngjajme Zotit. Atje shfaqet domethenia me kontaktin seksual dhe kjo realizohet ne martesen ndermjet nje burri dhe nje gruaje. Krijimi i mardhenive ndermjet nje burri me nje burre tjeter dhe nje gruaje me nje grua tjeter eshte kunder rregullit te krijimit dhe kjo eshte domethenia me natyre e njeriut. Per kete arsye kjo eshte gabim. Dhe per kete arsye kisha katolike nuk i pranon veprimet homoseksuale. Nga ana tjeter neqoftese nje njeri ka prirje homoseksuale ai person nuk fajesohet neqoftese shmang veprime homoseksuale

  4. #44
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Sa vuajm ne shqiptaret per icik reputacion !

    Po ata shqiptar qe vjedhin, vrasin ,bejn 1000 te zeza , do te thote qe te gjithe keshtu jane ???
    Homoseksualiteti nuk eshte ngjitse !
    Ose je homo ose nuk je .



    Klodi duhet me u arratis nga skiperia
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin

    Klodi duhet me u arratis nga skiperia
    Le te kerkoj azil si i perndjekur, megjithese zor se ta besojne te huajt kur ne Shqiperi martesa e tyre eshte e ligjeruar.
    Ti brar ke ngaterruar teme me duket.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    jo o mie..

    shko pieti ata protestuesit..po nuku qene fanatike te ed rucit..

    nuku bejn protest per klod ata..
    se me qen nuk votonin ed pezen e rucit..
    ata bejn protest se namiku dokle do kete thene.. duhet te duket sikur cdo pellembe e ksaj toke vlon nga urrejtja per regjimin diktatorial te berishes..

    kshu oj qik..

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Reschen
    Anëtarësuar
    07-12-2008
    Postime
    450
    Izadora ti je edhe moderatore ne forumin shqiptar dhe serioziteti jot ne komente i ben anetaret e forumit te mendojne me seriozisht per te kuptuar kete fenomen. Po shkruajme per homoseksualitetin dhe neqoftese e lexove komentin tim siper tendit, thashe se ne Shqiperi politikanet nuk kane backgrund fetar prandaj miratojne cdo lloj ligji qe u vjen permendesh. Mos ndoshta duhet te qeshim dhe te jemi sa me pak serioze apo valle nuk jemi te afte te komentojme ate. Ndoshta ti nuk beson ne Zot prandaj te vjen per te qeshur. Te kerkoj ndjese ndoshta jam gabim une
    Nje dite tjeter do te shkruaj nje pjese nga Bibla ndoshta mund ta shfletosh edhe vete neqoftese e gjen nje fare perkufizimi per dashurine qe Zoti na shpreh dhe lajmin qe na jep ne Bibel per mardheniet seksuale dhe martesen.
    Per te gjithe te krishteret ne Rome Kap 1 vers18-32

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    jo o mie..

    shko pieti ata protestuesit..po nuku qene fanatike te ed rucit..

    nuku bejn protest per klod ata..
    se me qen nuk votonin ed pezen e rucit..
    ata bejn protest se namiku dokle do kete thene.. duhet te duket sikur cdo pellembe e ksaj toke vlon nga urrejtja per regjimin diktatorial te berishes..

    kshu oj qik..
    Po mo po. Ik pyeti ti, se ti e ke merak ed rucin. Ka mundesi per ty edhe klodin e ka nxit ed ruci te shprehet qe eshte homo. Ai ne te vertet nuk eshte, se nuk ka Shqiptar homo.

  9. #49
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga gjethplepi Lexo Postimin
    Jo more Edvin nuk eshte se do te bjere qeveria, por politikanet shqiptare qe miratojne ligje te tilla per njohjen e homoseksualeve ne shoqeri nuk kane bakgrund fetar. Ne nje pyetje qe i eshte bere nje prifti katolik ne lidhje me homoseksualizmin thuhet keshtu:
    Neqoftese Zoti krijoi njeriun dhe Zoti eshte kunder homoseksualeve, atehere perse krijoi njerez homoseksuale?
    Pergjigja e priftit eshte kjo:
    Zoti nuk i ka krijuar njerezit si homoseksuale. Per arsye te ndryshme disa kane keto lloj prirjesh. Duke shprehur lirshem deshirat homoseksuale eshte ne vullnetin e ketij njeriu. Por kjo bi ne kundershtim me ligjet etike natyrore te Zotit
    Nje pyetje tjeter drejtuar priftit per homoseksualizmin per te cilen po jap vetem pergjgjenJa dhe nje pergjigje tjeter
    Pergjigja e priftit per nje tjeter qe shtron pyetjen per homoseksualizmin:
    Vepprimet homoseksuale nuk jane ne pajtim me planin e Zotit per krijimin e njeriut. Kjo do te thote qe ka nje domethenie per jeten e njeriut e cila eshte e shkruajtur ne natyren e saj njerezore. Kisha thote se eshte Zoti qe e krijoi njeriun me ate kete natyr qe ka. Natyra njerezore nuk eshte vetem trupi i njeriut por harmonia ndermjet trupit te njeriut dhe frymes shpirterore. Njeriu eshte krijuar sipas shembelltyres se Zotit. Kjo do te thote se eshte nje perkryerje ne ngjashmeri me Zotin. Zoti eshte dashuri. Ne Bibel, Zoti na njofton se cila eshte dashuria qe na ben ne ti ngjajme Zotit. Atje shfaqet domethenia me kontaktin seksual dhe kjo realizohet ne martesen ndermjet nje burri dhe nje gruaje. Krijimi i mardhenive ndermjet nje burri me nje burre tjeter dhe nje gruaje me nje grua tjeter eshte kunder rregullit te krijimit dhe kjo eshte domethenia me natyre e njeriut. Per kete arsye kjo eshte gabim. Dhe per kete arsye kisha katolike nuk i pranon veprimet homoseksuale. Nga ana tjeter neqoftese nje njeri ka prirje homoseksuale ai person nuk fajesohet neqoftese shmang veprime homoseksuale
    Aman mos na u merrni me prifterinj katolike, hipokrite pedofile e homoseksuale vete, homoseksuale qe shajne e jane kundra homoseksualeve...

  10. #50
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    jo o mie..

    shko pieti ata protestuesit..po nuku qene fanatike te ed rucit..

    nuku bejn protest per klod ata..
    se me qen nuk votonin ed pezen e rucit..
    ata bejn protest se namiku dokle do kete thene.. duhet te duket sikur cdo pellembe e ksaj toke vlon nga urrejtja per regjimin diktatorial te berishes..

    kshu oj qik..
    Po po, bile e degjova namikun duke thene qe do ta bejne edhe salen homo, obobo, si do shkoje puna e politikes tani....

  11. #51
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga gjethplepi Lexo Postimin
    thashe se ne Shqiperi politikanet nuk kane backgrund fetar prandaj miratojne cdo lloj ligji qe u vjen permendesh. Mos ndoshta duhet te qeshim dhe te jemi sa me pak serioze apo valle nuk jemi te afte te komentojme ate. Ndoshta ti nuk beson ne Zot prandaj te vjen per te qeshur. Te kerkoj ndjese ndoshta jam gabim une
    Miratimi i ligjit per hoseksualet, edhe pse eshte shume shpejt per shqiperin, nuk ishte i nevojshem,
    ka te bej me te drejtat e njeriut .
    E vertet qe homoseksualiteti del jashte natyres njerzore, por nuk e injoron dot eshte po aq i vjeter sa vet njerzimi.

    Para zotit jemi te gjithe te barabart, mos mendo se heterot do shkojne ne parajs :-)
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Reschen
    Anëtarësuar
    07-12-2008
    Postime
    450
    Edhe kengetari Elton Xhon (irlandez) para nje muaji ne nje prononcim per shtypin tha se Jezu Krishti ishte pederast, i dinte hallet e botes dhe u kryqezua per te zhdukur keto probleme.
    Mire une qe besoj ne Jezu Krisht dhe kur lekundem ne disa raste e kerkoj ndihmen e Zotit, po cfaj ka nje brez i ri dhe shume lloj gjeneratash te degjojne perkufizime te tilla qe largojne njerezit nga rruga e Zotit.
    E perbashketa e fjaleve te Elton Xhonit me ato cfare thoni ju nga pakujdesia nuk eshte se duhet te na cudise se shqiptaret jetuan plot tre dekada pa fe e pa Zot por shqiptaret nuk e kuptojne dhe as nuk do ta kuptojne ndonjehere se ka Zot dhe nese ai u shfaqur ndonjehere e ju nuk e keni pare e ndier afersine e tij, dashurine e tij, te mbroje dhe te drejtoje ne rrugen e amshuar.

    Fajesia e gjinise njerezore.
    Shkeputur nga Bibla. Letra drejtuar Romakeve, faqja 1590

    Hidherimi i Hyjit, vertet, zbulohet nga qielli kunder cdo mbrapshtie e padrejtesie te njerezve, te cilet me padrejtesi s´e lene te veproje e verteta." E pra cka mund te dihet per Hyjin, njerezit e kane te qarte, vete Hyji u a ka zbuluar. E ne te vertete, perkryemerite te tij te papashme, pushteti i tij i amshuar dhe hyjnia, atje qe prej krijimit te botes, mund te shihen me ane te mendjes ne saje te vepravete tija: prandaj nuk kane se si te arsyetohen. Sepse edhe pse e njohen HYjin, nuk ja dhane nderimin e duhur as falenderimin ashtu si i perket Hyjit, por perkundrazi treten ne arsyetime te zbrazeta te veta e keshtu u erresua zemra e tyre pa kuptim. Duke dashur ta tregojne veten per te mendshem u bene te marre dhe e nderrune lavdine e Hyjit te pashkaterrueshem me idhuj- piktura qe paraqesin njeriun e pashkaterrueshem, shpendet shtazet katerkembeshe e zvarraniket. Prandaj edhe Hyji lejoi te bien, sipas prirjeve te zemres se tyre, ne felligeshti e keshtu ata vete cnderojne trupin e vet. Ata e nderruan Hyjin e vertete me idhuj:nderuan dhe u sherbyen krijesave ne vend te Krijuesit i cili eshte i bekuar ne amshim. Amen
    Per kete arsye Hyji lejoi te poshterohen me vese cnderuese: femrat e tyre shendrruan mardheniet natyrore me ato kunder natyres, po keshtu edhe meshkujt--- duke lene mardheniet natyrore me femren, u dogjen ne prirje te ndyta njeri kunder tjetrit , keshtu-- meshkujt me meshkuj, bejne felligeshti e ne trup te vet marrin pagen e kobshme te merituar te gabimit te vet.
    Mbasi e cmuan se per ta nuk vlen te jetojne si meson Hyji, vete Hyji lejoi qe ta ndjekin mendjen e tyre te prishur e keshtu te bejne cka nuk u ka hije, plot me cdo lloj padrejtesie, zemerkeqesie, lakmimi, shpirtligesie: plot smire, vrasje, grindje, tradhti, plot qellime te keqija, spiune, shpifes, urrejtes se Hyut, faqezeze, krenare, madheshtore, hartues te keqijash, te padegjueshem ndaj prinderve, te cmendur, te pabese, te padhimshem, te pameshirshem. Edhe pse e dine urdheresen e Hyjit- se ata qe i bejne keto vepra- meritojne vdekjen, ata jo vetem qe vazhdojne t´i bejne veprat e tilla, por madje edhe i miratojne me plot pelqim ata qe i bejne keto.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Reschen : 13-03-2010 më 13:59 Arsyeja: ndryshim

  13. #53
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Ende me fene ju??? PO lexon lajmet se cfare abuzimesh pedofile kane bere prifterinjte katolike ne Gjermani e Evrope?

  14. #54
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Gjithe ata qe jane jashte Shqiperise dhe Kosoves jane te civilizuar , kurse shumica e atyre qe jetojne ne keto vende jane te prapambetur .

    Me nje ane kur te bisedojshe per lirite e njeriut thojne mos sjellni kultura tjera duke u mbeshtet disa edhe ne Kanun , kjo vlen per ato raste kur ju konvenon .
    Ne anen tjeter per disa raste tjera Kanuni humb dhe vin ne shprehje lirite e njeriut qe per rastin e 1 nuk vlejshin .

    Sipas llogaris sime kjo eshte dyftyrsi


    Sa per temen , nuk kisha thon me pas protesta kunder homove , por duhet me dal e mi hjek qafe .

  15. #55
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    vetem njerezit pa vlere merren me protesta te tilla ... siduket skane ndonje gje me te mire per te bere ...

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Nje njeri qe eshte apo deshiron homoseksualitetin ka te drejte ashtu si gjithe te tjeret qe te beje jeten e tij.
    Nuk gjykohet njeriu simbas gustove seksuale,por gjykohet per ate qe eshte ne jete dhe sjelljet e tij.
    Shoqeria shqiptare mbase ka shume njolla ne ndergjegjen e saj,por eshte e drejta e pamohueshme te protestosh kur persona te tille fillojne e behen vipa.
    Ne Big Brother po mundohen te nxjerrin ne drite sinqeritetin dhe guximin e ketij djalit qe u shpreh se eshte homoseksual.Por me kete gjest nuk ndihmohet shoqeria shqiptare qe te thyej nje tabu.Ne jemi keshtu,kemi traditat dhe zakonet tona,te cilat nuk jane ato te Klodit.

    Mbreme ne Top Chanel kishin ftuar edhe ambasadorin amerikan dhe ate hollandez qe pergezuan nenen e Klodit per guximin e djalit te saj.
    Ky eshte turp per ne shqiptaret dhe jo qe Klodi eshte homoseksual.
    Personalisht nuk me intereson gusto seksuale e dikujt,por kur duan ta paraqesin si nje hero,si nje person i guximshem dhe i vertet,ky eshte kulmi.
    Cili mesazh i percillet shqiptarev ne kete rast?
    Qe bota hecen perpara,qe nje cope dylber i jep leksione shoqerise shqiptare.
    Dylberi i mire me shoke shume.
    Normale qe jeta eshte e tij dhe mund te beje ate qe don,por mesazhi qe i arrin shqiptareve eshte ai qe keta persona duhen pranuar ne shoqerine tone.Ai ka bere zgjedhjen qe te jete dylber,une bej zgjedhjen qe te mos ta pranoj,dhe si une shpresoj ta mendojne shumica e popullit shqiptar.
    Cfare do ti mesojme femijeve tane?
    Qe ka edhe meshkuj qe shkojne me meshkuj,qe nuk mund te kene femije,dhe qe i bejne gropen shoqerise.
    Shume mesazh te bukur do ti percjellim.

    Nje personi qe i bie bretku gjithe diten per te mbajtur familjen me buke,me te gjitha veshtiresite qe kalon Shqiperia,Ky eshte heroi i shoqerise shqiptare.
    Por jo nje gay qe ka mesuar te perdori prapanicen per te luftuar mentalitetin shqiptar.
    Kete une nuk mund ta pranoj kurre.
    Si djale mund te jete shume i mire,i sjellshem,i edukuar,fisnik dhe bujar.
    Por te gjitha keto jane veti qe nje njeri i mban brenda vetes dhe nuk i shpalos majtas djathtas.
    Nje person ka te drejte te beje ate qe don me veten,por ka disa limite qe nuk duhen kaluar.Nuk do ta doja kurre nje person te tille ne rrethin tim familjar dhe shoqeror.
    Ndryshuar për herë të fundit nga leci : 14-03-2010 më 04:59
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Reschen
    Anëtarësuar
    07-12-2008
    Postime
    450
    Ate pjesen e shkeputur nga Bibla e kam terhequr nga nje websit e cila nuk eshte ne gjuhen shqipe dhe aty shtrohen pyetje nga njerezit qe jane kurioze dhe prifti jep pergjigje ashtu sikur di vete dhe me pjese nga Bibla.

    Pastaj neqoftese do te shfajesohemi per pamundesine tone per te lexuar Biblen, duke shenjuar disa prifterinj te cilet dalin prej rruges se Zotit , kjo nuk me duket arsyetim i sinqerte.

  18. #58
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    homoseksualizmi eshte semundje o njerez ,ketu nuk flitet per te drejta, ketu behet fjale per cregullim hormonal ,keta njerez kane nevoje per sherim ose per likuidim sepse po e infektojne erdhe shoqrine e shendoshe.

    une per vete kisha propozuar qe te gjithe te ngulen ne nje hu te madh, ndoshta u kalon smundja

    kete qe bejne njerezit as edhe kafshet me te egra nuk e bejne

  19. #59
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    edhe bibla nuk ben pune ketu ,sepse i shohim skandalet e priftave

    ketu ben pune vetem ajeti Kur`anor ,ku lejon martesen me 4 gra ,por vazhdon ..nese frikesoheni se do te jeni te padrejte atehere martophuni me nje... cfar doni tani....nese nukme doni kete prisni abuzimet e femijeve nga priftat.. kujdes mos dergoni femijet ne kishe

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Koper08
    Anëtarësuar
    02-04-2008
    Postime
    22

    "shtepia Publike" Big Brother

    Lexova me kujdes te gjitha postimet mbi kete ceshtje qe mendoj eshte mjaft e ndjeshme sidomos per shoqerine Shqiptare dhe me thene te drejten disa me pelqyen vertet dhe jane reagime normale ,sikurse nuk jam dakord me disa te tjere qe sidomos e lidhin me politiken .Gjithsesi edhe une do jap mendimin tim ne lidhje me kete ceshtje.
    Une do e filloja me pyetjen cfare e dallon njeriun nga kafsha sidomos ne kete aspekt?
    Duke i dhene pergjigje kesaj pyetje i jepet pergjigje te gjithave te tjerave .
    Edhe kafsha qe eshte kafshe nuk e ben kete pune qe bejne njerezit (nese mund te quhen te tille)pra njeriu os keto lloj njerezish as ne kategorine e kafshes nuk futen ,keta lloj njerezish edhe perfeksionin e natyres duan ta dhunojne kur natyra cdo organi te njeriut i ka percaktuar funksionin e vet,pra cfare mund te thuash me shume per keto lloj speciesh aq me teper kur trumbetohet se kjo eshte e drejte e njeriut po cilit njeri ?Atij qe eshe kafshe nuk mund te quhet flas per kete kategori tipash .
    Shtepia publike big brother ose reality show qe veq edukativ nuk mund te jete dhe ku ato qe ndodhen brenda saj jane vetem tip kaviesh qe sherbejne per rritje audience dhe ku te gjithe shtiren ose mundohen te behen interesant duke vepruar ashtu siq veproi dylberi nga Lezha ,ose bejne si te dashuruar vetem per te siguruar fansa os votues ,pra kjo eshte nje shtepi qe prodhon tipa te tille
    Pra te nderuar forumiste bythqimlliku nuk eshte kulture ose e drejte e dikujt por eshte nje veprim qe nuk mund te pranohet ne asnje menyre

Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •