Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e don lico
  Anėtarėsuar
  26-01-2010
  Postime
  331
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndihme me nje kompjuter apple

  Me ka rene ne dore nje kompjuter apple por nuk i kam paswordin, thjesht doja te dija keta kompjutera pranojne sistem tjeter opertiv si vista XP apo windows 7???
  Se me sa kam degjur keta lloj kompjuterash nuk pranojne sistem tjeter por thashe mos ka ecur teknologjia dhe kane nxjerre ndonje gje shtese.

  Flm paraprakisht
  have a little faith!!!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  futi nje mac os x mos e torturo e masakro me windows applen te lutem, me fal po ky ishte vetem mendimi jem

  sa per pytje shiko ketu ardi dhe darwin kan dhan disa pergjegje

  http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=50635

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e don lico
  Anėtarėsuar
  26-01-2010
  Postime
  331
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ore edhe une bashkohem plotesisht me mendimin tend po ai burri botes qe e ka sjelle edhe Windows XP nuk eshte ne gjendje te punoje tama jo me mac os, nuk eshte se e ka ndonje qefli qe te hyje te shkarkoje programe per mac apo te filloje te praktikoje mac gjithesesi flm per orjentimin qe me ke dhene me linkun
  have a little faith!!!

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  Mac-u ka aplikacion bootcamp asistent qe te ndihmon te instalosh vista ose windows7 ne mac.
  http://www.simplehelp.net/2009/01/15...omment-page-1/
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e don lico
  Anėtarėsuar
  26-01-2010
  Postime
  331
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Benseven11 ky tutoriali qe me ke postuar me lart eshte funksional por duhet te jesh brenda sistemi mac pra kompjuteri te jete i ndezur me nje fjale, kompjuteri qe kam une ben postin nqs quhet keshtu edhe ne MAC dhe pastaj kerkon paswordin e administratorit, une kete nuk e kam dhe nuk di si mund te hyj ose si mund te instaloj direkt nje windows 7???
  have a little faith!!!

 6. #6
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  Te kjo faqja
  http://support.apple.com/kb/HT1274?locale=nl_NL


  klik ne linkun blu poshte
  Resetting the original administrator account password
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po nje kompjuter apple qe nuk ka asnje os te instaluar pra eshte i formatuar si mund te bejeme booot me cd te windowsit

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kush me ndihmon

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •