Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 69
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,796

  Cila sht mosha ideale pr t patur fmij?!

  Ne ca moshe mendoni te beni/keni bere femij?
  Ju lutem gjithashtu na thoni dhe nivelin e arsimit qe keni/planifikoni te beni ose punen qe beni.

  Po e hap kte teme sot pas nje muhabeti me amoren per te ardhmen. Un gjithmon kam dashur te behesha mama qe ne mosh te re, por sipas llogarive dicka e till nuk eshte realistike per te ndodhur.
  Un dhe partneri im dhe pse i duam shume femiet nuk besojm se do jemi gati per te pakten 7-8 vite te tjera (vetem nqs ndodh ndo nje mbrekulli dhe fitojm ndo nje llotari lol).
  Dua te kem mbaruar edukimin, te kem gjetur nje pune te mire, te kem paguar te gjitha borxhet e shkolles dhe te kem lek per te bler nje shtepi para se te bej femij. pra aty 29-30 (dhe 34-35 per ate) duket me e llogjikshme per mua te filloj te bej bebusha

  Ju?


  ps. nuk jam e sigurt nese eshte hapur nje teme e till. sorry nqs eksiston kjo teme.

 2. #2
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657
  mire e paske bere planin, po ishalla ngel deri atehere
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #3
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657
  Mosha nuku tregohet. Po ama di te them, kur mbusha ato letrat/forms e doktoreshes, thx god nuk kisha shume faqe . Kapish, se kur kalon ne moshe te caktuar te bejne shume analiza. Dhe sesi te vjen kshu, sikur sje gati akoma.

  aaa po, qe femijet kane kohen e tyre. Sado plane te kesh, problemet sdo mbarojne ndonjehere. Mbaro shkollen, gjej nje pune dhe jepi.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 4. #4
  28-35 ... per femrat . thone qe me vone eshte shume e veshtire .

 5. #5
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  955
  Ne 25, kur te mbarosh te gjithe detyrimet e shkolles.thnx good mos te kesh borxhe shkolle...dhe te kesh gjet dashurine e vertet.Pak rendesi ka se sa lek te kem te mbledhura.Mjafton te jemi ne pune te dy.....dhe djalin shpejt....
  Wild and crazy can't be lazy

 6. #6
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Antarsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Postime
  360
  O Fierakja1367924 po e bere Femijen e pare te 30 imagjino te tretin te 40 Femija te jete 1 vjec kurse ty do te jete zbardhur koka dhe do te therrasin Gjyshe pastaj

  Per mendimin tim me mire te besh Femij qe ne moshe te re se po u plake ehe.

  Respekte nga une
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,796
  haha hi PAtosAraKNJDKJjsjaKJSh si je ti nje here?

  Te drejt ke dhe ti. Ate problem e kam menduar dhe un, por kur te filloj na mosha 28-29 do ti bej njeri pas tjetrit lol dhe do kem mbaruar per nja 4-5 vite planifikime jo llafe..

  uroj te jesh mire

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Antarsuar
  06-09-2002
  Postime
  708
  Martesa me e mire per djalin thone eshte nga mosha 23 deri ne 27. Vajzen 21 - 23.
  Mbas marteses pritet femiu. Keshtu ndodh zakonisht, se qiftet flejne bashk dhe nata eshte e gjate.
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 9. #9
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Postime
  3,440
  une e mendoj ke 22 der ke 26 per femrat per burrat ke 26 deri ke nja 32....une dhe burri tani jemi ne punime e siper per femi se i duam shume.....
  dhe per ato qe kan deshir te bejn femi pacit sukses

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Antarsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pej-Republika e Kosovs
  Postime
  2,363
  Citim Postuar m par nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
  une e mendoj ke 22 der ke 26 per femrat per burrat ke 26 deri ke nja 32....dhe per ato qe kan deshir te bejn femi pacit sukses
  Pajtohem plotesisht, mosha e perkryer per mendimin tim.
  Me respekt,

  Valdet Shala

 11. #11
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Mosha me e mire kur te ndihesh e gatshme , personalisht femijen e pare e bera 28 vjec .

 12. #12
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  une e kam bere te parin tek 30tat.

 13. #13
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Antarsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,338
  Kur ti kesh te gjitha ne terezi .
  Une e bera 22 vjee. Do thone ca qe eshte heret por per mua do gje ishte OK. Pune , shtepi ...vetem femia mungonte

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  une e kam bere te parin tek 30tat.
  po ti je mashkull,
  ja kemi hallin femrave


  edhe une them aty tek 25-30.

 15. #15
  Jam Ai Maska e RockStar
  Antarsuar
  23-10-2009
  Vendndodhja
  Nn hijen e qerpikut tnd...!!!
  Postime
  1,956
  Mosha me e mire eshte 30 - 32 kur i ke kaluar te gjitha me pare vetem femija mungon ateher.
  Mendo dhe Pasurohu

 16. #16
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,159
  Un skam vendosur akoma asgje , po kurdo qe te vin ,jan te mirpritur ...
  Dmth per nja 4 ose 5 skan me ardh for sure
  Ndryshuar pr her t fundit nga WALCHIRIA : 05-03-2010 m 21:40

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Elonaa
  Antarsuar
  17-09-2005
  Postime
  1,661
  S'ka rendesi mosha per mua, ka rendesi te dalin te sakt.Se nga njehere edhe ato qe i kan bere kur kan qene te vogla, ju kan dal sy shtrember papapapa sa frik kam nga ata me difekte!shyqyr qe s'kam asnje ne fis se do tmerohesha.
  Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Mosha m e mir pr t br fmij sht:

  Pr vajzat 18-22
  Pr djemt 22-28

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Mbi 25 per vajzat, mbi 30 per djemte.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mia@ : 06-03-2010 m 13:34

 20. #20
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  Per femrat mosha ideale, mbas m'barimit te shkolles 22 - 23 vjec.
  Per meshkujt ......... kur te dalin nga puberteti :-D
  Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •