Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 69 prej 69
  1. #61
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-01-2010
    Postime
    1
    Te lindesh nje femije realisht eshte nje pergjegjesi e madhe dhe duhet te jesh gati jo vetem persa i perket pjekurise por edhe nga ana ekonomike. Besoj se mosha 27-28 do te ishte shume mire.

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Keshilla ime eshte beji sa je e vogel qe te kesh mundesi te behesh shoqe/ok me femijet dhe ne te 50-A te rifillosh jeten rinore perseri ose te shijosh rinine e pleqerise sic i thone, ashtu do te kesh dy jete.Ndryshe do te kesh probleme ne edukimin e tyre sic ka ardhur koha
    Ashtu mendoja dhe un me para qe te bej femi sa me e re te mundem.
    Kurse un them do fokuzohem te shijoj jeten me burrin dhe shoqerin ton tani qe jemi te rrinj. Pse te filloj jeten rinore un kur te jem 50? E jetoj tani qe jam e re me mire

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Ashtu mendoja dhe un me para qe te bej femi sa me e re te mundem.
    Kurse un them do fokuzohem te shijoj jeten me burrin dhe shoqerin ton tani qe jemi te rrinj. Pse te filloj jeten rinore un kur te jem 50? E jetoj tani qe jam e re me mire
    Fierakja po c'rini do gezojne ne 50 aman? Te tjera gjera deshiron kur je 20 e te tjera kur je 50. Vrullin, energjine, qe ke ne rini se ke ne ate moshe. Mbase te rriten femijet shpejt po behesh gjysh para kohe e ti rrasin niperit femijet e ikin diskove, kafeneve.
    Cdo moshe ka bukurine e vet, dhe jo cdo gje behet ne cdo moshe.
    Shijoni jeten sa jeni pa femije, se pastaj nuk te le femija. Duhet ruajtur ne cdo moshe. Nuk mund ti lesh dot vetem. Kam mall te dale vetem me burrin. Sa kohe e larget me duket ajo kohe kur dilnim vetem per vetem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 29-09-2010 më 11:45
    Feelings change - memories don't.

  4. #64
    Mosha per nje mashkull nuk eshte dhe aq problematike sa per nje femer. Do ishte mire qe te kishte nje pune, nje shtepi, dmth kushtet e nevojshme per ta rritur femijen; ndersa per femren eshte me ndryshe.
    Te lindesh nje femije ne nje moshe shume te re, pak a shume, do te thote te besh femijen e fundit ne nje moshe po te re, edhe kjo gje nuk i ben aspak mire organizmit. Kam lexuar qe femrat qe kane lindur femijen e fundit ne moshen 30 vjecare kane patur shume me probleme me shendetin (jo te gjitha sigurisht), pasi normalisht trupi i femres peson shume ndryshime gjate shtatzanise.
    Nga ana tjeter, edhe te lindesh ne nje moshe te madhe nuk eshte e mire, pasi trupi nuk mund ta perballoj nje gje te tille.

    Personalisht mendoj qe do ishte mire mosha 28 - 35 per nje femer, normalisht per nje femer qe i ve rendesi edhe karrieres pervec familjes, sepse ne pergjithsi vajzat qe vazhdojne studimet e larta e "kalojne ne shkalle te dyte" krijimin e familjes;ndryshe jane vajzat qe fillojne te punojne direkt pas gjimnazit, per kto te fundit krijimi i familjes eshte paresor (sidomos kur nuk kane pune dhe mbahen nga burrat )

  5. #65
    tHeKtHi MaMa :P
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    1,708
    un linda n mosh 18 vjeqe djalin dhe nji n 20 gjithqka me shkoi me leht se tani qe kam 32vj kam nji vajz 8 muajshe

    mendoi sa me e re n mosh aq me mir kuptohet mbi 20
    if love is the answer, could you rephrase the question?

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-04-2010
    Postime
    370
    Njezet e nent.

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,261
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Fierakja po c'rini do gezojne ne 50 aman? Te tjera gjera deshiron kur je 20 e te tjera kur je 50. Vrullin, energjine, qe ke ne rini se ke ne ate moshe. Mbase te rriten femijet shpejt po behesh gjysh para kohe e ti rrasin niperit femijet e ikin diskove, kafeneve.
    Cdo moshe ka bukurine e A, dhe jo cdo gje behet ne cdo moshe.
    Shijoni jeten sa jeni pa femije, se pastaj nuk te le femija. Duhet ruajtur ne cdo moshe. Nuk mund ti lesh dot vetem. Kam mall te dale vetem me burrin. Sa kohe e larget me duket ajo kohe kur dilnim vetem per vetem.
    mua me mungon me shume gjumi
    femijet jan e blessing komshie, por gjitheashtu shume responsibilitet, prandaj per nja 2-3 vjet apo me shume, bridh me burrin dhe befsh qejf
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. #68
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    femijet jan e blessing komshie, por gjitheashtu shume responsibilitet, prandaj per nja 2-3 vjet apo me shume, bridh me burrin dhe befsh qejf
    e pra e bredharak ne ku mbahemi.

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    804

    Për: Cila është mosha ideale për të patur fëmijë?!

    Mbas moshës 25 vjeçe,por duhet të kesh edhe mundsi ekonomike.

    Fëmija është një përgjegjsi e madhe,e do kohë e kujdes maksimal.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •