Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 57
 1. #1

  Thumbs down Kosova do t prfaqsohet n konferencn ballkanike si "UNMIK/Kosova"

  Sipas gazetes beogradase " DANAS " Hashim Thaci dhe Fatmir Sejdiu kane pranuar qe Kosova ne konferencen per Ballkanin Perendimor e cila do mbahet ne Kranje te Slovenise me 20 Mars te ketij viti, te paraqitet si UNMIK/KOSOVO e jo si Republika e Kosoves dhe ku para tyre vetem te shkruhet emri dhe mbiemri e jo si President i Republikes se Kosoves, perkatesisht si kryeminister i Republikes se Kosoevs.

  Ja Pra Pavaresia e Kosoves " PAKOJA e AHTISARIT"

  Ja ku eshte edhe linku ne gjuhen serbe, mund ta lexoni vet.

  http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=414956
  Ndryshuar pr her t fundit nga ARIANI_TB : 01-03-2010 m 23:43
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  nuk esht aq tragjike kjo kur edhe ardhja e kushnerit ne kosove po e desgjove me vemendje aj u sugjeroj politikanve te kosoves qe ta falin serbin per krimet qe i beeri serbia ne kosove

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  nuk esht aq tragjike kjo kur edhe ardhja e kushnerit ne kosove po e desgjove me vemendje aj u sugjeroj politikanve te kosoves qe ta falin serbin per krimet qe i beeri serbia ne kosove
  BEni na ka pa bota kush jemi.Ajo e ka pa se ne spo i permendim ,andaj edhe bota ka te drejt te e kuptoj se i kemi harru.Kure thoshte Z.A .Demaqi bota ta mbat pulsin a e kemi per nime ose serjozish te punojm per kosoven andaj e kan par kush jemi.Tragjedi esht edhe kjo e llojt te vet ,u derdh gjaku e sikur nuk ndodhi as gja,bota esht e turpit dhe turpin e ka pjell.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-01-2010
  Postime
  28
  Une nuk besoj qe Presidenti,dhe Kryministri i Republikes se Kosoves,te marrin pjes ne ket konferenc si UNMIK Kosova,
  Nese marrin pjes duhet te prezentohen si Republika e Kosoves,ketu nuk ka kurfar kompromisi per hater te Serbis,perndryshe e shkelin kushtetuten e Republikes Kosoves...

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,280
  Edhe pse jam shum skeptik, pr deklaratat e shumta t ktyre dy liderve rreth shum shtjeve shtetrore,nuk ma ha mendja se mund t shkojn aq larg...
  do anashkalim,ose shkelje e deklarats pr mospjesmarrje t Kosovs nn singlen e UNMIK-ut,do t ishte tradhti e pastr e Kushtetuts dhe Deklarats s Pavarsise...

  Ps. Lajmi i publikuar mund t jet nj spekulim si balon prov nga Beogradi...

 6. #6
  Me duket qe ne e quajme shtet Kosoven dhe nje shumice shtetesh po keshtu..., por nje pyetje, pse nuk paraqitet si shtet me kufij te mirefillte te nje shteti? Pse nuk eshte ne hartat politike si shtet me vehte, pse ne shume emisjone lajmesh ku flitet per Ballkanin shteti kosovar nuk cilesohet me kufij, pse?Flas per shtete qe e kane njohur indipendencen...
  Me falni per paditurine time, por ju faleminderit paraprakisht per pergjigjen e cilitdo.
  Pershendetje

 7. #7
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  EULEXI sht vet UNMIKu, mirpo vetm se ka ndyshuar ngjyr si Kameleoni dhe ka marr ngjyr te kaltert (per shkak te flamurit te ri te kosoves)
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 8. #8
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,665
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Sipas gazetes beogradase " DANAS " Hashim Thaci dhe Fatmir Sejdiu kane pranuar qe Kosova ne konferencen per Ballkanin Perendimor e cila do mbahet ne Kranje te Slovenise me 20 Mars te ketij viti, te paraqitet si UNMIK/KOSOVO e jo si Republika e Kosoves dhe ku para tyre vetem te shkruhet emri dhe mbiemri e jo si President i Republikes se Kosoves, perkatesisht si kryeminister i Republikes se Kosoevs.

  Ja Pra Pavaresia e Kosoves " PAKOJA e AHTISARIT"

  Ja ku eshte edhe linku ne gjuhen serbe, mund ta lexoni vet.

  http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=414956
  Kukullat e UNMIKUT

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Sipas gazetes beogradase " DANAS " Hashim Thaci dhe Fatmir Sejdiu kane pranuar qe Kosova ne konferencen per Ballkanin Perendimor e cila do mbahet ne Kranje te Slovenise me 20 Mars te ketij viti, te paraqitet si UNMIK/KOSOVO e jo si Republika e Kosoves dhe ku para tyre vetem te shkruhet emri dhe mbiemri e jo si President i Republikes se Kosoves, perkatesisht si kryeminister i Republikes se Kosoevs.

  Ja Pra Pavaresia e Kosoves " PAKOJA e AHTISARIT"

  Ja ku eshte edhe linku ne gjuhen serbe, mund ta lexoni vet.

  http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=414956

  ....si shum po ju qendrojshe besnik ti informacionev serbe....

 10. #10
  Citim Postuar m par nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  Me duket qe ne e quajme shtet Kosoven dhe nje shumice shtetesh po keshtu..., por nje pyetje, pse nuk paraqitet si shtet me kufij te mirefillte te nje shteti? Pse nuk eshte ne hartat politike si shtet me vehte, pse ne shume emisjone lajmesh ku flitet per Ballkanin shteti kosovar nuk cilesohet me kufij, pse?Flas per shtete qe e kane njohur indipendencen...
  Me falni per paditurine time, por ju faleminderit paraprakisht per pergjigjen e cilitdo.
  Pershendetje
  Mire shqiptaret e Shqiperise qe nuk e dine, po ata nga Kosova pse nuk pergjigjen, apo pyetja ime s'meriton pergjigje
  Do vdes injorant...
  Kini meshire per nje shqiptar qe kur e pyesin te huajt pse nuk percaktohet me kufij shteti i ri kosovar, NUK DI TE PERGJIGJET, me e keqja qe mendojne qe s'dua!

 11. #11
  Citim Postuar m par nga Hard_Style Lexo Postimin
  ....si shum po ju qendrojshe besnik ti informacionev serbe....
  Hard-Syle, jo aspak besnik nuk ju qendroj informacioneve serbe. Do shofim me 20 mars si do paraqitet Kosova, si republika e kosoves apo unmik/kosovo, e pastaj flasim.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 12. #12
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Kush e ndoqi Albin Kurtin tek Top Channel e ka vrejtur se ai tha disa fjal me vend n lidhje me Unmik/Eulex.
  Sui generis

 13. #13
  Citim Postuar m par nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  Mire shqiptaret e Shqiperise qe nuk e dine, po ata nga Kosova pse nuk pergjigjen, apo pyetja ime s'meriton pergjigje
  Do vdes injorant...
  Kini meshire per nje shqiptar qe kur e pyesin te huajt pse nuk percaktohet me kufij shteti i ri kosovar, NUK DI TE PERGJIGJET, me e keqja qe mendojne qe s'dua!

  Arbreshi-Niko. Kosova eshte shtet dhe quhet Republika e Kosoves vetem ne leter.
  Me Pakon e Ahtisarit Kosova quhet shtet multietnik. Dua te pyes gjithe, cili shtet boteror eshte Multietnil ku mbi 92-93 % te popullates jane te nje kombesie e 6 apo 6 % jane minoritare. Ne Pakon e Ahtisarit permenden serbet, pakicat dhe kosovaret e aspak nuk permenden shqiptaret qe jane mbi 93% te popullates se kosoves, shtohet pyetja pse. Pastaj me Pakon e Ahtisarit gjdo ligj me rendesi ne Kosoves pa pelqimin e pakices serbe e cila eshte vetem 5% ne kosoves nuk vlen fare. Ne kushtetuten e Rep se Kosoves nuk permendet fare bashkimi kombetar, shtrohet pyetja pse, e mos te harojme qe ne ate te Shqiperise egziston bashkimi kombetar. E sa perket kfijve jo qe Kosova nuk i kontrollon kufijte ne anen veriore, por as ne kufi me shqiperine, as ne kyfi me Maqedonin e as me ate me Malin e Zi nuk i kontrollojne, sepse Pakoja e Ahtisarit nuk na mundeson te kemi as ushtri e as polici tonen.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 14. #14
  Beograd, 2 mars – E prditshmja e Beogradit “Danas”, n nj shkrim t saj sot pohon t jet gjetur “ilai” sipas t cilit edhe Beogradi, edhe Prishtina mund t marrin pjes n Konferencn pr Ballkanin n Brdo afr Kranjit (slloveni). Gazeta citon burime, sipas t cilave Sejdiu dhe Thai kan pranuar emrin e vendit "UNMIK/Kosovo", q ka qen nj nga kushtet e Serbis pr t marr pjes n kt konferenc.
  N materialet pr pun t konferencs rajonale BE-Ballkani Perndimor, q do t mbahet m 20 mars n Brdo afr Kranjit (n Slloveni), do t vihet n dukje se Kosova do t marr pjes me emrin “UNMIK/Kosovo”, kurse n tavolina para pjesmarrsve do t qndroj mbishkrimi vetm me emrin e mbiemrin e tyre, pa u prmendur shteti.
  Sllovenia do t ftoj nga Kosova edhe prfaqsuesit e Prishtins, edhe t UNMIK-ut, pohon “Danas” t’i ket deklaruar e ngarkuara me pun n Ambasadn sllovene n Beograd, Jadranka Shturm – Kocjan.
  “Konferenca do t organizohet sipas t ashtuquajturit format “gimnih”, prkatsisht sipas mnyrs s deritashme t thirrjes s mbledhjeve joformale t BE-s. Organizatort do t ftojn n cilsin e pjesmarrsve zyrtart m t lart t institucioneve t Prishtins dhe prfaqsuesit e UNMIK-ut. N materialet pr konferenc duhet t jet qart e theksuar se Kosova prezantohet me emrin “UNMIK/Kosovo”, kurse para pjesmarrsve n tavolina do t qndroj mbishkrimi vetm me emrin dhe mbiemrin, pa u prmendur shteti nga vijn. Po ashtu, sa i prket Kosovs, fillimisht do t’i jepet fjala prfaqsuesit t UNMIK-ut, e pastaj prfaqsuesit t institucioneve t Kosovs”, i ka sqaruar Shturm – Kocjan “Danasit”.
  Kjo gazet pohon t ket informacione nga burime n BE se presidenti dhe kryeministri i Kosovs, Fatmir Sejdiu dhe Hashim Thai kan pranuar q me kto kushte t marrin pjes n Konferenc.

  Ambasadort e Sllovenis e t Kroacis n Prishtin, dy vendet t cilat n bashkpunim me Kshillin e BE-s organizojn konferencn n Brdo afr Kranjit, kan biseduar mne Sejdiun e Thain dhe ua kan prezantuar formatin “gimnih” t mbledhjes s parapar, dhe ata kan pranuar.
  N konferenc do t[ duhej t merrnin pjes edhe Sejdiu, edhe Thai, citon kjo gazet bashkbiseduesit nga Brukseli.
  Kabineti i presidentit t Serbis, Boris Tadiq, nuk ka mundur t’i komentoj kto informata, meq sipas gazets ftesa zyrtare pr kt mbledhje ende nuk ka arritur n Beograd.
  Tadiq koh m par u ka thn gazetarve se Serbia nuk ka asgj kundr pjesmarrjes s Prishtins n tubimet ndrkombtare, nse ajo prezantohet si “UNMIK/Kosovo”.
  Faleminderit pr rekomandimin
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 15. #15
  " Sejdiu nuk merr pjes n samit me logon “UNMIK/Kosovo”

  Prishtin, 2 mars - Presidenti i Republiks, Fatmir Sejdiu nuk do t pranoj q t shkoj n konferencn rajonale BE-Ballkani Perndimor, q do t mbahet m 20 mars n Brdo afr Kranjs, nse Kosova ftohet t prfaqsohet nn logon UNMIK/ Kosovo.
  Kshilltari i presidentit Xhavit Beqiri i tha KTV-s nprmjet telefonit se Sejdiu do t marr pjes vetm si presidenti i Republiks s Kosovs dhe n asnj mnyr tjetr. Reagimi i Presidencs vjen pas shkrimeve t sotshme t mediave serbe se Kosova n at konferenc do t prfaqsohet nga UNMIK-u. Madje e prditshmja serbe “Danas”, duke u thirrur n burimet e saj n Bruksel, shkruan se presidenti i Kosovs Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thai “tashm jan pajtuar” t marrin pjes n kt konferenc, dhe se n dokumentet e konferencs Kosova pritet t prfaqsohet me logon “UNMIK/Kosovo”, ndrkaq para t pranishmeve n tryez do t qndroj vetm emri i tyre, dhe jo edhe shteti prej nga vijn. "  Do shohim pra si do paraqiteni atje.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 16. #16
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Kush e ndoqi Albin Kurtin tek Top Channel e ka vrejtur se ai tha disa fjal me vend n lidhje me Unmik/Eulex.
  THUA TI DISA PO CILAT SISHIN ME VEND.

 17. #17
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Citim Postuar m par nga arbereshi_niko Lexo Postimin
  Me duket qe ne e quajme shtet Kosoven dhe nje shumice shtetesh po keshtu..., por nje pyetje, pse nuk paraqitet si shtet me kufij te mirefillte te nje shteti? Pse nuk eshte ne hartat politike si shtet me vehte, pse ne shume emisjone lajmesh ku flitet per Ballkanin shteti kosovar nuk cilesohet me kufij, pse?Flas per shtete qe e kane njohur indipendencen...
  Me falni per paditurine time, por ju faleminderit paraprakisht per pergjigjen e cilitdo.
  Pershendetje
  Arbereshi_niko, per mua eshte me rendesi se ne CIA WORLD FACTBOOK Kosova paraqitet e ndare nga Serbia. Gjithashtu edhe shume stacione te lajmeve si BBC, CNN etj. ka kohe qe Kosoven e paraqesin te ndare nga Serbia. Eshte e vertete qe shume stacione por edhe gazeta te shteteve qe e kane njohur Kosoven akoma nuk i publikojne hartat e rifreskuara, me apo pa qellim. Gjithashtu eshte e vertete qe te gjitha shtetet qe nuk e kane njohur Kosoven vazhdojne te publikojne harta me Kosoven brenda Serbise.
  Keto do te ndodhin deri ne diten qe Kosova te behet anetare e OKB-se.

  Jemi ne kete gjendje sepse dihet qe Kosova nuk eshte cliruar vet, por eshte cliruar me ndihmen e NATO-se. Sikur te ishim cliruar me forcat tona tani do te ishim si Kroacia, pra me ulese ne OKB, me ushtri, me kufij te kontrolluar etj.

  Tani jemi ne pjesen e fundit te maratones, qe eshte sigurimi i njohjeve te reja per te arritur kuoten e duhur per pranim ne OKB. Ne kete faze do te ndodhe vendimi i GJND per shpalljen e pavaresise, lobimet e ndryshme, negociatat per relaksimin e raporteve Kosove- Serbi, kushtezimet e Serbise per hyrje ne BE etj tj.

  Sikur te ishin te gjitha keto ne doren e udheheqesve te Kosoves une do te isha shume i frikesuar per te ardhmen time dhe te popullit tim, jo pse ata nuk kane deshire te bejne me shume por se ata nuk dijne te bejne me shume.

  Shpresat e mia jane ekskluzivisht te SHBA, sepse SHBA-te kane qene pjesemarrese ne clirimin e Kosoves dhe deshtimi i pavaresise se Kosoves do te thote deshtim i SHBA-se.

  Kete nuk e besoj se do ta lejojne.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,968  Sejdiu e Thai: N emr t Kosovs nuk mund t flas askush

  Prishtin, 2 Mars 2010 (Kosovapress) Koha 16:04

  Derisa institucionet e Kosovs ende nuk kan marr ftes pr pjesmarrje n konferencn e BE-s pr Ballkanin Perndimor q do t mbahet n Slloveni, mediat serbe kan nisur fushatn e tyre, duke thn se Kosova do t prfaqsohet nga UNMIK-u n kt konferenc. Ndrkoh nga Presidenca dhe Kryeministria theksohet se n Slloveni Kosova do t prfaqsohet vetm si Republika e Kosovs.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-02-2010
  Postime
  37
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin  Sejdiu e Thai: N emr t Kosovs nuk mund t flas askush

  Prishtin, 2 Mars 2010 (Kosovapress) Koha 16:04

  Derisa institucionet e Kosovs ende nuk kan marr ftes pr pjesmarrje n konferencn e BE-s pr Ballkanin Perndimor q do t mbahet n Slloveni, mediat serbe kan nisur fushatn e tyre, duke thn se Kosova do t prfaqsohet nga UNMIK-u n kt konferenc. Ndrkoh nga Presidenca dhe Kryeministria theksohet se n Slloveni Kosova do t prfaqsohet vetm si Republika e Kosovs.
  Llap cuni,sa per informim Kosova perfaqesohet nga Unmiku/Zannieri, ai eshte konfirmuar se do te marre pjese e keta pederat e tu hasha e sejda nese shkojn i bjen si "muqa mas daive" meqense ketu edhe konfirmohet se Kosova eshte loder e maskarenjeve.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,968
  Uordsuort: T 27 vendet e BE-s jan dakord q Kosova nj dit t jet n BE

  Beograd, 3 mars 2010 - Askush nuk krkon nga Serbia q t njoh pavarsin e Kosovs, por Evropa nuk dshiron "vrima t zeza" n rajon dhe "t gjitha 27 vendet e BE-s jan dakord q ky territor (Kosova), n nj trajt dhe form, gjithashtu nj dit duhet t jet n BE", ka deklaruar ambasadori britanik n Beogradi Stiven Uordsuort. Ai kto komente i bri n nj intervist pr gazetn "Veernje novosti" t Beogradit, pas konstatimit pr mesazhet "pranojeni Kosovn si fqinj" si nj form e kamufluar e krkess pr njohjen e pavarsis. Uordsuort, pasi citoi nj deklarat t baroneshs Eshton n Beograd, e cila ua prcolli liderve lokal qndrimin pr perspektuivn evropiane t Kosovs, tha: "Do t donim q Serbia t mbshtes at perspektiv, q t punoj me BE-n, me fqinjt, si dhe me komunitetin serb n Kosov n mnyr q tr rajoni t lviz prpara". I pyetur nse vendimi pro Serbis i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis mund t ndikoj q Britania dhe vendet e tjera ta ndryshojn vendimin pr njohjen e Kosovs, ambasadori britanik tha se "kjo kurr nuk do t ndodh". Ai theksoi se shumica e shteteve n Evrop e kan njohur Kosovn - mbi 60 pr qind e antarve t OSBE-s, mbi 70 pr qind t antarve t Kshillit t Evrops dhe mbi 80 pr qind t antarve t BE-s. "Republika e Kosovs si shtet i pavarur sht br antar i FMN dhe BB, me mbshtetjen e rreth 60 pr qind t t gjith antarve t OKB-s. sht plotsisht joreale t pritet q e tr kjo t kthehet prapa", tha diplomati britanik, duke u shprehur i sigurt se 22 vendet antare t BE-s nuk do ta ndryshojn pozicionin e tyre. Gjithashtu ambasadori Uordsuort e quajti plotsisht joreale prpjekjen eventuale t Serbis pr hapjen e negociatave pr statusin e Kosovs, duke thn se kjo do t "onte drejt konfrontimit steril, e cili nuk sht n interes t askujt". Ai tha se bisedimet mes Beogradit dhe Prishtins jan t nevojshme pr zgjidhjen e problemeve t shumta dhe q njerzve q jetojn n Kosov t'u sigurohet nj jet m e mir. "Kjo nuk do t thot se nnkuptohet njohje formale", tha ai.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •