Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 34
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime n 27 postime

  Danimark - A jemi popull i nmur q na ndjek mynxyra / Liberalizimi i vizave /

  Pas Skemave Piramidale, Liberalizimi i vizave tragjedia shqiptare e radhs

  Besoj ende e kemi t freskt kujtimin pr Skemat Piramidale ( kur doli ndonj e tha se ishin para t ”pastra” ), i cili na kujton kohn kur u mend Shqipria, meq njerzit humbn gjithka ”me ku e me ma”, pasojat e t cilit ndihen akoma. Un nuk po e shprush kt, sepse fjala thot: ”Shprush zjarrin, prit shkndijat”, por po lutem: Qoft e harruar kjo mynxyr!

  Edhe pse n vite u lutem ( sepse kur bie ndonj gjm e madhe njerzit luten ) :”U harroft kjo ”, doli tragjedia tjetr: Liberalizimi i vizave n Luginn e Preshevs, Medvegj e Bujanovc dhe n Maqedoni.

  Sipas informatave q kemi rezulton se vetm nga Lugina e Preshevs kan dal jasht mbi 9.000 veta, ndrkaq n Maqedoni ky numr sht dhjetfish m i lart, mbi 160.000 veta – q t gjith shqiptar. Edhe ktu del se shumica kan shitur ”me ku e me ma” disa pr t ”shijuar” parajsn e ndrruar n Evrop, por shumica nga halli, apo si shprehej njri hallexhi: ”Halli t on n der t hasmit”.

  Un pr gjith ata q ende nuk kan dal, por q mendojn t dalin po jap kto t dhna t besueshme:

  * N Evrop nuk ka m shans pr t fituar asnj lloj azili,

  * Viza jepet pr gjasht muaj, por n nj shtet nuk ke t drejt t qndrosh m shum se 90 dit ( ta zm vetm n Gjremani, Belgjik apo n cilindo shtet tjetr t Evrops ),

  * Me kto viza nuk ke t drejt pune,

  * Me kto viza nuk ke sigurim shndetsor,….


  Un ktu prmenda vetm disa, ndrsa pr detale, ne kemi ftuar n studion ton, m 27 shkurt 2010, nga ora 21:00, analistin politik, dr. Jeton SHASIVARI, ligjrues i s drejts kushtetuese n Fakultetin Juridik-UEJL, Maqedoni.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  zotri adem keni shum te drejt ket qe e potenconi por populli skan faj politika anti shqiptare e disa politikanve shqiptar dotna qoj ne humner me rrespekt beni prishtine

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  43 falenderime n 31 postime
  Nuk mund ta konceptoj dot se si nj shqiptar,pr t marr nj viz pr iks shtet,duhet t shes me ku e me ma!!!
  Nse e bn kt,sht nj vendim personal i tij dhe nuk ka pse lidhet me politikn!
  Nuk kam dgjuar ndonj politikan q tu thot shqiptarve q shisni do gj se diku npr Europ do t gjeni parajsn.
  Nuk besoj q shqiptart mos ta din se sa i vshtir sht kurbeti.Ndaj nuk sht mir q t quhen kaq t "trash" shqiptart!Sepse gati do familje shqiptare ka nj pjestar jasht shtetit dhe besoj se e njohin mir jetn andej.
  Dhe nuk e kuptoj lidhjen q i bhet firmave piramidale me lvizjen e lir!!!Sepse vet nga termi "lvizje e lir",qytetari vendos vet n prgjegjsin e tij ashtu si edhe ata q kan emigruar vite e vite m prpara.
  Shqiptart e kan patur dhe e kan ndrr Europn.Duan ta prekin,ta shijojn e natyrisht q nuk sht aspak e leht ashtu si edhe pr ju zotrinj q emigruat.Besoj se edhe pr ju nuk ishte e leht.Por do gj varet nga aftsia pr t punuar,prshtatur me nj realitet t ri.Natyrisht q mir bni q apeloni pr kujdes por edhe ju bni kujdes.Mos ju prishni ndrn shqiptarve!Kjo bot ka vnd pr t gjith.

 4. #4
  E Humbur Maska e elsaa
  Antarsuar
  20-02-2008
  Vendndodhja
  Back Too Homme
  Postime
  2,701
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Danimark - A jemi popull i nmur q na ndjek mynxyra / Liberalizimi i vizave /

  Adem edhe une i bashkohem postimit te besos , por kisha edhe nje pyetje .

  Pse ne fillim te titullit ke vene Danimarke ?
  Tanime te gjithe e dime se ti je ne Danimarke dhe shkruan nga Danimarka , e ke thene ne cdo postim dhe ke ven edhe targen .
  Por ta shkruash Danimarke ne fillim te titullin sikur nuk i pershtatet temes qe ke hapur .
  Kur lexova titullin e temes mendova cfare i ka ndodhur Danimarkes . Ose te pakten kete pershtypje te jep ne fillim kur lexon titullin e kesaj teme .

  Nejse me fal se ndoshta nuk me takon ta them , por me ra ne sy ....
  Burrat Udhheqin Botn, Ndrsa Grat Udhheqin Burrat

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Antarsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pej-Republika e Kosovs
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mendimi im eshte se Zoti Adem eshte duke na pershkruar edhe anet negative qe mund te na paraqiten me emigrim apo dalje ne shtetet e jashtme sepse per momentin po shikohen vetem ato pozitive dhe ndrrat tona, e nga nje here shpresa na bene te verber.
  Pastaj Politikanet me te vertete jane duke na quar ne humnere por jo te gjitheve, e tani nuk e di se cilet anetare marrin pjese ne ate grupin qe po shkojne drejt humneres e cilet jo.
  PS E kam provuar gurbetin, poashtu babai im i ndjere ka punuar 30 vite ne gjermani.
  Me respekt,

  Valdet Shala

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime n 27 postime
  Tani mund ta ndiqni intervistn me zotri Jeton Shasivarin.
  Ju mundt bni pyetje direkt nprmjet telefonit +45/35856100 dhe +45/35856107
  apo nprmjet postselektronike projekt21@radioprojekt.dk
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 7. #7
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Nuk eshte edhe aq keq, pas cdo te keqe vjen edhe nje e mire

  Pse jemi ne kete gjendje qe jemi si popull, edhe cka duhet me bo me permiresu dhe te dalim nga kjo gjendje?! Sipas mendimit tim 'nuk mundemi me thone se eshte deshtim dhe tragjedia e rradhes me krahasu me '97 ku u vrane mijera njerez, vellau me vella dhe u dogj shteti i ngritur me shume mund, Shqiperia do te ishte 1-2 vite larg BE-se po te mos ndodhnin ato ngjarje, pastaj Kosova mund te kerkonte bashkangjitje me token ame dhe askush sdo te mund te na pengonte qellimin e popullit. Pra nuk mund ta terheqim nje paralele ne mes ketyre dy ngjarjeve. Tani po mundohen edhe atje Presidenti Bamir Topi me i pajtu politikanet e atjehit per te miren e pergjithshme, per te miren e shoqerise. As nuk mundemi me krahasu me Luften e Kosoves.

  Kjo eshte nje e mire, mundemi me perfitu shume si komb nga Evropa, por nese bazohemi ne miqesi dhe respekt reciprok, sot eshte bere liberalizimi i vizave per Maqedonine, neser per Shqiperine, pasneser per Kosoven, mund qe edhe ShBA-ja tua heq vizat ketyre shteteve. Tragjedia eshte sistemi ku po jetojne populli shqiptar, ku gjithcka eshte e politizuar dhe familjarizuar, plus edhe feja qe na ka ndare nga vendet mike te perendimit, por ma e keqja eshte qe na ka bere dem me se shumti neve. Puna na ndihmon, dashuria na ndihmon, keto kur i kemi te tjerat vijne.

  Eshte e drejte e tyre me kerku azil ekonomik-politik prej shteteve perendimore po edhe keta ankohen se jane ne krize ekonomike, por normal eshte e drejte edhe e ketyre shteteve me i kundershtu kerkesat e tyre pasi t'i shiqojne rastet. Asgje s'eshte tragjike, tragjike mund te jene vetem parate qe shkojne per bileta-shpenzime, po mire e shohin si eshte ne perendim, pastaj ka shume shqiptare ne keto shtete, ndoshta krijohen miqesi, martesa, gezime me shume.

  Pershendetje

 8. #8
  E dua letrsin Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime n 81 postime
  njezit largohen , dalin asil ose ma mir me than largohen sa per fillim perkohsisht...
  ..se qeveritaret nuk kan koh te meren me problemin e popullit...i kan problemet private ...
  e populli duhet qe ti largohet asaj qeverije te flliqt...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime
  Citim Postuar m par nga busavata Lexo Postimin
  njezit largohen , dalin asil ose ma mir me than largohen sa per fillim perkohsisht...
  ..se qeveritaret nuk kan koh te meren me problemin e popullit...i kan problemet private ...
  e populli duhet qe ti largohet asaj qeverije te flliqt...
  Mirmroma,protestant.

  Ju rebelet!...sa qef,qe e keni te verteten.

 10. #10
  E dua letrsin Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime n 81 postime
  Mirmrama Serafim
  .... ose nje Revulucion te cilin qeveritaret do ta quajn Rebelion ose nje Exodus ...

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime
  Citim Postuar m par nga busavata Lexo Postimin
  Mirmrama Serafim
  .... ose nje Revulucion te cilin qeveritaret do ta quajn Rebelion ose nje Exodus ...
  Exodus masiv,se rebelionin e kemi koruptuar,e revolucionin e bejme per te mos ndryshuar.
  Ta lesh Shqiperin shkretetir-pa popull.

 12. #12
  E dua letrsin Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime n 81 postime
  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Exodus masiv,se rebelionin e kemi koruptuar,e revolucionin e bejme per te mos ndryshuar.
  Ta lesh Shqiperin shkretetir-pa popull.
  diktatura po i ndryshon format e veta Serafim
  vetemse qe ta mbaj populin ne shpres , ne ander , ne nje fantazi se do te behet mir..
  rezultati po shifet ... populli nuk po e don nje diktatur moderne dhe po e len Shqiperin per diktatoret pa popull....
  me vjen shum keq qe keshtu po shprehem , por asht e vertet e hidhur...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime
  Citim Postuar m par nga busavata Lexo Postimin
  diktatura po i ndryshon format e veta Serafim
  vetemse qe ta mbaj populin ne shpres , ne ander , ne nje fantazi se do te behet mir..
  rezultati po shifet ... populli nuk po e don nje diktatur moderne dhe po e len Shqiperin per diktatoret pa popull....
  me vjen shum keq qe keshtu po shprehem , por asht e vertet e hidhur...
  Populli:Se cdo gje behet ne emer te tij.Dhe populli e lejon.

  Busavate,kan koruptuar dhe kuptimin e fjales popull,e poppulli ka koruptuar vetveten.

 14. #14
  E dua letrsin Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime n 81 postime
  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Populli:Se cdo gje behet ne emer te tij.Dhe populli e lejon.

  Busavate,kan koruptuar dhe kuptimin e fjales popull,e poppulli ka koruptuar vetveten.
  pra posht udhheqsia , liri popullit...
  Ndryshuar pr her t fundit nga busavata : 27-02-2010 m 23:08

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime
  Citim Postuar m par nga busavata Lexo Postimin
  pra posht udhheqsia , liri popullit...:)
  Duhet te jete populli,qe shkruan ...liri udheheqesve...
  E ne kohen e sotme,populli duhet ty japi lirin.. te shprehen.

  Cdo politikan...ne fillim te thote:Une sot popull-mora,fitova,vodha:Kete shume lekesh....

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime n 27 postime

  prgjigje pr Beson

  Kodi:
  Besoja:
  1. Nuk mund ta konceptoj dot se si nj shqiptar, pr t marr nj viz pr iks shtet, duhet t shes me ku e me ma!!!
  
  2. Nse e bn kt, sht nj vendim personal i tij dhe nuk ka pse lidhet me politikn!
  
  3. Nuk kam dgjuar ndonj politikan q tu thot shqiptarve q shisni do gj se diku npr Europ do t gjeni parajsn.
  
  4. Nuk besoj q shqiptart mos ta din se sa i vshtir sht kurbeti.Ndaj nuk sht mir q t quhen kaq t "trash" shqiptart! Sepse gati do familje shqiptare ka nj pjestar jasht shtetit dhe besoj se e njohin mir jetn andej.
  
  5. Dhe nuk e kuptoj lidhjen q i bhet firmave piramidale me lvizjen e lir!!! Sepse vet nga termi "lvizje e lir", qytetari vendos vet n prgjegjsin e tij ashtu si edhe ata q kan emigruar vite e vite m prpara.
  
  6. Shqiptart e kan patur dhe e kan ndrr Europn. Duan ta prekin, ta shijojn e natyrisht q nuk sht aspak e leht ashtu si edhe pr ju zotrinj q emigruat. Besoj se edhe pr ju nuk ishte e leht. Por do gj varet nga aftsia pr t punuar, prshtatur me nj realitet t ri. Natyrisht q mir bni q apeloni pr kujdes por edhe ju bni kujdes. Mos ju prishni ndrn shqiptarve! Kjo bot ka vnd pr t gjith.
  ________________________________________
  Prshndetje Beso,

  1. Vizn e ka, por pr transport duhet t ket para t vetat dhe un e uaj me ku e me ma at q ka t vetmn lop a t vetmn parcel i cili detyrohet ta shes at pr t siguruar parat. Besoj ke lexuar ka po bhet me shqiptart n shtetet ku sht br liberalizimi i vizave. Kjo s shpejti e pret edhe Shqiprin!

  2 - 3. Lidhet me politikn, se sikur t ndiqej nj politik e drejt, sikur kta politikan t mendonin pak m shum pr popullin, t krijonin mirqenie askush nuk do t krkonte t largohej nga shteti, nga vendlindja. Prkundrazi, politikanit i duhet ky q t ket lndn e par ku t zhgrryej dhe si ta zgrryej kt deri n palc, pa mshirshm sikur t ishte nj i huaj bile edhe m keq.

  4. E din fare mir, o Beso, por kur nuk e ka mirqenien n vendlindje ai e krkon at dhe prpiqet ta gjej dikund tjetr. Nuk i quajta m duket askund t trash shqiptart. Njeri nga natyra lind i lir, por at ia vret dikush, e kur kjo vrasje ngjet n vendlindje, kur kt vrasje ta bn yti nuk ka gj m t keqe e m t rnd, prandaj nuk ka poshtrim m t rnd se kur t t vritet dashuria pr vendlindjen. Dhe mirqenia sht kaq e keqe dhe kushtet jan kaq t kqija sa nuk ia vlen t sakrifikosh pr kt dashuri

  5. E lidha me firmat priamidale, o Beso, sepse gjithmon sipas mendimit tim ( ani se e kan thn edhe shum t tjer ), n historin e Shqipris, q nga iliria gjm m t madhe se kjo Shqipria nuk ka prjetuar duke br q populli t egrsoj dhe t dilte gjithka jasht kontrollit. Dhe kto firma ( q ishin para t pastra ) kaq e vran popullin sa ska asnj sistem q e ka vrar deri me tash, sado barbar t ket qen ai sistem. Prandaj pr aktort e ktyre viteve, ju betohem, sepse ia kam dhn besn vetes, kurr nuk do t m dgjoj njeri se do t flas mir. T flassh mir pr kta njerz ( po e them n shums, sepse populli e di mir, se nj sht kryeaktor ) do t thot t prkrahsh krimin m barbar q i sht br popullit q i prket. Po nejse, kjo ssht tem diskutimi. Sipas meje lvizja e lir do t jet mortaja, mordja, gjma e dyt e radhs, natyrisht jo sa ajo e piramidave.

  6. un nuk i prish ndrrn askujt. donjri le ta shijojn parajsn, jo vetm t Evrops, por gjithandej npr bot, le t shtis, ksaj i thon lvizje e lir, ama le ta ruaj at pak pasuri q i ka ngelur nga vrasja e par ( priamidat ), sepse ka rrezik t mbetet pa asgj, sepse:

  * N Evrop nuk ka m shans pr t fituar asnj lloj azili,

  * Viza jepet pr gjasht muaj, por n nj shtet nuk ke t drejt t qndrosh m shum se 90 dit ( ta zm vetm n Gjremani, Belgjik apo n cilindo shtet tjetr t Evrops ),

  * Me kto viza nuk ke t drejt pune,

  * Me kto viza nuk ke sigurim shndetsor,.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime n 27 postime
  Citim Postuar m par nga elsaa Lexo Postimin
  Danimark - A jemi popull i nmur q na ndjek mynxyra / Liberalizimi i vizave /

  1. Adem edhe une i bashkohem postimit te besos , por kisha edhe nje pyetje .

  2. Pse ne fillim te titullit ke vene Danimarke ?
  Tanime te gjithe e dime se ti je ne Danimarke dhe shkruan nga Danimarka , e ke thene ne cdo postim dhe ke ven edhe targen .
  Por ta shkruash Danimarke ne fillim te titullin sikur nuk i pershtatet temes qe ke hapur .
  Kur lexova titullin e temes mendova cfare i ka ndodhur Danimarkes . Ose te pakten kete pershtypje te jep ne fillim kur lexon titullin e kesaj teme .

  Nejse me fal se ndoshta nuk me takon ta them , por me ra ne sy ....

  Prshndetje elsaa,
  1. Prgjigjen e ke te shkrimi i siprm pr Beson
  2. E shkrova n Danimark, jo se nuk e dini ju se jetoj n Danimark, por t alarmuar dhe duke par rrezikun q po i kanoset popullit shqipar aty ku sht br liberalizimi i vizave dhe duke qen t brengosur pasi t bhet liberalizimi i vizave edhe n Shqipri e Kosov ( jo n kuptimin q shqiptar t jen edhe m tej t izoluar ), ne stafi drejtues i Radio Projektit 21, t Danimarks patm t ftuar nj analist politik pr ta trajtuar kt shtje. Besoj ta keni ndejkur bisedn.
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 28-02-2010 m 05:44

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime n 27 postime

  Besoj doli

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Pas Skemave Piramidale, Liberalizimi i vizave tragjedia shqiptare e radhs

  Besoj ende e kemi t freskt kujtimin pr Skemat Piramidale ( kur doli ndonj e tha se ishin para t pastra ), i cili na kujton kohn kur u mend Shqipria, meq njerzit humbn gjithka me ku e me ma, pasojat e t cilit ndihen akoma. Un nuk po e shprush kt, sepse fjala thot: Shprush zjarrin, prit shkndijat, por po lutem: Qoft e harruar kjo mynxyr!

  Edhe pse n vite u lutem ( sepse kur bie ndonj gjm e madhe njerzit luten ) :U harroft kjo , doli tragjedia tjetr: Liberalizimi i vizave n Luginn e Preshevs, Medvegj e Bujanovc dhe n Maqedoni.

  Sipas informatave q kemi rezulton se vetm nga Lugina e Preshevs kan dal jasht mbi 9.000 veta, ndrkaq n Maqedoni ky numr sht dhjetfish m i lart, mbi 160.000 veta q t gjith shqiptar. Edhe ktu del se shumica kan shitur me ku e me ma disa pr t shijuar parajsn e ndrruar n Evrop, por shumica nga halli, apo si shprehej njri hallexhi: Halli t on n der t hasmit.

  Un pr gjith ata q ende nuk kan dal, por q mendojn t dalin po jap kto t dhna t besueshme:

  * N Evrop nuk ka m shans pr t fituar asnj lloj azili,

  * Viza jepet pr gjasht muaj, por n nj shtet nuk ke t drejt t qndrosh m shum se 90 dit ( ta zm vetm n Gjremani, Belgjik apo n cilindo shtet tjetr t Evrops ),

  * Me kto viza nuk ke t drejt pune,

  * Me kto viza nuk ke sigurim shndetsor,.

  Un ktu prmenda vetm disa, ndrsa pr detale, ne kemi ftuar n studion ton, m 27 shkurt 2010, nga ora 21:00, analistin politik, dr. Jeton SHASIVARI, ligjrues i s drejts kushtetuese n Fakultetin Juridik-UEJL, Maqedoni.
  Besoj doli i sakt ky konstatim!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime n 27 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Pas Skemave Piramidale, Liberalizimi i vizave tragjedia shqiptare e radhs

  Besoj ende e kemi t freskt kujtimin pr Skemat Piramidale ( kur doli ndonj e tha se ishin para t pastra ), i cili na kujton kohn kur u mend Shqipria, meq njerzit humbn gjithka me ku e me ma, pasojat e t cilit ndihen akoma. Un nuk po e shprush kt, sepse fjala thot: Shprush zjarrin, prit shkndijat, por po lutem: Qoft e harruar kjo mynxyr!

  Edhe pse n vite u lutem ( sepse kur bie ndonj gjm e madhe njerzit luten ) :U harroft kjo , doli tragjedia tjetr: Liberalizimi i vizave n Luginn e Preshevs, Medvegj e Bujanovc dhe n Maqedoni.

  Sipas informatave q kemi rezulton se vetm nga Lugina e Preshevs kan dal jasht mbi 9.000 veta, ndrkaq n Maqedoni ky numr sht dhjetfish m i lart, mbi 160.000 veta q t gjith shqiptar. Edhe ktu del se shumica kan shitur me ku e me ma disa pr t shijuar parajsn e ndrruar n Evrop, por shumica nga halli, apo si shprehej njri hallexhi: Halli t on n der t hasmit.

  Un pr gjith ata q ende nuk kan dal, por q mendojn t dalin po jap kto t dhna t besueshme:

  * N Evrop nuk ka m shans pr t fituar asnj lloj azili,

  * Viza jepet pr gjasht muaj, por n nj shtet nuk ke t drejt t qndrosh m shum se 90 dit ( ta zm vetm n Gjremani, Belgjik apo n cilindo shtet tjetr t Evrops ),

  * Me kto viza nuk ke t drejt pune,

  * Me kto viza nuk ke sigurim shndetsor,.

  Un ktu prmenda vetm disa, ndrsa pr detale, ne kemi ftuar n studion ton, m 27 shkurt 2010, nga ora 21:00, analistin politik, dr. Jeton SHASIVARI, ligjrues i s drejts kushtetuese n Fakultetin Juridik-UEJL, Maqedoni.
  sa pr ta rikujtuar.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  43 falenderime n 31 postime

  adem gashi

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  sa pr ta rikujtuar.
  Nse lvizja e lir do t ishte nj tjetr "firm piramidale",Adem,do ta kishte thn vet me gojn e tij Edi Rama.Besoj se bindesh pr kt.
  T kesh lvizur vet npr Europ,tja kesh ndjer edhe lezetin dhe tua bsh "gogol" shqiptarve q mezi e presin,deri kaq mndja ime nuk kap!!!
  T paktn Adem, kemi ca fmij andej dhe vemi e i takojm dhe nuk pretendon shqiptari q me t shkelur t gjej parajsn.Ata e din m mir se ti e un kt gj sepse si t shkruaj edhe n nj shkrim tjetr,do shqiptar e ka nj person t familjes n kurbet dhe e njohin pa aq sa ty at vshtirsi q besoj edhe juve nuk i shptuat dot.
  Po athere prse kjo zhurm kaq e madhe pr liberalizimin e vizave?!
  Kur kjo qnka nj tjetr "firm piramidale"?!
  Kur ai liberalizim "skllavron" shqiptart?!
  A thua ka shqiptar q nuk e din dhe pret t'i shkruaj dikush nga Danimarka apo Norvegjia?!
  Po nse kjo qnka mynxyr,pse je i vetmi ti q e thua sepse nuk e ka thn njeri tjetr?!
  A vetm ti ua do t mirn shqiptarve?!
  Ti mund t thuash q liberalizimi i vizave nuk t lejon t fillosh pun,sigurim shndetsor a ku ta di un por jo ta etiketosh si mynxyr apo firm piramidale!!!
  Megjithat do tja lem kohs.
  Vetm se si mik q t kam,thuaj edhe ndonj llaf t mir pr Shqiprin se nuk bn gabim!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •