Close
Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 125
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Liverpool will host Eurovision 2023 on behalf of Ukraine

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Eurovision Song Contest 2023: 37 Participating Countries joining us in Liverpool!


  https://telegrafi.com/konfirmohen-37...rovision-2023/

  Konfirmohen 37 shtetet qė do tė marrin pjesė nė Eurovision 2023
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-10-2022 mė 22:12

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Eurovision 2023: All 37 countries ranked based on who is waiting the longest for a Win

 4. #104
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Pėrfaqėsuesi i Shqipėrisė pėr Eurovision zgjedhet vetėm nga PUBLIKU !

  Festivali i 61-tė i Kėngės nė RTSH, do tė japė 3 ēmime tė para: vendi i parė, vendi i dytė dhe vendi i tretė. Njė ēmim pėr artistėt e rinj dhe grupet alternative dhe njė ēmim pėr karrierė.

  Ndryshe nga vitet e kaluara, Festivali i 61-tė i Kėngės nė RTSH vjen me njė risi lidhur me kėngėn qė do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurovizion, fituesi i sė cilės do tė zgjidhet vetėm me votat e publikut me anė tė SMS-ve.

  Ēmimi pėr 3 vendet e para, ēmimi pėr artistėt e rinj dhe grupet alternative si dhe ēmimi pėr karrierėn do tė jepen pas njė vlerėsimi nga Juria.

  Nė festivalet e mėparshme tė Kėngės nė RTSH fituesi i ēmimit tė parė ka pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė Eurovizion, por kėtė vit, vendin tonė nė “Eurovision Song Contest 2023” qė do tė zhvillohet nė Britaninė e Madhe, do e pėrfaqėsojė ajo kėngė e cila do tė rezultojė mė e votuara nga publiku.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/perf...m-nga-publiku/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-10-2022 mė 11:51

 5. #105
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Shqiptarja GALA DRAGOT (Aliaj) konkurron pėr tė pėrfaqėsuar Belgjikėn nė Eurovision !

  Transmetuesi belg VRT ka zbuluar shtatė artistėt qė do tė konkurrojnė pėr tė pėrfaqėsuar vendin nė “Eurovision 2023”, qė do tė mbahet nė Maj nė Liverpool. Mes artistėve tė njohur qė do tė konkurrojnė mė 14 janar nė Paleis 12 ėshtė dhe Gala Dragot, vajza e Robert Aliajt.

  Lajmi nė faqen e festivalit evropian shoqėrohet edhe me njė prezantim tė shkurtėr tė artistes shqiptare. “17-vjeēarja Gala Dragot ėshtė artistja nė Eurosong 2023. Dy vjet mė parė ajo fitoi “The voice kids” dhe publikoi kėngėn e saj tė parė “Infektive”. Gala vjen nga njė familje artistėsh.

  Babai i saj Robert Aliaj Dragot ėshtė njė nga figurat mė tė spikatura tė botės sė showbiz-it shqiptar dhe njė artist bashkėkohor. Tė dy prindėrit e saj e kanė inkurajuar gjithmonė qė tė frymėzohet nga forma tė ndryshme tė artit. Ėshtė nxėnėse nė gjimnazin e Arteve, luan piano, pikturon dhe ka pasion filmin.

  Gala Dragot pėlqen tė imitojė artistė si Massive Attack, Björk, David Boėie dhe Rosalķa. Por ajo ka njė dashuri tė madhe edhe pėr kompozitorėt klasikė si Ravel, Chopin dhe Rachmaninoff”, shkruhet nė faqen e Eurosong.

  Secili artist do tė prezantojė dy kėngė sipas dėshirės sė tij. Artisti qė do tė performojė pėrfundimisht nė Eurovision Song Contest do tė zbulohet gjatė njė shfaqjeje tė madhe live, pasi shikuesit dhe njė juri profesionale vendosin se kush do tė pėrfaqėsojė Belgjikėn.


  https://www.albora.ch/shqiptarja-kon...ne-eurovision/


  Eurovision 2023 Belgium - Meet the Finalists!

  https://www.youtube.com/watch?v=MdDkUgwEwB8

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  BEBE REXHA e nominuar pėr GRAMMY nė tė njėjtėn kategori me BEYONCE

  Bebe Rexha ėshtė e vetmja artiste shqiptare me famė ndėrkombėtare qė ka arritur tė nominohet sivjet nė ceremoninė e madhe tė ndarjes sė ēmimeve, Grammy Awards 2023.

  Ajo ėshtė nominuar nė kategorinė “Kėnga mė e mirė ritmike/elektronike” pėr kėngėn e saj hit “I’m good (Blue)” nė bashkėpunim me DJ David Guetta.

  Nė po tė njėjtėn kategori pėr tė fituar kėtė ēmim, ajo ka njė konkurrencė mjaft tė fortė pasi e nominuar ėshtė edhe vet diva e muzikės botėrore, Beyonce.

  E pyetur nga fansat se nėse mendon se do tė arrijė ta mposhtė Beyoncen nė kėtė kategori, 33-vjerēarja ėshtė shprehur mjaft skeptike.

  “Bebe Rexha a mendon se do tė fitosh para Beyonces”, ka pyetur njė fanse, sė cilės shqiptarja i ėshtė pėrgjigjur: “Jo, haha”.

  Grammy Awards 2023 do tė mbahet mė 5 shkurt tė vitit 2023 nė Crypto.com Arena, nė Los Angeles.


  Katror.info

  https://katror.info/e-nominuar-ne-te...cmimin-grammy/

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Eurovision anulon votimin e Jurise ne Gjysmefinale. Ndryshimet ne konkursin e vitit te ardhshem !

  Eurovision Song Contest ka njoftuar ndryshime tė mėdha nė procesin e votimit nė konkursin e vitit tė ardhshėm.


  Juritė profesionale janė hequr nga gjysmėfinalet, qė do tė thotė se shikuesit vetėm do tė zgjedhin se kush kualifikohet pėr finalen e madhe.

  Vendet qė nuk konkurrojnė nė garė do tė lejohen gjithashtu tė votojnė pėr herė tė parė.

  Lėvizja vjen pasi u zbulua se gjashtė anėtarėt tė jurisė “shitėn” votat nė konkursin e kėtij viti nė Torino, Itali.

  Modele tė parregullta votimi u zbuluan nga Azerbajxhani, Gjeorgjia, Mali i Zi, Polonia, Rumania dhe San Marino, tha EBU, e cila organizon konkursin.

  Kėto vota tė jurisė u zbritėn dhe u zėvendėsuan me njė rezultat tė pėrgjithshėm, tė llogaritur nga rezultatet e vendeve tė tjera me tė dhėna tė ngjashme votimi.

  Nė fund, konkursi u fitua nga Kalush Orchestra e Ukrainės, me Sam Ryder tė Mbretėrisė sė Bashkuar qė zuri vendin e dytė.

  Liverpool do tė jetė mikėpritės i eventit nė vitin 2023. Juritė profesionale, tė cilat pėrbėhen nga kompozitorė profesionistė dhe figura tė industrisė muzikore, kanė ekzistuar tė paktėn qė nga konkursi i dytė i kėngės nė Eurovizion nė 1957 (sistemi i votimit pėr konkursin e parė nuk ėshtė zbuluar kurrė).

  Sipas sistemit aktual, rezultatet e tyre kombinohen me rezultatet e njė votimi tė publikut pėr tė pėrcaktuar fituesin e pėrgjithshėm.

  Kjo praktikė do tė vazhdojė edhe nė finale, thuhet nė njoftimin e EBU-sė.

  Lejimi i vendeve jo-pjesėmarrėse pėr tė votuar do tė pasqyrojė “ndikimin global tė eventit”, tha Martin Österdahl, mbikėqyrėsi ekzekutiv i konkursit.

  “Tė gjithė ata qė ndjekin konkursin, kudo qė jetojnė nė botė, mund tė japin votėn pėr kėngėt e tyre tė preferuara”.

  Votat online nga “pjesa tjetėr e botės” do tė bashkohen dhe do tė konvertohen nė pikė qė do tė kenė tė njėjtėn peshė si njė vend pjesėmarrės nė tė dyja gjysmėfinalet dhe finalen e madhe, tha EBU.

  Publiku shpesh ka shije tė ndryshme nga juritė. Kėtė vit, Ukraina fitoi me 439 pikė, por doli e katėrta nė votimin e jurisė, me 192 pikė.

  Ndėrkohė, Sam Ryder ishte i preferuari i anėtarėve tė jurisė, duke marrė 283 pikė, por doli i pesti me votimin e shkiuesve nė shtėpi.

  Tridhjetė e shtatė vende do tė marrin pjesė nė konkursin e vitit tė ardhshėm, ku Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut tėrhiqen pėr shkak tė kostos sė pjesėmarrjes.

  Rusia u pėrjashtua nga eventi i kėtij viti pas pushtimit tė Ukrainės. Pritet qė vendi gjithashtu tė pėrjashtohet nė vitin 2023.


  Panorama.al

  http://www.panorama.com.al/eurovisio...t-te-ardhshem/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-11-2022 mė 22:12

 8. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  "Cold Heart" kėnga e kėnduar nga Dua Lipa dhe Elton John mė e kėrkuara nė Shazam pėr Vitin 2022!

  Apple Music publikoi listėn e kėngėve mė tė dėgjuara pėr vitin 2022.


  Kėnga “Stay” e Kid Laroi dhe Justin Bieber ishte mė e dėgjuara pėr kėtė vit, sipas tė dhėnave te Apple.

  Kėnga “Stay” e cila ishte nė krye tė listės sė 100 kėngėve mė tė pėlqyera pėr 7 javė gjatė verės, ishte mė e pėlqyera edhe nė listėn botėrore tė platformės Apple Music. “Stay”, qėndroi kėnga mė e pėlqyer tek platforma Apple Music pėr 51 ditė rresht.

  “Cold Heart” e kėnduar nga Dua Lipa dhe Elton John ishte kėnga mė e kėrkuar nė aplikacionin Shazam.

  “We Don’t Talk About Bruno” nga muzikali “Encanto” ishte kėnga me tekstin mė tė lexuar pėr vitin 2022, sipas platformės Apple Music.

  Tė dhėnat tregojnė edhe pėr rritjen e popullaritetit tė kėngėve jo nė gjuhėn angleze. Kėngėt afrikane kanė shėnuar rritje nė kėrkimet e Shazam ndėrsa kėngėt nė gjuhėn japoneze patėn rritje mes teksteve mė tė lexuara.

  Nė nėntor, Apple Music kurorėzoi superyllin e regetonit, portorikanin Bad Bunny, si “Artistin e Vitit” falė albumit tė tij tė fundit, “Un Verano Sin Ti,” i cili u bė albumi mė i degjuar nė Apple Music pėr vitin 2022 dhe albumi mė i suksesshėm i muzikės latine i tė gjitha kohėrave.


  /VOA / Panorama.al

  http://www.panorama.com.al/cold-hear...er-vitin-2022/

 9. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  DUA LIPA ndan momente pikante nga koncerti nė Tiranė: 200 mijė njerėz, shfaqja jonė mė e madhe nė ditėn e Pavarėsisė!

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Dua Lipa, ka publikuar disa foto nga koncerti madhėshtor qė mbajti nė datėn 28 Nėntor nė Tiranė, nė 110 vjetorin e Pavarėsisė sė Shqipėrisė.

  Ylli i muzikės Pop shkruan se mbylli turneun e koncerteve nė Tiranė me rreth 200 mijė spektatorė.

  “94 shfaqje nė tė gjithė botėn nė njė vit dhe duke i dhėnė fund nė Tiranė, Shqipėri pėr rreth 200 mijė njerėz, shfaqja jonė mė e madhe solo EVER ~ nė ditėn e Pavarėsisė!!! Gjithēka qė mund tė them ėshtė falėnderimi mė i thellė pėr njė vit qė mė ka shtyrė tė rritem pėrtej ēdo gjėje qė mund tė kisha imagjinuar me njerėzit mė tė mėdhenj pėr ta ndarė atė. FUTURE NOSTALGIA FOREVER”, ka shkruar Dua.


  https://newsbomb.al/dua-lipa-ndan-mo...-e-pavaresise/

 10. #110
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Top News-Nė kėngėt mė tė dėgjuara tė vitit/Nė “Billboard” Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max


  Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max janė klasifikuar nė top listėn e artisteve me disa kėngė qė janė votuar si mė tė dėgjuarat tė vitit.

  Lista ėshtė publikuar nga Billboard, Billboard i cili ėshtė llogaritėsi mė i madh i hiteve nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Aty pėrfshihen kėngėt mė tė dėgjuara tė zhanreve tė ndryshme muzikor.

  Nė krye tė listės ishte Dua Lipa me kėngėn e saj “Cold Heart” nė bashkėpunim me Elton John. Pjesė e listės janė edhe dy shqiptare tė tjera: Bebe Rexha dhe Ava Max.

  Ava Max ka zėnė vendin e katėrt me kėngėn “The Motto”, tė cilėn e ka nė bashkėpunim me DJ-in e famshėm, Tiesto.

  Ndėrsa, nė vendin e shtatė ndodhet e renditur Bebe Rexha pėr hitin e saj “I’m Good (Blue)” nė bashkėpunim me David Guettan.

  Duket qartė se kėngėtaret shqiptare po ecin me hapa tė pandalshme drejt suksesit.


  Top Channel Albania

  https://top-channel.tv/video/top-new...a-dhe-ava-max/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-12-2022 mė 23:17

 11. #111
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Nga njė strehė e bombave nė Kiev, Ukraina zgjedh pėrfaqėsuesit pėr “Eurosong 2023”

  Edhe pse luftė, Ukraina ka zgjedhur pėrfaqėsuesit e saj pėr nė “Eurovision Song Contest”. “Heart of Steel” ėshtė kėnga fituese qė ēon Ukrainėn nė Liverpool nė vitin 2023.

  Edhe pse nė kushte jashtėzakonisht tė vėshtira, Ukraina ka mundur tė zgjedhė dyshen pop Tvorchi qė ta pėrfaqėsoj nė festival, qė kėtė vit mbahet nė Britaninė e Madhe, edhe pse Ukraina fitoi “Eurosong 2022” nė Itali. Pėrzgjedhja e artistėve u zgjodhi nė njė transmetim tė drejtpėrdrejtė nga njė strehė e bombave nė Kiev.

  Ukraina gjithmonė ka mbėshtetur artistėt dhe sportistėt duke i falenderuar edhe gjatė luftės dhe duke qenė mirėnjohės pėr ēfarė I kanė dhuruar sportit edhe atyre atletėve qė tashmė kanė ndėrruar jetė.

  Ukraina arriti tė kthejė njė stacion metroje nė njė studio tė vėrtetė televizive pėr shfaqjen e pėrzgjedhjes sė fituesve.


  Koha Jone

  https://kohajone.com/nga-nje-strehe-...eurosong-2023/ 12. #112
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Kėta janė artistėt mė tė shitur nė mbarė botėn bazuar nė shitjet e certifikuara!

  Ndoshta ēuditėrisht, grupi britanik i rock-ut The Beatles ėshtė nė krye tė listės pėr artistėt mė tė shitur nė mbarė botėn, me 183 milionė njėsi shitje tė certifikuara. I dyti ėshtė Garth Brooks me mbi 157 milionė njėsi shitje, i ndjekur nga Elvis Presley me 139 milionė njėsi. Tė gjithė artistėt qė hynė nė listėn e njėzet mė tė mirė janė tė njohur ndėrkombėtarisht pėr kontributin e tyre nė muzikė dhe variojnė nga ikona e pop-it britanik Elton John deri tek legjendat amerikane tė rock-ut si Metallica.

  Artistėt mė tė shitur nė mbarė botėn qė nga gushti 2022, bazuar nė shitjet e certifikuara (nė milionė njėsi) (Grafiku - nė artikullin e Gazetės).

  Ēfarė kanė tė pėrbashkėt artistėt mė tė shitur?

  Artistėt nė renditjen e njėzet mė tė mirėve pėr shitjet e certifikuara nė mbarė botėn, tė gjithė lanė gjurmėn e tyre nė muzikė nė mėnyrėn e tyre unike. Megjithatė, ajo qė bie nė sy ėshtė se shumė prej artistėve nė listė kanė arritur famė dhe sukses disa dekada mė parė dhe kanė pasur fatin tė kenė njė ndikim tė qėndrueshėm. Shumica e muzikantėve nė listė kanė lindur nė Shtetet e Bashkuara ose nė Mbretėrinė e Bashkuar dhe kanė filluar karrierėn e tyre muzikore nė vitet 1960 ose 1970.

  Muzika e viteve 1960 shpesh konsiderohet revolucionare, me muzikė me prirje politike nga Bob Dylan dhe Joan Baez qė kanė arritur njė popullaritet tė madh dhe rock psikodelik duke u bėrė njė nga shenjat muzikore tė epokės. Grupi britanik psikodelik/progresiv i rockut Pink Floyd si dhe grupet rock The Rolling Stones dhe Led Zeppelin u formuan tė gjithė nė Londėr nė vitet 1960, si dhe The Beatles qė filluan karrierėn e tyre nė Liverpool nė fillim tė dekadės.

  Cilėt artistė janė aktivė edhe sot?

  Qė nga viti 2022, vetėm disa nga artistėt qė hynė nė listė mbeten aktive. Grupi amerikan Eagles kanė bėrė turne rregullisht gjatė gjithė karrierės sė tyre tė gjatė.

  Megjithatė, pėr fat tė keq, disa nga muzikantėt mė tė shitur nė botė tani nuk janė mė, duke pėrfshirė Elvis Presley, Whitney Houston dhe Michael Jackson. Disa grupe janė ende aktive muzikore, por pak e kanė ruajtur formacionin e tyre origjinal. Grupi australian i rock and roll-it AC/DC ka pėsuar ndryshime tė shumta nė formacion gjatė viteve, mė i fundit ėshtė zėvendėsimi i vokalistit Brian Johnson me kėngėtarin e Guns n’ Roses, Axl Rose.


  Edel Strazimiri / SCAN

  https://www.imalbania.com/keta-jane-...-certifikuara/

 13. #113
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Spotify arrin nė 200 milionė abonentė me pagesė

  Numri i abonentėve tė Spotify arriti nė 205 milionė nė fund tė vitit qė lamė pas njoftoi kompania ditėn e sotme.

  Ėshtė njė rritje me 14 pėrqind krahasuar me njė vit mė parė ndėrsa numri i pėrgjithshėm i pėrdoruesve aktivė nė muaj ishte 489 milionė ose 20 pėrqind mė shumė.

  Kompania priste njė numėr abonentėsh me pagesė prej 202 milionė dhe nė total prej 479 milionė.

  Lajmi vjen vetėm njė javė pasi Spotify njoftoi shkurtime nė vendet e punės duke prekur 6 pėrqind tė fuqisė punėtore ose 600 punonjės.

  Megjithatė Spotify postoi njė humbje operative prej 231 milionė eurosh. Edhe pse nė pamje tė parė tė jep pėrshtypjeje e njė trendi negativ, kompania kishte parashikuar humbje nė shifrat e 300 milionė eurove.

  Tė ardhurat mesatare pėr abonent ishin 4.55 euro. Spotify konsiderohet si platforma streaming e muzikės mė e madhe nė botė.


  https://www.imalbania.com/spotify-ar...nte-me-pagese/

 14. #114
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  40 kėngėt mė tė preferuara tė shoferėve nė Angli

  Ata ndoshta nuk kanė pasur nė mendje shoferėt kur e kanė shkruar, por njė hit i madh ‘Queen’ ishte nė krye tė njė sondazhi nė Angli pėr kėngėt e preferuara qė shoferėt dėgjojnė nė makinat e tyre.

  Sondazhi i 2000 shoferėve nė Mbretėrinė e Bashkuar zbuloi se 78% e tė anketuarve kėndonin nė makinė, edhe pse vetėm 21% e atyre qė kėnaqen duke kėnduar melodi mendojnė se ato janė tė mira.


  Nė vend tė parė ishte “Don’t Stop Me Now” i Queen’s, i lėshuar si single nė 1979. Abba’s Dancing Queen ėshtė nė vendin e dytė, e ndjekur nga Livin’ on a Prayer e Bon Jovi nė vendin e tretė.

  Mė shumė se katėr nė 10 (42%) qė kėnaqen duke kėnduar nė makinė pohojnė se tė kėnduarit ėshtė thelbėsor pėr pėrvojėn e tyre tė vozitjes, ndėrsa 51% thonė se kjo thjesht i bėn ata tė lumtur. Megjithatė, 37% duhet tė dėgjojnė kėngėt e pasagjerėve ose shoferėve gjatė rrugės, duke i bėrė udhėtimet e tyre mė pak tė kėndshme.

  Studimi i OnePoll nė bashkėpunim me Fiat zbuloi se 16% e shoferėve u ėshtė thėnė tė ndalojnė sė kėnduari, ndėrsa 11% janė vėnė nė telashe pasi janė kapur duke e bėrė atė.


  40 kėngėt mė tė mira tė makinave, sipas sondazhit

  - Queen – Don’t Stop Me Now
  - Abba – Dancing Queen
  - Bon Jovi – Livin’ on a Prayer
  - Neil Diamond – Sweet Caroline
  - Meatloaf – Bat out of Hell
  - Fleetwood Mac – Go Your Own Way
  - The Killers – Mr Brightside
  - Kings of Leon – Sex on Fire
  - Pharrell Williams – Happy
  - Bruce Springsteen – Born to Run
  - Spandau Ballet – Gold
  - The Beatles – Hey Jude
  - Fleetwood Mac – The Chain
  - The Weather Girls – It’s Raining Men
  - Culture Club – Karma Chameleon
  - Rod Stewart – Maggie May
  - Dire Straits – Money for Nothing
  - Taylor Swift – Shake It Off
  - Steppenwolf – Born to be Wild
  - Cyndi Lauper – Girls Just Want To Have Fun
  - Take That – Never Forget
  - Bryan Adams – Run to You
  - Petula Clark – Downtown
  - Fleetwood Mac – Dreams
  - David Bowie – Let’s Dance
  - David Bowie – Heroes
  - Lady GaGa – Poker Face
  - Rihanna – Umbrella
  - Beyoncé – Single Ladies
  - Duran Duran – Rio
  - Frank Sinatra – Fly Me To The Moon
  - Alanis Morissette – Ironic
  - Frank Sinatra – My Way
  - Katy Perry – Roar
  - Harry Styles – As It Was
  - Madonna – Holiday
  - Michael Jackson – Smooth Criminal
  - Demi Lovato – Let It Go (from “Frozen”)
  - Madonna – Like a Virgin
  - Depeche Mode – Just Can’t Get Enough.


  / abcnews.al / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/40-k...reve-ne-angli/

 15. #115
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  SJELL PROJEKTIN E PARĖ NĖ GJUHĖN SHQIPE

  Bebe Rexha surprizon shqiptarėt!

  Tė gjithė e kemi kėrkuar dhe ja ku na e plotėsoi dėshirėn! Bebe Rexha sapo na ka zbuluar se ka gati njė kėngė nė gjuhėn shqipe, le tė themi mė mirė hit pasi ashtu do jetė.

  ”Tė dua”– titullohet projekti i artistes shqiptare me famė botėrore e cila kujton nė ēdo moment prejardhjen e saj. Bebe ka zbuluar njė fragment nga projekti i saj me Dj Gimi, i cili flet pėr njė histori dashurie.

  ”A e di sa shumė tė dua”- dėgjohet tė thotė Bebe nė gjuhėn shqipe, e duhet pranuar se i shkon shumė kėndimi nė shqip.

  Se kur do publikohet, na mbetet tė presim. Deri ditėn e publikimit, na mbetet tė dėgjojmė refrenin “non-stop”.


  Konica.al

  https://konica.al/2023/05/bebe-rexha...on-shqiptaret/

 16. #116
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Mbani frymėn, Enrique Iglesias dhe Ricky Martin do tė performojnė nė Tiranė

  Mė 30 Qershor do tė jetė Enrique Iglesias ai i cili do tė “ngrejė peshėn” Tiranėn, ndėrsa mė 20 Korrik, Ricky Martin do tė performojė nė sheshin “Skėndėrbej”.

  Ylli botėror i muzikės nė kuadėr tė turit tė tij “RICKY MARTIN SYMPHONIC”, ka vendosur qė tė bėjė njė ndalesė tė vogėl edhe nė Shqipėri.

  Ai do tė pėrformojė nė sheshin “Skėndėrbej” dhe do tė shoqėrohet nga Orkestra Kombėtare e Tiranės dhe grupi i tij pėr tė sjellė mė tė mirėn e muzikės sė tij.


  Newsbomb.al

  https://newsbomb.al/mbani-frymen-enr...jne-ne-tirane/

 17. #117
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  “I’M GOOD (BLUE)”

  Bebe Rexha dhe David Guetta thyejnė njė tjetėr rekord!


  David Guetta dhe Bebe Rexha kanė dėshmuar gjithmonė se bashkėpunimet e tyre janė shumė tė suksesshme.

  Qė nga hera e parė kur dyshja bashkėpunuan nė kėngėn “Hey Mama”, ata kanė pasur sukses dhe mė pas e vazhduan bashkėpunimin edhe nė tri kėngė tė tjera.

  E fundit u publikua vitin e kaluar, kėnga “I’m Good (Blue)”, e cila erdhi si njė ripėrpunim modern i kėngės legjendare “Blue” tė Eiifel 65.

  Kėnga e cila u publikua fillimisht nė gusht dhe mė pas edhe me klip nė shtator tė vitit tė kaluar, ėshtė pritur tejet mirė nga fansat.

  Kjo kėngė tashmė ka arritur tė shėnojė mbi njė miliard dėgjime nė platformėn mė tė madhe tė muzikės nė botė, Spotify.

  Kėtė gjė e kanė bėrė tė ditur vet artistja shqiptare dhe Guetta, pėrmes shpėrndarjes sė njė statusi tė Spotify-t nė rrjetin social Twitter.

  “I’m Good (Blue)”, ka qenė kėtė vit e nominuar edhe nė mbrėmjen mė tė madhe tė ndarjes sė ēmimeve tė muzikės, Grammy Awrds 2023, nė kategorinė “Kėnga mė e mirė ritmike/elektronike”.

  Tė njėjtėt u nominuan edhe nė Brit Awards 2023 pėr “kėngėn mė tė mirė tė vitit”, por nė tė dyja ceremonitė e ēmimeve u mundėn nga Beyonce me kėngėn “Break my soul”.

  Gjithsesi, ata fituan ēmimin ‘Bashkėpunimi mė i mirė’ nė ceremoninė evropiane tė ēmimeve, MTV Europe Music Awards 2022.


  Konica.al

  https://konica.al/2023/06/im-good-bl...tjeter-rekord/

 18. #118
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Legjenda e muzikės latine, Ricky Martin do tė performojė nė Tiranė, kėngėtari i fton tė gjithė: Shpresoj tė mė bashkoheni

  Kėngėtari i njohur i muzikės latine Ricky Martin do tė performojė pėr herė tė parė nė Tiranė. Ylli botėror i cili po zhvillon turin e tij “Ricky Martin Symphonic”, do tė ndalojė dhe nė vendin tonė.

  “Po!! Shumė i lumtur tė njoftoj se do tė jem nė Tiranė, Shqipėri mė 20 korrik me koncertin tim Simfonik dhe Orkestrėn Kombėtare tė Tiranės. Shpresoj qė tė gjithė tė mund tė mė bashkoheni nė koncertin tim tė parė nė Shqipėri”, ka shkruar artisti.


  Lexo.al

  https://www.lexo.al/2023/06/legjenda...me-bashkoheni/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 09-06-2023 mė 05:46

 19. #119
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  “Praising You” e Rita Orės dhe FatBoy Slim ėshtė kėnga mė e lėshuar nė klubet e natės nė Mbretėrinė e Bashkuar

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Rita Ora, ka pak javė qė ka publikuar kėngėn dhe klipin e saj mė tė fundit, “Praising You”.

  Kėnga e cila vjen si bashkėpunim me FatBoy Slim dhe ėshtė njė ripėrpunim modern i hitit klasik “Praise You”, ėshtė pritur shumė mirė nga publiku.

  Ajo madje pėr ditė tė tėra rezultoi si kėnga mė e lėshuar nė radiot amerikane.


  E mesa duket, “Praising You” ka gjetur simpatinė e njerėzve edhe nė diskoteka dhe festa tė ndryshme nė Mbretėrinė e Bashkuar.

  Madje sipas matėsit tė statistikave, MusicWeek’s Club Charts, ajo rezulton tė jetė kėnga mė e lėshuar nė klubet e natės nė Britaninė e Madhe.

  Kjo e dhėnė ėshtė bėrė e ditur nga postimet e vet fansave tė kėngėtares, tė cilat mė pas Rita i ka shpėrndarė nė rrjetin social Instagram.

  “Uau, ‘Praising You’ ėshtė kėnga mė e lėshuar nė klubet e natės nė mbretėrinė e Bashkuar”, thuhet nė njoftim.

  “Praising You” ėshtė kėnga e dytė e albumit tė saj tė ri nė ardhje, pas “You Only Love Me” e cila u publikua nė janar tė kėtij viti.

  Ndėrkohė albumi i saj i ri “You and I” ėshtė bėrė e ditur se do tė publikohet i plotė mė datėn 24 korrik.


  / Telegrafi /

  https://telegrafi.com/praising-e-rit...ne-e-bashkuar/

 20. #120
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,988

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Tenori me fame botėrore, Placido Domingo nė Tiranė! Ja kur mbahet koncerti nė Sheshin Skėnderbej

Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muzikės shqiptare!
  Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 02-08-2023, 08:02
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i pėrsosur i muzikės popullore
  Nga StormAngel nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •