Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 111 prej 111
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Liverpool will host Eurovision 2023 on behalf of Ukraine

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Eurovision Song Contest 2023: 37 Participating Countries joining us in Liverpool!


  https://telegrafi.com/konfirmohen-37...rovision-2023/

  Konfirmohen 37 shtetet qė do tė marrin pjesė nė Eurovision 2023
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-10-2022 mė 22:12

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Eurovision 2023: All 37 countries ranked based on who is waiting the longest for a Win

 4. #104
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Pėrfaqėsuesi i Shqipėrisė pėr Eurovision zgjedhet vetėm nga PUBLIKU !

  Festivali i 61-tė i Kėngės nė RTSH, do tė japė 3 ēmime tė para: vendi i parė, vendi i dytė dhe vendi i tretė. Njė ēmim pėr artistėt e rinj dhe grupet alternative dhe njė ēmim pėr karrierė.

  Ndryshe nga vitet e kaluara, Festivali i 61-tė i Kėngės nė RTSH vjen me njė risi lidhur me kėngėn qė do tė pėrfaqėsojė Shqipėrinė nė Eurovizion, fituesi i sė cilės do tė zgjidhet vetėm me votat e publikut me anė tė SMS-ve.

  Ēmimi pėr 3 vendet e para, ēmimi pėr artistėt e rinj dhe grupet alternative si dhe ēmimi pėr karrierėn do tė jepen pas njė vlerėsimi nga Juria.

  Nė festivalet e mėparshme tė Kėngės nė RTSH fituesi i ēmimit tė parė ka pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė Eurovizion, por kėtė vit, vendin tonė nė “Eurovision Song Contest 2023” qė do tė zhvillohet nė Britaninė e Madhe, do e pėrfaqėsojė ajo kėngė e cila do tė rezultojė mė e votuara nga publiku.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/perf...m-nga-publiku/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-10-2022 mė 11:51

 5. #105
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Shqiptarja GALA DRAGOT (Aliaj) konkurron pėr tė pėrfaqėsuar Belgjikėn nė Eurovision !

  Transmetuesi belg VRT ka zbuluar shtatė artistėt qė do tė konkurrojnė pėr tė pėrfaqėsuar vendin nė “Eurovision 2023”, qė do tė mbahet nė Maj nė Liverpool. Mes artistėve tė njohur qė do tė konkurrojnė mė 14 janar nė Paleis 12 ėshtė dhe Gala Dragot, vajza e Robert Aliajt.

  Lajmi nė faqen e festivalit evropian shoqėrohet edhe me njė prezantim tė shkurtėr tė artistes shqiptare. “17-vjeēarja Gala Dragot ėshtė artistja nė Eurosong 2023. Dy vjet mė parė ajo fitoi “The voice kids” dhe publikoi kėngėn e saj tė parė “Infektive”. Gala vjen nga njė familje artistėsh.

  Babai i saj Robert Aliaj Dragot ėshtė njė nga figurat mė tė spikatura tė botės sė showbiz-it shqiptar dhe njė artist bashkėkohor. Tė dy prindėrit e saj e kanė inkurajuar gjithmonė qė tė frymėzohet nga forma tė ndryshme tė artit. Ėshtė nxėnėse nė gjimnazin e Arteve, luan piano, pikturon dhe ka pasion filmin.

  Gala Dragot pėlqen tė imitojė artistė si Massive Attack, Björk, David Boėie dhe Rosalķa. Por ajo ka njė dashuri tė madhe edhe pėr kompozitorėt klasikė si Ravel, Chopin dhe Rachmaninoff”, shkruhet nė faqen e Eurosong.

  Secili artist do tė prezantojė dy kėngė sipas dėshirės sė tij. Artisti qė do tė performojė pėrfundimisht nė Eurovision Song Contest do tė zbulohet gjatė njė shfaqjeje tė madhe live, pasi shikuesit dhe njė juri profesionale vendosin se kush do tė pėrfaqėsojė Belgjikėn.


  https://www.albora.ch/shqiptarja-kon...ne-eurovision/


  Eurovision 2023 Belgium - Meet the Finalists!

  https://www.youtube.com/watch?v=MdDkUgwEwB8

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  BEBE REXHA e nominuar pėr GRAMMY nė tė njėjtėn kategori me BEYONCE

  Bebe Rexha ėshtė e vetmja artiste shqiptare me famė ndėrkombėtare qė ka arritur tė nominohet sivjet nė ceremoninė e madhe tė ndarjes sė ēmimeve, Grammy Awards 2023.

  Ajo ėshtė nominuar nė kategorinė “Kėnga mė e mirė ritmike/elektronike” pėr kėngėn e saj hit “I’m good (Blue)” nė bashkėpunim me DJ David Guetta.

  Nė po tė njėjtėn kategori pėr tė fituar kėtė ēmim, ajo ka njė konkurrencė mjaft tė fortė pasi e nominuar ėshtė edhe vet diva e muzikės botėrore, Beyonce.

  E pyetur nga fansat se nėse mendon se do tė arrijė ta mposhtė Beyoncen nė kėtė kategori, 33-vjerēarja ėshtė shprehur mjaft skeptike.

  “Bebe Rexha a mendon se do tė fitosh para Beyonces”, ka pyetur njė fanse, sė cilės shqiptarja i ėshtė pėrgjigjur: “Jo, haha”.

  Grammy Awards 2023 do tė mbahet mė 5 shkurt tė vitit 2023 nė Crypto.com Arena, nė Los Angeles.


  Katror.info

  https://katror.info/e-nominuar-ne-te...cmimin-grammy/

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Eurovision anulon votimin e Jurise ne Gjysmefinale. Ndryshimet ne konkursin e vitit te ardhshem !

  Eurovision Song Contest ka njoftuar ndryshime tė mėdha nė procesin e votimit nė konkursin e vitit tė ardhshėm.


  Juritė profesionale janė hequr nga gjysmėfinalet, qė do tė thotė se shikuesit vetėm do tė zgjedhin se kush kualifikohet pėr finalen e madhe.

  Vendet qė nuk konkurrojnė nė garė do tė lejohen gjithashtu tė votojnė pėr herė tė parė.

  Lėvizja vjen pasi u zbulua se gjashtė anėtarėt tė jurisė “shitėn” votat nė konkursin e kėtij viti nė Torino, Itali.

  Modele tė parregullta votimi u zbuluan nga Azerbajxhani, Gjeorgjia, Mali i Zi, Polonia, Rumania dhe San Marino, tha EBU, e cila organizon konkursin.

  Kėto vota tė jurisė u zbritėn dhe u zėvendėsuan me njė rezultat tė pėrgjithshėm, tė llogaritur nga rezultatet e vendeve tė tjera me tė dhėna tė ngjashme votimi.

  Nė fund, konkursi u fitua nga Kalush Orchestra e Ukrainės, me Sam Ryder tė Mbretėrisė sė Bashkuar qė zuri vendin e dytė.

  Liverpool do tė jetė mikėpritės i eventit nė vitin 2023. Juritė profesionale, tė cilat pėrbėhen nga kompozitorė profesionistė dhe figura tė industrisė muzikore, kanė ekzistuar tė paktėn qė nga konkursi i dytė i kėngės nė Eurovizion nė 1957 (sistemi i votimit pėr konkursin e parė nuk ėshtė zbuluar kurrė).

  Sipas sistemit aktual, rezultatet e tyre kombinohen me rezultatet e njė votimi tė publikut pėr tė pėrcaktuar fituesin e pėrgjithshėm.

  Kjo praktikė do tė vazhdojė edhe nė finale, thuhet nė njoftimin e EBU-sė.

  Lejimi i vendeve jo-pjesėmarrėse pėr tė votuar do tė pasqyrojė “ndikimin global tė eventit”, tha Martin Österdahl, mbikėqyrėsi ekzekutiv i konkursit.

  “Tė gjithė ata qė ndjekin konkursin, kudo qė jetojnė nė botė, mund tė japin votėn pėr kėngėt e tyre tė preferuara”.

  Votat online nga “pjesa tjetėr e botės” do tė bashkohen dhe do tė konvertohen nė pikė qė do tė kenė tė njėjtėn peshė si njė vend pjesėmarrės nė tė dyja gjysmėfinalet dhe finalen e madhe, tha EBU.

  Publiku shpesh ka shije tė ndryshme nga juritė. Kėtė vit, Ukraina fitoi me 439 pikė, por doli e katėrta nė votimin e jurisė, me 192 pikė.

  Ndėrkohė, Sam Ryder ishte i preferuari i anėtarėve tė jurisė, duke marrė 283 pikė, por doli i pesti me votimin e shkiuesve nė shtėpi.

  Tridhjetė e shtatė vende do tė marrin pjesė nė konkursin e vitit tė ardhshėm, ku Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut tėrhiqen pėr shkak tė kostos sė pjesėmarrjes.

  Rusia u pėrjashtua nga eventi i kėtij viti pas pushtimit tė Ukrainės. Pritet qė vendi gjithashtu tė pėrjashtohet nė vitin 2023.


  Panorama.al

  http://www.panorama.com.al/eurovisio...t-te-ardhshem/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-11-2022 mė 22:12

 8. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  "Cold Heart" kėnga e kėnduar nga Dua Lipa dhe Elton John mė e kėrkuara nė Shazam pėr Vitin 2022!

  Apple Music publikoi listėn e kėngėve mė tė dėgjuara pėr vitin 2022.


  Kėnga “Stay” e Kid Laroi dhe Justin Bieber ishte mė e dėgjuara pėr kėtė vit, sipas tė dhėnave te Apple.

  Kėnga “Stay” e cila ishte nė krye tė listės sė 100 kėngėve mė tė pėlqyera pėr 7 javė gjatė verės, ishte mė e pėlqyera edhe nė listėn botėrore tė platformės Apple Music. “Stay”, qėndroi kėnga mė e pėlqyer tek platforma Apple Music pėr 51 ditė rresht.

  “Cold Heart” e kėnduar nga Dua Lipa dhe Elton John ishte kėnga mė e kėrkuar nė aplikacionin Shazam.

  “We Don’t Talk About Bruno” nga muzikali “Encanto” ishte kėnga me tekstin mė tė lexuar pėr vitin 2022, sipas platformės Apple Music.

  Tė dhėnat tregojnė edhe pėr rritjen e popullaritetit tė kėngėve jo nė gjuhėn angleze. Kėngėt afrikane kanė shėnuar rritje nė kėrkimet e Shazam ndėrsa kėngėt nė gjuhėn japoneze patėn rritje mes teksteve mė tė lexuara.

  Nė nėntor, Apple Music kurorėzoi superyllin e regetonit, portorikanin Bad Bunny, si “Artistin e Vitit” falė albumit tė tij tė fundit, “Un Verano Sin Ti,” i cili u bė albumi mė i degjuar nė Apple Music pėr vitin 2022 dhe albumi mė i suksesshėm i muzikės latine i tė gjitha kohėrave.


  /VOA / Panorama.al

  http://www.panorama.com.al/cold-hear...er-vitin-2022/

 9. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  DUA LIPA ndan momente pikante nga koncerti nė Tiranė: 200 mijė njerėz, shfaqja jonė mė e madhe nė ditėn e Pavarėsisė!

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Dua Lipa, ka publikuar disa foto nga koncerti madhėshtor qė mbajti nė datėn 28 Nėntor nė Tiranė, nė 110 vjetorin e Pavarėsisė sė Shqipėrisė.

  Ylli i muzikės Pop shkruan se mbylli turneun e koncerteve nė Tiranė me rreth 200 mijė spektatorė.

  “94 shfaqje nė tė gjithė botėn nė njė vit dhe duke i dhėnė fund nė Tiranė, Shqipėri pėr rreth 200 mijė njerėz, shfaqja jonė mė e madhe solo EVER ~ nė ditėn e Pavarėsisė!!! Gjithēka qė mund tė them ėshtė falėnderimi mė i thellė pėr njė vit qė mė ka shtyrė tė rritem pėrtej ēdo gjėje qė mund tė kisha imagjinuar me njerėzit mė tė mėdhenj pėr ta ndarė atė. FUTURE NOSTALGIA FOREVER”, ka shkruar Dua.


  https://newsbomb.al/dua-lipa-ndan-mo...-e-pavaresise/

 10. #110
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės  Top News-Nė kėngėt mė tė dėgjuara tė vitit/Nė “Billboard” Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max


  Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max janė klasifikuar nė top listėn e artisteve me disa kėngė qė janė votuar si mė tė dėgjuarat tė vitit.

  Lista ėshtė publikuar nga Billboard, Billboard i cili ėshtė llogaritėsi mė i madh i hiteve nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Aty pėrfshihen kėngėt mė tė dėgjuara tė zhanreve tė ndryshme muzikor.

  Nė krye tė listės ishte Dua Lipa me kėngėn e saj “Cold Heart” nė bashkėpunim me Elton John. Pjesė e listės janė edhe dy shqiptare tė tjera: Bebe Rexha dhe Ava Max.

  Ava Max ka zėnė vendin e katėrt me kėngėn “The Motto”, tė cilėn e ka nė bashkėpunim me DJ-in e famshėm, Tiesto.

  Ndėrsa, nė vendin e shtatė ndodhet e renditur Bebe Rexha pėr hitin e saj “I’m Good (Blue)” nė bashkėpunim me David Guettan.

  Duket qartė se kėngėtaret shqiptare po ecin me hapa tė pandalshme drejt suksesit.


  Top Channel Albania

  https://top-channel.tv/video/top-new...a-dhe-ava-max/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-12-2022 mė 23:17

 11. #111
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,346

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Nga njė strehė e bombave nė Kiev, Ukraina zgjedh pėrfaqėsuesit pėr “Eurosong 2023”

  Edhe pse luftė, Ukraina ka zgjedhur pėrfaqėsuesit e saj pėr nė “Eurovision Song Contest”. “Heart of Steel” ėshtė kėnga fituese qė ēon Ukrainėn nė Liverpool nė vitin 2023.

  Edhe pse nė kushte jashtėzakonisht tė vėshtira, Ukraina ka mundur tė zgjedhė dyshen pop Tvorchi qė ta pėrfaqėsoj nė festival, qė kėtė vit mbahet nė Britaninė e Madhe, edhe pse Ukraina fitoi “Eurosong 2022” nė Itali. Pėrzgjedhja e artistėve u zgjodhi nė njė transmetim tė drejtpėrdrejtė nga njė strehė e bombave nė Kiev.

  Ukraina gjithmonė ka mbėshtetur artistėt dhe sportistėt duke i falenderuar edhe gjatė luftės dhe duke qenė mirėnjohės pėr ēfarė I kanė dhuruar sportit edhe atyre atletėve qė tashmė kanė ndėrruar jetė.

  Ukraina arriti tė kthejė njė stacion metroje nė njė studio tė vėrtetė televizive pėr shfaqjen e pėrzgjedhjes sė fituesve.


  Koha Jone

  https://kohajone.com/nga-nje-strehe-...eurosong-2023/Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema tė Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muzikės shqiptare!
  Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 26-11-2022, 12:47
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i pėrsosur i muzikės popullore
  Nga StormAngel nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •