Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 84 prej 84
 1. #81
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,229

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  EBU ka vendosur q Eurovisioni t mbahet me artist n skenn e Rotterdamit

  Bashkimi Evropian i Transmetimeve (EBU) s bashku me transmetuesit hollandez dhe organizatort e konkursit NPO, NOS dhe AVROTROS kan botuar protokollin e gjer COVID-19 pr Shndetin dhe Sigurin pr Konkursin e Kngs Eurovision, si zbulohet n nj njoftim pr shtyp t ndar sot, prcjell KultPlus.

  Protokolli i plot detajon masat q t gjith individt e akredituar (ata q punojn ose garojn n Eurovision Song Contest) do t duhet t respektojn pr t marr pjes n konkursin n Roterdam.

  Martin sterdahl, mbikqyrsi ekzekutiv i Eurovision Song Contest, shpjegon:

  “Fryma dhe tradita e Konkursit t Kngs n Eurovision ka t bj me bashkimin e Evrops n nj sken dhe ne jemi akoma t vendosur pr ta arritur kt n Roterdam n muajin Maj. Ne jemi duke ecur prpara me planet tona pr t prodhuar nj gar t sigurt t Kngs n Eurovision, me t gjith artistt q interpretojn drejtprdrejt n Roterdam. Ky protokoll demonstron prkushtimin ton pr ta realizuar kt, me shndetin dhe sigurin e t gjithve q marrin pjes, prfshir ekuipazhin dhe shtypin, si prparsia jon kryesore.”

  Sipas Skenarit B, numri i njerzve n secilin delegacion sht zvogluar nga edicionet e mparshme, dhe numri i gazetarve q mund t marrin pjes n kt ngjarje do t kufizohet gjithashtu n 500 me 1000 t tjer n gjendje t mbulojn shfaqjen n nj qendr t re pr shtyp online.


  https://www.kultplus.com/muzika/ebu-...e-rotterdamit/

  https://wiwibloggs.com/2021/03/02/eu...terdam/262706/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 03-03-2021 m 12:36

 2. #82
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,229

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Eurovision me spektator - Hollanda lejon pjesmarrjen e 3500 personave

  Festivali Europian i Kngs do t zhvillohet me spektator kt vit. Organizatort e Eurovizion, siguruan lejen pr t lejuar nj publik prej 3500 personash, si pjes e nj eksperimenti nga qeveria holandeze.

  Festivali vjetor do t mbahet n Arena Ahoy t Roterdamit, pas anulimit t tij vitin e kaluar. Sipas planit, ambjenti do t jet gjysm I mbushur dhe pjesmarrsit do ti nshtrohen testit pr koronavirus.

  Organizatort e mirpritn vendimin e qeveris holandeze.

  E mirpresim vendimin dhe mundsin pr t ftuar adhurues gjat Festivalit Eurovision n muajin Maj. Do t konsiderojm t gjitha opsionet e mundshme dhe do t njoftojm m shum detaje gjat javve n vazhdim, mbi mnyrn se si do t garantojm sigurin e pjesmarrsve., u shpreh njw prej organizatorwve, Martin sterdahl.

  Njoftimi vjen pas nj eksperimenti t ngjashm q prfshiu pjesmarrjen e 1500 personave n nj Festival Muzikor pran Amsterdamit n muajin Mars, ndrsa 5000 spektatore u lejuan t bnin tifo n ndeshjen kualifikuese pr Kampionatin Botror t shtunn e kaluar.

  Megjithat kryeministri Mark Rutte tha se shtetrrethimi kombtar do t mbetej n fuqi dhe se kufizime t tjera do t zgjateshin me tre jav deri n fund t Prillit.

  Eurovizioni do t zhvillohet nga datat 18 deri n 22 Maj dhe organizatort po merrnin n konsiderat 4 skenar t mundshme q varionin nga nj spektakl normal, tek performanca t regjistruara e pa audienc live. N edicionin e ktij viti, Shqipria prfaqsohet nga Anxhela Peristeri.


  https://kohajone.com/eurovision-me-s...500-personave/

 3. #83
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,229

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Regard, shqiptari i radhs q nominohet n ‘Brit Awards’

  DJ shqiptar me prejardhje nga Ferizaj, Regard sht nominuar n nj kategori mjaft t rndsishme n ‘Brit Awards’, shkruan KultPlus.

  Regard ka arritur q m kngn e tij ‘Secrets’ n bashkpunim me artisten RAYE t nominohet n kategorin ‘Kngs m t mir Britanike t Vitit’.

  Ndrkaq lajmin e ka br t ditur nprmjet nj postimi n rrjetin social Facebook ku ka shkruar se nuk arrin ta besoj se ka arritur t nominohet n nj nga kategorit e eventit m t madh britanik

  “Nuk mund ta besoj q ‘Secrets’ sht nominuar pr ‘Kngn Birtanike t vitit’ n kt edicion t Brits. Un vetm dua t them faleminderit t gjithve kaq shum pr mbshtetjen time, kjo nuk do t ishte e mundur pa t gjith ju dhe jam prgjithmon mirnjohs pr t gjith fansat n t gjith botn. Dashuri pr Raye pr vokalet mahnitse”, shkroi ai./ KultPlus.com


  Knga Britanike m e mir e Vitit

  220 Kid with Gracey – Don’t Need Love

  Aitch x AJ Tracey feat Tay Keith – Rain

  Dua Lipa – Physical

  Harry Styles – Watermelon Sugar

  Headie One feat AJ Tracey and Stormzy – Ain’t It Different

  Joel Corry x MNEK – Head and Heart

  Nathan Dawe x KSI – Lighter

  Regard and Raye – Secrets

  S1mba feat DTG – Rover

  Young T & Bugsey feat Headie One – Don’t Rush


  https://www.kultplus.com/muzika/rega...e-brit-awards/

  https://www.kultplus.com/muzika/list...t-awards-2021/

 4. #84
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,229

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Bebe Rexha shnon suksesin e radhs - ‘Meant to be’ numron plot Nj Miliard dgjime


  Kngtarja shqiptare me fam botrore, Bebe Rexha ka shnuar nj tjetr arritje n karriern e saj si kngtare.

  ‘Meant to be’, nj nga kngt m t suksesshme t saj ka arritur plot nj miliard dgjime n platformn muzikore ‘Spotify’.

  Lajmin e bri t ditur vet kngtarja duke ndar nj Instastory me 10 milion ndjeksit e saj.

  Knga ‘Meant to be’ sht shpallur nga Billboard si Knga m e Dgjuar e dekads n zhanrin Country (Kantri), duke qndruar 50 jav n krye t toplistave.

  /Demokracia.com/KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/bebe...liard-degjime/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 15-04-2021 m 08:39

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema t Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muziks shqiptare!
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 14-03-2021, 10:06
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i prsosur i muziks popullore
  Nga StormAngel n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •