Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 81
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  mar nga RockSonte

  autori: AnathemA  Doro Pesch firmos per Nuclear Blast Records  Shtepia Diskografike, Nuclear Blast Records ka lajmeruar se Doro Pesch do te kendoje. Publikimi I saj I pare do te jene nje set dyshe CD/DVD, titulluar "25 Years In Rock", duke perfshire tere koncertin e 25 vjetorit duke perfshire edhe performance e te ftuarve para 10.000 fansave te entuziasmuar, madje edhe pjese nga te 2500 koncerte te saj e shume me shume. Pritet te dalin ne nentor.
  Doro ka komentuar: Jam absolutisht shume e lumtur te jem pjese e Nuclear Blast dhe mezi po pres te shkelim pedalin e metalit sebashku!
  Krijuesi I Nuclear Blast ka shtuar, Markus Straige, ka shtuar: Jemi shume krenare te mirepresim kengetaren gjermane me te madhe, me te rendesishme dhe me influencuese ne Nuclear Blast! Doro ka frymezuar universin tone muzikor si ashkush tjeter! Po te kthehemi ne vitet 80 ku ajo beri histori me grupin WARLOCK dhe qe ateher vazhdon te mbroje titullin e saj si Nr 1.! Karriera e saj solo eshte nje marshim fitimtar dhe jeta e saj performuese akoma mahnit! Duke shtyar qe Doro eshte nje person fantastic, e forte dhe e hijshme e cila jeton per fansat e saj dhe na ka frymezuar deri tani! Mezi po presim per DVD-ne 21 Years In Rock dhe albumin e rradhes!
  "Fear No Evil", albumii fundit nga Pesch, doli ne janar te vitit te kaluar ne Europe dhe ne qershor ne ameriken e veriut, ky album hyri menjeher ne klasifikimet gjermane dhe u pozicionua ne vend te 11, ky eshte pozicioni me I lart qe ka marre Doro ne vendlindjen e saj ne kto 20 vitet e fundit.

  Pesch festoi 25-vjetorin e karrieres se saj si mbreteresha sunduese e heavy metalit gjerman duke performuar nje set prej 3 oresh ne 13 dhjetor te vitit 2008. HOLY MOSES, LEAVES EYES' dhe ARCH ENEMY hapen shfaqjen, duke u ndjekur pastaj nga vete Doro, e cila ftoi me pas ne skene disa kengetare te medhenj si Bobby "Blitz" Ellsworth (OVERKILL), Jean Beauvoir, GRAVE DIGGER's Chris Boltendahl and guitarist Axel Rudi Pell, former NIGHTWISH singer Tarja Turunen, SCORPIONS' Klaus Meine and Rudolf Schenker, si dhe disa vokaliste te tjera femra si Liv Kristine (LEAVES' EYES), Floor Jansen (AFTER FOREVER), members of GIRLSCHOOL, Liv of SISTER SIN and Sabina Classen of HOLY MOSES.

 2. #42
  Zbulohet 'koncerti i humbur' i Vivaldit

  Partiturat e humbura t nj koncerti pr flaut nga kompozitori italian i shekullit t 18-t, Antonio Vivaldi, jan br publike n mjediset e Libraris Kombtare t Skocis, n Edinburg.
  Faqet me pentagrame u gjetn fillimisht nga nj studiues q bnte krkime n ifligun e nj fisniku skocez, i cili mendohet se i kishte bler gjat nj turneu npr Europe, para 250 vjetsh.

  Nj flautist i Teatrit t Operas n Skoci q luajti nj pjes t koncertit tha se kishte ndjer melodin e mrekullueshme, muzikn tipike t Vivaldit.

  Vepra e zbuluar s fundmi do t luhet e plot n Skoci n janar, me disa instrumenta t kohs s Vivaldit.

  BBC
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 3. #43
  Citim Postuar m par nga shigjeta Lexo Postimin
  Zbulohet 'koncerti i humbur' i Vivaldit

  Partiturat e humbura t nj koncerti pr flaut nga kompozitori italian i shekullit t 18-t, Antonio Vivaldi, jan br publike n mjediset e Libraris Kombtare t Skocis, n Edinburg.
  Faqet me pentagrame u gjetn fillimisht nga nj studiues q bnte krkime n ifligun e nj fisniku skocez, i cili mendohet se i kishte bler gjat nj turneu npr Europe, para 250 vjetsh.

  Nj flautist i Teatrit t Operas n Skoci q luajti nj pjes t koncertit tha se kishte ndjer melodin e mrekullueshme, muzikn tipike t Vivaldit.

  Vepra e zbuluar s fundmi do t luhet e plot n Skoci n janar, me disa instrumenta t kohs s Vivaldit.

  BBC
  Lajm i bukur! Le te presim janarin atehere.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  sa gjynah qe vdiq kj amy
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #45

  U2 leshon video-spotin INVISIBLE

  Rock-grupi Irlandez nga Dublini, leshon video-spotin me te ri duke thene se ky eshte vetem nje nga albumi i 13 dhe se do kete video-spote te tjera. Vokalisti i grupit U2 Bono ka thene: Ne kemi kenge te tjera, qe mezi spo presim ti leshojme nga albumi, video-spoti Invisible eshte vetem dika e leshuar, per tju kujtuar njerezve qe ne ekzistojme ende./rockshqip.com

  Ndiqeni videon:
  U2 - Invisible

 6. #46
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Unhappy Pr: Lajme nga bota e muziks

  RIP

  NJERI bie por qindra ngrihen(pervoja albaneze).

 7. #47
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pr: Lajme nga bota e muziks

  Te tjeret nuk pshurrosin mbi te vdekurit.....por ...........................JU HEQIN KAPELEN.

  Rest in PEACE.

 8. Anetart m posht kan falenderuar martini1984 pr postimin:

  busavata (02-01-2016)

 9. #48
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Emri: lemmy.jpg

Shikime: 291

Madhsia: 39.5 KB

  jetoi 70 vjet e 4 dit ...

 10. #49
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Citim Postuar m par nga martini1984 Lexo Postimin
  Te tjeret nuk pshurrosin mbi te vdekurit.....por ...........................JU HEQIN KAPELEN.

  Rest in PEACE.
  It's a Long Way to the Top (If You Wanna Rock 'n' Roll) ..

  Ridin' down the highway
  Goin' to a show
  Stop in all the by-ways
  Playin' rock 'n' roll
  Gettin' robbed
  Gettin' stoned
  Gettin' beat up
  Broken boned
  Gettin' had
  Gettin' took
  I tell you folks
  It's harder than it looks
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  If you think it's easy doin' one night stands
  Try playin' in a rock roll band
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  Hotel
  Motel
  Make you wanna cry
  Lady do the hard sell
  Know the reason why
  Gettin' old
  Gettin' grey
  Gettin' ripped off
  Under-paid
  Gettin' sold
  Second hand
  That's how it goes
  Playin' in a band
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  If you wanna be a star of stage and screen
  Look out it's rough and mean
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll

 11. #50

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Pianistja Hyn n Guinness - Luan pr 90 minuta n majn e bots !

  https://konica.al/2019/01/luan-per-9...majen-e-botes/

 12. #51

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Bebe Rexha do nj bashkpunim me Lipn, Orn dhe Ava Maxin

  Kngtarja e njohur me origjin shqiptare, Bebe Rexha, prmes nj postimi n Twitter ka br t ditur se dshiron q t bj nj bashkpunim me tri kngtaret tjera t famshme po ashtu shqiptare.

  Ajo ka prmendur se do t dshironte q t bnte bashkpunim me Dua Lipn, Rita Orn dhe Ava Maxin (Armanda Koi), transmeton Koha.net.

  “Dua nj bashkpunim me Dua Lipn, Rita Orn dhe Ava Maxin”, ka shkruar kngtarja 29 vjeare n Twitter, ku pas shkrimit ka bashkngjitur dy rrath – njrin me ngjyr t kuqe e tjetrin me t zez, kshtu duke simbolizuar ngjyrat kombtare shqiptare. /KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/beb...dhe-ava-maxin/

 13. #52

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Sonte Brit Awards v prball Dua Lipn dhe Rita Orn


  Brit Awards ka vn prball Dua Lipn dhe Rita Orn. Dy kngtaret me origjin shqiptare konkurrojn me njra-tjetrn n t njjtn kategori “British Video”.

  Dua mbizotron me 4 nominime ndrsa Rita Ora me 2 nominime.

  Ora sht nominuar me kngn “For You” n bashkpunim me Liam Payne dhe me ‘Let Me Love You’.

  Ndrsa Lipa me kngt ‘One Kiss’ n bashkpunim me Calvin Harris dhe ‘IDGAF’.


  Ceremonia e ‘Brit Award 2019’ do t mbahet m 20 shkurt n O2 Arena t Londrs.

  Lista e plot e t nominuarve ne linkun ne vijim:

  https://www.kultplus.com/showbiz/son...dhe-rita-oren/


  SUKSESE IKAVE TONA BUKUROSHE !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 20-02-2019 m 11:55

 14. #53

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Rita Ora m 1 mars publikon kngn e re me nj mysafir special

  Kngtarja shqiptare, Rita Ora prmes rrjeteve sociale ka konfirmuar se m 1 mars do t publikoj kngn e saj t re.

  “Only Want You” sht knga e saj q vjen n nj bashkpunim, transmeton Koha.net.

  Ora ka shkruar n Instagram se mysafiri n kt kng sht special.
  “‘Only Want You’, knga ime e re vjen m 1 mars n bashkpunim me nj mysafir special… bhuni gati”, ka shkruar Rita Ora.


  https://www.kultplus.com/showbiz/rit...safir-special/

 15. #54

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Mariah Carey sjell videoklipin e ri “A No No”

  Mariah Carey sht ndezur m shum se kurr dhe kt po tregon me publikimet e reja.
  Mariah ka nderuar hip hopin e viteve t 90-ta me videoklipin “A No No” nga albumi i fundit i saj “Caution”.

  N klipin me shum ritm, diva glamuroze bn nj fest vallzimi teksa shfaqet n nj metro n nj fustan shklqyes.

  Knga punuar nga Jermaine Durpi, q e shfaq Lil Kimin ishte emruar si nj prej 25 kngve q ja vlen t dgjohen tani nga New York Times.

  Muajin e kaluar, Mariah e filloi turneun e saj “Caution World Tour”.
  Ajo kalon npr shtat shtete amerikane n turneun q mbaron m 6 prill. /Telegrafi/

  https://telegrafi.com/mariah-carey-s...in-e-ri-no-no/


 16. #55

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Dashuria pr Muzikn nuk njeh mosh, 108 - vjearja polake luan n piano

  http://www.tiranapost.al/dashuria-pe...luan-ne-piano/

 17. #56

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  “T jam mirnjohse”/ Bebe Rexha, letr nga Michelle Obama

  Kngtarja shqiptare me fam botrore, Bebe Rexha ka marr s fundmi nj letr falenderimi nga ish-zonja e par e Shteteve t Bashkuara, Michelle Obama, n kuadr t angazhimit t saj n eventin “College Signing Day”.

  Michelle i ka shprehur Rexhs mirnjohjen prkundrejt prkushtimit q tregoi pr t nxitur dshirn e t rinjve pr t ndjekur studimet e larta. Tejet e emocionuar, kngtarja shqiptare nuk ka ngurruar ta ndaj letrn me ndjeksit e saj n Instagram.

  Letra e Michelle Obama-s, drejtuar Bebe Rexhs:

  “E dashur Bebe! T falenderoj shum q mbshtete Ditn Kombtare t Regjistrimit n Universitet. Un dhe ekipi im t jemi mirnjohs pr gjith kohn dhe energjin, zrin dhe dhembshurin me t cilt dhe kontributin tnd q t rinjt tan t shfrytzojn potencialin e tyre. E nisa programin “Reach Higher” gjat kohs si Zonj e Par sepse doja q t rinjt ta din se pavarsisht pengesave, vazhdimi i shkolls s lart pas shkolls s mesme sht e domosdoshme pr vijimsin me sukses.

  Dhe meqense ke treguar prkushtim dhe entuziazm t pamas, kta student mund t synojn pak m lart dhe t ken ndrra pak m t mdha. T vlersojm shum dhe shpresojm t vazhdojm punn bashk krah m krah pr t uar m tej vizionin dhe vlerat e prbashkta pr nj t nesrme m t mir. Barak dhe un ju urojm m t mirn, ty dhe njerzve t tu t dashur.”


  Michelle Obama e nisi programin “Reach Higher” n tetor t 2014-s me synimin q n vitin 202o Amerika t kishte prsri numrin m t lart t studentve t diplomuar n proporcion.


  https://gazetamapo.al/te-jam-mirenjo...ichelle-obama/

 18. #57

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Dy shqiptaret Bebe Rexha dhe Ava Max ‘elektrizuan’ publikun n Malt

  Dy shqiptaret me fam botrore, Bebe Rexha dhe Ava Max, kan knduar s fundmi n festivalin e organizuar nga “Isle of Music MTV”, n Malt.


  Artistet me prejardhje shqiptare kan ‘elektrizuar’ publikun me performancn e tyre, duke interpretuar disa nga hitet e tyre m t fundit.

  Kjo sht hera e par q ato vizituan ishullin e Malts, ndrsa kan shijuar gjat dits udhtimin n kt ishull.

  Bebe Rexha interpretoi hitet m t mdha t saj si: “I’m a mess”, “Meant to be”, “In the Name of love”, etj.

  Kt t fundit, artistja shqiptare pati mundsin ta performoj krah DJ-t m t famshm n bot, Martin Garrix, i cili ishte gjithashtu nj nga performuesit e mbrmjes.

  Ndrkoh, Ava Max ishte ndr t parat q u ngjit n sken, teksa kndoi dy kngt e saj shum t suksesshme: “Sweet but Psycho” dhe “So am I”.

  Duket se dy kngtaret shqiptare kan filluar tashm t jen prezente kudo n Evrop, dhe n mbar botn. /Telegrafi/


  https://telegrafi.com/dy-shqiptaret-...ikun-ne-malte/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 10-07-2019 m 13:07

 19. #58

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Rita Ora me koncert n Zar t Kroacis

  Kngtarja me fam botrore Rita Ora, do t performoj pr her t par n Zar t Kroacis kt ver.

  Ora do t performoj n Qendrn Sportive “Visnjik” n Zar m 30 gusht 2019, dhe biletat kan dal n shitje t mrkurn (3 korrik), njoftuan organizatort e koncertit.

  Q kur koncerti u njoftua n fundjav, ka pasur interes t madh nga fansat e saj n Ballkan, marr parasysh faktit q kngtarja sht me origjin nga Kosova.

  “T gjith fansat dhe ata q duan t dgjojn nj nga yjet m t mdhenj t muziks pop dhe t krcejn me hitet si: “Let You Love Me”,”Your Song” ,”Anywhere” dhe nj numr kngsh t tjera, ne ju kshillojm ta siguroni biletn tuaj sa m shpejt t jet e mundur me mim t zbritur “, tha n nj deklarat Qendra Sportive “Visnjik”.

  Ora do t performoj n Zar si pjes e turneut t saj “Phoenix”, pr t promovuar albumin e saj t fundit me t njjtin titull.

  Turneu filloi n Australi n mars, duke vazhduar m pas n Azi dhe qytetet e mdha t Evrops si: Paris, Milano, Londr, Oslo dhe Stokholm.


  Ora koht e fundit ka br histori n top listat n Mbretrin e Bashkuar me hitin e saj “Let You Love Me”, duke u br kngtarja femr me m s shumti kng solo n Top 10, n Britanin e Madhe.

  Ardhja e saj pr t performuar n Ballkan, me siguri do t zgjoj nj interesim t madh edhe t fansave t saj shqiptar, marr parasysh faktin q ky koncert sht shum pran Kosovs, Shqipris dhe trevave shqiptare n prgjithsi. /Telegrafi/ KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/showbiz/rit...e-te-kroacise/

 20. #59

  Pr: Lajme nga bota e muziks


 21. #60

  Pr: Lajme nga bota e muziks

  Eurovizioni anulohet shkaku i koronavirusit

  Eurovizioni nuk do t mbahet sivjet n Rotterdam, shkaku i pandemis s koronavirusit, kan br t ditur organizatort.

  “Me keqardhje t thell na duhet t njoftojm pr anulimin e Festivalit Evropian t Kngs, Eurovizion 2020 n Rotterdam”, kan br t ditur ata prmes nj njoftimi, raporton Reuters.

  “sht e pamundur t vazhdojm me kt ngjarje ashtu si sht planifikuar”. / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/euro...koronavirusit/

Tema t Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muziks shqiptare!
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 02-02-2021, 11:53
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i prsosur i muziks popullore
  Nga StormAngel n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •