Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 58 prej 58
 1. #41
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime
  marė nga RockSonte

  autori: AnathemA  Doro Pesch firmos per Nuclear Blast Records  Shtepia Diskografike, Nuclear Blast Records ka lajmeruar se Doro Pesch do te kendoje. Publikimi I saj I pare do te jene nje set dyshe CD/DVD, titulluar "25 Years In Rock", duke perfshire tere koncertin e 25 vjetorit duke perfshire edhe performance e te ftuarve para 10.000 fansave te entuziasmuar, madje edhe pjese nga te 2500 koncerte te saj e shume me shume. Pritet te dalin ne nentor.
  Doro ka komentuar: “Jam absolutisht shume e lumtur te jem pjese e Nuclear Blast dhe mezi po pres te shkelim pedalin e metalit sebashku!”
  Krijuesi I Nuclear Blast ka shtuar, Markus Straige, ka shtuar: “Jemi shume krenare te mirepresim kengetaren gjermane me te madhe, me te rendesishme dhe me influencuese ne Nuclear Blast! Doro ka frymezuar universin tone muzikor si ashkush tjeter! Po te kthehemi ne vitet 80 ku ajo beri histori me grupin WARLOCK dhe qe ateher vazhdon te mbroje titullin e saj si Nr 1.! Karriera e saj solo eshte nje marshim fitimtar dhe jeta e saj performuese akoma mahnit! Duke shtyar qe Doro eshte nje person fantastic, e forte dhe e hijshme e cila jeton per fansat e saj dhe na ka frymezuar deri tani! Mezi po presim per DVD-ne “21 Years In Rock” dhe albumin e rradhes!
  "Fear No Evil", albumii fundit nga Pesch, doli ne janar te vitit te kaluar ne Europe dhe ne qershor ne ameriken e veriut, ky album hyri menjeher ne klasifikimet gjermane dhe u pozicionua ne vend te 11, ky eshte pozicioni me I lart qe ka marre Doro ne vendlindjen e saj ne kto 20 vitet e fundit.

  Pesch festoi 25-vjetorin e karrieres se saj si mbreteresha sunduese e heavy metalit gjerman duke performuar nje set prej 3 oresh ne 13 dhjetor te vitit 2008. HOLY MOSES, LEAVES EYES' dhe ARCH ENEMY hapen shfaqjen, duke u ndjekur pastaj nga vete Doro, e cila ftoi me pas ne skene disa kengetare te medhenj si Bobby "Blitz" Ellsworth (OVERKILL), Jean Beauvoir, GRAVE DIGGER's Chris Boltendahl and guitarist Axel Rudi Pell, former NIGHTWISH singer Tarja Turunen, SCORPIONS' Klaus Meine and Rudolf Schenker, si dhe disa vokaliste te tjera femra si Liv Kristine (LEAVES' EYES), Floor Jansen (AFTER FOREVER), members of GIRLSCHOOL, Liv of SISTER SIN and Sabina Classen of HOLY MOSES.

 2. #42
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Zbulohet 'koncerti i humbur' i Vivaldit

  Partiturat e humbura tė njė koncerti pėr flaut nga kompozitori italian i shekullit tė 18-tė, Antonio Vivaldi, janė bėrė publike nė mjediset e Librarisė Kombėtare tė Skocisė, nė Edinburg.
  Faqet me pentagrame u gjetėn fillimisht nga njė studiues qė bėnte kėrkime nė ēifligun e njė fisniku skocez, i cili mendohet se i kishte blerė gjatė njė turneu nėpėr Europe, para 250 vjetėsh.

  Njė flautist i Teatrit tė Operas nė Skoci qė luajti njė pjesė tė koncertit tha se kishte ndjerė melodinė e mrekullueshme, muzikėn tipike tė Vivaldit.

  Vepra e zbuluar sė fundmi do tė luhet e plotė nė Skoci nė janar, me disa instrumenta tė kohės sė Vivaldit.

  BBC
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #43
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Zbulohet 'koncerti i humbur' i Vivaldit

  Partiturat e humbura tė njė koncerti pėr flaut nga kompozitori italian i shekullit tė 18-tė, Antonio Vivaldi, janė bėrė publike nė mjediset e Librarisė Kombėtare tė Skocisė, nė Edinburg.
  Faqet me pentagrame u gjetėn fillimisht nga njė studiues qė bėnte kėrkime nė ēifligun e njė fisniku skocez, i cili mendohet se i kishte blerė gjatė njė turneu nėpėr Europe, para 250 vjetėsh.

  Njė flautist i Teatrit tė Operas nė Skoci qė luajti njė pjesė tė koncertit tha se kishte ndjerė melodinė e mrekullueshme, muzikėn tipike tė Vivaldit.

  Vepra e zbuluar sė fundmi do tė luhet e plotė nė Skoci nė janar, me disa instrumenta tė kohės sė Vivaldit.

  BBC
  Lajm i bukur! Le te presim janarin atehere.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  sa gjynah qe vdiq kj amy
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-02-2014
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  U2 leshon video-spotin “INVISIBLE”

  Rock-grupi Irlandez nga Dublini, leshon video-spotin me te ri duke thene se ky eshte vetem nje nga albumi i 13 dhe se do kete video-spote te tjera. Vokalisti i grupit U2 Bono ka thene: “Ne kemi kenge te tjera, qe mezi s’po presim t’i leshojme nga albumi, video-spoti “Invisible” eshte vetem diēka e leshuar, per t’ju kujtuar njerezve qe ne ekzistojme ende”./rockshqip.com

  Ndiqeni videon:
  U2 - Invisible

 6. #46
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Unhappy Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  RIP

  NJERI bie por qindra ngrihen(pervoja albaneze).

 7. #47
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime

  Thumbs up Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Te tjeret nuk pshurrosin mbi te vdekurit.....por ...........................JU HEQIN KAPELEN.

  Rest in PEACE.

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar martini1984 pėr postimin:

  busavata (02-01-2016)

 9. #48
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Emri: lemmy.jpg

Shikime: 238

Madhėsia: 39.5 KB

  jetoi 70 vjet e 4 dit ...

 10. #49
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Citim Postuar mė parė nga martini1984 Lexo Postimin
  Te tjeret nuk pshurrosin mbi te vdekurit.....por ...........................JU HEQIN KAPELEN.

  Rest in PEACE.
  It's a Long Way to the Top (If You Wanna Rock 'n' Roll) ..

  Ridin' down the highway
  Goin' to a show
  Stop in all the by-ways
  Playin' rock 'n' roll
  Gettin' robbed
  Gettin' stoned
  Gettin' beat up
  Broken boned
  Gettin' had
  Gettin' took
  I tell you folks
  It's harder than it looks
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  If you think it's easy doin' one night stands
  Try playin' in a rock roll band
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  Hotel
  Motel
  Make you wanna cry
  Lady do the hard sell
  Know the reason why
  Gettin' old
  Gettin' grey
  Gettin' ripped off
  Under-paid
  Gettin' sold
  Second hand
  That's how it goes
  Playin' in a band
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll
  If you wanna be a star of stage and screen
  Look out it's rough and mean
  It's a long way to the top
  If you wanna rock 'n' roll

 11. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Pianistja Hyn nė Guinness - Luan pėr 90 minuta nė majėn e botės !

  https://konica.al/2019/01/luan-per-9...majen-e-botes/

 12. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Bebe Rexha do njė bashkėpunim me Lipėn, Orėn dhe Ava Maxin

  Kėngėtarja e njohur me origjinė shqiptare, Bebe Rexha, pėrmes njė postimi nė Twitter ka bėrė tė ditur se dėshiron qė tė bėjė njė bashkėpunim me tri kėngėtaret tjera tė famshme po ashtu shqiptare.

  Ajo ka pėrmendur se do tė dėshironte qė tė bėnte bashkėpunim me Dua Lipėn, Rita Orėn dhe Ava Maxin (Armanda Koēi), transmeton Koha.net.

  “Dua njė bashkėpunim me Dua Lipėn, Rita Orėn dhe Ava Maxin”, ka shkruar kėngėtarja 29 vjeēare nė Twitter, ku pas shkrimit ka bashkėngjitur dy rrathė – njėrin me ngjyrė tė kuqe e tjetrin me tė zezė, kėshtu duke simbolizuar ngjyrat kombėtare shqiptare. /KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/beb...dhe-ava-maxin/

 13. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Sonte Brit Awards vė pėrballė Dua Lipėn dhe Rita Orėn


  Brit Awards ka vėnė pėrballė Dua Lipėn dhe Rita Orėn. Dy kėngėtaret me origjinė shqiptare konkurrojnė me njėra-tjetrėn nė tė njėjtėn kategori “British Video”.

  Dua mbizotėron me 4 nominime ndėrsa Rita Ora me 2 nominime.

  Ora ėshtė nominuar me kėngėn “For You” nė bashkėpunim me Liam Payne dhe me ‘Let Me Love You’.

  Ndėrsa Lipa me kėngėt ‘One Kiss’ nė bashkėpunim me Calvin Harris dhe ‘IDGAF’.


  Ceremonia e ‘Brit Award 2019’ do tė mbahet mė 20 shkurt nė O2 Arena tė Londrės.

  Lista e plotė e tė nominuarve ne linkun ne vijim:

  https://www.kultplus.com/showbiz/son...dhe-rita-oren/


  SUKSESE ĒIKAVE TONA BUKUROSHE !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-02-2019 mė 11:55

 14. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Rita Ora mė 1 mars publikon kėngėn e re me njė mysafir special

  Kėngėtarja shqiptare, Rita Ora pėrmes rrjeteve sociale ka konfirmuar se mė 1 mars do tė publikojė kėngėn e saj tė re.

  “Only Want You” ėshtė kėnga e saj qė vjen nė njė bashkėpunim, transmeton Koha.net.

  Ora ka shkruar nė Instagram se mysafiri nė kėtė kėngė ėshtė special.
  “‘Only Want You’, kėnga ime e re vjen mė 1 mars nė bashkėpunim me njė mysafir special… bėhuni gati”, ka shkruar Rita Ora.


  https://www.kultplus.com/showbiz/rit...safir-special/

 15. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Mariah Carey sjell videoklipin e ri “A No No”

  Mariah Carey ėshtė ndezur mė shumė se kurrė dhe kėtė po tregon me publikimet e reja.
  Mariah ka nderuar hip hopin e viteve tė 90-ta me videoklipin “A No No” nga albumi i fundit i saj “Caution”.

  Nė klipin me shumė ritėm, diva glamuroze bėn njė festė vallėzimi teksa shfaqet nė njė metro nė njė fustan shkėlqyes.

  Kėnga punuar nga Jermaine Durpi, qė e shfaq Lil Kimin ishte emėruar si njė prej 25 kėngėve qė ja vlen tė dėgjohen tani nga New York Times.

  Muajin e kaluar, Mariah e filloi turneun e saj “Caution World Tour”.
  Ajo kalon nėpėr shtatė shtete amerikane nė turneun qė mbaron mė 6 prill. /Telegrafi/

  https://telegrafi.com/mariah-carey-s...in-e-ri-no-no/


 16. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Dashuria pėr Muzikėn nuk njeh moshė, 108 - vjeēarja polake luan nė piano

  http://www.tiranapost.al/dashuria-pe...luan-ne-piano/

 17. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  “Tė jam mirėnjohėse”/ Bebe Rexha, letėr nga Michelle Obama

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Bebe Rexha ka marrė sė fundmi njė letėr falenderimi nga ish-zonja e parė e Shteteve tė Bashkuara, Michelle Obama, nė kuadėr tė angazhimit tė saj nė eventin “College Signing Day”.

  Michelle i ka shprehur Rexhės mirėnjohjen pėrkundrejt pėrkushtimit qė tregoi pėr tė nxitur dėshirėn e tė rinjve pėr tė ndjekur studimet e larta. Tejet e emocionuar, kėngėtarja shqiptare nuk ka ngurruar ta ndajė letrėn me ndjekėsit e saj nė Instagram.

  Letra e Michelle Obama-s, drejtuar Bebe Rexhės:

  “E dashur Bebe! Tė falenderoj shumė qė mbėshtete Ditėn Kombėtare tė Regjistrimit nė Universitet. Unė dhe ekipi im tė jemi mirėnjohės pėr gjithė kohėn dhe energjinė, zėrin dhe dhembshurinė me tė cilėt dhe kontributin tėnd qė tė rinjtė tanė tė shfrytėzojnė potencialin e tyre. E nisa programin “Reach Higher” gjatė kohės si Zonjė e Parė sepse doja qė tė rinjtė ta dinė se pavarėsisht pengesave, vazhdimi i shkollės sė lartė pas shkollės sė mesme ėshtė e domosdoshme pėr vijimėsinė me sukses.

  Dhe meqenėse ke treguar pėrkushtim dhe entuziazėm tė pamasė, kėta studentė mund tė synojnė pak mė lart dhe tė kenė ėndrra pak mė tė mėdha. Tė vlerėsojmė shumė dhe shpresojmė tė vazhdojmė punėn bashkė krah mė krah pėr tė ēuar mė tej vizionin dhe vlerat e pėrbashkėta pėr njė tė nesėrme mė tė mirė. Barak dhe unė ju urojmė mė tė mirėn, ty dhe njerėzve tė tu tė dashur.”


  Michelle Obama e nisi programin “Reach Higher” nė tetor tė 2014-ės me synimin qė nė vitin 202o Amerika tė kishte pėrsėri numrin mė tė lartė tė studentėve tė diplomuar nė proporcion.


  https://gazetamapo.al/te-jam-mirenjo...ichelle-obama/

 18. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Dy shqiptaret Bebe Rexha dhe Ava Max ‘elektrizuan’ publikun nė Maltė

  Dy shqiptaret me famė botėrore, Bebe Rexha dhe Ava Max, kanė kėnduar sė fundmi nė festivalin e organizuar nga “Isle of Music MTV”, nė Maltė.


  Artistet me prejardhje shqiptare kanė ‘elektrizuar’ publikun me performancėn e tyre, duke interpretuar disa nga hitet e tyre mė tė fundit.

  Kjo ėshtė hera e parė qė ato vizituan ishullin e Maltės, ndėrsa kanė shijuar gjatė ditės udhėtimin nė kėtė ishull.

  Bebe Rexha interpretoi hitet mė tė mėdha tė saj si: “I’m a mess”, “Meant to be”, “In the Name of love”, etj.

  Kėtė tė fundit, artistja shqiptare pati mundėsinė ta performojė krah DJ-tė mė tė famshėm nė botė, Martin Garrix, i cili ishte gjithashtu njė nga performuesit e mbrėmjes.

  Ndėrkohė, Ava Max ishte ndėr tė parat qė u ngjit nė skenė, teksa kėndoi dy kėngėt e saj shumė tė suksesshme: “Sweet but Psycho” dhe “So am I”.

  Duket se dy kėngėtaret shqiptare kanė filluar tashmė tė jenė prezente kudo nė Evropė, dhe nė mbarė botėn. /Telegrafi/


  https://telegrafi.com/dy-shqiptaret-...ikun-ne-malte/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-07-2019 mė 14:07

 19. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,299
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Lajme nga bota e muzikės

  Rita Ora me koncert nė Zarė tė Kroacisė

  Kėngėtarja me famė botėrore Rita Ora, do tė performojė pėr herė tė parė nė Zarė tė Kroacisė kėtė verė.

  Ora do tė performojė nė Qendrėn Sportive “Visnjik” nė Zarė mė 30 gusht 2019, dhe biletat kanė dalė nė shitje tė mėrkurėn (3 korrik), njoftuan organizatorėt e koncertit.

  Qė kur koncerti u njoftua nė fundjavė, ka pasur interes tė madh nga fansat e saj nė Ballkan, marrė parasysh faktit qė kėngėtarja ėshtė me origjinė nga Kosova.

  “Tė gjithė fansat dhe ata qė duan tė dėgjojnė njė nga yjet mė tė mėdhenj tė muzikės pop dhe tė kėrcejnė me hitet si: “Let You Love Me”,”Your Song” ,”Anywhere” dhe njė numėr kėngėsh tė tjera, ne ju kėshillojmė ta siguroni biletėn tuaj sa mė shpejt tė jetė e mundur me ēmim tė zbritur “, tha nė njė deklaratė Qendra Sportive “Visnjik”.

  Ora do tė performojė nė Zarė si pjesė e turneut tė saj “Phoenix”, pėr tė promovuar albumin e saj tė fundit me tė njėjtin titull.

  Turneu filloi nė Australi nė mars, duke vazhduar mė pas nė Azi dhe qytetet e mėdha tė Evropės si: Paris, Milano, Londėr, Oslo dhe Stokholm.


  Ora kohėt e fundit ka bėrė histori nė top listat nė Mbretėrinė e Bashkuar me hitin e saj “Let You Love Me”, duke u bėrė kėngėtarja femėr me mė sė shumti kėngė solo nė Top 10, nė Britaninė e Madhe.

  Ardhja e saj pėr tė performuar nė Ballkan, me siguri do tė zgjojė njė interesim tė madh edhe tė fansave tė saj shqiptarė, marrė parasysh faktin qė ky koncert ėshtė shumė pranė Kosovės, Shqipėrisė dhe trevave shqiptare nė pėrgjithėsi. /Telegrafi/ KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/showbiz/rit...e-te-kroacise/

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muzikės shqiptare!
  Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 17-07-2019, 15:34
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 17:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 21:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i pėrsosur i muzikės popullore
  Nga StormAngel nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 12:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •