Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 81
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,600

  J-Lo ne Athine.

  Jennifer Lopez ose J-Lo arrine ne Daten 17 Maj per nje koncert Ne Stadiumin Karaiskaqi.Biletat jane shitur nje muaj para edhe cmimi i tyre ishte nga 49 Euro deri ne 150 euro.Gjithashtu do japi koncerte ne shtet me poshte:
  1)Dubai
  2)Stamboll
  Gjithashtu ne daten 30 Maj arrin edhe Ricky Martin per nje koncert ne te njejtin Stadium.

 2. #22
  Britney Spears eshte shtatezene per heren e dyte
  Urime!

 3. #23
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Antarsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  40
  Postime
  326
  Un nuk e kam zakon me bere komente kot, po kete here nuk po me rrihet dot...:
  I heq kapelen K-Fedit qe e akuzojne kot qe eshte i papune (parazit) meqe e bere shtatzene edhe njehere. Kjo te pakten garanton Britney do rrije larg skenes muzikore (pa album/koncerte) edhe per nja 2 vjet te tjera. Po ku do dali ne origjine kjo mer amon, si goce jugu qe eshte (southern gal nga Louisiana ) 24 vjec, 2 kalamoj hahahaha... Imagjino pak fotografine paparazzi pas nje viti: Cuni i pare duke i dhene makines me cigare ne goje, Mami Britney..po ke sedilja e kalamojve kush do ulet? K-fed haha mjaft u talla me ket un tashi.

  Lajme serioze tani nga fronti i Guns N' Roses :
  Axl Rose me ne fund ka thyer heshtjen dhe misterin qe e rrethonte prej vitesh dhe dha nje interviste per 2 1/2 oresh ne nje radio te NY. Sipas Axlit, albumi Chinese Democracy eshte gati te dale ne treg. Perberja e grupit eshte e njejta me ate te vitit 2002 pervec kitarristit me kosh ne koke Buckethead; nuk dihet akoma kush e ka zevendesuar ate. Axl, qe eshte i vetmi antar nga perberja e grupit te vjeter tha qe albumi i ri do jete vetem nje CD dhe jo dopio ose me shume sic eshte spekuluar me pare. GNR po pregatit per shfaqjet e New Yorkut pas nje jave dhe pastaj do shkojne ne Europe. NY eshte shfaqja e vetme ne Ameriken e Veriut.
  NeverAgainVolunteerYourself

 4. #24
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Antarsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  44
  Postime
  591
  Citim Postuar m par nga FTN_2004

  Lajme serioze tani nga fronti i Guns N' Roses :
  Axl Rose me ne fund ka thyer heshtjen dhe misterin qe e rrethonte prej vitesh dhe dha nje interviste per 2 1/2 oresh ne nje radio te NY. Sipas Axlit, albumi Chinese Democracy eshte gati te dale ne treg. Perberja e grupit eshte e njejta me ate te vitit 2002 pervec kitarristit me kosh ne koke Buckethead; nuk dihet akoma kush e ka zevendesuar ate. Axl, qe eshte i vetmi antar nga perberja e grupit te vjeter tha qe albumi i ri do jete vetem nje CD dhe jo dopio ose me shume sic eshte spekuluar me pare. GNR po pregatit per shfaqjet e New Yorkut pas nje jave dhe pastaj do shkojne ne Europe. NY eshte shfaqja e vetme ne Ameriken e Veriut.
  Faleminderit per lajmin FTN.

  Mire se vjen Zoti Axl Rose ne Evrope. Do ta djegim parkun ketu ne Nijmegen.
  Un kam marre edhe ja ca dite pushim vetem per Guns 'n Roses.

  Welcome back in the jungle Guns 'n Roses. Axeli eshte histori dhe un dua qe te jem pjesetar i kesaj historie. Kenget e tyre jane per mendimin tim te pavdekshme.

  FTn, po ndoshta mos eshte perseri me Slashin tani? Ku i dihet k'saj pune? Por, po more vesh dicka nga NY per kitarristin e ri, atehere na informo te lutem se un u rrita me Guns 'n Roses dhe jam kurioz qe te dij tani se me ke do te vij ai diktatori.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,256
  suskse quartetit!
  TBD

 6. #26
  Rise-the-tempo Maska e edion1
  Antarsuar
  09-02-2005
  Vendndodhja
  london , uk
  Postime
  131

  Neper Festivale

  Ne fund te keti muaji behet ne Angli " Global gathering " . Reth 50.000 Veta ne nje aeroport te braktisur , Ne Stratford upon Avon , ( prane vendlindjes te Shekspirit , por qe nuk ka asnje lidhje me te ) . Eshte nje nga festivalet me presticioze te House , tecno & tribal music . Te gjithe DJ me te mire ne bote ( per mendimin tim ) jane aty , Tiesto , Sasha , Fat boy slim , David Guetta , Carl cox , dhe shume te tjere
  http://www.globalgathering.co.uk/

  C'fare festivalesh keni ne plan te shkoni kete vere , ose keni shkuar ? Si ju jane dukur ? C'fare mendoni per DJ dhe Rave ne pergjithesi ? A ka ndonje qe ka ne plan te shkoje Tek " Global gathering " ?
  Live interesting times

 7. #27
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  ca albume te reja

  DJ Shadow - The outsider
  nje album pak larg nga motivet e DJ Shadow, kryesisht me influenca hip-hop por dhe indie & sleeze r'n'b. megjithese pak experimental, a must for the fans.


  Moby - Go: The Very Best Of Moby
  ne CD e pare gjithe hitet origjinale (Porcelain, Natural Blues, Go etc.) te Moby. I dyti me remixe nga Booka Shade, Timo Mass, Mylo, etc. per ata qe nuk e kane degjuar Moby, nqs ka te tille akoma.


  Mogwai - Zidane: A 21st Century Portrait OST
  nje album post-rock atmosferik lol, tipik te Mogwai. Kritikat qe lexova thone qe OST/albumi eshte nga me te miret e tyre: melodi dhe kitara qe duket sikur qajne. dhe filmi duhet te jete interesant.
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 8. #28
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960

  N Austrin e 1987, nj grup rroku me emrin e Enverit

  N Austrin e 1987, nj grup rroku me emrin e Enverit

  Rezarta Delisula

  Nuk e njihnin absolutisht historin e Shqipris nn drejtimin e diktatorit, Enver Hoxha, megjithat 14 muzikant vendosn t krijonin nj grup roku me emrin e tij, The Enver Hoxha Revivalists.

  Ishte viti 1987 dhe drejtuesi m jetgjat i shtetit shqiptar kishte vetm dy vjet q kishte vdekur, por ishin disa djem austriak q ringjalln kujtimin e tij npr Evrop. T punsuar n piano-bare e lokale t shumta t Austris, ata ngjalln kureshtjen e mijra qytetarve me emrin e grupit, emr i cili fal Enver Hoxhs rezultoi shum i suksesshm.

  Vendimi

  Dinin se Shqipria ishte nj vend i vogl i izoluar, por skishin menduar m gjat. Enver Hoxha ishte totalitar e pikrisht 14 t rinjt shpresonin t prjetonin kt lloj ndjenje. Emri i Stalinit apo Maos pr ta ishte konsumuar, prandaj zgjodhn nj emr shqiptar e po aq diktator sa dhe dy t tjert; Enverin. uditrisht i gjith grupi ishte dakord me propozimin e br. N fillim rrokistt zgjodhn emrtimin The Enver Hoxha Revivalists, m pas ata e ndryshuan n The Enver Hoxha fatalists. Emri i diktatorit ishte jo vetm sukses i garantuar, por edhe protesta kundr qeveris, t ciln ata e konsideronin t mbyllur dhe me nj tendenc neofashiste. Kshtu me muzikn e tyre Peter Donke n firzamonik, vokalistt Gustav Dornetshuber, Andrew Edge, Rainer Krispel, Thomas Lehner, Wolfgang Lehner, Bernard Richard, kitaristt Brigitte Zoufal, Julius Zechener, Daniel Mouden, Gaby Keplinger, Paul Riedi baterist si dhe kompozitori Dietmar Neidhart, mbijetuan pes vjet n rivalitetin e fort austriak, fal puns s tyre, por edhe emrit t Enver Hoxhs, q sapo e dgjonin kureshtart, afroheshin pr t par se muzik bnin.

  Fat...

  Rrokistt austriak vazhdonin t vilnin t ardhura, duke knduar lokaleve t nats, ndrsa prhapnin famn e tyre nn emrin e Enver Hoxhs. Viti 90, viti i prmbysjeve t mdha, shkaktoi turbullira edhe n grupin e 14 t rinjve. Rrzimi i murit t Berlinit dhe i shum diktaturave t egra n bot i dha goditje dhe grupit muzikor. Pas viteve 90, emri i diktatorit shqiptar nuk rezultoi m aq fatndjells. N nj shkrim t botuar disa vite, nj nga vokalistt e The Enver Hoxha fatalists sht shprehur se shkak pr ndarjen e grupit u bn sherret dhe rivalitetet e zakonshme mes antarve t bands, megjithat edhe ngjarjet politike n bot duket se nxorn jasht loje bandn. M 1992 The Enver Hoxha fatalists u nda. Pjesa m e madhe e tyre e kan mbyllur t qenit pjestar n nj grup muzikor, ndrsa pas ndarjes me kokrra numroheshin ata q vijuan rrugn e muziks. Pas hapjes s kufijve dhe prballjes s Shqipris me Evropn, ish-pjestart e grupit The Enver Hoxha fatalists nisn t dgjonin rrfenjat e para mbi historit e Shqipris. N intervista t dhna ato koh, ata rrfejn se kishin mbetur pa mend teksa dgjonin do dit e m shpesh se kishte ndodhur n Shqiprin e vogl n 45 vjet sistem socialist totalitar. Grupi mori vesh pr internimet, persekutimet, burgjet politike, viktimat e shumta dhe varfrin e gjithanshme q kishte shkaktuar ky sistem. Kt e msova, pasi grupi yn ishte ndar, por edhe sikur t ishim t bashkuar, pas gjith ktyre krimeve q paska shkaktuar regjimi i Enver Hoxhs, grupi yn do t ishte shprndar, thot Dietmar Neidhart, kompozitori, n nj intervist t dhn m 1993. Kjo ishte historia e grupit austriak t rrokut, q gjat 5 vjetve jet suksesin ia dedikonin jo vetm muziks s mir, por edhe emrit t diktatorit shqiptar. Ndrkaq q simboli i shpirtit revolucionar t Enver Hoxhs mori prmasa t mdha n komunistt e Lindjes, por edhe t Evrops. N internet, n sitin e famshm e-bay t blerjeve on-line, librat e Enverit shiten deri n 50 dollar, ndrsa ka edhe pulla t 45 vjetve socializm, q shiten nga 3 dollar copa. Po kshtu shum komunist gjerman n protestat e tyre kundr qeverive t ndryshme, nuk kan ngurruar q krahas Che Guevars, t mbajn edhe bluze me liderin shqiptar, q vdiq duke lartsuar marksizm-leninizmin.


  • 1987 Viti - N Austrin e vitit 1987, 14 t rinj, kundr qeveris s asaj kohe menduan t bashkoheshin n nj grup rroku t quajtur The Enver Hoxha fatalists. Emri i diktatorit shqiptar ishte elsi i suksesit t grupit.
  • 1992 Viti - N vitin 1992, pas pes vjetsh sukses, The Enver Hoxha fatalists u nda. Shkaqet politike t fillimviteve 90, ku ra muri i Berlinit dhe shum diktatura t egra n bot, zhvlersuan dhe emrin e grupit austriak.  The Enver Hoxha Fatalists

  vokalist
  Gustav Dornetshuber
  Andrew Edge
  Rainer Krispel
  Thomas Lehner
  Wolfgang Lehner
  Bernard Richard

  kitar
  Brigitte Zoufal
  Julius Zechener
  Daniel Mouden
  Gaby Keplinger
  Paul Riedi


  firzamonik

  Peter Donke

  kompozitor

  Dietmar Neidhart
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #29
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  ca lajme te reja.

  The Good, The Bad And The Queen
  Single II i ketij grupi do quhet "Kingdom of Doom" dhe pritet te dale ne 15 Janar ndersa albumi i pare (me titull emrin e grupit) pritet ne 22 Janar. Single/krijimi i pare quhet "Herculean" . Ky grup eshte nje krijim tjeter i Damon Albarn ne bashkepunim me Paul Simonon (bass, The Clash), Tony Allen (drummer, co of Fela Kuti) dhe Simon Tong (kitare, Verve). Damon Albarn u be i njojtur me Pulp dhe me vone themelues i Gorillaz.

  The Stooges
  Mbas 33 vjetesh (albumi i fundit "Raw power") The Stooges bejne comeback me nje album te ri. Release eshte ne Mart te 2007. Frontman nuk mund te ishte tjeter pervec Iggy Pop. Flitet qe do bejne dhe toor per ta mbeshtetur. Koncertet e Iggy Pop nuk jane per ti humbur lol

  Shirley Manson
  Kengetarja e grupit Garbage (nga te cilet u be dhe beri te famshem) fillon debut solo. e albumin e saj do kete guests Jack White (White Stripes), te famshmin Billy Corgan (Smashing Pumpkins) dhe Paul Buchanan (blue Nile). Gjithashtu ne Mars te 2007, pak para albumit te saj, do dale nje compilation "Absolute Garbage" me kenget klassike te garbage si "Only Happy When It Rains", "Push It", "Stupid Girl" etc.


  Rob Garza
  gjysma e dyshes qe perbejne Thievery Corporation ka krijuar nje grup te ri quajtur "Dust Galaxy". Si dhe ne muziken e thievery, tingullil do jete nje kombinim i psychedelic/electronica dhe americana/rock. Pjesmarres te tjere do jene Brendan Lynch, Primal Scream, Adam Blake (Cornershop) dhe Jim Townsend (The People's Revolutionary Choir).Relase eshte per ne Mars te 2007.

  ps: pu pu pu mos na ndahen se do ngelemi pa flamur.. lol
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 10. #30
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  Tortoise - A Lazarus Taxon

  Kjo release permban gjithe punen diskografike (albums, singles, b-sides && remixes) te Tortoise nga 1995 deri ne 2001. Muzika e tyre klassifikohet si ambient atmosferik me elemente jazz/funk. per ata qe e njohin kete kategori muzikore ose vete grupin.

  Oasis - Stop the clocks
  Noel Gallager kishte deklaruar qe Oasis do nxirnin "Best of" CD vetem para se te ndahej grupi. ) Natyrisht, tani thote qe eshte nje retrospektive e punes se grupit kerkuar nga Sony. Anyway, ky CD permban hit klasike te Oasis si "Wonderwall", "Μorning Glory", "Don't Look Back In Anger" dhe outsider si "Champagne Supernova" dhe "Songbird".
  Oasis duket se jane histori, mbase ky CD eshte me shume nje dedikim mbi grupin e rrymes indie.

  Take That
  Fatkeqesisht ), Take That u bashkuan prape. kariera single nuk vajti mire per asnje pervec Robbie Williams qe vazhdon solo. permbajtja e grupit eshte e njejta me perjashtim te Robbie. Albumi i tyre "Beautiful World" ka arritur vendet e para te chart-it ndersa single "Patience" ka ja jave ne single-charts. gjithashtu, fatkeqesisht u ribashkuan dhe Westlife. me kete tersllek, sivjet seshte cudi dhe per "New Kids On The Block". boybands nuk do ngordhin kurre. )

  The Cure
  Ne Maj te 2007 pritet albumi i ri i "The Cure" sipas intervistes te Robert Smith dhene NME. Eshte pak veshtire per krijumet e reja sepse eshte i pamundur moskrahasimi me punet e vjetra te grupit. Sipas Smiths, albumi i ri do permbaje kenge dark dhe melankolike si dhe disa upbeat. Me ikjen Roger O'Donnell (keyboard) grupi tani perbehet nga Porl Thompson (kitaristi i meparshem), Simon Gallup (bass) dhe Jason Cooper (drums).
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 11. #31
  nga dyqonet e reja
  Antarsuar
  04-04-2003
  Postime
  327

  Paul Oakenfold n'Shkup per Naten e Vitit t'Ri!

  Oportunitet unik per t'a kalue Naten magjike te Vitit te Ri nen tingujt e muzikes se Paul Oakenfold i jepet shqiptareve te Maqedonise dhe jo vetem...

  Prej Shkupit brenda nates, Paul Oakenfold shkon ne Athine per ta vazhduar atje ''Udhetimin Muzikor" drejt vitit 2008!

  Bofshi qejf me ma te Modhin fare, Paul Oakenfold!  http://www.clubbersguide.com.mk/even...details&id=768
  Ndryshuar pr her t fundit nga dordi1 : 13-12-2007 m 16:36

 12. #32
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Robbie Williams do ti bashkohet Take That

  Duket se m n fund grupi britanik "Take That" do t bj nj ribashkim t plot, pasi q s fundmi edhe Robbie Williams ka konfirmuar se sht i gatshm ti bashkohet grupit.

  Pes kngtart nuk kan performuar s bashku qkur Williams ishte larguar nga grupi n vitin 1995.

  Nj vit m pas (1996), katr antart tjer t grupit, Gary Barlow, Jason Orange, Mark Owen dhe Howard Donald, u ndan pr tu ribashkuar srish vitin e kaluar me rast patn nj turne mjaft t suksesshm s bashku.

  Ribashkimi i plot i grupit deri m tani dukej larg, pr shkak t lufts s fjalve ndrmjet Williams dhe antarve tjer t grupit, por m n fund hitbrsi i kngs Feel ka vendosur q ti bashkngjitet grupit.

  Jam n kontakt t vazhdueshm me ta dhe t gjith jan t mendimit q t bashkohem edhe un. Mendoj se do t jet knaqsi. T shohim se far do t ndodh, ka thn Williams pr Daily Mirror.

  cdodite.com
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #33
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  Citim Postuar m par nga britneyfan Lexo Postimin
  Britney Spears eshte shtatezene per heren e dyte
  Urime!
  .....ishalla clirohet me kollajllak....

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023


  N muajin mars do t lansohet albumi i ikons s ndjer t muziks rock , Jimi Hendrix.
  Familja e kitaristit legjendar n bashkpunim me sektorin e trashgimis s Sony Music, do t nxjerrin n treg albumin e 11-t t rokerit, me titull “Valleys of Neptune”, ndrsa data e lshimit t tij sht 9 marsi.

  Albumi me 12 kng, do t prfshij materiale t punuara n studio nga Hendrix, n New York dhe Londr gjat vitit 1969, ndrsa do t prfshihen edhe kng t tilla, si “Ships Passing Through the Night”, “Lullaby for the Summer”, dhe prpunime t kngve

  “Cream's Sunshine of Your Love”


  dhe “Elmore James' Bleeding Heart”. /Telegrafi/
  ( nga RockSonte )


  -----

  Creams - grupi --> "Sunshine of your love" - knga
  Ndryshuar pr her t fundit nga darwin : 15-01-2010 m 22:08

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Joe Satriani: Jimi Hendrix me inspiroi qe ta zgjedh gitaren  Joe Satriani sqaroi qe duke e ndegjuar Jimi Hendrix si i biente gitares elektrike i ndryshoi kahjen e jetes se tij.

  Muzikanti tha qe ai filloi si bateriste, i inspiruar nga The Beatles dhe Rolling Stones qe shfaqeshin ne shfaqjen e Ed Sullivan.
  Por Satriani sqaroi qe ai levizi ne gitare pasi ndegjoi ate se cfare mund te bente Hendrix me ate instrument.

  "Ajo se cfare beri mire ai ishte zgjedha e tij e notave," i tha ai Guitar World.
  "Kur e ndegjon Machine Gun nga performanca Live ne Fillmore, ju nuk e keni idene se cfare do te ndodhe ne minutat e ardhshme."

  Satriani shtoi se si gitarist qe eshte vete, ai ndjen pergjegjesi qe ta pranoje ndikimin e muzikantave te medhenje siq eshte Hendrix, perderisa te sigurohet per stilin e tij unike.

  Muajin e kalura, Satriani ishte pjese e "Experience Hendrix Tour" i cili vizitoi qytete rreth Shteteve Te Bashkuara.
  Ne ate shfaqje poashtu moren pjese Los Lobol, Eric Johnson dhe Brad Whitford-i i Aerosmith-ave.
  Ndryshuar pr her t fundit nga busavata : 21-05-2010 m 20:57

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  JO SEKS PARA MARTESE

 17. #37
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Bon Jovi jep koncert ne Giant Stadium. Dje, sot (bie nje derr shiu) , neser dhe te shtunen. I am going te shtunen, ku dhe One Republic do jene te ftuar gjithashtu. Kujt i pelqen eshte i ftuar te vij. 7 p.m @ Giant Stadim. LoL  This ain't a song for the brokenhearted
  No silent prayer for the faith departed
  And I ain't gonna be just a face in the crowd
  You're gonna hear my voice when I shout it out loud

  It's my life
  It's now or never
  I ain't gonna live forever
  I just wanna live while I'm alive

  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  bass-gitaristi i Slipknot u gjet i vdekur!  Paul Dedrick Gray bass-gitaristi i nu metal grupit Slipknot u gjet i vdekur te hanen me 24 maj
  ne nje hotel ne Urbandal, Iowa
  Paul ishte ne moshen 38 vjeqare...
  Ndryshuar pr her t fundit nga busavata : 27-05-2010 m 20:14

 19. #39
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Edhe Bono pati aksident tek shtylla kurrizore.
  Te gjithe koncertet jane anulluar perkohesisht.
  E ka visituar doktor profesor Mller
  prsh

 20. #40
  Numri i fundit i revistes "Rolling Stone" publikon listen e 500 kengeve me te bukura te te gjithe kohrave. Ky eshte nje version i permiresuar i nje liste tjeter qe doli ne vitin 2004.

  Me poshte jane 20 kenget e para. Nqs doni te shikoni listen komplete shkoni tek http://cbs2chicago.com/topstories/rolling.stone.songs.2.1721498.html


  1. "Like a Rolling Stone" – Bob Dylan
  2. "(I Can't Get No) Satisfaction" – The Rolling Stones
  3. "Imagine" – John Lennon
  4. "What's Going On" – Marvin Gaye
  5. "Respect" – Aretha Franklin
  6. "Good Vibrations" – The Beach Boys
  7. "Johnny B. Goode" – Chuck Berry
  8. "Hey Jude" – The Beatles
  9. "Smells Like Teen Spirit" – Nirvana
  10. "What'd I Say" – Ray Charles
  11. "My Generation" – The Who
  12. "A Change Is Gonna Come" – Sam Cooke
  13. "Yesterday" – The Beatles
  14. "Blowin' in the Wind" – Bob Dylan
  15. "London Calling" – The Clash
  16. "I Want to Hold Your Hand" – The Beatles
  17. "Purple Haze" – The Jimi Hendrix Experience
  18. "Maybellene" – Chuck Berry
  19. "Hound Dog" – Elvis Presley
  20. "Let It Be" – The Beatles

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muziks shqiptare!
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 02-02-2021, 11:53
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i prsosur i muziks popullore
  Nga StormAngel n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •