Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 58
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime

  J-Lo ne Athine.

  Jennifer Lopez ose J-Lo arrine ne Daten 17 Maj per nje koncert Ne Stadiumin Karaiskaqi.Biletat jane shitur nje muaj para edhe cmimi i tyre ishte nga 49 Euro deri ne 150 euro.Gjithashtu do japi koncerte ne shtet me poshte:
  1)Dubai
  2)Stamboll
  Gjithashtu ne daten 30 Maj arrin edhe Ricky Martin per nje koncert ne te njejtin Stadium.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e britneyfan
  Anėtarėsuar
  28-10-2005
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Britney Spears eshte shtatezene per heren e dyte
  Urime!

 3. #23
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  39
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Un nuk e kam zakon me bere komente kot, po kete here nuk po me rrihet dot...:
  I heq kapelen K-Fedit qe e akuzojne kot qe eshte i papune (parazit) meqe e bere shtatzene edhe njehere. Kjo te pakten garanton Britney do rrije larg skenes muzikore (pa album/koncerte) edhe per nja 2 vjet te tjera. Po ku do dali ne origjine kjo mer amon, si goce jugu qe eshte (southern gal nga Louisiana ) 24 vjec, 2 kalamoj hahahaha... Imagjino pak fotografine paparazzi pas nje viti: Cuni i pare duke i dhene makines me cigare ne goje, Mami Britney..po ke sedilja e kalamojve kush do ulet? K-fed haha mjaft u talla me ket un tashi.

  Lajme serioze tani nga fronti i Guns N' Roses :
  Axl Rose me ne fund ka thyer heshtjen dhe misterin qe e rrethonte prej vitesh dhe dha nje interviste per 2 1/2 oresh ne nje radio te NY. Sipas Axlit, albumi Chinese Democracy eshte gati te dale ne treg. Perberja e grupit eshte e njejta me ate te vitit 2002 pervec kitarristit me kosh ne koke Buckethead; nuk dihet akoma kush e ka zevendesuar ate. Axl, qe eshte i vetmi antar nga perberja e grupit te vjeter tha qe albumi i ri do jete vetem nje CD dhe jo dopio ose me shume sic eshte spekuluar me pare. GNR po pregatit per shfaqjet e New Yorkut pas nje jave dhe pastaj do shkojne ne Europe. NY eshte shfaqja e vetme ne Ameriken e Veriut.
  NeverAgainVolunteerYourself

 4. #24
  i vetlarguar Maska e Arcimedes
  Anėtarėsuar
  26-12-2005
  Vendndodhja
  Holland
  Mosha
  42
  Postime
  591
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga FTN_2004

  Lajme serioze tani nga fronti i Guns N' Roses :
  Axl Rose me ne fund ka thyer heshtjen dhe misterin qe e rrethonte prej vitesh dhe dha nje interviste per 2 1/2 oresh ne nje radio te NY. Sipas Axlit, albumi Chinese Democracy eshte gati te dale ne treg. Perberja e grupit eshte e njejta me ate te vitit 2002 pervec kitarristit me kosh ne koke Buckethead; nuk dihet akoma kush e ka zevendesuar ate. Axl, qe eshte i vetmi antar nga perberja e grupit te vjeter tha qe albumi i ri do jete vetem nje CD dhe jo dopio ose me shume sic eshte spekuluar me pare. GNR po pregatit per shfaqjet e New Yorkut pas nje jave dhe pastaj do shkojne ne Europe. NY eshte shfaqja e vetme ne Ameriken e Veriut.
  Faleminderit per lajmin FTN.

  Mire se vjen Zoti Axl Rose ne Evrope. Do ta djegim parkun ketu ne Nijmegen.
  Un kam marre edhe ja ca dite pushim vetem per Guns 'n Roses.

  Welcome back in the jungle Guns 'n Roses. Axeli eshte histori dhe un dua qe te jem pjesetar i kesaj historie. Kenget e tyre jane per mendimin tim te pavdekshme.

  FTn, po ndoshta mos eshte perseri me Slashin tani? Ku i dihet k'saj pune? Por, po more vesh dicka nga NY per kitarristin e ri, atehere na informo te lutem se un u rrita me Guns 'n Roses dhe jam kurioz qe te dij tani se me ke do te vij ai diktatori.
  I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  suskse quartetit!
  TBD

 6. #26
  Rise-the-tempo Maska e edion1
  Anėtarėsuar
  09-02-2005
  Vendndodhja
  london , uk
  Postime
  131
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Neper Festivale

  Ne fund te keti muaji behet ne Angli " Global gathering " . Reth 50.000 Veta ne nje aeroport te braktisur , Ne Stratford upon Avon , ( prane vendlindjes te Shekspirit , por qe nuk ka asnje lidhje me te ) . Eshte nje nga festivalet me presticioze te House , tecno & tribal music . Te gjithe DJ me te mire ne bote ( per mendimin tim ) jane aty , Tiesto , Sasha , Fat boy slim , David Guetta , Carl cox , dhe shume te tjere
  http://www.globalgathering.co.uk/

  C'fare festivalesh keni ne plan te shkoni kete vere , ose keni shkuar ? Si ju jane dukur ? C'fare mendoni per DJ dhe Rave ne pergjithesi ? A ka ndonje qe ka ne plan te shkoje Tek " Global gathering " ?
  Live interesting times

 7. #27
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ca albume te reja

  DJ Shadow - The outsider
  nje album pak larg nga motivet e DJ Shadow, kryesisht me influenca hip-hop por dhe indie & sleeze r'n'b. megjithese pak experimental, a must for the fans.


  Moby - Go: The Very Best Of Moby
  ne CD e pare gjithe hitet origjinale (Porcelain, Natural Blues, Go etc.) te Moby. I dyti me remixe nga Booka Shade, Timo Mass, Mylo, etc. per ata qe nuk e kane degjuar Moby, nqs ka te tille akoma.


  Mogwai - Zidane: A 21st Century Portrait OST
  nje album post-rock atmosferik lol, tipik te Mogwai. Kritikat qe lexova thone qe OST/albumi eshte nga me te miret e tyre: melodi dhe kitara qe duket sikur qajne. dhe filmi duhet te jete interesant.
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 8. #28
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime

  Nė Austrinė e 1987, njė grup rroku me emrin e Enverit

  Nė Austrinė e 1987, njė grup rroku me emrin e Enverit

  Rezarta Delisula

  Nuk e njihnin absolutisht historinė e Shqipėrisė nėn drejtimin e diktatorit, Enver Hoxha, megjithatė 14 muzikantė vendosėn tė krijonin njė grup roku me emrin e tij, “The Enver Hoxha Revivalists”.

  Ishte viti 1987 dhe drejtuesi mė jetėgjatė i shtetit shqiptar kishte vetėm dy vjet qė kishte vdekur, por ishin disa djem austriakė qė ringjallėn kujtimin e tij nėpėr Evropė. Tė punėsuar nė piano-bare e lokale tė shumta tė Austrisė, ata ngjallėn kureshtjen e mijėra qytetarėve me emrin e grupit, emėr i cili falė Enver Hoxhės rezultoi shumė i suksesshėm.

  Vendimi

  Dinin se Shqipėria ishte njė vend i vogėl i izoluar, por s’kishin menduar mė gjatė. Enver Hoxha ishte totalitar e pikėrisht 14 tė rinjtė shpresonin tė pėrjetonin kėtė lloj ndjenje. Emri i Stalinit apo Maos pėr ta ishte konsumuar, prandaj zgjodhėn njė emėr shqiptar e po aq diktator sa dhe dy tė tjerėt; Enverin. Ēuditėrisht i gjithė grupi ishte dakord me propozimin e bėrė. Nė fillim rrokistėt zgjodhėn emėrtimin “The Enver Hoxha Revivalists”, mė pas ata e ndryshuan nė “The Enver Hoxha fatalists”. Emri i diktatorit ishte jo vetėm sukses i garantuar, por edhe protesta kundėr qeverisė, tė cilėn ata e konsideronin tė mbyllur dhe me njė tendencė neofashiste. Kėshtu me muzikėn e tyre Peter Donke nė firzamonikė, vokalistėt Gustav Dornetshuber, Andrew Edge, Rainer Krispel, Thomas Lehner, Wolfgang Lehner, Bernard Richard, kitaristėt Brigitte Zoufal, Julius Zechener, Daniel Mouden, Gaby Keplinger, Paul Riedi baterist si dhe kompozitori Dietmar Neidhart, mbijetuan pesė vjet nė rivalitetin e fortė austriak, falė punės sė tyre, por edhe emrit tė Enver Hoxhės, qė sapo e dėgjonin kureshtarėt, afroheshin pėr tė parė se ē’muzikė bėnin.

  Fat...

  Rrokistėt austriakė vazhdonin tė vilnin tė ardhura, duke kėnduar lokaleve tė natės, ndėrsa pėrhapnin famėn e tyre nėn emrin e Enver Hoxhės. Viti ’90, viti i pėrmbysjeve tė mėdha, shkaktoi turbullira edhe nė grupin e 14 tė rinjve. Rrėzimi i murit tė Berlinit dhe i shumė diktaturave tė egra nė botė i dha goditje dhe grupit muzikor. Pas viteve ’90, emri i diktatorit shqiptar nuk rezultoi mė aq fatndjellės. Nė njė shkrim tė botuar disa vite, njė nga vokalistėt e “The Enver Hoxha fatalists” ėshtė shprehur se shkak pėr ndarjen e grupit u bėnė sherret dhe rivalitetet e zakonshme mes anėtarėve tė bandės, megjithatė edhe ngjarjet politike nė botė duket se nxorėn jashtė loje bandėn. Mė 1992 “The Enver Hoxha fatalists” u nda. Pjesa mė e madhe e tyre e kanė mbyllur tė qenit pjesėtarė nė njė grup muzikor, ndėrsa pas ndarjes me kokrra numėroheshin ata qė vijuan rrugėn e muzikės. Pas hapjes sė kufijve dhe pėrballjes sė Shqipėrisė me Evropėn, ish-pjesėtarėt e grupit “The Enver Hoxha fatalists” nisėn tė dėgjonin rrėfenjat e para mbi historitė e Shqipėrisė. Nė intervista tė dhėna ato kohė, ata rrėfejnė se kishin mbetur pa mend teksa dėgjonin ēdo ditė e mė shpesh se ē’kishte ndodhur nė Shqipėrinė e vogėl nė 45 vjet sistem socialist totalitar. Grupi mori vesh pėr internimet, persekutimet, burgjet politike, viktimat e shumta dhe varfėrinė e gjithanshme qė kishte shkaktuar ky sistem. “Kėtė e mėsova, pasi grupi ynė ishte ndarė, por edhe sikur tė ishim tė bashkuar, pas gjithė kėtyre krimeve qė paska shkaktuar regjimi i Enver Hoxhės, grupi ynė do tė ishte shpėrndarė”, thotė Dietmar Neidhart, kompozitori, nė njė intervistė tė dhėnė mė 1993. Kjo ishte historia e grupit austriak tė rrokut, qė gjatė 5 vjetėve jetė suksesin ia dedikonin jo vetėm muzikės sė mirė, por edhe emrit tė diktatorit shqiptar. Ndėrkaq qė simboli i shpirtit revolucionar tė Enver Hoxhės mori pėrmasa tė mėdha nė komunistėt e Lindjes, por edhe tė Evropės. Nė internet, nė sitin e famshėm e-bay tė blerjeve on-line, librat e Enverit shiten deri nė 50 dollarė, ndėrsa ka edhe pulla tė 45 vjetėve socializėm, qė shiten nga 3 dollarė copa. Po kėshtu shumė komunistė gjermanė nė protestat e tyre kundėr qeverive tė ndryshme, nuk kanė ngurruar qė krahas Che Guevarės, tė mbajnė edhe bluze me liderin shqiptar, qė vdiq duke lartėsuar marksizėm-leninizmin.


  • 1987 Viti - Nė Austrinė e vitit 1987, 14 tė rinj, kundėr qeverisė sė asaj kohe menduan tė bashkoheshin nė njė grup rroku tė quajtur “The Enver Hoxha fatalists”. Emri i diktatorit shqiptar ishte ēelėsi i suksesit tė grupit.
  • 1992 Viti - Nė vitin 1992, pas pesė vjetėsh sukses, “The Enver Hoxha fatalists” u nda. Shkaqet politike tė fillimviteve ’90, ku ra muri i Berlinit dhe shumė diktatura tė egra nė botė, zhvlerėsuan dhe emrin e grupit austriak.  “The Enver Hoxha Fatalists”

  vokalist
  Gustav Dornetshuber
  Andrew Edge
  Rainer Krispel
  Thomas Lehner
  Wolfgang Lehner
  Bernard Richard

  kitarė
  Brigitte Zoufal
  Julius Zechener
  Daniel Mouden
  Gaby Keplinger
  Paul Riedi


  firzamonikė

  Peter Donke

  kompozitor

  Dietmar Neidhart
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #29
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ca lajme te reja.

  The Good, The Bad And The Queen
  Single II i ketij grupi do quhet "Kingdom of Doom" dhe pritet te dale ne 15 Janar ndersa albumi i pare (me titull emrin e grupit) pritet ne 22 Janar. Single/krijimi i pare quhet "Herculean" . Ky grup eshte nje krijim tjeter i Damon Albarn ne bashkepunim me Paul Simonon (bass, The Clash), Tony Allen (drummer, co of Fela Kuti) dhe Simon Tong (kitare, Verve). Damon Albarn u be i njojtur me Pulp dhe me vone themelues i Gorillaz.

  The Stooges
  Mbas 33 vjetesh (albumi i fundit "Raw power") The Stooges bejne comeback me nje album te ri. Release eshte ne Mart te 2007. Frontman nuk mund te ishte tjeter pervec Iggy Pop. Flitet qe do bejne dhe toor per ta mbeshtetur. Koncertet e Iggy Pop nuk jane per ti humbur lol

  Shirley Manson
  Kengetarja e grupit Garbage (nga te cilet u be dhe beri te famshem) fillon debut solo. e albumin e saj do kete guests Jack White (White Stripes), te famshmin Billy Corgan (Smashing Pumpkins) dhe Paul Buchanan (blue Nile). Gjithashtu ne Mars te 2007, pak para albumit te saj, do dale nje compilation "Absolute Garbage" me kenget klassike te garbage si "Only Happy When It Rains", "Push It", "Stupid Girl" etc.


  Rob Garza
  gjysma e dyshes qe perbejne Thievery Corporation ka krijuar nje grup te ri quajtur "Dust Galaxy". Si dhe ne muziken e thievery, tingullil do jete nje kombinim i psychedelic/electronica dhe americana/rock. Pjesmarres te tjere do jene Brendan Lynch, Primal Scream, Adam Blake (Cornershop) dhe Jim Townsend (The People's Revolutionary Choir).Relase eshte per ne Mars te 2007.

  ps: pu pu pu mos na ndahen se do ngelemi pa flamur.. lol
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 10. #30
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Tortoise - A Lazarus Taxon

  Kjo release permban gjithe punen diskografike (albums, singles, b-sides && remixes) te Tortoise nga 1995 deri ne 2001. Muzika e tyre klassifikohet si ambient atmosferik me elemente jazz/funk. per ata qe e njohin kete kategori muzikore ose vete grupin.

  Oasis - Stop the clocks
  Noel Gallager kishte deklaruar qe Oasis do nxirnin "Best of" CD vetem para se te ndahej grupi. ) Natyrisht, tani thote qe eshte nje retrospektive e punes se grupit kerkuar nga Sony. Anyway, ky CD permban hit klasike te Oasis si "Wonderwall", "Μorning Glory", "Don't Look Back In Anger" dhe outsider si "Champagne Supernova" dhe "Songbird".
  Oasis duket se jane histori, mbase ky CD eshte me shume nje dedikim mbi grupin e rrymes indie.

  Take That
  Fatkeqesisht ), Take That u bashkuan prape. kariera single nuk vajti mire per asnje pervec Robbie Williams qe vazhdon solo. permbajtja e grupit eshte e njejta me perjashtim te Robbie. Albumi i tyre "Beautiful World" ka arritur vendet e para te chart-it ndersa single "Patience" ka ja jave ne single-charts. gjithashtu, fatkeqesisht u ribashkuan dhe Westlife. me kete tersllek, sivjet seshte cudi dhe per "New Kids On The Block". boybands nuk do ngordhin kurre. )

  The Cure
  Ne Maj te 2007 pritet albumi i ri i "The Cure" sipas intervistes te Robert Smith dhene NME. Eshte pak veshtire per krijumet e reja sepse eshte i pamundur moskrahasimi me punet e vjetra te grupit. Sipas Smiths, albumi i ri do permbaje kenge dark dhe melankolike si dhe disa upbeat. Me ikjen Roger O'Donnell (keyboard) grupi tani perbehet nga Porl Thompson (kitaristi i meparshem), Simon Gallup (bass) dhe Jason Cooper (drums).
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 11. #31
  nga dyqonet e reja
  Anėtarėsuar
  04-04-2003
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Paul Oakenfold n'Shkup per Naten e Vitit t'Ri!

  Oportunitet unik per t'a kalue Naten magjike te Vitit te Ri nen tingujt e muzikes se Paul Oakenfold i jepet shqiptareve te Maqedonise dhe jo vetem...

  Prej Shkupit brenda nates, Paul Oakenfold shkon ne Athine per ta vazhduar atje ''Udhetimin Muzikor" drejt vitit 2008!

  Bofshi qejf me ma te Modhin fare, Paul Oakenfold!  http://www.clubbersguide.com.mk/even...details&id=768
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dordi1 : 13-12-2007 mė 16:36

 12. #32
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime

  Robbie Williams do t’i bashkohet Take That

  Duket se mė nė fund grupi britanik "Take That" do tė bėjė njė ribashkim tė plotė, pasi qė sė fundmi edhe Robbie Williams ka konfirmuar se ėshtė i gatshėm t’i bashkohet grupit.

  Pesė kėngėtarėt nuk kanė performuar sė bashku qėkur Williams ishte larguar nga grupi nė vitin 1995.

  Njė vit mė pas (1996), katėr anėtarėt tjerė tė grupit, Gary Barlow, Jason Orange, Mark Owen dhe Howard Donald, u ndanė pėr t’u ribashkuar sėrish vitin e kaluar me ē’rast patėn njė turne mjaft tė suksesshėm sė bashku.

  Ribashkimi i plotė i grupit deri mė tani dukej larg, pėr shkak tė ‘luftės sė fjalėve’ ndėrmjet Williams dhe anėtarėve tjerė tė grupit, por mė nė fund hitbėrėsi i kėngės “Feel” ka vendosur qė t’i bashkėngjitet grupit.

  “Jam nė kontakt tė vazhdueshėm me ta dhe tė gjithė janė tė mendimit qė tė bashkohem edhe unė. Mendoj se do tė jetė kėnaqėsi. Tė shohim se ēfarė do tė ndodhė”, ka thėnė Williams pėr “Daily Mirror”.

  cdodite.com
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,166
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga britneyfan Lexo Postimin
  Britney Spears eshte shtatezene per heren e dyte
  Urime!
  .....ishalla clirohet me kollajllak....

 14. #34
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime


  Nė muajin mars do tė lansohet albumi i ikonės sė ndjerė tė muzikės rock , Jimi Hendrix.
  Familja e kitaristit legjendar nė bashkėpunim me sektorin e trashėgimisė sė Sony Music, do tė nxjerrin nė treg albumin e 11-tė tė rokerit, me titull “Valleys of Neptune”, ndėrsa data e lėshimit tė tij ėshtė 9 marsi.

  Albumi me 12 kėngė, do tė pėrfshijė materiale tė punuara nė studio nga Hendrix, nė New York dhe Londėr gjatė vitit 1969, ndėrsa do tė pėrfshihen edhe kėngė tė tilla, si “Ships Passing Through the Night”, “Lullaby for the Summer”, dhe pėrpunime tė kėngėve

  “Cream's Sunshine of Your Love”


  dhe “Elmore James' Bleeding Heart”. /Telegrafi/
  ( nga RockSonte )


  -----

  Creams - grupi --> "Sunshine of your love" - kėnga
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga darwin : 15-01-2010 mė 22:08

 15. #35
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime
  Joe Satriani: Jimi Hendrix me inspiroi qe ta zgjedh gitaren  Joe Satriani sqaroi qe duke e ndegjuar Jimi Hendrix si i biente gitares elektrike i ndryshoi kahjen e jetes se tij.

  Muzikanti tha qe ai filloi si bateriste, i inspiruar nga The Beatles dhe Rolling Stones qe shfaqeshin ne shfaqjen e Ed Sullivan.
  Por Satriani sqaroi qe ai levizi ne gitare pasi ndegjoi ate se cfare mund te bente Hendrix me ate instrument.

  "Ajo se cfare beri mire ai ishte zgjedha e tij e notave," i tha ai Guitar World.
  "Kur e ndegjon Machine Gun nga performanca Live ne Fillmore, ju nuk e keni idene se cfare do te ndodhe ne minutat e ardhshme."

  Satriani shtoi se si gitarist qe eshte vete, ai ndjen pergjegjesi qe ta pranoje ndikimin e muzikantave te medhenje siq eshte Hendrix, perderisa te sigurohet per stilin e tij unike.

  Muajin e kalura, Satriani ishte pjese e "Experience Hendrix Tour" i cili vizitoi qytete rreth Shteteve Te Bashkuara.
  Ne ate shfaqje poashtu moren pjese Los Lobol, Eric Johnson dhe Brad Whitford-i i Aerosmith-ave.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 21-05-2010 mė 21:57

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  JO SEKS PARA MARTESE

 17. #37
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Bon Jovi jep koncert ne Giant Stadium. Dje, sot (bie nje derr shiu) , neser dhe te shtunen. I am going te shtunen, ku dhe One Republic do jene te ftuar gjithashtu. Kujt i pelqen eshte i ftuar te vij. 7 p.m @ Giant Stadim. LoL  This ain't a song for the brokenhearted
  No silent prayer for the faith departed
  And I ain't gonna be just a face in the crowd
  You're gonna hear my voice when I shout it out loud

  It's my life
  It's now or never
  I ain't gonna live forever
  I just wanna live while I'm alive

  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #38
  E dua letėrsinė Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,041
  Faleminderit
  72
  98 falenderime nė 81 postime
  bass-gitaristi i Slipknot u gjet i vdekur!  Paul Dedrick Gray bass-gitaristi i nu metal grupit Slipknot u gjet i vdekur te hanen me 24 maj
  ne nje hotel ne Urbandal, Iowa
  Paul ishte ne moshen 38 vjeqare...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 27-05-2010 mė 21:14

 19. #39
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime nė 161 postime
  Edhe Bono pati aksident tek shtylla kurrizore.
  Te gjithe koncertet jane anulluar perkohesisht.
  E ka visituar doktor profesor Müller
  prsh

 20. #40
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Numri i fundit i revistes "Rolling Stone" publikon listen e 500 kengeve me te bukura te te gjithe kohrave. Ky eshte nje version i permiresuar i nje liste tjeter qe doli ne vitin 2004.

  Me poshte jane 20 kenget e para. Nqs doni te shikoni listen komplete shkoni tek http://cbs2chicago.com/topstories/rolling.stone.songs.2.1721498.html


  1. "Like a Rolling Stone" – Bob Dylan
  2. "(I Can't Get No) Satisfaction" – The Rolling Stones
  3. "Imagine" – John Lennon
  4. "What's Going On" – Marvin Gaye
  5. "Respect" – Aretha Franklin
  6. "Good Vibrations" – The Beach Boys
  7. "Johnny B. Goode" – Chuck Berry
  8. "Hey Jude" – The Beatles
  9. "Smells Like Teen Spirit" – Nirvana
  10. "What'd I Say" – Ray Charles
  11. "My Generation" – The Who
  12. "A Change Is Gonna Come" – Sam Cooke
  13. "Yesterday" – The Beatles
  14. "Blowin' in the Wind" – Bob Dylan
  15. "London Calling" – The Clash
  16. "I Want to Hold Your Hand" – The Beatles
  17. "Purple Haze" – The Jimi Hendrix Experience
  18. "Maybellene" – Chuck Berry
  19. "Hound Dog" – Elvis Presley
  20. "Let It Be" – The Beatles

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muzikės shqiptare!
  Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 34
  Postimi i Fundit: 17-07-2019, 15:34
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 17:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 21:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i pėrsosur i muzikės popullore
  Nga StormAngel nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 12:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •