Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e laura..
  Anėtarėsuar
  03-02-2010
  Postime
  539

  Wink Recete, per gocat e forumit

  Per ju qe jeni nikoqire dhe qe gatuani me raste edhe Kek hidhini nje sy ketij keku te meposhtem se mbase ju ndihmon.

  Si te pergatisim Kekun e Dashurise (per 2 persona)

  Per nje recete te shijshme duhen:
  4 sy te qeshur
  4 kofshe pa dhjame mundesisht
  4 krahe muskuloz
  2 kuti te rrumbullakosura qumeshti
  2 arra kokosi
  1 tas me gryke te ngushte (Po te jete shume i gjere,mos e merr fare mundimin per te bere kekun )
  1 banane

  PERGATITJA:

  Shiko drejt e ne syte e qeshur
  Shtriji kofshet dhe pergatit krahet musculoze
  Tundi me kujdes dhe butesi 2 kutite e qumeshtit
  Me kujdes futeni bananen ne tas dhe duke e rrotulluar ne
  siperfaqen e tij, eshte e rekomandueshme te vazhdoni te tundni
  kutite e qumeshtit nderkohe.
  Ne kohen kur nxehtesia arrin graden e duhur, futeni bananen sa
  me thelle ne tas, duke e mbuluar tasin me 2 arrat e kokosit. Lereni
  brenda deri sa te lengezohet (*rekomandohet mos ta lini gjithe
  naten.)
  Keku duhet te jete gati atehere kur bananja te jete zbutur
  plotesisht. Nqs bananja ka ruajtur fortesine atehere filloni nga e
  para sipas instruksioneve te mesiperme*.ose nderroni tasin.

  Kujdes:

  Nese perdorni guzhine qe nuk jeni familiare me te, ka shume
  rendesi larja e eneve para dhe pas pergatitjes .mos harroni eshte
  per te miren e shendetit tuaj)

  Nese keku fryhet jashte mase e mire arratisuni nga
  qyteti.
  Me mire te rrosh nje dite
  dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

 2. #2
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  O yllo ca ke pi sot ?
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 3. #3
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,159
  Deri diku e kapa , po te bananja , fryrja e humba fillin

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e laura..
  Anėtarėsuar
  03-02-2010
  Postime
  539
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  O yllo ca ke pi sot ?
  hahah pse mi e pire dukem
  ? kete receta ma dha nje shok e thashe ta postoj
  Me mire te rrosh nje dite
  dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

 5. #5
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  Citim Postuar mė parė nga laura.. Lexo Postimin
  hahah pse mi e pire dukem
  ? kete receta ma dha nje shok e thashe ta postoj
  Me beri pershtypje kjo pjese e recetes:
  atehere filloni nga e
  para sipas instruksioneve te mesiperme*.ose nderroni tasin.
  Pse mi yllo sa tasa u deshkan ?

  Ps. Shoku nuk paska qellime serioze lol.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e laura..
  Anėtarėsuar
  03-02-2010
  Postime
  539
  akoma se ke kuptuar kuptimin lol do ti them shokut ta shpjegoj
  do e pyes perseri se me duket se ma ka dhene gabim
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga laura.. : 20-02-2010 mė 17:31
  Me mire te rrosh nje dite
  dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

 7. #7
  E larguar pergjithmone Maska e izabella
  Anėtarėsuar
  12-07-2009
  Vendndodhja
  Ne nje cep te kesaj bote...
  Postime
  1,780
  Lol receta eshte vetem per gocat po me duket se kekun se bekan vetem gocat ???

  Nga te erdhi kjo recete ty ylli??

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e laura..
  Anėtarėsuar
  03-02-2010
  Postime
  539
  Citim Postuar mė parė nga izabella Lexo Postimin
  Lol receta eshte vetem per gocat po me duket se kekun se bekan vetem gocat ???

  Nga te erdhi kjo recete ty ylli??
  Ai shoku me tha eshte vetem per femrat
  ma ka fut me duket
  Me mire te rrosh nje dite
  dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

 9. #9
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,306
  shume i shijshem ky keku ... i befte mire ishalla ...

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Goca! si ja kaloni ju ne kuzhine?!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  kete temen e ka hap para nja dy vjetesh Endless.
  Gje e vjeter dmth.

 12. #12
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  Nejse s'e di pse, por s'me cudit qe e paska hapur Endless

  Keshille per Laura: Mos vidh tema moj ti goce, se dukesh e talentuar vetvetisht; Hajde tani, shkrije talentin e fol me fjalet e tuja te te marrim vesh ca ke per te na dhene, se per te marr s'qeke manget
  La vita č bella...

 13. #13
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Anėtarėsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298
  sound delicious, do e provojme
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Citim Postuar mė parė nga Linda-uk Lexo Postimin
  sound delicious, do e provojme
  Linda,
  Te beft mire

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e laura..
  Anėtarėsuar
  03-02-2010
  Postime
  539
  Citim Postuar mė parė nga Linda-uk Lexo Postimin
  sound delicious, do e provojme
  haha linda une u ngaterova me taset lol kujdes
  Me mire te rrosh nje dite
  dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e laura..
  Anėtarėsuar
  03-02-2010
  Postime
  539
  Citim Postuar mė parė nga Erlebnisse Lexo Postimin
  Nejse s'e di pse, por s'me cudit qe e paska hapur Endless

  Keshille per Laura: Mos vidh tema moj ti goce, se dukesh e talentuar vetvetisht; Hajde tani, shkrije talentin e fol me fjalet e tuja te te marrim vesh ca ke per te na dhene, se per te marr s'qeke manget
  hahhaha nuk jam ajdute hic fare
  une kur e postova sme dha teme te ngjashme perndryshe nuk do e postoja
  tani ju cdoni ktu eshte recete per gocat
  ej cna gjeti kan filluar dhe djemte paskan kofsha lol....
  Me mire te rrosh nje dite
  dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

 17. #17
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  Temat jane per te gjithe, sikurse edhe keshillat. Mos na ktheni ne kohen e Qepes, kur ndaheshin burrat veē e grate veē.
  La vita č bella...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •