Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 116
  1. #1

    ”A e mban mnd...” – kujtojm dashurin e shkuar


    Pikrisht shkas i hapjes s ksaj teme sht titulli i kngs “ A e mban mend, oj e vogl-o”. Kjo m sjell kujtime nga vitet e shkolls tetvjeare. Isha nxns i klass s gjasht ather. N aktivitetet e lira q organizoheshin aso kohe un e kndova kt kng. Kuptohet duet!...

    Mir, ju keni ndonj kng, ndonj film, ndonj shfaqje teatrore, ndonj.... q kur e dgjoni a e kujtoni, ju kujton dika tjetr: simpati a dashuri ( urrejtja s'do t ishte e plqyeshme ) ose thjesht dika pa prmbajtjet q i prmenda.

    Thuajeni mos hezitoni!
    Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 16-02-2010 m 15:00
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  2. #2
    Nje drame dashurie.Kisha rolin kryesor dhe u dashurova me aktorin tjeter i cili e luante partnerin tim.Motiiiii kjo

  3. #3
    Citim Postuar m par nga вlαck'swαn Lexo Postimin
    Nje drame dashurie.Kisha rolin kryesor dhe u dashurova me aktorin tjeter i cili e luante partnerin tim.Motiiiii kjo
    Moti, ama nuk harrohet. "Kujtimet" q lindin n art ln vrrag dhe nuk harrohen leht!
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Antarsuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    hhhaha une kam shume kujtime per cufon
    cufo cufo o gjumash shkon ne shkolle avash avash me pelqente shume derkuci
    dhe tani me ka mbetur ves me pelqejne akoma derkucat e medhenj lol
    o zot me kujtovet vitet me te bukura te feminise kurse kenga jone e dashur qe kendonim me nje shokun tone me kitare
    haroje haroje ti dashurine tone
    vitet e fukarait po shume fantastike
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  5. #5

    sa pr frymsim dgjojeni kngn...

    Harrova ne postimin e par t sillja kngn, gjithmon si mjet frymzimi.
    Dgjojeni - frymzohuni!

    kliko ktu pr ta dgjuar kngn:
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    Me kenaqesi e kujtoj gjithmon, veren e kaluar pata fatin qe ta takoj rastesisht ne aeroportin e vjenes,pas shum shum vitesh!

  7. #7
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Antarsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Mua me kujtohet para tre vjetve,me shkollen kishim nje shfaqje ku nje djal qe me pelqente e luante rolin e Napoleonit dhe une Xhozefina.mendoja se e doja por per sher kur filloj te qesh me gojen hapur ja pash nje dhem te prishur,dhe ajo dashuri qe kisha u tret,tani sa her qe shoh diq apo mesoje per Napoleonin me kujtohet dashurija e parealizuar.
    - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
    Agim Metbala"

  8. #8
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Antarsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Kam qene i vogel, ne nje dasem. U fiksova me fiqnjen e cunit te halles.

    Perch er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  9. #9
    Perjashtuar
    Antarsuar
    30-11-2009
    Postime
    113
    kurr nuk e harroj nji ngjarje darsum u kane ne ni katun afer Ferizajt te do t njofshum t mit. Un u njoftova me ni vajz qi kish ardh musafire. atje bishin defat un dola me ta ne bashqe me kumlla. ma at qiken kurr se kum pa veq kurr se harroi

  10. #10
    Citim Postuar m par nga tasjani-ferizaj Lexo Postimin
    kurr nuk e harroj nji ngjarje darsum u kane ne ni katun afer Ferizajt te do t njofshum t mit. Un u njoftova me ni vajz qi kish ardh musafire. atje bishin defat un dola me ta ne bashqe me kumlla. ma at qiken kurr se kum pa veq kurr se harroi
    Prshndetje tasjan,
    nuk na the gjendjen tnde pas atij takimi: e pe ndonjher, i drgove apo t drgoj helbete t fala nga dikush; pastaj c'koh ishte kur u takuat: pranver, ver, vjesht; nat, dit etj
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  11. #11
    ka koh q askush nuk na paska sjall ndonj kujtim nga ndonj dashuri "asti".
    Prap pr frymzim po ju sjell kngn: A e mban mend, oj e vogl-o"

    kliko ktu:
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  12. #12


    Kjo kenge me kujton shume qka shoku Adem.

  13. #13
    Citim Postuar m par nga The Clown Lexo Postimin
    http://www.youtube.com/watch?v=40M3udjxNYk

    Kjo kenge me kujton shume qka shoku Adem.
    Prshndetje,
    s'na the t paktn nja dy tri fjal!
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  14. #14
    Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Prshndetje,
    s'na the t paktn nja dy tri fjal!

    Kam dhimbje ne gjoks kur te hi ne ate teme dashurie....hehheheh

  15. #15
    Tema eshte e vecante,inteligjente,si gjithe temat qe ke hapur.Bravo.

    "Por mos kerko nga femerat o disa meshkuj (ne pergjithesi),kujtime dashurie.
    Se me kujtimin e shkuar,tradhetojn realitetin.(o egzistencen e te ardhmes)."

  16. #16
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar m par nga Sueda Lexo Postimin
    Mua me kujtohet para tre vjetve,me shkollen kishim nje shfaqje ku nje djal qe me pelqente e luante rolin e Napoleonit dhe une Xhozefina.mendoja se e doja por per sher kur filloj te qesh me gojen hapur ja pash nje dhem te prishur,dhe ajo dashuri qe kisha u tret,tani sa her qe shoh diq apo mesoje per Napoleonin me kujtohet dashurija e parealizuar.
    Per nje dhemb te prishur ke humbur ate djale?
    po une qe i kam te gjithe te prishur duhet te rrija vetem ne pyll????
    Un jam njeri i thjesht.
    Knaqem me pak.
    M mjafton m e mira.

  17. #17
    N Kt Or Do Na Bnte Mir Ndonj Tregim Q Prkon Me Temn!
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  18. #18
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Antarsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
    Per nje dhemb te prishur ke humbur ate djale?
    po une qe i kam te gjithe te prishur duhet te rrija vetem ne pyll????
    hahaha Qte bejsh dhembet i kam fiksim,ska problem a eshte i trashe i holle apo i gjat apo i shkurt zeshkan apo bjond,vetem dhembet ti ket te shendosha.
    - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
    Agim Metbala"

  19. #19
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Antarsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Mbasi qe per vete skam qe te ju tregoje, vendosa te ju shkruaj nje storie per nje fqinj timin qe tani seshte me ne kete bote.E quanin Lo dhe jetonte vete,se kalonte dite pa e ndegjuar kete kenge qe nga mengjezi e deri ne mbremje.si fqinje i imi i pare kisha respekt per te dhe disi e konsideroja si me qene gjyshi im,gati cdo dit trokitja ne dere dhe e pyetja a ka nevoj per ndonje ndihme,pershembull nesa don te blej diq per te ne shitore.Nje dite i dergova nje embelsir dhe me ftoi te hy mbrenda,kur hyra ne dhomen e pritjes kishte nje fotografi te nje femre te bukur te ngjitur ne mur,dhe siq jam kureshtare e pyeta se kush ishte kjo bukuroshe.me shiqoj dhe me tha histori e gjate por do te tregoj ne pika te shkurta.Dhe keshtu filloiur kishte qene i ri kishte pas punuar ne vreshta te nje njeri i pasur dhe ishte dashuruar ne vejzen e tij.mbas nje kohe te shkurter edhe ajo dashurohet.Kur nje dit familja e hetojn e rahin dhe e largojn nga fshati duke i thene nese se heq dore do te mbysim ty dhe familjen tende, u befasova dhe e pyeta se si eshte e mundur edhe te ju te vendosin prinderit,me tha ne ate kohe ashtu ishte dhe kush ishte i pasur ai dominonte.Ky i shkreti largohet dhe keshtu kalojn 30 vite pa e takuar kure me.Mirpo nje dite takohen rastesisht dhe kupton qe edhe pse ishin ndare akoma dashuri ndjenin per njeri tjetrin,vetem problemi ishte qe ajo ishte nje grua e martuar dhe se kishte me shpresa per tu bashkuar.I thash me vjen keq por ai vazhdoj te me tregoj qe nga ky takim i rastesishem ata kishin vazhduar te takohen ne sekret edhe 10 vite me radhe,tani e pyeta po ku eshte tani ajo pse su nda nga burri dhe pse sjetoni bashk?Me tha qe nga nje semundje ajo ndroi jete dhe qe nga ateher e ndegjon kete kenge cdo dit per te ushqyer shpirtin e tij me kujtime deri sa te vdes me tha se ishte kenga e tyre me e preferuar.Kur u semur nje dite dhe e derguan ne spital shkova ne vizit te shofe, shume u gezua kur me pa dhe me porositi qe te shkoj ne shtepin e tij te mar ate ploqen e gramafonit dhe ta ruaj si kujtim,ashtu edhe bera dhe sa her qe me kujtohet e ndagjoj kete kenge ne shenj perkujtimi....Ndoshta per juve seshte interesant dhe keq e perkthyer por une po e postoj ne shenje kujtimi...
    Ndryshuar pr her t fundit nga Xhenet.M.S. : 22-02-2010 m 16:25
    - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
    Agim Metbala"

  20. #20
    T faleminderit Sueda q solle kt ngjarje kaq t mir, por edhe kaq t dhembshme.
    Vet qllimi i tems sht q t sillet dika ksi soji - nj dashuri e parealizuar, ama q l vrrag.
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •