Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 116
  1. #41
    Citim Postuar m par nga gloreta Lexo Postimin
    per mua kjo dashuri quhet kur njerezit hanin me luge druri
    sht pak m e von kjo koh.

    Ma kujtove nj barcolet Glori, ndoshta sht pak e pakrip, por jo banale:

    Nj gjerman njher kishte thn. Dy gjra q kam par t shqiptart askund n bot nuk ka par as dgjuar:
    1. Spiun m t lir, bile pa para fare sikur ktu nuk kam par askund dhe
    2. N "dashuri" si merren vesh me "isharet" ( shenja), me nj t br me dor nga bregu n breg ose m afr me nj t ngritur vetulle a me nj t shkelur t syrit edhe kt as e kam par as dgjuar asnjher!!

  2. #42
    Ju dshiroj fundjav t mir.
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  3. #43
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Antarsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    kur vje muaji dhjetor me kujtohet gjithmon viti 2006....kam takuar nji jeri qe deri sonte nuk e harroj dot dhe qe e dua shume behet fjale per burrin tim i dihet
    Ndryshuar pr her t fundit nga Tironcja_BLN : 27-03-2010 m 05:19
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  4. #44
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Antarsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
    Postime
    7,750
    Asnje her nuk mu duke aq i bukur se ate nate asnjeher nuk te kisha shiqu me aq mall thuase nija diqka ne zemer.Ne publik figuronim te ndar po ne takoheshim fshehurazi,Ah sikur ta dija se ky do ishte takimi yne i fundit do shkoja bashk me te dhe nuk do te kisha tani kete mall.Biseduam gjat po disi tere kohen syte te ishin te perlotur te pyeta sa here pse sante je ndryshe shpirt?Me buzqeshe me at buzqeshjen tende qe e njihja shum gjate dhe nuk mora pergjigjeje.Ky do te jete takimi yne i fundit me tha nuk shkon me keshtu nuk dij qte bej me po nuk mund te duroj keshtu .Pse na erdhi e tere kjo vuajtje kujt i pengoj kjo qe na e banen??Ti je dhe do mbetesh e vetmja qe dashta dhe do dua por si te jemi bashk kur nuk na lejojn per interesa te tyre?Mua me rridhnin lotet e ai me puthje te lehta me thonte: Ti je e fort me e fort se une, ti do te perballosh po une kam ngel ne mes dy zjareve si ti le ata prind qe me kan te vetmin po edhe ty si te them lamtumir???Ne do te takohemi por ti do te me premtosh qe edhe kur une te shkoj te jesh e fort siq ishe dhe te lutem mos vuaj, une nga ky vend do largohem qysh neser e ti vazhdo.U habita dhe i thash: Ku do shkosh ti ?Pse ik nga une?Do vazhdojm keshtu deri sa te shofin edhe kta qe dashurija jon eshte e fort dhe askush nuk ka drejt te na ndaj....E futi doren ne gjep dhe me tregoj biletat qe kishin marr per tu largua nga vendi edhe nje here pasi qe heren e pare qendruam dy muaj te ndar por prap u kthyan.Nuk dija qti them thonte zemra at qe une nuk ja thash dot.
    U ndam por prap kisha shpres se do kethehet.....Eh sa e marr qe isha pse nuk u futa ne makin dhe te shkoj bashk me te me perqafoj dhe si asnjeher mu duk qe leshoj nje ofsham te thell dhe nje lot i rrodhi nga syri.Te dua dhe do te dua me shum se veteveten mos harro po mbaje ne mend kurr mos me akuzo.Nuk kam zgjidheje e dikur do shofin edhe kta se kan gabua por do te jete vone per te gjitha...
    Nuk mund te vazhdoj kjo eshte nje histori e dhimbshme qe nuk do deshiroja askush ta perjetoj.Humba at por humba edhe diqka me te dashur qe me shkrumoi zemren.Do me falni apo jo?Sdua askend ta perloti!!!!!

    e panjohura

    Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

  5. #45
    Ta ndjekim edhe nj her kngn:

    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  6. #46
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar m par nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    kur vje muaji dhjetor me kujtohet gjithmon viti 2006....kam takuar nji jeri qe deri sonte nuk e harroj dot dhe qe e dua shume behet fjale per burrin tim i dihet
    lol qeke ne vitin e trete te marteses
    ki kujdes eshte vit i rrezikshem
    Un jam njeri i thjesht.
    Knaqem me pak.
    M mjafton m e mira.

  7. #47
    rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Antarsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
    lol qeke ne vitin e trete te marteses
    ki kujdes eshte vit i rrezikshem
    Ja experienca jaaaaaaaaaaa jaaaaaaaaaaaaaaaa
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  8. #48
    life is a flower Maska e maryp
    Antarsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    na ish na ish nje here , tani nuk eshte me... keshtu me duket qe fillon nje kenge e grupit Elita 5...
    dikur kam dashur shume nje djale, e kam dashur me shume se gjithcka rrethanat erdhen te tilla qe ne u ndame...nejse kjo eshte historia e cdo dashurie te mbaruar.. di vetem nje gje ata qe nuk dine te te mbajne prane , nuk te meritojne
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  9. #49
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Antarsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Obobo me sa po shohe une ne kete forum te gjithe qenka ndare nga dashuria e pare!!!!
    Shume keqqqqqqqqqqqqqqq.
    - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
    Agim Metbala"

  10. #50
    Perjashtuar
    Antarsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Mua kur e takoj Xhafer Idrizin ma kujto Xhafo Idrizin se pari e pershendes ,ku je gjafo Idrizi vjeq 47, me kujtohet Mesuesi e patrioti Avni Rrustemi e dashuria me rritet per te shten mbi tradhtin.Z Adem si duket ke hap nji tem jasht natyres sate ,mose na bej te qajm se me shum kemi nevoj te qeshim.Me lendove shpirtin, po sa her kaloj andej ka Valbona me hy bona ne kok dhe antiviruset ma shkatrrojn faqen e forumit per patriot e nacionalist hahaha .te pershendes Z .Adem dhe me fal nese kom dal nga tema po tek e fundit kujtimet per Bonen, flok gjaten sy shqiponen ,engjulleshen Kancerushen e shpirtit tim ,ju me shtyret po nuk bere as pak keq se vertet me ktheve gjysm jete pas . Me te mira Z Adem

  11. #51
    Citim Postuar m par nga Sueda Lexo Postimin
    Obobo me sa po shohe une ne kete forum te gjithe qenka ndare nga dashuria e pare!!!!
    Shume keqqqqqqqqqqqqqqq.
    Gabim Sueda, shum gabim. Shih cka na thot tironcja:

    Citim Postuar m par nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    kur vje muaji dhjetor me kujtohet gjithmon viti 2006....kam takuar nji jeri qe deri sonte nuk e harroj dot dhe qe e dua shume behet fjale per burrin tim i dihet
    Dhe kjo q ke shkruar n signatur:"Ne nje perqafim dashurie, bashkohet Toka & Qielli! ", mbase edhe pr ne sht bashkuar ndonjher Toka & Qielli.

    Bj shaka, natyrisht edhe pse tema sht serioze.
    Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 02-04-2010 m 18:25
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  12. #52
    Citim Postuar m par nga ganimet Lexo Postimin
    Mua kur e takoj Xhafer Idrizin ma kujto Xhafo Idrizin se pari e pershendes ,ku je gjafo Idrizi vjeq 47, me kujtohet Mesuesi e patrioti Avni Rrustemi e dashuria me rritet per te shten mbi tradhtin.Z Adem si duket ke hap nji tem jasht natyres sate ,mose na bej te qajm se me shum kemi nevoj te qeshim.Me lendove shpirtin, po sa her kaloj andej ka Valbona me hy bona ne kok dhe antiviruset ma shkatrrojn faqen e forumit per patriot e nacionalist hahaha .te pershendes Z .Adem dhe me fal nese kom dal nga tema po tek e fundit kujtimet per Bonen, flok gjaten sy shqiponen ,engjulleshen Kancerushen e shpirtit tim ,ju me shtyret po nuk bere as pak keq se vertet me ktheve gjysm jete pas . Me te mira Z Adem
    Ganimet, o vlla, m kpute shpirtin. Kur prmende Valbonn, m shkoi ndrmend knga e Fatmira Brecanit, "O, ylberi i Valbons" dhe thash me vete mos vall ganimeti sht autor i ksaj knge?

    "O ylberi i Valbons,
    ti je syni i ciks Tropojs".

    Le t dal ku t dal dgjoje edhe nj her kngn:http://www.youtube.com/watch?v=Dflwvz82lFE
    Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 02-04-2010 m 18:34
    "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

  13. #53
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Antarsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Gabim Sueda, shum gabim. Shih cka na thot tironcja:



    Dhe kjo q ke shkruar n signatur:"Ne nje perqafim dashurie, bashkohet Toka & Qielli! ", mbase edhe pr ne sht bashkuar ndonjher Toka & Qielli.

    Bj shaka, natyrisht edhe pse tema sht serioze.
    I nderuari Z. Gashi kete qe kam shkruar eshte vetem nje propozim nga nje motrushe.
    - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
    Agim Metbala"

  14. #54
    Dashuri e shkuar eshte dashuri e kujtuar si gjemb ne zemer

  15. #55
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    A i mban mend aventurat tona?
    A e mban mend sa bukur kemi kaluar?
    A e mban mend c`te kam thene?
    Mbi hirin kujtimshenjte le te mos veme duar !
    Un jam njeri i thjesht.
    Knaqem me pak.
    M mjafton m e mira.

  16. #56
    Perjashtuar
    Antarsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Ganimet, o vlla, m kpute shpirtin. Kur prmende Valbonn, m shkoi ndrmend knga e Fatmira Brecanit, "O, ylberi i Valbons" dhe thash me vete mos vall ganimeti sht autor i ksaj knge?

    "O ylberi i Valbons,
    ti je syni i ciks Tropojs".

    Le t dal ku t dal dgjoje edhe nj her kngn:http://www.youtube.com/watch?v=Dflwvz82lFE


    Flm z adem vertet ne nji tem pata lexuar se shum njerz te dijes e te shkenceskan kerkuar se si ti shpetohet mplakjes,ju si duket e gjetet rastsisht apo me qellim ti japni spjegim ksaj problematike shkencore .me sa uket ja arrite qellimt te lumt per ket tem se ja vle .Nga nji her edhe e kaluara qe me kushtoi per shkaqe te traditave tona shpesh jo te mira.Ja vle ta kujtosh edhe qiken e armikut te gjyshit tim ta kujtoi. Kur del loti shpirti ngjallet si bima prej shiut vertet kujtimet e mira e te hidhura nuk shkojn bashk pore une kujtova vetem te mirat hahaha.

  17. #57
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Citim Postuar m par nga maryp Lexo Postimin
    na ish na ish nje here , tani nuk eshte me... keshtu me duket qe fillon nje kenge e grupit Elita 5...
    dikur kam dashur shume nje djale, e kam dashur me shume se gjithcka rrethanat erdhen te tilla qe ne u ndame...nejse kjo eshte historia e cdo dashurie te mbaruar.. di vetem nje gje ata qe nuk dine te te mbajne prane , nuk te meritojne
    N kto ndarjet e ditve t sotme, faj kan t dy.

    Kuptohet, faji m i madh sht i atij q largohet i pari, por po ta gjykosh thell, faj kan t dy.

  18. #58
    life is a flower Maska e maryp
    Antarsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
    N kto ndarjet e ditve t sotme, faj kan t dy.

    Kuptohet, faji m i madh sht i atij q largohet i pari, por po ta gjykosh thell, faj kan t dy.
    normal, sigurisht as une nuk e quaj veten pa faj. mgjth ne ate mes nuk behej fjale per faj , behej fjale per rrethana te veshtira dhe kur je ne moshe te re arrin ne nje fare pike qe terhiqesh , lejon te tjeret te vendosin dhe per ty, sikur ate histori ta kisha pasur vite me vone them qe do te kishte vajtur ndryshe...por cte bejme , kjo eshte jeta dhe ne jete eshte mire te mos kthesh kurre koken mbrapa perndryshe nuk jeton dot momentin
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  19. #59
    bubbly
    Antarsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
    N kto ndarjet e ditve t sotme, faj kan t dy.

    Kuptohet, faji m i madh sht i atij q largohet i pari, por po ta gjykosh thell, faj kan t dy.
    Na e shpife ne cdo post tendin, permend ditet e sotshme. O gje e mefshte dhe ti jeton ne ditet e sotshme. Leviz, se ke ngel ne vend numero ne kohen e shkuar. Dhe kur them shkuar, 30 vjet para.

    faji eshte i atij qe ka faj.

    Maryp, mire e the , ato qe nuk dine te te mbajne nuk te meritojne.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  20. #60
    tani, ku i mbaj mend te gjitha !!!pastaj c'hyn ne pune e shkuara, kte nuk kuptoj une!!!

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •