Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 115
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Natyrishte ka ngjarje dhe persona ne jete qe te lene mbresa,nuk harohen.Por koha i sheron te gjitha plaget.Jeta eshte me shume te papritura e supriza.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  A e mban mend, moj e vogl-o?
  kur t gjeta vetm-o....
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 24-02-2010 m 20:14
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 3. #23
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,915
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  A e mban mend, moj e vogl-o?
  kur t gjeta vetm-o....
  O ademgashi,po mire bere me kete teme por pos qe paske kenduar ne duel s'na tregove azgje me shum.!!!!
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Sueda Lexo Postimin
  O ademgashi,po mire bere me kete teme por pos qe paske kenduar ne duel s'na tregove azgje me shum.!!!!
  pak t duket .... hahahhahaha.... bj shaka
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 5. #25
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,915
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime

  Talking

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  pak t duket .... hahahhahaha.... bj shaka
  Po me shume detaje, sa e deshtet a ishte e bukur,intelegjenet dhe pse u ndate.....(ndoshta mos ka pasur ndonje te mete si p.sh ndonje dhemb te prishur.Hihihi
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  eh, tani e shoh se pak e paskam ngatrruar q n fillim, kur e kam prmendur fjaln "duet". Nuk ka t bj me duetin. Mbase mund t ishte "dikush" n publik ose edhe jasht publikut. Knga sht popullore dhe m duken idilik vargjet:
  A e mban mend, e vogl -o
  kur t gjeta vetm-o!....
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 7. #27
  Jeta sht e bukur! Maska e Elna Durrsi
  Antarsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Dashuris s par nga Andon Zako ajupi

  E mban mnd, moj Mar,
  dashurin' e par?
  Njeri nuk e gjegji,
  se jeshm te vegji.

  Un pa ty s'rroj,
  vij' e t krkoj;
  tl pa mua s'rroje,
  vij' e me krkoje.

  N lule me er
  putheshim ngahere,
  dhe si burr' e grua
  losnim nn ftua.

  Nj dit, t dyza
  losnim mbylla-syza:
  U fshyem pa dukur
  n ferra, n gur,
  u fshehm' kaq bukur,
  Sa s'ugjendm'dot kurr...
  Dhe akoma...

  Kur jeshm t vegjl, si moll' e pabr,
  putheshim ngaher, ditn t tr;
  vij e t krkoj, vij e t thrres,
  losnim t dy bashk, rronim me nj shpres.
  Mba mend sa t desha, mba mend sa m deshe?
  Mba mend si m thoshe e vogl kur jeshe?
  Tani q jam burr, tani q'u madhove,
  dashurin' e par pse vall' e harrove?
  Tani q'u poq molla, e han t tjer,
  mikn' e djalris s'e qas as n der!
  Po, si dallndyshja vete n vend tjetr
  dhe kthehctf.' prap n fole t vjetr,
  Ashtu zmra jote mundet t kujtoj
  mikn' e djaleris dhe prap ta doj.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Elna Durrsi Lexo Postimin
  Dashuris s par nga Andon Zako ajupi

  Kodi:
  E mban mnd, moj Mar, 
  dashurin' e par? 
  Njeri nuk e gjegji, 
  se jeshm te vegji. 
  
  Un pa ty s'rroj, 
  vij' e t krkoj; 
  tl pa mua s'rroje, 
  vij' e me krkoje. 
  
  N lule me er 
  putheshim ngahere, 
  dhe si burr' e grua 
  losnim nn ftua. 
  
  Nj dit, t dyza 
  losnim mbylla-syza: 
  U fshyem pa dukur 
  n ferra, n gur, 
  u fshehm' kaq bukur, 
  Sa s'ugjendm'dot kurr... 
  
  
  
  Kur jeshm t vegjl, si moll' e pabr, 
  putheshim ngaher, ditn t tr; 
  vij e t krkoj, vij e t thrres, 
  losnim t dy bashk, rronim me nj shpres. 
  Mba mend sa t desha, mba mend sa m deshe? 
  Mba mend si m thoshe e vogl kur jeshe? 
  Tani q jam burr, tani q'u madhove, 
  dashurin' e par pse vall' e harrove? 
  Tani q'u poq molla, e han t tjer, 
  mikn' e djalris s'e qas as n der! 
  Po, si dallndyshja vete n vend tjetr 
  dhe kthehctf.' prap n fole t vjetr, 
  Ashtu zmra jote mundet t kujtoj
  T faleminderit Elna q solle kto vargje kaq t bukura.
  Ja pra, s'ka njeri ose t pakt jan ata njerz q nuk kan dika "A e mban mend...."
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Sonte paska qen nata e nostalgjive!

  Ta ndjekim edhe nj her kngn.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga alem_de Lexo Postimin
  Natyrishte ka ngjarje dhe persona ne jete qe te lene mbresa,nuk harohen.Por koha i sheron te gjitha plaget.Jeta eshte me shume te papritura e supriza.  U njohem ne gjimnaz ,un isha ne vitin e katert ajo ne te dytin,nga shiqimi i pare ne buzqeshje deri sa u beme si hije e njeri tjtrit ,ku ishte ajo isha une ,ku isha une shfaqej ajo ne shkolle ne rruge tek kinemaja deri sa nje nate ne rock koncert u gjetem"rastesisht" pran njeri tjetrit ...pershperitje dhe shtrengim duarsh percjellje deri tek hyrja e baneses......dhe shihemi te henen ne shkolle!
  Si femij te pa sherr vazdumam per pes vjet deri sa nje dite u rritem(na rriten te tjeret) dhe u perballem me realitetin, un kisha mbaruar studimet kurse ajo ishte ne vitin e tret.
  Ajo kishte telashe nga familja e vet per zgjedhjen e " ndaluar" kurse un perjetoja nje ftohje nga te afermit bile edhe hidhrime,ishte gje e pritur por ne kurr nuk kishim fole e as ber plane per te ardhmen...jetuam ashtu sot per sot.
  Ishte qershor ,vllau qe gjendej ne zvicer erdhi per pushim i thash se dua te shkoj me te ne zvicer(edhe ashtu cdo pushim veror gjat studimeve e kaloja etje) isha lodhur nga nje atmosfer e tille.
  At nate qe po nisesha ishte hera e fundit qe e pash u takuam qe te pershendetemi , ndejtem gati dy ore, gjat ter kohes ashtu te heshtur ,kur i thash me duhet te nisem ajo hjeku zinxhiri nga qafa dhe ma dha ,un hjeka xhaketen xhins ja hodha krahve dhe i thash mbaje per kujtim(edhe ashtu shum i pelqente)vazhdon.......
  Ndryshuar pr her t fundit nga MARGUS : 26-02-2010 m 23:29

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  ishim ne konvikt, diku, dikur
  atehere konviktet ishin mikste, dmth meshkuj femra ne nje vend
  benim masteratin atehere dhe une rrija vetme ne nje dhome , ndersa perbri kisha dy djem.
  Njeri prej tyre ishte i martuar dhe me femije por hiqeshe si beqar dhe genjente femrat, shumica e atyre qe ishim ne kate e dinim, ndersa ky shoku i tij cfare nuk bente qe te hynte ne muhabet me mua, vinte me dhjetera here ne dite , per te kerkuar gjera nga me te ndryshme , tigane , pjata, gjelpere .
  Hajde mo, thosha jane cuna dhe normale qe nuk u vete mendja te pajisen me hollesira te ketilla te domosdoshme per jeten.
  Kur filloi ftesat per kinema, resto
  Ndersa une pavaresisht se mbase mund te me pelqente e refuzoja.
  Ik i thoja se edhe ti je i martuar si shoku yt i dhomes dhe na hiqesh si beqar
  Jo thoshte ky , ja te tregoj pashaporten e madhe , ja edhe ate te voglen;
  Une prap nuk i besoja dhe qefi nuk ma kishte te dilja me dike te martuar
  Muret e dhomave ishin ca te holla dhe degjoheshe nganjehere zilja e telefonit dhe bisedat qe beheshin dhe une si ato plakat e keqija me goten e ngjitur tek muri perpiqesha te degjoja se me ke fliste , ndersa ky vetem mami , babi thoshte.

  Me ne fund e besova se thoshte te verteten dhe ...................
  Ndryshuar pr her t fundit nga Marya : 28-02-2010 m 03:56

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Marya Lexo Postimin
  ishim ne konvikt, diku, dikur
  atehere konviktet ishin mikste, dmth meshkuj femra ne nje vend
  benim masteratin atehere dhe une rrija vetme ne nje dhome , ndersa perbri kisha dy djem.
  Njeri prej tyre ishte i martuar dhe me femije por hiqeshe si beqar dhe genjente femrat, shumica e atyre qe ishim ne kate e dinim, ndersa ky shoku i tij cfare nuk bente qe te hynte ne muhabet me mua, vinte me dhjetera here ne dite , per te kerkuar gjera nga me te ndryshme , tigane , pjata, gjelpere .
  Hajde mo, thosha jane cuna dhe normale qe nuk u vete mendja te pajisen me hollesira te ketilla te domosdoshme per jeten.
  Kur filloi ftesat per kinema, resto
  Ndersa une pavaresisht se mbase mund te me pelqente e refuzoja.
  Ik i thoja se edhe ti je i martuar si shoku yt i dhomes dhe na hiqesh si beqar
  Jo thoshte ky , ja te tregoj pashaporten e madhe , ja edhe ate te voglen;
  Une prap nuk i besoja dhe qefi nuk ma kishte te dilja me dike te martuar
  Muret e dhomave ishin ca te holla dhe degjoheshe nganjehere zilja e telefonit dhe bisedat qe beheshin dhe une si ato plakat e keqija me goten e ngjitur tek muri perpiqesha te degjoja se me ke fliste , ndersa ky vetem mami , babi thoshte.

  Me ne fund e besova se thoshte te verteten dhe ...................
  dhe filloi sherri lol ...thanks marya!

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  Kjo kenge eshte prezantuar ne jeten time ne fillimet e momenteve me te bukura te jetes time (para afersisht 3 vitesh).
  Gjithashtu me kujton road trip te pare qe bera me amoren dhe e degjoja nga celli ti pa ndalim gjith rruges pothuaj se.

  Muzika dhe sidomos fjalet me prekin zemren

  http://www.youtube.com/watch?v=iIR3gmgIX0w
  Ndryshuar pr her t fundit nga FierAkja143 : 01-03-2010 m 01:25

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  Citim Postuar m par nga MARGUS Lexo Postimin
  dhe filloi sherri lol ...thanks marya!
  absolutisht
  ishte i pamartuar, nuk me kishte genjyer
  megjithese mu desh mbi ca muaj qe ta besoja

  Po me kete ndrikullin

  Cfare nuk hiqte me shokun e dhomes , ngaqe atij i vinin gjithmon kurtezanet , kete te shkretin e nxirrte jashte dhe ngaqe dhomat ishin njera afer tjetres ky rrinte me ore te tera dhe pinte cigare afer deres time .
  Une nga turpi nuk dilja , pavaresisht se duhej te veja ne banjo apo thjesht te dilja , e ndjeja qe ishte prapa deres duke pire cigare sikur te ishte nje lokomotive dhe nuk dilja , turfulloja nga nervat derisa te ikte, po ky hic .
  Dhe me pas dilja e nervozuar dhe i thosha nuk u lodhe duke pire cigare gjithe diten , por ja thoshte ky c'ti bej shokut , me ka lene jashte.
  Te ze belaja me kesi komshinj, gruaja e dergon te beje specializimin , ndersa ai specializoheshe me femrat.
  Kaluan kohe dhe filluam miqesine se me vinte gjynah ta lija gjithe kohes ne korridor derisa shoku i tij te plotesonte nevojat.
  Ok nje dite ishte shen valentini
  Frynte nje ere e madhe
  ne ora 7 te mengjesit bam , bam bie dikush ne dere , kur hap shoh ndrikullin me nje lule ne dore , ndersa doren tjeter te fshehur mbrapa kurrizit.
  Me jep lulen dhe me uron
  E pyes po cfare ke ne doren tjeter?
  Prap nje lule
  Po pse nuk mi dhe te dyja bashke?
  Po jo thote ne fakt kisha blere tre, po ngaqe frynte ere e madhe nuk e pashe qe njeren e mori era dhe vetem me dy lule shkohet vetem ne varreza , nuk ben prandaj , po ti jap nje e nga nje.
  Me vjen shume keq , me thote qe nuk kam leke te bej nje dhurate me te madhe
  dhe e tha me aq sinqeritet qe ne ato memonte mu duk si dhurata me bukur qe kisha marre ndonjehere
  Mjaftojne ca gjera e gjeste te vogla e te thjeshta qe te ngelen ne mendje tere jeten.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Marya : 05-03-2010 m 12:18

 15. #35
  Perjashtuar
  Antarsuar
  30-11-2009
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga MARGUS Lexo Postimin
  dhe filloi sherri lol ...thanks marya!
  mara po pajtohna me kit qi ka than margus. vazhdo vazhdo...

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Pas ktrye shkrimeve mendoj se ia vlen t dgjohet edhe nj her knga, sipas s cils ka marr titullin postimi:

 17. #37
  aR-my_nD Maska e aR-my_nD
  Antarsuar
  01-08-2009
  Vendndodhja
  Veproj n nj planet pr t jetu n botn tjetr.
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  kush te tha ne mes te nates dojn mem trathtu lotet por ja qe vllaun dhe motren e kam prapa meje duke u ushqyerme gjumin me te embel dhe mua heshtasi me pikojn lotet sepse me kete ngjarje edhe mua me kujtohet nje ngjarje e nje shokut tim se si per pasuri qika eshte larguar nga shoku im i ngusht dhe tanime aj shoku im gjindet ne france... mirepo do te ua tregoj nje dit ne kete jave se sonte spo muj nga lotet duke e kujtu edhe nje rast tjeter qe smund te ua them kurr ne jete.... ju uroj qaste te mira.... dhe ju pershendes....
  do gj, ka nj arsye.

 18. #38
  aR-my_nD Maska e aR-my_nD
  Antarsuar
  01-08-2009
  Vendndodhja
  Veproj n nj planet pr t jetu n botn tjetr.
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  kjo ishte per njarjen e suades qe e kishte pustuar me 22 shkurt 2010

  =============
  22-02-2010, 20:21
  Sueda
  =====


  edhe suada ishalla kurr s'do te trathetosh kutjimin e tij....
  do gj, ka nj arsye.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  dgjoje kngn dhe shkruaj

  Citim Postuar m par nga aR-my_nD Lexo Postimin
  kush te tha ne mes te nates dojn mem trathtu lotet por ja qe vllaun dhe motren e kam prapa meje duke u ushqyerme gjumin me te embel dhe mua heshtasi me pikojn lotet sepse me kete ngjarje edhe mua me kujtohet nje ngjarje e nje shokut tim se si per pasuri qika eshte larguar nga shoku im i ngusht dhe tanime aj shoku im gjindet ne france... mirepo do te ua tregoj nje dit ne kete jave se sonte spo muj nga lotet duke e kujtu edhe nje rast tjeter qe smund te ua them kurr ne jete.... ju uroj qaste te mira.... dhe ju pershendes....
  Prshndetje aR-my_nd t faleminderit pr postimin. Java e re vec filloi.
  Mir dgjoje edhe nj her kngn"A e mban mend....", frymzohu dhe shkruaj!

  Kiliko ktu http://www.youtube.com/watch?v=Dflwvz82lFE

 20. #40
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin

  Pikrisht shkas i hapjes s ksaj teme sht titulli i kngs A e mban mend, oj e vogl-o. Kjo m sjell kujtime nga vitet e shkolls tetvjeare. Isha nxns i klass s gjasht ather. N aktivitetet e lira q organizoheshin aso kohe un e kndova kt kng. Kuptohet duet!...

  Mir, ju keni ndonj kng, ndonj film, ndonj shfaqje teatrore, ndonj.... q kur e dgjoni a e kujtoni, ju kujton dika tjetr: simpati a dashuri ( urrejtja s'do t ishte e plqyeshme ) ose thjesht dika pa prmbajtjet q i prmenda.

  Thuajeni mos hezitoni!

  per mua kjo dashuri quhet kur njerezit hanin me luge druri

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •