Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  ARISTIDH KOLA Shqiptari qe ndezi nje drite ne greqi.

  Kush ishte Aristidh Kola?Kush eshte jeta dhe vepra e tij dhe sa rendesi ka ajo per Shqiptaret e ēamerise?Do doja qe keto pyetje te gjenin pergjigje ne kete teme.
  flm

  Aristidhi bashk me Antonio Belushin, ne vitin 1988 ben te njohur zyrtarisht prane organizmave nderkombetare, se ne Greqi jetonin mbi 2 000 000 Shqiptare, dhe se kishte rreth 600 qendra shqipfolese Ai se fundi ishte duke pergatitur fjalorin arvanitas-grek qe do te bente te mundur diferencimin e gjuhes shqipo-arvanitase me ate greke. shoqata qe drejtonte Ai quhet "Marko Boēari", e cila ka qene gjthmon ne shenjester te regjimit grek.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  25-06-2012
  Postime
  664
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne Butrint rastesisht mu dha mundesia te takoja Valltarin e Madh Shqiptar(Cam) Taip Madani si edhe tre intelektuale te tjere qe nuk dua tua permend emrin ketu.

  Ishte nje kenaqesi shume e madhe.


  Dolem kusheri te lagert. o.O
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga A.LePuLush : 24-07-2012 mė 04:26

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e genti11
  Anėtarėsuar
  20-02-2013
  Postime
  22
  Faleminderit
  1
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: ARISTIDH KOLA Shqiptari qe ndezi nje drite ne greqi.

  FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e KORCARI 2
  Anėtarėsuar
  26-12-2012
  Vendndodhja
  Thesaloniqi
  Postime
  363
  Faleminderit
  11
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: ARISTIDH KOLA Shqiptari qe ndezi nje drite ne greqi.

  Nuk e kuptoj se pse duhet te mburren shqiptaret me Aristidis Kolias?

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: ARISTIDH KOLA Shqiptari qe ndezi nje drite ne greqi.

  Citim Postuar mė parė nga KORCARI 2 Lexo Postimin
  Nuk e kuptoj se pse duhet te mburren shqiptaret me Aristidis Kolias?
  http://www.forumishqiptar.com/thread...in-shqip/page2

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e KORCARI 2
  Anėtarėsuar
  26-12-2012
  Vendndodhja
  Thesaloniqi
  Postime
  363
  Faleminderit
  11
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: ARISTIDH KOLA Shqiptari qe ndezi nje drite ne greqi.

  Paska shume material per aristidin ,ne Greqi keto quhen herezi

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •