Close

Rezultati i Sondazhit: Top rap/hip-hop grupet shqiptare

Votues
145. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Etno Engjujt

    21 14.48%
  • 2po2

    2 1.38%
  • Tingulli 3

    10 6.90%
  • Hija e Jetes

    1 0.69%
  • Ritmi i rruges

    16 11.03%
  • Wes Side Family

    16 11.03%
  • W.N.C

    1 0.69%
  • Da LIGS

    0 0%
  • NR

    4 2.76%
  • GoldSnakes

    0 0%
  • Unikatil the Rrebel

    32 22.07%
  • Erresira e jetes

    0 0%
  • Danny Boy

    0 0%
  • Rrufeja

    0 0%
  • T-DOG

    1 0.69%
  • Da-Ghost

    1 0.69%
  • 2 dei 4

    17 11.72%
  • The dreams

    5 3.45%
  • Night Tracs (Gjurma e nates)

    0 0%
  • Mad Lion

    1 0.69%
  • 2 Farm

    2 1.38%
  • V.I.A.G.R.A

    0 0%
  • Lyrical Son

    1 0.69%
  • D.U.D.A

    3 2.07%
  • Tjeter grup

    2 1.38%
  • Nuk me pelqen rep

    9 6.21%
Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 236
  1. #-19
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592

    Grupet më të mira shqiptare të rap-it

    Tolp10 grupe Rap-hip-hop shqiptare sipas juve jane_(SONDAZH)

    Grupet do ti perfshi nga Kosova dhe Shqiperia
    nese ndonje grup e kam harru , me dirigjoni e pastaj e futi

    Shendet...

    HIP-HOP

  2. #-18
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Tingulli 3 eshte rap grupi me i mire shqipetare...
    pershendetje per Geotarin...
    My silence doesn't mean I am gone!

  3. #-17
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anëtarësuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770

    Cool

    per mu ritmi rruges ene i gjo the dreams sikur sja vle me i von ke lista lolz
    klejzi vetlla vet

  4. #-16
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anëtarësuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    I dont think i can get to ten...si shume me duken LoL

    Grupe amatore ka me shumice, po te rralle jane ata qe kane dhe cilesine.

    Mua me pelqejne Etno Engjujt, Ritmi i Rruges, tingulli 3, dhe West Side Family. Edhe ai Danny Boy ka nje kenge te zeletshme.
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  5. #-15
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Rritmi i Rruges,Tingulli 3,West Side Family,2 po 2,White Niggaz Clan,Etno Engjujt..
    Sa u bene?
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  6. #-14
    ANGEL Maska e ledi01
    Anëtarësuar
    10-07-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    53
    per mua grupi me i mire HIP-HOP shqiptar eshte WEST SIDE FAMILY. me pelqen dhe tingulli3 ,etno engjujt ,si edhe 2 die4. (qe nuk eshte futur ne sondazh)
    ~~Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
    ~~~Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresira,miliona mendje te errta....

  7. #-13
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anëtarësuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Postime
    1,700
    pffffffffffffffff w.s.f sjane hip-hop mer plak kush i qiti keto ne hip hop
    2 farm kane muzike te ndryshme nga hip hop

    degjoni pak quick boys pastaj flisni ose me mire mr.elvis me kengen vajzat tiu kujtoj hip hop-in

  8. #-12
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Citim Postuar më parë nga kacaku basket
    pffffffffffffffff w.s.f sjane hip-hop mer plak kush i qiti keto ne hip hop
    2 farm kane muzike te ndryshme nga hip hop

    degjoni pak quick boys pastaj flisni ose me mire mr.elvis me kengen vajzat tiu kujtoj hip hop-in
    Ti qun me siguri je ndoje shoje i ketij grupi QUICK BOYS (te cilet e kishn be nje kende kunder tingullit 3 dhe WSF), po leje aj grupi quick boys je deshtaka te kohes moderne, ata jane primitiva (hahaha ani quick boys , cfare kengesh kane ) bile disa kalamaj qe i kam ne lagje kendojn(repovatin) me mire se keta, po nejse spo kam kohe se mos ta zgjati ata sdi si i kane pranu top fest ata deshtaka , ka shume per te shkrujtur per ata po nejse......

  9. #-11
    *MaçokjaVogel*
    Anëtarësuar
    09-02-2003
    Postime
    111
    Da Ligs, Rrufeja, Mad Lion, DUDA??????????? kush jan kta mer lal???? paskam ngel mrapa un e shkreta-sdi gjo per kto mad lions un....mbase ngaqe jom ne amerik una-jam 6 or plot me vones..lol

    Kacaku Basket- vallai West Side Family sjan fare Hip-Hop, aty ke t'drejt, po kshu sjan keq jo!

    Un vdes per tingulli3, ritmi rruges, etno engjujt, edhe patjeter WNC (Per ty-e kom fiksim) por ama ne ven te par do vej 2Die4-jan shum origjinal, ato kenget e reja iher...sidomos ajo "Nuk q.. per asnje Shker.." edhe "Per te gjith 2die4et" smooches

    I'm like a bottle of wine..... I keep getting better with age!!!!

    ..................... **Smooches**....................

  10. #-10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    ne vendin e cudirave (tiron)
    Postime
    19
    2die4 mo plak dhe nuk bohet llaf tamom kong me kuptim,ato kosovart smeren vesh hic ca thon..

    tung
    TIRONA nr 1

  11. #-9
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Citim Postuar më parë nga tironsiiiii
    2die4 mo plak dhe nuk bohet llaf tamom kong me kuptim,ato kosovart smeren vesh hic ca thon..

    tung
    Ok ti smerr vesh po tjeret merren vesh (ose me rep smerr vesh ti) , me qene se jam student ne Tr shumica e te rinjve (mbi 90%) si keni ndeghu repin kosovar se qka eshte , edhe shume grupe jane fenomena , po nejse ja lejme kohes......

    Ti Tironse nga USA qe pyte per ato grupe ma heret jane gjithe grupe kosovare........mire e kam nje pytje, UNIKATIL THE REBELL (eshte kengetar nga Kosova) qe jeton ne USA , a ja ke ndegju zerin , thuhet se eshte legjende e repit shqiptar....T U N G

  12. #-8
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Per mua Ento Engjujt jan me te miret per Kosovart a sa per juve te Shqiperis se di se shum pash qe thon nuk kuptohet muzika e Kosovarve..Muzika ( B|tch , E Shtune , e shum te tjera ) tani vin te tjeret me rend. e per te Shqiperis nuk kam ndije as nje Grup !!

    Tung

    GjIlAnAsI_cSi
    Ndryshuar për herë të fundit nga Nice_Boy : 25-07-2004 më 19:47
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  13. #-7
    *MaçokjaVogel*
    Anëtarësuar
    09-02-2003
    Postime
    111
    GoldenForce, ate UNIKATIL.. si kom degju emrin jo zerin...po do ta kerkoj ne internet ket legjnden un!!!!
    megjithate un akoma 2die4 kam ven ne vend te par!!!
    smooches!

    I'm like a bottle of wine..... I keep getting better with age!!!!

    ..................... **Smooches**....................

  14. #-6
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899

    Pfffffffffffffff

    Doja te beja nje korigjim te vockel,nese nuk ju vjen keq!!

    Grupi Fierak 2 dei 4 nuk shkruhet ashtu mo la,se na telendiset fare ata e kan me 2-Die-4
    Megjithate ka edhe grupe te tjer hi-hop-i qe bejn muzik vertet te bukur..!!
    Feel the pump √

  15. #-5
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220

    Grupet me te mira te rep-it shqiptar

    Pershndetje
    Nuk pash as nje tem e ngjashme si kjo dhe thash te hapi kshtu ndoshta do te jet e mire per te gjith.

    Cili Rep grup ju pelqen me shum dhe Mund te thuani nje keng.. qe e degjoni me se shumti Nga 8 Grupet me te njohura\Ndegjuara Kosovare.

    1-Tingulli 3
    2-Hija Jetes
    3-Etno Engjujt
    4-Ritmi Rruges
    5-2-PO-2
    6-UniKatil
    7-WNC
    8-Xhema


    Po keto jan 8 Grupet me te ndegjuara ne Kosov besoj se edhe tek Ju Ne Shqiperi apo ku do qe ndodheni keni ndoj Muzik te ketyre Grupeve Qe ju pelqen Juve. Mund te thoni se Cili eshte Ai\Ajo Grup\Muzik qe juve ju pelqen.

    Shkojm mbase un po e hapi edhe temen mund te jap Pergjigjeje .


    Per mua.. Cte them me se shtumi me Pelqen. Hija Jetes. Kenga Yjet , Krejt Manjak Jam.. Edhe Etno Engjujt. E Shtune , Tingulli 3 Kishe Une Bukuroshe , llokum me arra

    Gjith Te Mirat.

    GjIlAnAsI_cSi
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  16. #-4
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Kam thene shpesh here po ja edhe prap do e perseris,te vetmet Rap Grupe Kosovare qe me mbushin veshin jane Tingulli 3 dhe Ritmi i Rruges,ne fakt edhe nga keto dy grupe filloi lulezimi i Rap-it ne Kosove.
    Sidoqofte jane edhe me kualitativ se rap grupet tjera dhe njeherit per mendimin tim me te miret ne Kosove.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  17. #-3
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anëtarësuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    Ritmi Rruges

    klejzi vetlla vet

  18. #-2
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Citim Postuar më parë nga Gjilanasi_csi
    Pershndetje
    Nuk pash as nje tem e ngjashme si kjo dhe thash te hapi kshtu ndoshta do te jet e mire per te gjith.

    Cili Rep grup ju pelqen me shum dhe Mund te thuani nje keng.. qe e degjoni me se shumti Nga 8 Grupet me te njohura\Ndegjuara Kosovare.

    1-Tingulli 3
    2-Hija Jetes
    3-Etno Engjujt
    4-Ritmi Rruges
    5-2-PO-2
    6-UniKatil
    7-WNC
    8-Xhema


    Po keto jan 8 Grupet me te ndegjuara ne Kosov besoj se edhe tek Ju Ne Shqiperi apo ku do qe ndodheni keni ndoj Muzik te ketyre Grupeve Qe ju pelqen Juve. Mund te thoni se Cili eshte Ai\Ajo Grup\Muzik qe juve ju pelqen.

    Shkojm mbase un po e hapi edhe temen mund te jap Pergjigjeje .


    Per mua.. Cte them me se shtumi me Pelqen. Hija Jetes. Kenga Yjet , Krejt Manjak Jam.. Edhe Etno Engjujt. E Shtune , Tingulli 3 Kishe Une Bukuroshe , llokum me arra

    Gjith Te Mirat.

    GjIlAnAsI_cSi
    Hej bahskevendas une e kam qel nje TOPIC gati te ngjajshme me kete teme(qe i kap paraqit 28 grupe) po nejse, ki harru edhe do grupe tjera qe ndegjohen ne Kosove si NR, Goldsnake, Mad Lion ( qe e ka qit frik tash albumin e pare),Erresira e Jetes,Gjurma e Nates, Dha-Gost, T-DOG..... edhe shume grupe tjere po nejse , qyky XHEMA(edhe nuk eshte i njohur ne Kosove) , smundet me dal perpara ketynve grupeve ma nalt qe i shkruva ........
    Ndryshuar për herë të fundit nga GL_Branch : 25-08-2004 më 12:11

  19. #-1
    i/e larguar Maska e GL_Branch
    Anëtarësuar
    02-11-2003
    Vendndodhja
    Arbany
    Postime
    1,592
    Citim Postuar më parë nga StormAngel
    Kam thene shpesh here po ja edhe prap do e perseris,te vetmet Rap Grupe Kosovare qe me mbushin veshin jane Tingulli 3 dhe Ritmi i Rruges,ne fakt edhe nga keto dy grupe filloi lulezimi i Rap-it ne Kosove.
    Sidoqofte jane edhe me kualitativ se rap grupet tjera dhe njeherit per mendimin tim me te miret ne Kosove.
    Pajj , Rep-i i Kosoves eshte me e mire REP-i i gjithe trojeve shqiptare..........(duhesh me thone me te mire ne te gjithe hapesiren shqiptare)....

  20. #0
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Citim Postuar më parë nga GoldenForceKD
    Hej bahskevendas une e kam qel nje TOPIC gati te ngjajshme me kete teme(qe i kap paraqit 28 grupe) po nejse, ki harru edhe do grupe tjera qe ndegjohen ne Kosove si NR, Goldsnake, Mad Lion ( qe e ka qit frik tash albumin e pare),Erresira e Jetes,Gjurma e Nates..... edhe shume grupe tjere po nejse , qyky XHEMA(edhe nuk eshte i njohur ne Kosove) , smundet me dal perpara ketynve grupeve ma nalt qe i shkruva ........

    Pershndetje Vendas.
    Un vallaji qito e di qe ndegjohen me se shumti ne , Radio Star\Radio Vicoria\Radio Energjia\Radio Mega VOX\Radio Rinia Sa her qe ke Deshira Muzikore mundesh me ndegju a ka muzik tjter Rep per pos te Ketyre Grupeve. nejse ty te pelqejn tjeter por keto grupen e reja 1 muaj qe i kan skan cka Dalin para ketyre . psh si Xhemz qe kendon prej 1997 Ne CH. e disa te tjer. vetem nejse. se edhe ne gjilan KA. Grupe te Vogla por se meritojn..

    Gjith Te Mirat.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •