Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 95
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Thumbs up Serenata dhe Kng Korare

  Himni i Dashurise

  Ne bankat e shkolles moj mike
  dy emra i gdhendem dikur
  as vete nuk e di si me ike
  dhe zemrez i vura nje gur

  U ndame nga shkolla mbaj ment
  po ne nuk u ndame perjete
  asnje nuk e ze vendin tend
  te dyte dashuri s'mund te kete

  Dashuria e pare nuk harrohet
  e dyta te le nje kujtim
  (sic thone ne Korce)
  E treta as qe te kujtohet
  e katerta te con ne perfundim
  Vec mali me mal nuk takohet
  po njerezit takohen nje dite

  U ndame ne erresire
  jeta ndarje ka
  por se zemra lamtumire
  zemres nuk i thaaaa ....


  Harroje dashurine tone

  E di s'kam te drejte
  ta thurr un kete kenge
  se ty djal i dashur
  te fola mbreme rende

  dhe bashke kur u ndame
  nuk thame naten e mire
  po tham lamtumire

  Te lutem ti falma
  gabimin e rende
  se sot zemra ime
  kendon vec nje kenge

  .......

  Harroje, harroje ti dashurine tone
  largoji ti brengat
  i lumtur jeto

  Se ti e di mire tani
  se c'eshte dashuria
  nje mall ndjenje e zjarrte
  qe pran dikush e do

  Harroje, harroje ti dashurine tone
  largoji ti brengat
  i lumtur jeto...  Syckat si ato te tuat

  Syckat si ato te tuat
  nuk gjenden ne dynja
  lum ai qe i ka shijuar
  frike nga vdekja nuk ka

  falmi vashe ti puth nje here
  qe te nxjerr ate sevda
  ti ma morre zemren time
  dhe te qete nuk me la

  mos me mundo moj nene
  mos me qorto moj nene
  syzeza ma ka shtene
  me syne e saj te zi

  mos me mundo moj nene
  mos me qorto moj nene
  syzeza ma ka shtene
  me syne e saj te zi  Ti lot e qesh me mua

  Ti lot e qesh me mua
  si nje femije
  e ndez ne zemren time nje zjarr te rri
  nje zjarr qe zemren time ma shqeteson
  c'ke vajze qe me ngacmon

  Vjen e iken e plot lajka ke
  moj e vogel capkene je
  me shikime fjale mos me mundo
  thuaj me do apo s'me do

  me syte qe te shkelqejne ti me shikon
  dhe sa shikime te embla ti me dergon
  nje nate te mos me shohesh
  ze me kerkon sikur me dashuron

  Vjen e iken e plot lajka ke
  moj e vogel capkene je
  me shikime fjale mos me mundo
  thuaj me do apo s'me do

  Te dua, po mos trego  O moj Korcare

  Ne mes te nates ne qetesi
  ti ne ballkon me rrije
  e me veshtroje me embelsi
  o moj korcarja ime

  o moj korcare sa e bukur je
  me ato naze porsi nuse e re
  e kur me shkoje ti ne bulevard
  zemrat tona
  digjen flake e zjarr

  Fjalen e pare kur ma dhe
  zemren ti ma coptove
  o pse me ike pse me le
  ne vetmi...

  O moj korcare sa e bukur je
  me ato naze porsi nuse e re
  e kur me shkoje ti ne bulevard zemrat tona
  digjen flake e zjarr


  Jam, jam e mire
  s'jam, s'jam e mire
  dhe ne jam e mire
  jam per veten time  Nje dite shkova nga Drenova

  Nje dite shkova nga Drenova
  Nje dite shkova
  Pashe nje vajze te re
  pashe nje vajze te re

  Ishe e bukur ish e mitur
  Ish e bukur
  Ish e bukur ish e mitur
  Ndonse ishte e paritur
  Ndonse ishte e paritur

  Dhe me thote me ze plote
  Dhe me thote
  Dhe me thote me ze plote
  Zot qe me ve kaqe re
  Zot qe me ve kaqe re

  Jam i lodhur thashe fare
  Moj drenova moj drenova moj drenovare
  Per kete dashuri qe ke
  Plac me goje qe s'me flet

  Se ti zemeren ma more
  Moj maleso moj maleso moj malesore
  Hajde dalim ne lendine
  te flasim per dashurine  ***
  Shtepine moj do ta shes
  Per te ngrene e per te pire
  Do te ulem ne nje shesh
  Me mall do pi nje bire
  Te pini ju o vajza
  Per turp te mos e kini
  Ju pini beni fora
  Per dashurine qe kini
  Doktore qe me rri ne kafene
  Doktore je shtrire dhe po fle
  Sec na vijen ca cupelina
  Na kendojne me violina
  Doktore doktore
  Jane dy vajza dhe nje plake
  Na shfarosen nga parate
  Doktore qe me rri ne kafene
  Je shtrire dhe po fle.
  ***  Ne moshen e dashurise

  Ne moshen e dashurise
  kur isha 20 vjet
  me dhimbje mora rrugen
  vajze moj per ne kurbet
  me dhimbje mora rrugen
  vajze moj per ne kurbet

  te lashe ty moj Tana
  te lashe moj ne vetmi
  Tanen dhe korcen time
  vall do ti shoh nje dite
  Tanen dhe korcen time
  vall do ti shoh nje dite

  mendoja mendoja
  mes dhimbjesh kujtoja
  shkelqimin e syckave te saj
  se shkoi dashuria
  se shkoi lumturia
  po vyshket venitet ajo vajze
  (perseritet)

  I vetem ne kete bote
  larg o ne Selanik
  Tanen dhe korcen time
  vall do ti shoh nje dite

  Nena nga larg me shkruan
  se Tana eshte martuar
  tani s'mbetet gje tjeter
  zemrez ti ve nje gur
  tani s'mbetet gje tjeter
  zemrez ti ve nje gur

  mendoja mendoja
  me dhimbje kujtoja
  shkelqimin e syckave te saj
  se shkoi dashuria
  se shkoi lumturia
  po vyshket venitet ajo vajze
  (perseritet)  Kur vjen behari

  Kur vjen behari
  cel qershia
  vajza te bukura
  faqkat te paputhura
  andej kendej kerkojne djemte
  duan te lozin , te qeshin ..

  Ta dish ti c'pesoi kjo zemer

  Ta dish ti c'pesoi kjo zemer
  ta tregoj un me kitar
  kur i pash dy syte e bukur
  der atehere s'kisha pare
  s'kisha pare, s'kisha pare
  ato duar aq te vogla
  kur te luanin me kitar
  kur i puthe buzet e mija
  lehte u drodhe si ne faj
  si ne faj...

  Me mall do ta kujtoj
  ate nate jo se harroj
  u vonova me the me drithme
  do me shajne ne shtepi

  sa vite do kalojne
  ate nate jo se harroj
  dhe do qeshim un edhe ti
  do kujtojme dashurine  Shoqes sime

  Po flas me gjuhen e kenges
  ashtu si zemra, e kerkon
  per vajzen capkene
  vajzen e dashur
  per ate qe e dashuroj

  dhe ti tani
  me shikon mua
  dhe kerkon
  ate qe s'thua

  Dhe ndoshta do rroj
  dhe do te te pres

  ti prek buzet e saja
  ti kem un per jete  Sa bukur te kendosh

  Do kendoj per jeten
  qe shkoi
  do kendoj per vitet
  qe rrine

  se ne shpirtin tim
  kam ndjere vetmi
  se ne shpirtin tim
  kam ndjere edhe dashuri

  Sa bukur te kendosh
  sa bukur te jetosh
  me enderrat e tua
  me shpresat e tua
  te jetosh
  te dashurosh
  si te gjithe

 2. #2
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Lule ne Saksi
  Kete e kane kenduar per mua

  Si se ujite
  lulen, dashurine
  qe la pas dhimbje

  e shinte, e shikoja
  mjer kush e pa
  lulen qe po del

  oh ne gjoksin tim
  sa lote qe kane rene
  s'pate mallengjim
  per besen e dhene

  oh mbi gjoksin tim
  sa lote kane rene
  s'pate mallengjim
  per fjalen e dhene

  si se ujite lulen dashuri
  qe prej asaj dite
  te lindi ne gji
  ike u largove
  su kujtove ti
  lulen ne saksi
  ti e vrave ti

  oh mbi gjoksin tim
  sa lote kane rene
  s'pate mallengjim
  per fjalen e dhene  Lule e Majit

  Nje dite te bukur Maji
  un ty te takova
  e po rrije futur
  ne nje lule

  Lulet e Majit
  per ty i enderrova
  lumturine ne shpirt
  vec ti ma prure

  Po tani je vyshkur
  me s'ke ere
  Lulet e tua
  per mua s'kane me vlere

  Nuk je ti lulja
  e bukur e diteve te Majit
  por je lulja
  e kenges sime te vajit  A te kujtohet ty pranvera
  (te kujtohet?!)

  A te kujtohet ty pranvera
  kur ne shetisnim bashke te dy
  me thoshe ti ngahera
  vdekja me ndan nga ty
  me thoshe ti ngahera
  vdekja me ndan nga ty

  Moj varferi e mjere
  djemte te shumte ti i ke
  paret s'i dua s'kan me vlere
  zemra e mjere eshte flori per ne
  paret s'i dua s'kan me vlere
  zemra e mjere eshte flori per ne

  dhe ne u ndafshim ndonjehere
  dije prej meje sa te rosh
  qofsha dhe ne pallate te arta
  o *miku im ty s'te harroj
  qofsha dhe ne pallate te arta
  o *miku im ty s'te harroj  Kthema dashurine

  Ate dite kur u njohem
  dhe me fale dashurine
  se mendoja te me ikje
  te ma prishje qetesine

  sa shume gjera shpejt ndryshuan
  s'pata fat ne dashuri
  rruges eci e menduar
  valle ku je ti tani


  Folme

  Si eshte kjo jeta ime
  e mbushur me shqetesime
  ......

  Mendoj un dite e nate
  s'me duhen as parate
  pervec syve te tua
  qe un aq shume i dua
  kerkoj te rri prane teje

  Pra ti folme
  folme me zerin tend


  Kitara

  Ti qe tani me shikon rende
  sa here dritaren hape per mua
  nje fjale te thosha ti deshe
  ne gjunje ti bije per mua

  dhe vajzat dritaret i hapnin ngadale
  degjonin kitar e mandolina
  dhe vajzat dritaret i hapnin ngadale
  degjonin kitar e mandolina  Margarita

  Se pa syrin tend te bukur
  vajze jo s'mund te qetesohem
  se pa puthjen tende vajze
  jo s'mund te rrohet
  ne mos mund ta perqafoj
  aq sa here te deshiroj
  kurre ne jeten vajze
  s'do te gezoj
  oh Margarita, oh Margarita
  ti je shpresa ime e fundit
  Margarita
  se te dua, me te vertete
  kam deshire te te kem
  un ty per jete

  Se ne qofte se ke vendosur
  mos degjosh ti zemren time
  mos me ler mua te mjere
  ne ato mendime
  ne mos mund ta perqafoj
  aq sa here te deshiroj
  kurre ne jeten time vajze
  s'do te gezoj


  Ne kinema

  Ishim nje nate ne kinema
  ne erresire krah per krah
  kur dolem jashte
  dicka me the
  per dashurine
  me bere be
  sa here kaloj
  ne kete vend
  gjithmone e sjell ndermend
  dhe qaj me lot
  per kete bote
  ku eshte ku vajti ajo kohe
  dhe qaj me lot
  per kete bote
  ku eshte ku vajti ajo kohe
  ta dish ti
  dhimbjen qe kam brenda
  ne zemer
  ....
  dole e pabese
  e rreme qe ajo
  qe the
  e rreme rreme qe


  Prane Teje Kalova

  Gjithmone prane teje kalova
  mos kujto se une ty te harrova
  do te t'mbetesh perhere ti 'vjesht? e zemres sime
  kur brengat largoja prane teje
  tani tjeter te perkedhel
  dhe mua me le zog te mjere
  do te kthehesh ne cerdhe ndonjehere
  po atehere sdo t'kete vend per shtegtare
  zemra ime e ndjen se s'do te kthehesh
  edhe pse e di se mua do t'me plagosesh
  a thua dashuria jone
  tek netet e pagjume do t'mbetet pergjithmone
  tek netet e pagjume do t'mbetet pergjithmone

  E vetme po rri ne kete nate
  e vetme me dhimbjen qe ndjej
  ngadale po e shoh une hijen tende
  e cila ne t'akim po shkon
  tash tjeter ty te perkedhel
  dhe mua me le zog te mjere
  do te kthehesh ne cerdhe ndonjehere
  po atehere sdo te kete vend per shtegtare...


  Qeraxhiu i Grebenese
  (jo serenate)

  Qeraxhi eee , o i Grebenese dhe more
  ah qeraxhi e heh, paske qene
  epo i pabese dhe more ah qe-qeraxhi
  eh qeraxhijte
  oh te kam vella edhe more
  ah qeraxhi
  ehe si ma beri, epo pa pareje
  edhe more, ah qe-qeraxhi
  apo ne qofshin ooo
  apo burrat tane edhe more
  ah qeraxhi
  ehe siariqte do te jap gjerdane edhe more
  ah qe-qeraxhi
  eee ne qofishin ooo
  ah burrat e botes dhe more
  a ha qeraxhi
  ehe murr me murr do, do ti bie kokes
  dhe more, ah qeraxhi


  Kngt m lart mund ti dgjoni ketu:

  Ermira Babaliu
  Kenge Korcare
  Eli Fara (albumi 1)
  Eli Fara (albumi 2)
  Eli Fara (albumi 3)
  Mimoza Paraveli
  Mihallaq Andrea
  Ermira Babaliu - Serenate

 3. #3
  Dj Visi Maska e shqiptari02
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Mosha
  38
  Postime
  192

  WoW

  This Topic is cool Fiori. ja te them nje une po une me shume di kenge te Rinise(serenata) kuptohet
  kjo qe do shkruaj eshte nje kenge e bukur qe e kendonim sa here me shoqerine kur shkonim ne "Morave"

  Dashuri e humbur

  Isha bashk me shokun tim
  Tek po ecja me nxitim
  pash nje vajz i buzeqesha
  ajo iku fluturoi
  dhe buzeqeshjen sma pranoi (x2)

  E shikoj une mbas tre ditesh
  isha prap me shokun tim
  i buzeqesha perseri
  ja dashurova syn e zi

  Ref: Se lashe une nenen dhe Babane
  se lashe une motren e Vellane
  se dashurova une nje vajze
  ate qe iku dhe me la (x2)

  Ne Tirane shkoj me studime
  mar nje lajm nga shoku im
  se e dashura me kish tradhtuar
  me nje tjeter ish martuar (x2)

  E shikoj une mbas tre vjetesh
  kish ajo nje foshnj ne krah
  i buzeqeshte ajo foshnjes
  edhe mua nuk me pa

  Por ce do se ne gabim
  e kish rembyer shoku im
  o shoqeri o moj katile
  qenke poshtruse
  ma punove ketu me hile (x3)
  Opinion is like ass.. Everybody has one!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Vito Corleone
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  New York City
  Mosha
  37
  Postime
  73
  PROFESOR I DASHUR

  Profesor i dashur,
  sonte skam mesuar,
  naten deri vone,
  me kitar' un' kam kenduar. (2 here)

  Gjimnazistja ime,
  me floket e arta,
  ne drrasen e zeze,
  ti shoh dy syte e kaltra. (2 here)

  O ju zogj te vegjel,
  qe rrini ne dritare,
  dhe mua me veshtroni te mjerin
  oooohohoooooooooo
  O ju zogj te vegjel,
  qe rrini ne dritare,
  dhe mua me veshtroni te mjerin
  oooohohoooooooooo  Dhe profesori si gjithmone: - Ulu djale, kater per sot!!!
  "You should keep learning as long as you are ignorant."
  "As long as you live, keep learning how to live."

 5. #5
  Shqipetare e krenare Maska e Eda H
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Fizikisht ne Massachussetts, me shpirt e zemer e mendje ne Shqiperi. A-MER-IK. kjo eshte amerika e perkthyer ne shqip
  Postime
  477
  Pershendetje. shume shume bukur, serenatat korcare kur nuk dote vdesin e nuk do te dalin jasht kohes apo modes. serenatat korcare jan ne goje te cdo shqipetari qofte nga jugu, veri a e mesja, jan lezeti i dasmave e i fijesave, jan lezeti i gezimit si kripa per gjellen.
  me shume respekt
  eda

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Vito Corleone
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  New York City
  Mosha
  37
  Postime
  73
  Se une ti dua ti dua ti dua
  dhe ato buzka ti vash falmi mua
  se une ti dua ti dua ti dua pergjithmooohoooon
  Se une ti dua.....
  "You should keep learning as long as you are ignorant."
  "As long as you live, keep learning how to live."

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-06-2002
  Vendndodhja
  larg tjerve
  Postime
  1
  nuk e di a sht teksti i kngs korekt!
  Por ja keshtu e mbaj ndrmend:

  Vajta kalova tr Sicilin,
  askund stakova mm shqiprin

  Vajta kalova tr Kalabrin
  askund stakova mm shqiprin

  Nj manushaqe q`m bnte hije
  ja zgjata dorn arbreshs sime

  Nj manushaqe q`m bnte hije
  ja zgjata dorn arbreshs sime

  E lum e lum
  e lum e lum o jasaman o

  Kjo zemra ime, kjo zemra ime u dogj flak
  e ndalu pak e, e ndalu pak qsht e vrteta

  Kjo zemra ime, kjo zemra ime u dogj e shkreta  Ju prshndes

  Serenada
  E humbur sht vetm ajo prej t ciles heq dor!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e kristiana
  Antarsuar
  04-06-2002
  Vendndodhja
  ITALI
  Postime
  9
  FIORI megjithese une s'jam korare e di qe teksti i kenges eshte:

  Dashuria e pare nuk harrohet
  degjoje kete fjale qe trondit
  se mali me malin s'takohen
  po zemrat takohen nje dite.

  sidoqofte pergezime serenatat korare jane shume te bukura!
  KRISTI2000

 9. #9
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Miresevjen ne Forumin Shqiptar, Kristina.

  Edhe mundet ta kem shkruar gabim ate kengen. Isha duke i degjuar ne momentin kur po i shkruaja dhe e kisha me shume mendjen ti kuptoja cfare po kendonin se sa te shkruaja fjalet sic i dija une : ) .

  Kenget shqiptare te qyteteve sa vjen dhe me pelqejne me shume - pa dallim. Nuk e di ndoshta kur nuk je atje, ja u ndjen me shume mungesen.

  Pershendetje

 10. #10
  ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
  Antarsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  TIRANE
  Mosha
  42
  Postime
  439

  SERENATAT

  I kam pas pelqyer qe i vogel...

  edhe kendoj...

  Debora zbardhi maleteee... (SE ME KUJTON VITIN E RI)
  C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Ares
  Antarsuar
  30-06-2002
  Vendndodhja
  Danimark
  Mosha
  41
  Postime
  22
  Mirdita,jam Aresi nga Peja,dhe muzika korcare me pelqen pa mase.Dua ti bleje disa cd,por nuk e di kush kendon???lu jutem me tregoni ku mund ti bleje dhe nga cili kengtar jena ato me te mirat.
  Ps Eli Fara sme pelqen
  God Save My Nation

 12. #12
  GODESS
  Antarsuar
  19-05-2002
  Vendndodhja
  Boston
  Postime
  18
  Ermira Babaliu!!!
  Black Valentine

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Ares
  Antarsuar
  30-06-2002
  Vendndodhja
  Danimark
  Mosha
  41
  Postime
  22

  Smile a ka undesi te me preferosh......

  ndonje korr,ngase shume veta pernjeher me pelqejn me teper
  God Save My Nation

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ELIO
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Mosha
  43
  Postime
  18
  Nga korca une po ik
  ta provoj une fatin aty ne selanik
  kur hyra me drojtje me turp kabareve
  une njohta nje greke te shthurur ne qejfe


  neteve te selanikut
  dhe kur hena ze e del greke
  e vogel lozonjare me lezet
  syrin em shkel

  do te shkoj une bashke me te
  do te shkoj une kabareve
  do ti nxjer fundin
  kesaj bote megjithse jam fukara

  iku e poshtra me la pa para
  dhe spati meshiren qe jam fukara
  i lutem ksaj zemre qe te te harroje
  njeriu ne jete dhe mund te gaboje...
  Jetoje jeten sipas kohes.

 15. #15

  Unhappy Jeni te papare.:))

  Qe thoni ju te dashur bashkebisedues ,e keni qare me kete teme ta papare.Ceshte e verteta mua me pelqejne shume kenget ne pergjithesi dhe vecanerisht serenatat.Per fat te mire ime me eshte korcare))Nejse,duke lexuar disa kenge me larte,pashe qe mungonte dhe kjo qe do tju shkruaj me poshte e cila eshte shume e bukur per mua.

  Jo jo s'kam ardhur,
  te te shqetesoj,
  por une kam ardhur,
  te te them te trashegohesh.
  Se qenke veshur moj me te bardha
  dhe me tjetrin lot e kercen
  e une i mjeri moj ne nje qoshe
  po vajtoj pa fund pa shprese.
  Dhe kur te erdha ne mes te dasmes
  ne dore mbaja nje karafil
  e ta vendosa ne mes te flokeve
  ta kesh ti si per kujtim.

  Kjo qe dhe kenga qe mua me prek jashte mase dhe qe e kendoj me shpirt.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e sara
  Antarsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  Maqedoni
  Postime
  13
  Pershendetje nga Sara.

  Ja edhe une po e shkruaj nje tekst te nje serenate korare,serenata qe te shkrijne cdo zemer,ato jane ME TE MIRAT.


  Vendosa vajze qe te dashuroj
  te dergova nje leter

  Mos qofte e thene ajo qe flet
  Ti dashuron nje tjeter

  Aman,aman,aman
  se mu dogj i shkreti xhan
  per fjalen tende
  zemra moj po me qan

  Poshte e perpjete shoqkave ju flet
  ju thua qe s'e dua
  mos qofte e thene ajo qe flet
  se tallesh ti me mua

  Ne ke vendosur vajze te me lesh
  me thuaj qe s'te dua
  Mos qofte e thene ajo qe flet
  se tallesh ti me mua.

  Me falni nese ka ndonje gabim ne vargjet e tekstit.
  Everybody can be great because anybody can serve. You don't have to have college degree to serve. You don't have to make your subject and verb agree to serve. You only need a heart full of grace. A soul generated by love.
  ----Dr. Martin Luther King Jr. ----

 17. #17
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Antarsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  45
  Postime
  731
  VERTETE JANE NICE FARE ...
  me pelqejne muahhhhhhhhhhhhhhhhhh
  Pr, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ket gjuh t Perends,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a ln ai fms;
  Edh atij i u thaft, po, goja,
  Qi e perbuz ket gjuh hyjnore;
  Qi n'gjuh t'huej, kr s'sht nevoja,
  Flet e t'veten ln mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e karamelja
  Antarsuar
  06-06-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  211

  "Dbora zbardhi malet"

  "Dbora zbardhi malet"

  Dbora zbardhi malet dhe fushn tatpjet
  Se njerzia s'dalin dot se ruga sht e shkret
  Se njerzia s'dalin dot se ruga sht e shkret

  T thash moj syzez q t mos dashurohemi
  Dashuria sht e mbel po do t'na idhroj
  Dashuria sht e mbel po do t'na idhroj

  T thash moj syzez se m skndon bilbili
  Se flett zun po bien dhe po afrohet dimri
  Se flett zun po bien dhe po afrohet dimri

 19. #19
  Perjashtuar Maska e korcaprincess
  Antarsuar
  24-10-2002
  Vendndodhja
  Detroit MI
  Mosha
  38
  Postime
  511
  pershendetje
  meqenese jam nga korca, jam rritur duke degjuar serenatat korcare dhe duke e dashur serenaten qe kur isha femije. mendoj se serenata korcare eshte nje muzike fantastike dhe shume e bukur! sinqerisht
  gerta

 20. #20
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  N ke vendosur vajz q t m lsh

  Ne ke vendosur vajze qe te me lesh
  me thuaj se ste dua,
  Ne ke vendosur vajze qe te me lesh
  me thuaj se ste dua
  mos qofte e thene ajo qe flet
  pse tallesh ti me mua?
  mos qofte e thene ajo qe flet
  pse tallesh ti me mua?
  aman aman aman amaaan
  se mu dogj ky i shkreti xhan
  per fjalen tende, kjo zemra po me qan
  aman aman aman amaaan
  se mu dogj ky i shkreti xhan
  per fjalen tende, kjo zemra po me qan


  Perseritet e gjitha.


  Ky eshte versioni i kenges sic e kendon Mihallaq Andera - dhe si kenge mund ta degjoni ketu. (Pastaj filloni kendoni neper shtepi sikur eshte mesi i nates )

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Informacion per Mitropoline e Korces
  Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 31-01-2009, 06:11
 2. Intervista me kngtar shqiptar!
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 20-05-2007, 21:37
 3. Pershendetje nga nje Korcare:)
  Nga ExoticKorcarke n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 30-09-2005, 10:13
 4. Serenata korare, historia e krijimit t grupit "Lira"
  Nga Brari n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-09-2005, 19:49
 5. Ja dhe nj korare e re n forum
  Nga korcare_lezecme n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 23-03-2004, 17:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •