Close

Rezultati i Sondazhit: Besoni ne egzistencen e botes tjeter ?

Votues
129. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Besoj

  82 63.57%
 • Nuk besoj

  23 17.83%
 • Neutral

  24 18.60%
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 110 prej 110
 1. #101
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Anėtarėsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime nė 18 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Po mor si jo....

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2016
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  6
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Po une besoj dhe e gjithe kjo po jetojme tani nuk eshte gje tjeter vecse nje sprove e cila shenon fatin tone per ne boten e pertejme......😉

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Bota tjeter eshte po kjo bote, nje dite tjeter, mirepo klanet lindore dmth stagnuese dhe veteshktarruese te botes kane ndertuar xhepa dhe teknika balsamosje(ringjallje) sot per sot ku kapin njerezit e vegjel posa vdesin, por edhe ndonje peshk te madh qe ka bere fjale me familjen dhe i balsamosin(ringjallin) ne keto bota ku luajne dhe hakmerren me to.

 4. #104
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,568
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Besoj sepse kam qene....... PEr 3 min e 40 sec
  por Allahu Nuk me donte........ Atehere sepse isha shume i ri n e ate kohe :/
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 5. #105
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-10-2012
  Postime
  98
  Faleminderit
  19
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  ,,Asgje nuk zhduket asgje nuk asgjesohet vetem transformohet, i shkreti njeri ka frike gje qe e pengon te shohe...

  ALLAH u na rujte ment e kokes

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Bota tjeter eshte nje mit!

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2016
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  6
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime

  Red face Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Besimi si Koncept eshte Absurd....persa i perket botes tjeter kjo e fundit eshte me absurde akoma... Normalisht qe shumica tregohen skeptike Pse?? Sepse njerezit duan ti shohin gjerat me syte e tyre i besojne atehere kur eshte vertetuar shkencerisht...
  Une ne fakt Nuk mund te them nje gje me siguri...poor besoj se ekziston nje bote tjeter perderisa ekziston nje zot qe krijoi qiellin dhe token..qe krijoi vete njeriun..normalisht qe ekziston nje bote sepse kjo bote qe po jetojme tani eshte nje rrugetim I Mbushur me sprova ku ne duhet te dime si ti kapercejme per te qene te lumtur 😊

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Hermosa pėr postimin:

  Vinjol (19-10-2016)

 9. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2016
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  6
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Eshte e vertete kjo qe thua???!!!
  Mund te na shpjegosh cfare ndjeve ne ate momente??

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Hermosa pėr postimin:

  Vinjol (19-10-2016)

 11. #109
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,568
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 51 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Citim Postuar mė parė nga Hermosa Lexo Postimin
  Eshte e vertete kjo qe thua???!!!
  Mund te na shpjegosh cfare ndjeve ne ate momente??
  Mfal kujt i drejtohesh ????????
  ne ato momente trupin e kam ndiere shumete lehte dhe
  gjithcka qe mbaj mend qe kam qene ne nji ambient te bardhe komplet pa dyer e dritare
  ........
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Vinjol pėr postimin:

  Hermosa (21-10-2016)

 13. #110
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: A besoni ne boten tjeter ?

  Sikur te mos besoja ne kete bote natyrisht qe do dyshoja ne boten tjeter. Pyetja qe lind eshte per efekt te kundert ; kush beson ne boten tjeter dyshon edhe ne kete bote ? Ku qendron llogjika te besosh ne kete bote e te dyshosh ne tjetren o te dyshosh ne kete bote e te besosh ne boten tjeter ?
  Ku qendron e verteta formale,llogjika materiale dhe gjykimi analitik ? Kur themi qe "bota eshte bote" eshte nje e vertete si llogjike formale." Bota eshte bote" eshte nje tip pohimi qe Llogjika e quan "gjykim identik" sepse permban si objektin edhe ate qe shprehim o kerkojme. Por, te shprehesh qe "bota eshte bote" tregon vertete njohurin e llogjikes ? Jo,ne qofte se shpegon vetem qe "bota eshte bote" tregon qe nuk njeh asgje tjeter perveē kuptimit elementar te botes. Kete kuptim ka edhe shprehja "bota tjeter" qe do te thote qe nuk kam njohuri me shume se vetem qe "bota eshte bote".Mungon principi llogjik. Ndersa kur shprehemi se ne boten tjeter ka "raki dhe bjonde" qe eshte nje llogjike qe ka nje gjykim analitik....
  Gjithmone duke supozuar se eshte bota e pare qe jetojme dhe ne nje dimension te vetem...

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •