Close

Rezultati i Sondazhit: Besoni ne egzistencen e botes tjeter ?

Votues
129. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Besoj

  82 63.57%
 • Nuk besoj

  23 17.83%
 • Neutral

  24 18.60%
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 110
 1. #21
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Anėtarėsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  tash u vertetova se thojn qe n'xhenem paska ma shum femna, gjith kto femna pabesimtare kan votu per jo :P hehe
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 2. #22
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Anėtarėsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,754
  Faleminderit
  8
  26 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Archicad Lexo Postimin
  I Perjetshmi, (me P - te madhe) tu ka prezantuar vete ne te gjitha bukurite, ne te gjitha ngjyrat dhe format qe te sheh syri yt. Ishalla te pastrohen dhe te kthjellohen lentat e zemres, ti pergjigjesh pozitivisht prezentimit. Dhe. Kisha uru qe asnje femer te mos vdiste injorante.
  Flm per sqarimin po ktu problemi qe si shofim gjerat njesoj , o jam qorre dhe sdi
  O je ti i vecant dhe ke kte dhunti
  'Perjetesi,
  Peralla per femijet silluni mir qe te shperbleheni
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albela : 01-02-2010 mė 15:59
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Archicad
  Anėtarėsuar
  31-03-2008
  Vendndodhja
  Ne boten tridimensionale
  Postime
  285
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Albela Lexo Postimin
  Flm per sqarimin po ktu problemi qe si shofim gjerat njesoj , o jam qorre dhe sdi
  O je ti i vecant dhe ke kte dhunti
  'Perjetesi,
  Peralla per femijet silluni mir qe te shperbleheni
  Edhe une te falenderoje. Ēdo gje serioze mund ta kete sinonimin me diēka joserioze. Dhe ky s'mund te jete argument kunder vete dukurise. Kjo veēantesi, ky perjetim i botes eshte e perbashket e te gjithe besimtareve. Ashtu si edhe thashe me pare, lentat e zemres nese i ke pa dioptri do te shohesh qarte. E kunderta, nese i ke te turbullta nga padituria dhe nga ēdo lloj ideologjie dioptria variron prej me te ultes deri ne infinit. E mira e kesaj pune eshte se kjo miopi e zemres eshte e riparueshme. Une ty te deshiroje sherim sa me te shpejte. LOL.

 4. #24
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Anėtarėsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,754
  Faleminderit
  8
  26 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Archicad Lexo Postimin
  Edhe une te falenderoje. Ēdo gje serioze mund ta kete sinonimin me diēka joserioze. Dhe ky s'mund te jete argument kunder vete dukurise. Kjo veēantesi, ky perjetim i botes eshte e perbashket e te gjithe besimtareve. Ashtu si edhe thashe me pare, lentat e zemres nese i ke pa dioptri do te shohesh qarte. E kunderta, nese i ke te turbullta nga padituria dhe nga ēdo lloj ideologjie dioptria variron prej me te ultes deri ne infinit. E mira e kesaj pune eshte se kjo miopi e zemres eshte e riparueshme. Une ty te deshiroje sherim sa me te shpejte. LOL.
  uauuuuuuuuuuuuuu perfundimisht i vure vulen ti , e semur un ee ?!
  flm per urimin
  por sjam e semur
  ti qe i ke te hapura lentat e zemres shijoje perjetsin ne pafundsi
  se un per vete kam zgjedhur te jetoj momentin
  byeeeeeeeeeeee
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-05-2009
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kush beson All-llahun xh.sh me sinqeritet dhe me bindje te plot ai e beson dhe Boten tjeter(boten e perhershme),,Kjo bote eshte sprove per ne dhe kalimtare-vdekjen e kemi me afer se sa damarin e qafes-per kete flet dhe ajeti i 16 i sures Kaf,,
  Logjika e shendosh i ben pyetje vetes:
  Kush me krijoi mua?
  Pse jam ardhur ne kete bote?
  Ku do te shkoj pas vdekjes?
  etj,etj,
  Meditoniiiiiiiiiiiiiiiiiii

  per fund-jeta fillon pikerisht pas vdekjes..
  “Ēdo mėkat ėshtė rezultat i bashkėpunimit.”

 6. #26
  Jeta esht e bukur zbuloje Maska e eriola17
  Anėtarėsuar
  25-07-2008
  Postime
  77
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Po sikur njerzit mos te besonim botes tjetr ?

  Qfar dot behj me keta njrez po mos te besonim ne boten tjetr sdot kishim frik nga as gje por arsya qe ne besojm ne at bote na shtyen qe mos te bjem shum gabime sepse e dim qe ne at bot na pret ai qe na krijoj per ti la gjitha ato gabime qe njerzit bejn en ket bote.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga eriola17 : 03-02-2010 mė 08:42 Arsyeja: Heret a vone ne at bote dote shkojm te ri apo en plqeri ashtu siq esht shkruar heret apo von atje dot shkojm

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-05-2009
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ja dhe disa ajete Kur'anore me konkretisht fjale te Krijuesit tone All-llahut xh.sh:  Vdekjes nuk munde t'i ike asgje e gjalle dhe asnje krijese.All-llhu i Lartesuar thote :

  " ...Atij i takon gjykimi dhe tek Ai do te ktheheni " ( Kasas,88)

  "Cdo gj qe eshte ne te ( ne toke) eshte e zhdukur.E do te mbetet vetem Zoti yt qe eshte i madheruar e i nderuar ! ( Rahman 26)

  Ali Imran
  185. Secili njeri do tė shijojė vdekjen, e shpėrblimet tuaja u plotėsohen ditėn e kijametit, e kush shmanget zjarrit e futet nė xhennet, ai ka arritur shpėtim, e jeta e kėsaj bote nuk ėshtė tjetėr pos njė pėrjetim mashtrues.


  Sikur dikush te shpetonte nga vdekja, do te shpetonte njeriu me i zgjedhur i All-llahut,Muhammedi, a.s.All-llahu thot :

  Vdekja eshte gje qe nuk mund t'i ike as nje njeri as nje xhin.Muammedi a.s gjte nje lutjeje thot : " kerkoj strehim ne fuqine Tende ngase nuk ka Zot pervec Teje, Ti i Cili nuk vdes,kurse xhinet dhe njerzit vdesin "

  Allahu i Lartesuar i caktoi vdekjes momentin e saj dhe atij caktimi nuk mund t'i ike askush .


  Ne nje ajet tjeter All-llhu sqaron se vdekja eshte ligj per krijesat e Tij :

  " Ne, asnje njeri para teje ( Muhamed) nuk i dhama jete te perjeteshme, e nese ti vdes ,a mos do te mbesin ata pergjithmone "(enbija 34)  " Ti do te jeshe i vdekur, e edhe ata do te jene te vdekur "(zumer 30)
  “Ēdo mėkat ėshtė rezultat i bashkėpunimit.”

 8. #28
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Ne boten pas vdekjes apo ne ringjallje ku e ke fjalen mi

 9. #29
  alo alo ty te degjoja Maska e Pershendetje1
  Anėtarėsuar
  31-01-2010
  Vendndodhja
  zeri embel.
  Mosha
  38
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  tek bota tjeter besoji si sbesoi kot ja ngopi zoti jezusit he djalli qeshte
  Mos ngjo se cthote bota,
  ........ngjo se cte thote koka.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  varet se ēkuptohet me bote tjeter.

  nese nenkuptohet jete e perjetshme ne ferr ose parajse atehere nuk besoj,

  nese nenkuptohet nivel tjeter ekzistence qe nuk jemi ne gjendje te konceptojme atehere besoj.

  megjithate votova neutral.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime

  Smile

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  varet se ēkuptohet me bote tjeter.

  nese nenkuptohet jete e perjetshme ne ferr ose parajse atehere nuk besoj,

  nese nenkuptohet nivel tjeter ekzistence qe nuk jemi ne gjendje te konceptojme atehere besoj.

  megjithate votova neutral.
  te keqen e mendjes edhe ne 12 te nates po njelloj te punoka

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  te keqen e mendjes edhe ne 12 te nates po njelloj te punoka
  tani si ta marr kete, si kompliment ,
  puna eshte e tille,
  drita e diellit ndriēon syte e ballit por verbon syte e mendjes.

 13. #33
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  nese behet fjale per dimensione te tjera egzistence atehere po dhe mund te besoj....
  ferri dhe parasja...naahhh nuk i besoj
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 14. #34
  xXx
  Anėtarėsuar
  29-09-2008
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E verteta eshte se bota perbehet nga dimensione te ndryshme dhe se parajsa dhe ferri ekzistojne ne nje nga keta dimensione por nuk eshte ashtu si e perceptojme ne.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rev12 Lexo Postimin
  E verteta eshte se bota perbehet nga dimensione te ndryshme dhe se parajsa dhe ferri ekzistojne ne nje nga keta dimensione por nuk eshte ashtu si e perceptojme ne.
  edhe nje eke haru "Purgatorin"tri jane:
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fegi : 04-02-2010 mė 10:48

 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Sigurisht qe besoj ne boten e ardhshme

 17. #37
  CURIOUS
  Anėtarėsuar
  11-04-2009
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po besoj ne boten tjeter

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Jo nuk besoj
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 19. #39
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,172
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime
  Mors et fugacem persequitur virum..., Vdekja mberrin edhe ate qe i shmanget...-thote Orazio.
  Eshte e vetmja gje qe eshte ne dozazh te barabarte per te gjithe..., ku edhe pse nje denim..., trajton te gjithe njesoj..., me metrin e Drejtesise Supreme.

 20. #40
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Besimi ne ate bote, mendoj qe eshte produkt i fantatazis njerzore, te shtyre nga egoja per te patur dhe nje bote tjeter, se mbase kjo nuk i mjafton per te knaqur egon e tyre...!

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •