Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 77
 1. #41
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  keshillo "mikun" tend mos bjere kaq poshte.

  hajd se do e njohesh mire kush eshte.


  "thiken" prapa shpine ta ka dhe ty,ai rob i peshtire.

  nje shpifes i rendomte fodull eshte,asgje me teper.

 2. #42
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Cilat forume nderkombetare? Facebook apo Buzz per adoleshentet fluturake? Apo e ke fjalen per katedrat historike te renduara me fakte ala Shmitt/Spandougini/Klosi? Nuk eshte e sigurte se cfare duhet vajtuar me shume, mungesa jote totale e ndergjegjes kombetare apo e asaj njerezore?  Mos permend Styxin e Baratin sipas interesave te tua. Debati qe eshte bere aty eshte larg agjendes tende personale. Personalisht e kam respektuar gjithnje mendimin e Baptistit. Mosperputhjet jane normale, aq me teper kur dicke e re dhe e padegjuar bie ndesh me postulatet e dijes personale qe kemi ndertuar me copeza te vertetash. Pervec kesaj debati i perket nje kohe te renduar me infiltrime propagande antishiptare nga mendimi i shitur dhe ishte e nevojshme te kthellohej platforma, se cili anetar thonte cfare, pse dhe cfare qendronte pas saj. Nuk ka as me te voglin dyshim se mesazhi origjinal i Baptistit vjen i pari, pasuar nga Genesis, Baratit, Dariusit, Zeut e me radhe.
  Nje mendim i denje per seksionin e romances.  E cfare di ti per bletarine?  Tallen miqte e tu italiane me italishten qe flasin te huajt? Miqte e du duhet te mburren qe kane mik nje shqiptar qe u jep material humoristik pe rnje tjeter.
  Po te kisha nacionalitet italian do te tallesha shume me nje qe flet italishte te perkryer e thote gjepura si psh kaske ilire (me ngjan si gjuha indoeuropiane), por duke patur nacionalitet shqiptar, do t’i thyeja hundet nje shiptari qe e mat veten me mendimin qe kane laskaricat italiane per nacionalitetin e tij.

  Me sa shihet kontributi yt ka mbaruar. Do ishte me e udhes te gjeje nje subjekt zbavitje ne pershtatje me intersat e tua personale, te tille qe te krijon iluzione fallso per veten per nje koe me te gjate.
  e mir kaska eshte dardane,e kane shpikur exactly ne fshatin e vaftistit ne kosove.

  me duket se po te katandis dhe ty ne romantizem ky.

  hajd pune te mbare me mardukun "shqiptar" tani,dhe me sumeret albaneze,se maat ja nxorret fundin.

 3. #43
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga PULS Lexo Postimin
  e mir kaska eshte dardane,e kane shpikur exactly ne fshatin e vaftistit ne kosove.

  me duket se po te katandis dhe ty ne romantizem ky.

  hajd pune te mbare me mardukun "shqiptar" tani,dhe me sumeret albaneze,se maat ja nxorret fundin.
  Nuk mendoja se kisha lene pershtypjen se pasi nuk kisha mendim vete, isha duke pritur dikend tjeter qe te me huazonte ca. Kjo vlen sidomos tash qe pas mendimit tend eshte hera e pare qe degjoj/shkruaj se Marduku dhe Sumeret nuk qenkan albaneze. Me siguri kam ngaterruar veten time me veten time.

  PS. Modeli helmetes eshte ne kokat e luftetareve dardane ne Troje. E ne se ti nuk e di se ne disa modele me pak te demtuar kishte luane me diell ne pjesen ballore, aty ku ka disa vrima bosh, mesoje. E edhe me sakte, gjej modelin qe ruhet ne NY.

  Luanin rampant ose te ulur ti mund ta quash Italian ose Britanik pa rezerve. Keshtu thone katedrat. Per mua eshte Dardan. Dikur kam postuar shenjat heraldike te Hektorit.

  Se dyti, ti vete po thua qe Illyricum eshte term i pakuptimte. Kush jane Illyret atehere? Nje term si edhe Albania. Ne se nuk arrin te gjesh kontradikte ne gjerat qe ke shprehur vete ne dy raste te ndryshme, ki kortezine te ndalosh se analizuari ate qe shkruaj/mendoj une.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 11-02-2010 mė 07:17

 4. #44
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga PULS Lexo Postimin
  keshillo "mikun" tend mos bjere kaq poshte.

  hajd se do e njohesh mire kush eshte.


  "thiken" prapa shpine ta ka dhe ty,ai rob i peshtire.

  nje shpifes i rendomte fodull eshte,asgje me teper.
  Kam kuriozitet te mesoj se cfare i ndodhi mendimit tend te meparshem? Apo thjesht nuk kishte mendim, vetem po shfrytezoje shoqerine?? I tille qenke ti?

  Principi im eshte se askush, shok, mik, apo familjar nuk te ben dot as me te mire e as me te keq me prezencen e vet. Ne se kam vlera ato qendrojne njelloj pavaresisht se kush rri/nuk rri me mua, cfare thote apo nuk thote per mua. E njekohesisht, as me shtohen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 11-02-2010 mė 07:23

 5. #45
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Javan nuk ke cti shtosh me tej

 6. #46
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Illyricum eshte nje term i latinizuar,dhe une nuk kam thene kurre qe eshte i pakuptimte,kur del per here te pare emri Ilir(po e shkruaj shqip kte) duhet ta dish me mire se une

  Modeli i helmetes eshte ilirik.pra jo nga fshati i vaftistit.

  eshte e kote te te sjell une ca dhjetra foto te po atij tipi helmete me datim,me vendin ku jane gjetur etj etj

  Ps.Cili Hektor!!!nuk di te kete nje Hektor historik,nese flasim per poema(iliada,Homeri) dhe poezi eshte muhabet tjeter.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 11-02-2010 mė 07:29

 7. #47
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Kam kuriozitet te mesoj se cfare i ndodhi mendimit tend te meparshem? Apo thjesht nuk kishte mendim, vetem po shfrytezoje shoqerine?? I tille qenke ti?

  Principi im eshte se askush, shok, mik, apo familjar nuk te ben dot as me te mire e as me te keq me prezencen e vet. Ne se kam vlera ato qendrojne njelloj pavaresisht se kush rri/nuk rri me mua, cfare thote apo nuk thote per mua. E njekohesisht, as me shtohen.
  Kurse ti duhet te kuptosh qe mua personat virtuale nuk me interesojne aspak---->principi im ky.
  Dhe kur fillojne sulmet personale ,eshte shenje e qarte inferioriteti,sepse nuk ka kellqe te perballoje debatin me fakte apo argumente.
  nese ke vene re une nuk filloj sulme personale kurre i pari,sigurisht fyerjeve te ndonje idioti nuk ja le pa ja kthyer mbrapsht reston.

  shikoje pikerisht tek kjo teme,kush nis fyerjet.


  Ps.po te vjen ne ndihme dhe gloria gloreta.gje e mire kjo.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 11-02-2010 mė 07:41

 8. #48
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga PULS Lexo Postimin
  Illyricum eshte nje term i latinizuar,dhe une nuk kam thene kurre qe eshte i pakuptimte,kur del per here te pare emri Ilir(po e shkruaj shqip kte) duhet ta dish me mire se une

  Modeli i helmetes eshte ilirik.pra jo nga fshati i vaftistit.

  eshte e kote te te sjell une ca dhjetra foto te po atij tipi helmete me datim,me vendin ku jane gjetur etj etj

  Ps.Cili Hektor!!!nuk di te kete nje Hektor historik,nese flasim per poema(iliada,Homeri) dhe poezi eshte muhabet tjeter.
  Hektori kishte Coat of Arms sipas dokumentave te lashta te cilat jane shfrytezuar ne mesjeten e hershme nga britaniket per te perpiluar librin e pare te heraldise. Ne postimin ne fjale kam vene dhe se nga eshte marre. Britania eshte nena e heraldise se sotme. Edhe ajo vete nuk ka guxim te thote qe eshte e para. Heraldia (bazuar ne cfare ka mbetur ne kujtesen e njerezimit, pasi do kete qene edhe me pare) fillon ne Troje.

  Nuk ka model Ilirik. Sikurse nuk ka shtet te quajtur Ballkan ose Europe. Keto jane konglomerate, pra emra te perbere/sintetike. Nje model "Ilirik" mua me le pa pergjigje se ku eshte gjetur ajo hemete. Mund te jete gjetur duke filluar nga Bosfori, deri ne Austri, Ballkan ose Itali Veriore. Dhe pikerisht ky ka qene qellimi i kesaj terminologjie te gjetur, konfuzioni dhe manipulimi ne favor te etnive te ndryshme sipas politkes korente.

  _____

  U be e disata here qe lexoj, fshat, malok etj. Mua nuk per pengon fare fakti se verdi qe katunar per te degjaur muziken e tij me keaqesi. mendimi nuk ka perkatesi, ai i takon ajkes njerezore pavaresisht nga vjen. Dhe une qe po ta them kete, vij drejt e nga mesi Tiranes, pra nuk mund te me akuzosh per inferioritet.

  Te abuzosh me mendimin e perkryer ne gjera te tilla banale eshte jo vetem mediokritet, por edhe vogelsi njerezore.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 11-02-2010 mė 07:51

 9. #49
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kavir Lexo Postimin
  E quanin apo jo gadishull s`me intereson fort (mbase po mbase jo), por qe romaket e quanin Ilirikum ky eshte fakt i njohur. Dhe jo vetem "mini-Ilirikumin" qe na servir ai trendelina,Henori, po pothuajse gjithe gadishullin deri ne detin Egje.
  Provinca Illyricum pėrfshinte veē njė pjesė tė vogėl tė Gadishullit, ndėrsa Prefektura Ilirike e quajtur ndryshe Praefectura Praetorio per Illyricum e cila ishte njė ndarje administrative e vonė e Perandorisė Romake, shtrihej pothaujse nė tė gjthė Ballkanin e sotėm, dhe kufizohej nė Veri me Austrinė e sotme. Emėrtimi gadishullit me kėtė term nuk figuron kurrkundi, e aq mė pak kur ju nuk jeni tė interesuar pėr njė tezė qė vetė e shtruat. Pjesėt gjeografike dhe ndarjet administrative nuk janė tė njėjta, siē nuk janė tė njėjta tėndelinat me karafilat.

 10. #50
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  3 falenderime nė 3 postime
  .................................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga javan : 11-02-2010 mė 07:56

 11. #51
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga PULS Lexo Postimin
  Ps.po te vjen ne ndihme dhe gloria gloreta.gje e mire kjo.
  Me kujto pak, kam pajtuar ndonjehere njerez te me mbrojne? Mendon se kam nevoje? Apo ne te kunderten, mendon se mbroj dikend pa pasur bindje se po mbroj te verteten?

  Une nuk kam frike nga mendimi kunder, e as te pranoj qe kam qene gabim. Kaq gje do te duhej ta kishe kuptuar

 12. #52
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
  Postime
  1,016
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Shume zhurm dhe pak pune i thon kesaj, nuk lan tem pa prishur o zot, mire ata me kater klas shkoll por kete qe din pes gjera pse sillen sikur te ishin femij.Te isha moderator nuk do lejoja asnje cit cat apo material qe nuk prodhon dikca ne interes te temes.

  Kur kundershton dike duhet bere me prova bindese qe tregojn te kunderten e jo duke hedhur balt,apo duke ofenduar.

  Lereni balten o njeres se boll na kan mbulur te tjeret, ketu nuk duhet balt, por drit per te pare cfare ka te fshehur posht baltes.

 13. #53
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Puls ti do kohe te mesohesh ketu, une as qe po mbroj ndokend, me sa shoh je me shume i prirur te dalesh jashte teme, une e vleresoj hapesin e kesaj teme, persa i perket thashethemeve te kota, sic beni ju ketu tregojne se tema behet me keq pa kuptim. Ti kuptoje si te duash. Persa me perket mua nuk me inetersojne thashethemet por gjerat e sakta dhe faktet historike, pavaresisht se jane te manipuluara.

  gjithe te mirat Puls

 14. #54
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga sulioti Lexo Postimin
  Shume zhurm dhe pak pune i thon kesaj, nuk lan tem pa prishur o zot, mire ata me kater klas shkoll por kete qe din pes gjera pse sillen sikur te ishin femij.Te isha moderator nuk do lejoja asnje cit cat apo material qe nuk prodhon dikca ne interes te temes.

  Kur kundershton dike duhet bere me prova bindese qe tregojn te kunderten e jo duke hedhur balt,apo duke ofenduar.

  Lereni balten o njeres se boll na kan mbulur te tjeret, ketu nuk duhet balt, por drit per te pare cfare ka te fshehur posht baltes.


  Bie dakort me ty

 15. #55
  Gjaku therret!!!!! Maska e KAPARJEL
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Vendndodhja
  Aty ku fluturojne shqiponjat!!
  Mosha
  54
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga PULS Lexo Postimin
  vaftist
  shko ankohu tani si lapangjoz te me perjashtojne

  vaftist,kerme e vaftisur keq

  Nuk e fillove me kembe te mbare miku im.Nese di ndonje gje me teper ju i lutur ta futesh dhe te shtosh informacion ne kete pjese te forumit,nese jo vendi ku mund te gjesh gjuhen qe flet e ke te SHTYPI I DITES.Atje besoj se do kesh me shume miq se ktu.Kete nuk shkembehen replika por opinione,dhe mos ki merak se nuk te perjashton njeri.Me tere respekt miku jot kaparjel.
  Aty ku fluturojn shqiponjat!!

 16. #56
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Kam kuriozitet te mesoj se cfare i ndodhi mendimit tend te meparshem? Apo thjesht nuk kishte mendim, vetem po shfrytezoje shoqerine?? I tille qenke ti?
  Kjo po me intereson edhe mua ta di se ēka i paska ndodhur, ose kush eshte ai rrote s'ame qe ia paska thyer mendjen e ia paska bere trurin kaqamak, apo ndoshta e bene gjith kete teater vetem per arsye qe kishte nje zenke te vogel me te dhe tash mendon qe duhet patjeter te hakmirret duke ia pebuzur ēdo shkrim.

  Nese eshte e para, do te bente mire te na sjell faktet e atije tipit qe e paska bindur kete per te kunderten e asaj qe flasim na ne kete forum, sepse eshte e mundur qe bashkforumisti yne i dashur eshte bindur lehte pasiqe ka luftuar me gjysemdije, ose ka luftuar me fjale te tjeter kujte, e gjat nje debati te tille padyshim qe mbetet ne lloq ai i cili lufon me arme te huaja e jo te vetat.

  Kurse nese eshte e dyta, atehere me te vertete qenka shum i dobet (kurre nuk e kisha besuar kete po te me thoshte dikush), se Baptisti (por edhe ne te tjeret) se pari nuk shkruan per vete personalisht sepse ai nuk eshte i vetmi Shqiptar ne kete toke, dhe se dyti ai e shkruan ketu ate qe e din me pseudonim dhe falas pa kurrfar perfitimi.

  Te tjeret te kerkojne ti paguash qe te ta tregojne ty ate qe ata e kan lexuar, mesuar, analizuar e kuptuar. Kjo eshte pune teper e gjate dhe e mundimshme qe te iu ipet falas te hunit e te konopit.

  Te mos jesh mirnjohes eshte shum keq, te mundohesh per arsye inatesh personale t'ia perbuzesh dionine e dhene falas, eshte edhe ma keq se shum keq.

  Ah besa, ato lloj ofendime ndaj Baptistit jan ofendime edhe ndaj neve te tjerve. Kjo nuk eshte hiq ne rregull por nejse, se ēka s'ka n'deti.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 11-02-2010 mė 11:52

 17. #57
  Gjaku therret!!!!! Maska e KAPARJEL
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Vendndodhja
  Aty ku fluturojne shqiponjat!!
  Mosha
  54
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga sulioti Lexo Postimin
  Nese do merrnim per baz , emrat e te ashtuquajtura (popuj apo kultura te ndryshme ballkanike te hershme)kemi Ylliret,Yllinet(grekt) dhe Keltet +Galet.

  Nese i vem ne rresht qe te kater emrat e mesiperm do vejm re se fjala YLL lidhet ngusht me cdo emertim dhe perfitojm kete, si me posht;

  Yll+IR+ET= ata qe erdhen nga YLLI
  Yll+in+et=beht fjal per te njejtin emer si me lart

  KE+YLL+TIK=pre Yllit ka ik
  GA+YLLI=Nga Ylli

  Me nje fjal Ylli eshte prezenc e forte dhe identifikimi me i plot per kete gadishull,dhe nuk eshte kjo pyetja qe mund te shtrohet ne kete rast, por cfare eshte YLLI.

  Eshte ylli sepse erdhen nga ndonje yll?? Planet tjeter?? ndosha po ndoshta jo, por gjasat jan te ken ardhur nga ndonje YLL (planet tjeter).  Herkuli ishte joshur aq shumė nga fjala Hylli.Ndėr djemtė e shumtė qė ai zuri me gra tė ndryshme, thuhet se dy prej tyre u quajtėn me emrin Hylli; i pari u lind nga Dejanira, kurse i dyti nga Melita, bijė e Nausithės, mbret i Feakasve. Hylli,ylli,apo dhe molle e kuqe ne disa vende e shqiperis,eshte ajo pjese e zinxhirit qe akoma nuk e kemi gjetur besoj!!
  Aty ku fluturojn shqiponjat!!

 18. #58
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
  Postime
  1,016
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga KAPARJEL Lexo Postimin
  Herkuli ishte joshur aq shumė nga fjala Hylli.Ndėr djemtė e shumtė qė ai zuri me gra tė ndryshme, thuhet se dy prej tyre u quajtėn me emrin Hylli; i pari u lind nga Dejanira, kurse i dyti nga Melita, bijė e Nausithės, mbret i Feakasve. Hylli,ylli,apo dhe molle e kuqe ne disa vende e shqiperis,eshte ajo pjese e zinxhirit qe akoma nuk e kemi gjetur besoj!!
  Dhe vete emri i sotem qe mban shteti jon, ose me mire sic na njohin te huajt nuk eshte i rastesishem,apo sic pretendojn shum shkenctar vendas apo te huaj, se e mori kete emer (Alban) sepse keshtu quhej nje fis i Yllir.

  Per mendimin tim kan dal jashte llogjikes, sepse nuk do mund te identifikohej kurr nje popull kaq i madh me emrin e nje fisi te vogel sikurese kan qen Albanet.

  Albani vjen direkt nga YLL+BANI dmth Ylli e bani(beri) .

  Po ashtu vete qyteti i Aleksandrit te madh PELLA eshte emer qe lidhet direkt me fjalen Yll,dmth PELLA=PE+YLLI+A.Kete gje me qarte e tregojn vete simbolet e te pareve tan, si ne rastin e yllirve,kelteve,maqedonsve,etj YLLi eshte prezenc e fort ne simbolet e tyre,vetem se ndryshon forma apo shuma e cepave qe e perbejn.

 19. #59
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zėu_s Lexo Postimin
  Kjo po me intereson edhe mua ta di se ēka i paska ndodhur, ose kush eshte ai rrote s'ame qe ia paska thyer mendjen e ia paska bere trurin kaqamak, apo ndoshta e bene gjith kete teater vetem per arsye qe kishte nje zenke te vogel me te dhe tash mendon qe duhet patjeter te hakmirret duke ia pebuzur ēdo shkrim.
  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  hec mos leh
  E lexon lart ca thot ky qeni i burashaskit?????

  Nese eshte e para, do te bente mire te na sjell faktet e atije tipit qe e paska bindur kete per te kunderten e asaj qe flasim na ne kete forum, sepse eshte e mundur qe bashkforumisti yne i dashur eshte bindur lehte pasiqe ka luftuar me gjysemdije, ose ka luftuar me fjale te tjeter kujte, e gjat nje debati te tille padyshim qe mbetet ne lloq ai i cili lufon me arme te huaja e jo te vetat.
  Fatkesisht apo Fatmiresisht,nuk ka njeri ne bote te me veje ne rresht.
  Faktet e kujt tipi thua ti mer,akoma me supozime qesharake!!!!!


  Kurse nese eshte e dyta, atehere me te vertete qenka shum i dobet (kurre nuk e kisha besuar kete po te me thoshte dikush), se Baptisti (por edhe ne te tjeret) se pari nuk shkruan per vete personalisht sepse ai nuk eshte i vetmi Shqiptar ne kete toke, dhe se dyti ai e shkruan ketu ate qe e din me pseudonim dhe falas pa kurrfar perfitimi.
  Te gjithe ketu shkruajne pa kurrfar perfitimi,ca kerkon ti,te paguhen postimet???

  Te tjeret te kerkojne ti paguash qe te ta tregojne ty ate qe ata e kan lexuar, mesuar, analizuar e kuptuar. Kjo eshte pune teper e gjate dhe e mundimshme qe te iu ipet falas te hunit e te konopit.

  Te mos jesh mirnjohes eshte shum keq, te mundohesh per arsye inatesh personale t'ia perbuzesh dionine e dhene falas, eshte edhe ma keq se shum keq.
  Mos mole,ke te pagush mer???je ne terezi ti.....mitollogjira fai da te.ca dionine e ke fjalen ti mer ben shaka!!!!
  Ah besa, ato lloj ofendime ndaj Baptistit jan ofendime edhe ndaj neve te tjerve. Kjo nuk eshte hiq ne rregull por nejse, se ēka s'ka n'deti.
  wow e ke ndjekur temen,kush fyen i pari?????


  Si e keni zakon ju ne anet tuaja,tju fyejn dhe te mbyllni gojen!!!jo besa, njeri pa ja kthyer reston nuk le(se kte besa shume e permendni ju,por hmmmmmmmmmmmmmmm kur vendoset besa si institucion do te thote qe eshte full me te pabese reth e qark,dhe andej nga anet tuaja ka suficit).

  ofendimet nuk kane te bejne me ty,jane reaksion i imi kunder ofendimeve te nje harbuti.
  nese ti ofendohesh,pun per ty.  jeni te lire ti beni qefin njeri tjetrit gjith naten dhe gjith diten.  si dhe ta beni gjith boten ilirik(per te qendruar brenda temes kjo)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 11-02-2010 mė 14:44

 20. #60
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hėnor_ Lexo Postimin
  Provinca Illyricum pėrfshinte njė pjesė tė Kroacisė dhe Bosnje Hercegovinės sė sotme. Ilirėt vetėm nė kėto vatra jetonin?!
  More kush ju ka mesuar historin, per s prapthi juve...!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •