Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1

  Bashkim Pauku

  Tenori shqiptar Bashkim Pauku, emr i njohur botror, fiton mimin Barry Alexander

  Tenori shqiptaro-amerikan me origjin nga Dibra e Madhe, Bashkim Pauku ka nj karrier t gjat dhe t sukesshme, e cila ka filluar n Ballkan, fillimisht n Shkup, ku ka kryer studimet, n Kosov, Kroaci, e m pas sht shtrir n disa vende evropiane: n Itali, ku ai ka interpretuar n teatrin La Skala, n Mosk, n teatrin aikovski dhe n vende t tjera evropiane, si Spanja, Franca, Austria, Gjermania. Q prej vitit 1990 zoti Pauku ndodhet n Shtetet e Bashkuara, ku ai ka studjuar dhe tani jep msim n Univertistetin e Bostonit. Ktu n Shtetet e Bashkuara ai ka fituar kto dit mimin e par n konkurimin pr mimin ndrkombtar pr kngtart klasik Barry Alexander. T dieln ai intrepretoi n salln e famshme Carnegie Hall t Nju Jorkut n nj recital n kuadrin e ktij konkurimi. Zoti Pauku dha nj intervist pr Zrin e Ameriks n emisionin televiziv Ditari.

  Bota sot


  Intervista dhene per Zerin e Amerikes ( VOA )
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  shigjete.. kush eshte kjo qe flet ne ze te amerikes?

  shum zojush simpatike..

  na tregoni pak per kte bashkatdhetare..
  nga eshte nga vjen si shkoj ne usa e si jeton atje tani..?


  Suksese Pacukut .. artistit ton te mrekullueshem..

  Ka nje shpirt fisnik e nji ze fantastik..

  meqe nuk e kemi e luceva le stellen nga pacuku po e japim nga nji tjeter tenor famoz..

  thx shigjeta qe na e solle pacukun..

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Bashkim Pauku  Nj lule n Gostivar - BASHKIM PAUKU & NEXHMIJE PAGARUSHA

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Bashkim Pauku  BASHKIM PAUKU - KOLAZH ME KNG SHKODRANE shkruar nga SIMON GJONI dhe PRENK JAKOVA.


  "LULEBOR" - "SYRIN SI QERSHIA" - "QYTETIT TIM" .

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Bashkim Pauku  BASHKIM PAUKU - G. VERDI: La Traviata -- BRINDISI - Libiamo ne' lieti, calici

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Bashkim Pauku  BASHKIM PAUKU - Asaman, o trndafili els

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Bashkim Pauku  BASHKIM PAUKU - G. ROSSINI : Il Barbiere di Seviglia -- Cavatina of Conte Almaviv

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •