Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Bashkim Paēuku

  Tenori shqiptar Bashkim Paēuku, emėr i njohur botėror, fiton ēmimin Barry Alexander

  Tenori shqiptaro-amerikan me origjinė nga Dibra e Madhe, Bashkim Paēuku ka njė karrierė tė gjatė dhe tė sukesshme, e cila ka filluar nė Ballkan, fillimisht nė Shkup, ku ka kryer studimet, nė Kosovė, Kroaci, e mė pas ėshtė shtrirė nė disa vende evropiane: nė Itali, ku ai ka interpretuar nė teatrin La Skala, nė Moskė, nė teatrin Ēaikovski dhe nė vende tė tjera evropiane, si Spanja, Franca, Austria, Gjermania. Qė prej vitit 1990 zoti Paēuku ndodhet nė Shtetet e Bashkuara, ku ai ka studjuar dhe tani jep mėsim nė Univertistetin e Bostonit. Kėtu nė Shtetet e Bashkuara ai ka fituar kėto ditė ēmimin e parė nė konkurimin pėr ēmimin ndėrkombėtar pėr kėngėtarėt klasikė Barry Alexander. Tė dielėn ai intrepretoi nė sallėn e famshme Carnegie Hall tė Nju Jorkut nė njė recital nė kuadrin e kėtij konkurimi. Zoti Paēuku dha njė intervistė pėr Zėrin e Amerikės nė emisionin televiziv Ditari.

  Bota sot


  Intervista dhene per Zerin e Amerikes ( VOA )
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  shigjete.. kush eshte kjo qe flet ne ze te amerikes?

  shum zojush simpatike..

  na tregoni pak per kte bashkatdhetare..
  nga eshte nga vjen si shkoj ne usa e si jeton atje tani..?


  Suksese Pacukut .. artistit ton te mrekullueshem..

  Ka nje shpirt fisnik e nji ze fantastik..

  meqe nuk e kemi e luceva le stellen nga pacuku po e japim nga nji tjeter tenor famoz..





  thx shigjeta qe na e solle pacukun..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •