Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-01-2010
  Vendndodhja
  shkup
  Mosha
  30
  Postime
  20

  Si ti largoj njollat nga fytyra...?

  Jam vetėm 17 vjeqare dhe here pas here me shfaqen njolla ne fytyre,te skuqura dhe me duket sikur me ndizet zjarr brenda lekures se fytyres,me kaplojne edhe te dridhura.Nuk i kuptova arsyet,nganjeher me duket se nga stresi ,nga ushqimi apo kur jam ne halle por nuke kuptova dot.Kam provuar disa kremėra por kam lekuren endjeshme dhe nga ca kremera jam alergjike.Sdij cfar te bej,nese keni pervoja apo sygjerime me ndihmoni plz....

 2. #2
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Citim Postuar mė parė nga nynuthka Lexo Postimin
  Jam vetėm 17 vjeqare dhe here pas here me shfaqen njolla ne fytyre,te skuqura dhe me duket sikur me ndizet zjarr brenda lekures se fytyres,me kaplojne edhe te dridhura.Nuk i kuptova arsyet,nganjeher me duket se nga stresi ,nga ushqimi apo kur jam ne halle por nuke kuptova dot.Kam provuar disa kremėra por kam lekuren endjeshme dhe nga ca kremera jam alergjike.Sdij cfar te bej,nese keni pervoja apo sygjerime me ndihmoni plz....
  Fillimisht te keshilloj te shkosh per vizite tek mjeku dermatolog, per te ditur nga se te shkaktohet. Nuk mund te kurohesh me kremra qe i zgjedh ne koken tende, pa u ditur permbajtjen, pa ditur se per ēfare ka nevoje fytyra jote per tu kuruar.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. #3
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Anėtarėsuar
  29-08-2009
  Mosha
  33
  Postime
  1,159
  Citim Postuar mė parė nga nynuthka Lexo Postimin
  Jam vetėm 17 vjeqare dhe here pas here me shfaqen njolla ne fytyre,te skuqura dhe me duket sikur me ndizet zjarr brenda lekures se fytyres,me kaplojne edhe te dridhura.Nuk i kuptova arsyet,nganjeher me duket se nga stresi ,nga ushqimi apo kur jam ne halle por nuke kuptova dot.Kam provuar disa kremėra por kam lekuren endjeshme dhe nga ca kremera jam alergjike.Sdij cfar te bej,nese keni pervoja apo sygjerime me ndihmoni plz....
  Produktet e AVON .

  Sinqerisht keto produkte e kane fajin , jane te gjitha MADE IN CHINA edhe behen per 2 dinar . 17 vjec nuk ke nevoj te lyesh shume , gjthsesi evito produkte me kosto shume te ulet se ka pasoja pastaj . Me mire blej nje produkte me cmim pak te shtrenjte edhe e perdor aq sa duhet per moshen tende .
  [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

 4. #4
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  Do te te keshilloja nje vizit te mjeku i lekures ,per te gjetur shkaqet se nga se krijohen keto njolla.

  Sa per kremra ,harroje cmimin dhe firmen ,nivea dhe mjafton.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 5. #5
  Citim Postuar mė parė nga nynuthka Lexo Postimin
  Jam vetėm 17 vjeqare dhe here pas here me shfaqen njolla ne fytyre,te skuqura dhe me duket sikur me ndizet zjarr brenda lekures se fytyres,me kaplojne edhe te dridhura.Nuk i kuptova arsyet,nganjeher me duket se nga stresi ,nga ushqimi apo kur jam ne halle por nuke kuptova dot.Kam provuar disa kremėra por kam lekuren endjeshme dhe nga ca kremera jam alergjike.Sdij cfar te bej,nese keni pervoja apo sygjerime me ndihmoni plz....
  pershendetje...
  keshilla ime se pari do te ishte te beje nje vizite tek mjeku perkates, edhe sepse mund te mos jete thjesht nje problem lekure. mund edhe te jete nje problem i shkaktuar nga ndonje lloj ushqimi, dhe organizmi yt mund te jete intolerant ndaj tij. me keto simptoma qe thua ti, mund te jete nje alergji e shkaktuar nga glutine, qe ndodhen ne prodhimet e brumit dhe vezet. mundohu te kuptosh edhe kete, dmth kur te shkaktohen keto cfare ushqimi ke ngrene.
  shpresoj te jete kalimtare e te gjesh zgjidhje shpejt.
  bye
  - Frangar, non flectar

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  Te kshilloj nji vizit mjekut -dermatologu,Nuk na the nese ju lajmrohet diten ,naten apo mbase nji ushqimi nga i cili mund te ju ket shkaktuar alergji.Nese keni nji lekur jo te shendetshme provoje me nji lyrje te holl me hudher te qare ne mes dhe leht e ferkoni fetyren ne vendet ku keni te skuqura kujdes syt edhe pse nuk esht as nji rrezik po do lotoni po ska najproblem pas 2-3 minutav pak levore limoni ne vendet ku lajmrohet te skuqurat e lekures e me pas lagni duart me uj te ftoht pak mjalt fshati te jet sa me kfalitative lyjeni ter fetyren do ju jep vitamina per lekur nese ju mungo do keni nji lkur te paster ku dyshoj se mund te keni fituar nji infekcion te leht, Kujdes nga kremra te dyshimt nji solea do ju bente mir. te uroi shendet sa me par. Nusja ime shpesh perdor ket loje kremi ku ka nji lekur adalet nash alamet ku s ngihesh duke e shiqu ta them me shaka po serjozisht e them .me te mira.

 7. #7
  duhet te besh nje vizit tek dermatologu qe te te ndihmoje pse te shfaqen keto njolla
  keshillat e ganimet besoj jane mjaft te mira
  Me sa di une kto ndodhin dhe nga dryshmi i klimes
  Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
  Anėtarėsuar
  09-03-2009
  Postime
  924
  Se pari vizita tek Dermatologu--pastaj kujdes shumė i rėndėsishem me ato ilaēe (barėra,krema)sepse pasojat janė tė rrezikshme pėr shendetin ,provoje pa asnjė rrezik p.sh lyeje fytyrėn mė mjaltė njė shtresė tė hollė(pak)mbaje 1 orė dhe pastaj pastroje fytyren mė ujė tė paster ,mbrenda 1 jave do ta shofish rezultatin !!!!nėse tė pengon mjalti nė fytyrė pastroje menjėhere !!!!!!!!!!!nuk e di sa ėshtė e sakte por nė Pejė ekziston njė mjek privat i cili i largon aknet dhe ka shumė klientė nga perendimi(ka nė f.sh nga Peja ndoshta tė tregojnė edhe emrin e tij)
  Pėrshendetje

 9. #9
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,559
  Citim Postuar mė parė nga nynuthka Lexo Postimin
  Jam vetėm 17 vjeqare dhe here pas here me shfaqen njolla ne fytyre,te skuqura dhe me duket sikur me ndizet zjarr brenda lekures se fytyres,me kaplojne edhe te dridhura.Nuk i kuptova arsyet,nganjeher me duket se nga stresi ,nga ushqimi apo kur jam ne halle por nuke kuptova dot.Kam provuar disa kremėra por kam lekuren endjeshme dhe nga ca kremera jam alergjike.Sdij cfar te bej,nese keni pervoja apo sygjerime me ndihmoni plz....
  Ndoshta alergji. Gjithsesi shko te mjeku, si tė kanė thėnė edhe parafolėsit mė sipėr.
  Elegance is an attitude.

 10. #10
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  4,911
  Analiza hormonale gjeja e pare, perpara se te marresh mundimin te shkosh te dermatologu.
  I cili do te te nisi perseri te besh analiza.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-01-2010
  Vendndodhja
  shkup
  Mosha
  30
  Postime
  20
  flm per keshillat,u vizitova tek dermatologu dhe me tha qe kisha infeksione qe u vertetuan me ane te mikroskopit,pastaj ishin edhe `trazira` hormonale.Pas kesaj vizite tani jam me mire

 12. #12
  Citim Postuar mė parė nga nynuthka Lexo Postimin
  flm per keshillat,u vizitova tek dermatologu dhe me tha qe kisha infeksione qe u vertetuan me ane te mikroskopit,pastaj ishin edhe `trazira` hormonale.Pas kesaj vizite tani jam me mire
  Bravi nynu vazhdo kuren dhe do ikin ne vajzat i kemi keto gjra nga ormonet
  mos degjo landin vazhdo punen ti
  dhe mos dil pa krem mbrojtes nga shtepia...
  Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2022
  Postime
  8

  Pėr: Si ti largoj njollat nga fytyra...?

  Vitamina C mund tė ketė njolla,Pėrmirėson pigmentimin dhe strukturėn pėr tė rikthyer moshėn dhe dėmtimet nga dielli si melasma dhe rrudhat.
  Vitamina C ėshtė njė antioksidant dhe lėndė ushqyese thelbėsore e pėrfshirė nė riparimin dhe mirėmbajtjen e indit lidhės tė trupit me njė sėrė pėrfitimesh mbresėlėnėse, duke pėrfshirė hidratimin e lėkurės sė thatė, kthimin e plakjes, riparimin e djegieve nga dielli dhe pėrshpejtimin e riparimit tė plagėve. Nė tė njėjtėn kohė, ėshtė njė kofaktor kyē pėr enzimat e pėrfshira nė prodhimin e kolagjenit (i cili e mban lėkurėn tė shėndoshė), karnitinės (e cila ndihmon trupin tė shndėrrojė yndyrėn nė energji) dhe katekolaminave (neurotransmetuesit ose hormonet qė ndihmojnė nė dėrgimin e sinjaleve nė tru). , dhe luan njė rol nė luan njė rol vendimtar nė disa funksione tė sistemit imunitar.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •