Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 48 prej 48
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-11-2009
    Postime
    160
    Citim Postuar mė parė nga juanito02 Lexo Postimin
    Un do thoja qe ska pasur profesioniste aty qe te benin mire hesapet per sasine e ngarkeses ose per mirembjtjen e linjave ne vazhdim.
    Thjesht ndodhi te nje shteti ku askush nuk kryen detyren dhe nuk i kerkohet asnje llogari vecse kerkimit te ndonje shume parash te vjela nga korrupsioni.
    Ore do mbash goje Ti, ata jane te gjithe te vene nga Partia ne Pushtet, si nuk qenkan profesioniste ata ?? Partia di cben, di ke vendos prandaj te lutem mbaj gojen. Bie era Sabotim !! Fajin e kane te tjeret, ata morrat qe skane drita ne shtepi, ata e kane fajin - me siguri kane dashur te shohin ndeshjen dhe i kane hapur te tere televizorat ne te njejten kohe (d.m.th gjate ndeshjes). Mire ti gjej, vete e kane fajin. Ja keshtu, Partia te jep haken, cfare kerkon gjen.
    Citim Postuar mė parė nga mesuesi_1 Lexo Postimin
    bjeri po me i vrime fyellit ate bej .... nuk di gje tjeter ti
    je be dhe i perseritshem per c'do gje .... nuk din te thuash asnje gje te re .... po aty fyellit ...
    O Msus, po Ti cfare pozicioni ke se vetem te jesh i humbur fare te mos kesh rrembyer dicka. Kaq i flakte sa je ti me Partine nje post Zv Ministri hak e ke.
    Fol drejte Shoku dhe mos harro qe kur ka drita televizori tregon vecse Skenderbeun duke thene : "Une, pra edhe Qeveria ime, kemi arritur te paarritshmen" - seriozisht nuk te hapet barku ??

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anėtarėsuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    sipas zedhenesit te berishes,,,,,brari
    kemi te dhena se fajet i ka edvin rama qe fliska me alienet,,,,,,
    dhe ata sollen nje disk fluturues qe te prishej ndeshja se gramozi do fitonte,,,,
    ndaj kush se di akoma
    cdo gje qe i ndodh qeverise ja bene edvin rama

    sa i shkathet ky edi ore,,,,ose qeveria ska iden nga lidhet gomari
    ndaj i ben gjithe keto te pabera ai malukat



    haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Letėr e hapur pėr z.Lubonja dhe z.Nano


    (Dėrguar mė: 25/01/10)

    Deri nė nėntorin e kaluar, kur gėnjeshtrat e kolegut tuaj, z. Baze mė bėnė qė tė gjendesha i burgosur padrejtėsisht, mora mbi vete fajin e mospėrgjigjeve dhe mospaditjeve ndaj polemistėve pėr shpifje (me qėllim po pėrdor fjalėn "polemist", sepse "gazetarėt" punojnė mbi fakte dhe investigime). E mėsova nė mėnyrėn mė tė vėshtirė nėntorin e kaluar, qė zakoni im i vjetėr i mospėrgjigjeve ndaj fyerjeve dhe paditjeve ndaj shpifjeve, mund tė dėmtojė familjen time dhe shumė miq dhe kolegė tė mi, tė cilėt mė kanė dhėnė besimin e tyre. Qė prej atėherė, unė kam vendosur tė ndryshoj. Unė nuk do tė qėndroj mė indiferent ndaj fyerjeve dhe do tė pėrdor tė gjitha mjetet ligjore pėr t'i dhėnė fund shpifjeve.
    Ju tė dy kritikoni me forcė vendimin e kompanisė sime pėr tė sjellė Real Madridin qė tė luante me njė nga skuadrat tona (siē mund tė ishte ajo e Gramozit). Ju tė dy kuotoni shumėn e tepruar tė parave qė "Taēi Oil" do tė kishte paguar Real Madridit qė tė vinte dhe tė luante kėtu nė Tiranė. Nėse do ju kishte interesuar qė tė pyesnit, unė do ju kisha dhėnė pėrgjigje pyetjeve tuaja duke ju konfirmuar qė nderi i tė paturit Realin nė Tiranė ka qenė fryt i marrėdhėnieve miqėsore dhe profesionale qė na lidhin me drejtuesit e kėtij Klubi. Po kush po vret mendjen, pėrderisa ju nuk jeni gazetarė, ju nuk kontrolloni fakte! Po, z.Nano, paratė e fituara nga shitja e biletave tė ndeshjes kanė shkuar pėr ata qė kanė vuajtur nga pėrmbytjet nė Shqipėrinė e Veriut. Po ju zoti Nano? Ēfarė keni bėrė pėr ta? Rehat nė Tiranė, a keni bėrė ndonjė gjė? Ėshtė e lehtė tė kritikosh, por pėr tė bėrė, madje edhe pak, ėshtė mė e vėshtirė.
    Sigurisht, unė mund edhe tė mos organizoja asnjė ndeshje kėtu nė Tiranė, dhe unė mund tė pėrballoja privatisht tė shijoja nė mėnyre egoiste dhe diskrete aq ndeshje tė Real Madridit sa tė dėshiroja, dhe ju as qė nuk do ta dinit. Kjo ndodh vetėm se unė dua qė buxheti i marketingut tė grupit "Taēi Oil" t'i shėrbejė sigurisht imazhit tė kompanisė, por edhe atij tė mbarė vendit. A i pėrbuzni aq shumė ju vendin dhe qytetarėt tanė sa qė tė mendoni se ata nuk e meritojnė njė ndeshje tė Real Madridit nė shtėpinė e tyre?
    Ju tė dy vazhdimisht supozoni se si e kam krijuar unė biznesin tim, por as nuk bėhet fjalė qė tė investigoni! Z.Lubonja ka njė pėrgjigje: "Njė vend nė duart e gangsterėve si ky baron nafte". Pėr z. Nano,"nuk kam ndonjė kureshtje kushedi se ēfarė pėr tė njohur gjėra nga bota e rrėmujshme dhe e mistershme e sipėrmarrjes shqiptare". E vėrteta ėshtė se unė kam punuar jashtėzakonisht pėr mė se tetėmbėdhjetė vjet, 12-16 orė nė ditė, me shumė pak fundjava dhe pa pushime. Por kjo nuk ėshtė mjaftueshėm pėr ju, kėshtu qė ju duhet tė fyeni, dhe jo vetėm mua, por tė gjithė sipėrmarrėsit e kėtij vendi, ata qė bėjnė gjėra me duart "e tyre tė pista". Pėr shkak tė vendimit qė kam marrė tė cituar mė sipėr, mos u ndjeni tė befasuar kur tė gjendeni tė paditur, pasi unė nuk do tė toleroj mė qė tė quhem (shprehimisht ose me nėnkuptim) njė "gangster" apo njė "bos i mafias". Unė do tė pėrdor tė gjitha mjetet e Drejtėsisė dhe ligjit pėr tė ndaluar ēdokėnd tė mė fyejė mua, jo aq shumė pėr vete, por pėr familjen time, miqtė e mi dhe kolegėt e mi qė lėndohen nga kėto akuza tė pajustifikuara.
    "Panem et Circenses"! Po, vėrtet, Grupi Taēi krenohet qė siguron, brenda kufijve tė tij modestė, "Circenses" cilėsor. Por nė artikujt tuaj tė hidhur, ju keni harruar "Panem"! Grupi Taēi (duke pėrfshirė ARMO-n) tani punėson rreth 2.000 punonjės, qė pėrfaqėsojnė 2.000 familje nė kėtė vend. Nė vitin 2009 Grupi Taēi & ARMO ėshtė renditur si taksapaguesi mė i madh. Pėr tė marrė kėto fakte nuk kishit nevojė pėr tė investiguar shumė, mjafton t'u drejtoheshit autoriteteve pėrkatėse dhe vetė Grupit Taēi. Por jo, ju ishit shumė tė zėnė, duke mbushur stilolapsat me helm dhe xhelozi.
    Unė ju ftoj tė dyve qė tė vizitoni me mua rafineritė tona nė Ballsh dhe nė Fier, dhe tė flisni lirisht me punonjėsit tanė. Unė jam i bindur se ata nuk kanė nostalgji pėr ditėt kur kompania e tyre ishte shtetėrore. Ju do tė shihni se ēfarė sfide kemi trashėguar nga komunizmi dhe investimet e jashtėzakonshme qė ne tani duhet tė kryejmė pėr tė kapur dhjetėra vite, nė tė cilat nuk ėshtė investuar pothuaj fare. Po, kam krenarinė e tė qenit njė sipėrmarrės, dhe qė duhet tė investoj njė shumė tė madhe parash pėr tė kapur hapin e dhjetėra viteve tė keqmenaxhuara. Por kam frikė, se juve do tė duhet tė jeni tė gatshėm tė ndotni kėpucėt dhe tė largoheni nga komoditeti juaj pėr tė vizituar botėn reale!
    Z.Lubonja, Shqipėria nuk ka nevojė pėr njė ose dy "Taēi, Naēi". Shqipėria ka nevojė pėr dhjetėra "Taēi, Naēi" pėr tė ndihmuar kėtė vend. Ju jeni tė shqetėsuar pėr reputacionin e vendit tonė? Ēfarė mendoni ju se bėni duke quajtur ēdo sipėrmarrės tė kėtij vendi njė "gangster" ose duke aluduar pėr botėn kumbuese tė sipėrmarrjes si "atė tė rrėmujshme dhe tė mistershme tė sipėrmarrjes shqiptare"? Ju vetėm ngushėlloni ata jashtė vendit qė e lidhin vendin tonė me aktivitete mafioze, dhe ju vetėm ngushėlloni njė stereotip tė mefshtė. Por ėshtė e vėrtetė qė ju mund t'ju ketė marrė malli pėr ditėt kur gjithēka ishte shtetėrore dhe nė duart e njė partie tė vetme. Kjo ėshtė politike, dhe unė nuk jam i interesuar pėr kėtė dhe vazhdoj tė jem vetėm njė sipėrmarrės. Romakėt thanė: "A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto" (Kini kujdes nga demi para syve, gomari nė shpinė dhe budallenjtė pėrreth). Nga tani e tutje unė nuk do t'i lejoj tė kalojnė kėto lloj artikujsh pa pėrgjigje.
    Z.Lubonja citon Churchillin (njė ironi!). Pėr veten time, unė do tė ndjek kėshillėn e Sir Winston (pasi mbi tė gjitha ai ishte njė nga mbrojtėsit mė tė mėdhenj tė demokracisė dhe kapitalizmit): "Suksesi ėshtė pėrfundimtar, dėshtimi nuk ėshtė fatal: ėshtė guximi pėr tė vazhduar qė ka vlerė".
    Sinqerisht,


    Rezart Taēi

  4. #44
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Postime
    812
    ha ha ha haaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaaaa. perfundimisht nuk ka shpresa me per vendin tim... Real Madrid ne Albanistan..... ve bast se hera tjeter qe do i drejtohen Albanistanit do jet pas disa shekujve....komunistat e kan fajin

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
    Anėtarėsuar
    27-06-2009
    Vendndodhja
    ne shkolle
    Postime
    2,050
    Citim Postuar mė parė nga Traktoristi Lexo Postimin
    O Msus, po Ti cfare pozicioni ke se vetem te jesh i humbur fare te mos kesh rrembyer dicka. Kaq i flakte sa je ti me Partine nje post Zv Ministri hak e ke.
    Fol drejte Shoku dhe mos harro qe kur ka drita televizori tregon vecse Skenderbeun duke thene : "Une, pra edhe Qeveria ime, kemi arritur te paarritshmen" - seriozisht nuk te hapet barku ??
    ma merr mendja se ti duhet te jesh ai traktoristi qe drejtoi traktorin e pare te prodhuar nga Uzina Autotraktoreve ne vitet 70 .... hallall ...!!! tani mu ka hap tamam barku....!!
    "They will not control us, We will be victorious"

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-11-2009
    Postime
    160
    Citim Postuar mė parė nga mesuesi_1 Lexo Postimin
    ma merr mendja se ti duhet te jesh ai traktoristi qe drejtoi traktorin e pare te prodhuar nga Uzina Autotraktoreve ne vitet 70 .... hallall ...!!! tani mu ka hap tamam barku....!!
    Jo jo Msus, me ngaterron, une jam ai qe ne moshen tende rrezikova te denohesha per "tentative per arratisje", por ti meqe nuk paske argumenta e kaloke diskutimin ne anen personale. Gabim e ke.
    Nejse, mbroje Saliun, por nje gje mos harro : ASKUSH nuk eshte i pagabueshem, dhe kur Ti me Nickname "Mesues" ben idhull/te pagabueshem dhe mbron kategorikisht cdo gomarizem te nje gomari te lindur ... vaj halli per cka Ti perpiqesh tu mesosh te tjereve.

    Per mendimin tim personal, Saliu eshte rritur dhe formuar ne rregjimin komunist dhe eshte me 100% siguri ne veprimet qe ben nje Enver i vogel. Eshte mjerizem qe PD-ja dhe gjithe Shqiperia nuk e zevendeson dot ...

    Po nuk thote kot populli, sipas festes edhe qylafi ... ndoshta ai milet ate gomar meriton.

    Si thua Ti, personalisht ndihesh i perfaqesuar mire nga Doktor Gomari ?

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-12-2009
    Postime
    32
    Nuk i prish pune reputacionit ose namit te shqiperise se shqiperia te prishur e ka.

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anėtarėsuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Kjo histori se di po mua mu duk si sabotim!!.PS eshte e pa pare per te krijuar variante te bukura per te luftuar PD pa mare parasysh pasojat qe i shkakton vendit dhe popullit.
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •