Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 162
  1. #21
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Truri i njeriu eshte shume i komplikuar,cdo njeri dine gjithcka ne jete,pra aty ne tru i ka te gjitha ,por presin deri qe ti aktivizohen,prandaj eshte ne shkolle nuk shkojme per te mesuar ,por per te aktivizuar trurin,eshte si puna e ketij kompjutrit qe kurr nuk ke per ta gjetur nje gje po nuk e krkove,pra ndoshta ti ke te drejte


    Ndoshta nuk je ndodhur ne situata te tilla :

    Vdekja
    Ka vdekur nje person teper i afert,nena, babai , motra , vellai, femija(ketu jo qe ndjen dhembje,por je gjysem i vdekur) . larg Qofte !

    Puna
    Gabime ku rrezikon vendin e punes , kush ka familje ose jeton vetem, punen eshte e vetmja burim te ardhurash .

    Dhe me kryesorja eshte mosha, varet cfare moshe ke .



    Ps. I bashkangjis edhe postimin e J@mes !
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  2. #22
    I qete Maska e BEHARI
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Jam njeriu ma i qete ne kete bote ,kurr nuk bahem me nerva ,as nje gje nuk me shqeteson ,nuk jam normal ,nuk di cfare semundjet eshte kjo ,ju lutem a mundet kush te ma shpjegoje ,jam munduar te lexoj per kete semundje por me thone qe nuk existon ndoshta jam i vetmi njeri qe e kam kete
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Jam njeriu ma i qete ne kete bote ,kurr nuk bahem me nerva ,

    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    dhe tani ju klyshat po na shpetoni ,!!!!!
    i ke ca nerva dhe ti i ke!!

  3. #23
    ...... Maska e Rreja
    Anėtarėsuar
    09-11-2009
    Vendndodhja
    Prison
    Postime
    378
    do ishte mir ti ndronim karakteristikat
    Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

  4. #24
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ti nuk je i qete me keto qe thua, por njeri i ftohte, i mbyllur ne vetvete. Mua me dukesh tip i merzitshem. Njerezit kane deshire ti ndajne me te tjeret gezimet dhe hidherimet, por me ty nuk ke ca ndan se ti je i ftohte ndaj ketyre ndjenjave. Duhet te ndryshosh, ndryshe njerezit do te te largohen.
    Mia une jam njeri shume i qete ,kam nje shoqeri shume te paster ,kam nje shoqeri shume te madhe ,karakteri im eshte shume i cilter i kthellet dhe pasterti te vecante ,jam shume i mirepritur nga po thuaj te gjithe ata qe me njofin ,dhe nuk e kam problem qe njerzit do te largohen apo afrohen ,pra nuk me intereson,une jam i detyruar te respektoj por nuk eshte e thene se do te lutem ose te perulem per as nje gje ,pra ti dhe as njeri ne kete bote nuk me interesoni se kush jeni ,por kam qef qe te rrethohem nga njerz te mire ,por ne qofse nuk don ,pra nuk me intereson ,kurr nuk te therras ne telefon po nuk me thirre,kurr nuk te them miremjesi po nuk me the ,po me urreve ,une te dua edhe ma shume

  5. #25
    bad girl Maska e Capkenja
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Vendndodhja
    ne zvicer, kantoni ticino
    Postime
    71
    lum si ti o skender beu sa zili te kam dhe jo vetem une. a me jep gjysmen e qetesise tende... uroj qe te jesh keshtu gjithmone edhe pse nese nuk ke ndryshuar deri tani nuk besoj se do ndryshosh.. nje pyetje a ma thua te lutem sekretin tend? pershendetje

  6. #26
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga Capkenja Lexo Postimin
    lum si ti o skender beu sa zili te kam dhe jo vetem une. a me jep gjysmen e qetesise tende... uroj qe te jesh keshtu gjithmone edhe pse nese nuk ke ndryshuar deri tani nuk besoj se do ndryshosh.. nje pyetje a ma thua te lutem sekretin tend? pershendetje
    Nuk kam ndonje sekret te vecant,vetem ora 12.00 ne cdo moment te jetes

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2010
    Vendndodhja
    @
    Postime
    383

    Mia

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ti nuk je i qete me keto qe thua, por njeri i ftohte, i mbyllur ne vetvete. Mua me dukesh tip i merzitshem. Njerezit kane deshire ti ndajne me te tjeret gezimet dhe hidherimet, por me ty nuk ke ca ndan se ti je i ftohte ndaj ketyre ndjenjave. Duhet te ndryshosh, ndryshe njerezit do te te largohen.
    Edhe une ndaj mendimin me ju,se edhe njerzit kane nevoje per afersi,dhe ne momentin si i nderuari qe nuk verehet pikllimi ne rast se vdes dikush,atehere edhe nejrzit shofin qe diqka nuk eshte ne rregull apo ne nje rast te gezimit dhe rri indiferent si te mos ngjaj asgje, me te vertet e quditshme,ose siq tha parafolsi pa ju ofenduar Skenderbe "tymos shume".

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ti nuk je i qete me keto qe thua, por njeri i ftohte, i mbyllur ne vetvete. Mua me dukesh tip i merzitshem. Njerezit kane deshire ti ndajne me te tjeret gezimet dhe hidherimet, por me ty nuk ke ca ndan se ti je i ftohte ndaj ketyre ndjenjave. Duhet te ndryshosh, ndryshe njerezit do te te largohen.
    e ke gabim mia@.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    une jam si ti Skenderbe, mbase jo aq ne ekstrem po dhe pak me duhet .
    nuk ke asnje problem,
    je lum si ti,
    nese ajo qe thua eshte e vertete, atehere ke nje nivel te larte ekuilibri shpirteror,
    ndjenjat antagoniste ndaj se mires e se keqes, gezimit dhe hidherimit, etj etj i ke barazuar plotesisht, je i ndergjegjshem mbi natyren dhe realitetin.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xfiles : 17-01-2010 mė 17:14

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anėtarėsuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Lum si ti !Po do zoti ke ndonje objektiv ne jet.Se kto tipa e gradojn trurin ne zero dhe rrin ne vend numero!
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2010
    Vendndodhja
    @
    Postime
    383
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    e ke gabim mia@.
    Nese e ka gabim argumentoje, jep fakte, mos ja fut kot, se edhe krejt i ftohte dukesh injorant dhe vetijak.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Jo nuk po kerkoj qe te ndryshoj ,por vetem me vjen keq per njerzit qe dua ,sepse te gjitha gezimet i ndajme bashke ,por problemet dhe hillerimet une as qe nuk marre pjese,dhe keshtu nga nje here me duket vetja i tepert ne mesin e tyre
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    e ke gabim mia@.
    Nuk e kuptova ku isha gabim, por lexoji pak ato rreshta qe kam nxire te postimi i Skender_beut. Te duket normale qe nje njeri te do te ndaj gezimet me ty, por per problemet dhe hidherimet distancohet?
    Eshte egoist, i ftohte. Thone qe njeriu ne veshtiresi njihet dhe ky po e pohon qe nuk e ke per momente te tilla.

  13. #33
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
    Edhe une ndaj mendimin me ju,se edhe njerzit kane nevoje per afersi,dhe ne momentin si i nderuari qe nuk verehet pikllimi ne rast se vdes dikush,atehere edhe nejrzit shofin qe diqka nuk eshte ne rregull apo ne nje rast te gezimit dhe rri indiferent si te mos ngjaj asgje, me te vertet e quditshme,ose siq tha parafolsi pa ju ofenduar Skenderbe "tymos shume".
    Xheri jo te lutem mos ki merak une nuk shqetsohem edhe sikut ti me me ofendosh ,pastaj po te me ofendoje ,une prap te dua sepse keshtu jam rritur une ,pra urrejtja nuk existon ne ndnjenjat e mia per njerzit

    Perse jane vdekjet dhe vuajtjet ne jete,mos eshte e gabuar ta bejme kete pyetje ,sepse po te bejme pyetje te tilla thone qe njerzit nuk besojne ne as gje ,por kjo eshte e verteta ,a e dini qe pa dashje njerzit ja hellin fajin perendise ose njerzve te tjere per vuajtjet qe ne si njerz kalojme ne jeten e perditshme,
    Psh te mendojme se nje moderator ketu munohet te mbaje rregull ,dhe ne qofte se nje antar kembngule qe ky moderator po then rregulloren e forumit duke perjashtuar kete antar me gjithese ky antar eshte i drejte ne kete ndrejtim ,pra ky moderator do ta perjashtojne kete antar sepse per ndryshe do ta humbin respektin e te gjitheve pamvarsisht se ky moderatori eshte komplet kunder rregullores ,pra kuptimin kjo te gjitha e ka se te gjithe mendojme ndryshe nga njeri-tjetri ,fatqesisht nuk na lejohet ndnjenjat individuale por duhet te qajme sepse te gjithe qajne

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
    Nese e ka gabim argumentoje, jep fakte, mos ja fut kot, se edhe krejt i ftohte dukesh injorant dhe vetijak.
    Kur akuzohet nje njeri, e ka per detyre ai qe akuzon qe me fakte te provoje vertetesine e akuzes. I pandehuri nuk ia ka per borxh askujt te argumentoje pafajesine e tij vetem se dikujt i eshte tekur te jap opinione kot me kot.

    Dhe ti gjithashtu je i lutur te argumentosh pse jam "i ftohte, injorant dhe vetijak."
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xfiles : 17-01-2010 mė 17:36

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nuk e kuptova ku isha gabim, por lexoji pak ato rreshta qe kam nxire te postimi i Skender_beut. Te duket normale qe nje njeri te do te ndaj gezimet me ty, por per problemet dhe hidherimet distancohet?
    Eshte egoist, i ftohte. Thone qe njeriu ne veshtiresi njihet dhe ky po e pohon qe nuk e ke per momente te tilla.
    Nuk mund ti thuash dikujt egoist vetem sepse eshte i ekuilibruar dhe i forte ai shpirterisht.
    Ai nuk thote qe largohet dhe iken prej frikes se hidherimit,
    por thjesht qe nuk e ndjen,
    nuk thote qe distancohet fizikisht,
    por qe ndihet i distancuar shpirterisht sepse ndersa dikush qan dhe eshte i hidheruar ai nuk hidherohet bashke me te, por vetem mund ti jap force nga vetja.

    Mund te thuash qe eshte i ftohte, po mbase,
    por egoist, jo.

  16. #36
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    une jam si ti Skenderbe, mbase jo aq ne ekstrem po dhe pak me duhet .
    nuk ke asnje problem,
    je lum si ti,
    nese ajo qe thua eshte e vertete, atehere ke nje nivel te larte ekuilibri shpirteror,
    ndjenjat antagoniste ndaj se mires e se keqes, gezimit dhe hidherimit, etj etj i ke barazuar plotesisht, je i ndergjegjshem mbi natyren dhe realitetin.
    Per mua cdo dite eshte dite e re ,kur zgjohem ne mengjes ,une kendoj duke bere dush ,jam njeriu ma i lumtur ne bote ,nje dite bossia ime me dergoj ne klinike te bej disa analiza qe dyshonte se pi droga ,sepse ka shume vite qe kur me thote si je une perdori fjalen ndihem fantastik dhe kjo e ka shqetesuar kete ,sepse nje njeri normal thote ajo nuk duhet te ndihet cdo dite i lumtur,kur i more rezultatet e analizave ,ajo me thirri ne zyre dhe po me pyeste si te vepronte me disa probleme
    qe kishte me burre ,pra kjo ma ne fund e kuptoje se une jam shume i lumtur jo vetem nga paraqitja e jashte ,flas miremengjes ,por edhe nga shpirti dhe zemra

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Nuk mund ti thuash dikujt egoist vetem sepse eshte i ekuilibruar dhe i forte ai shpirterisht.
    Ai nuk thote qe largohet dhe iken prej frikes se hidherimit,
    por thjesht qe nuk e ndjen,
    nuk thote qe distancohet fizikisht,
    por qe ndihet i distancuar shpirterisht sepse ndersa dikush qan dhe eshte i hidheruar ai nuk hidherohet bashke me te, por vetem mund ti jap force nga vetja.

    Mund te thuash qe eshte i ftohte, po mbase,
    por egoist, jo.
    Nga e kuptove ti qe ai e ka fjalen vetem per shpirterish dhe jo dhe fizikisht? Per mua njesoj eshte ne fakt si te jete dhe te mos jete prezent.. Nese une te qaj nje hall dhe ti nuk me pergjigjesh, zere se nuk je aty per mua. Prape nuk eshte normale te mos pikellohesh per njerezit e tu qe i do. Nuk jane normal si ata qe jane shume te ndjeshem, po ashtu dhe ata qe jane shume te ftohte. Dicka nuk shkon te k keta persa i perket fushes se ndjenjave. Mendoje sikur te jete i martuar me femije, dhe te kene probleme ne familje. Jam kureshtare te di si do reagonte?
    Cfare moshe ka Skender_beu?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 17-01-2010 mė 17:41

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Per mua cdo dite eshte dite e re ,kur zgjohem ne mengjes ,une kendoj duke bere dush ,jam njeriu ma i lumtur ne bote ,nje dite bossia ime me dergoj ne klinike te bej disa analiza qe dyshonte se pi droga ,sepse ka shume vite qe kur me thote si je une perdori fjalen ndihem fantastik dhe kjo e ka shqetesuar kete ,sepse nje njeri normal thote ajo nuk duhet te ndihet cdo dite i lumtur,kur i more rezultatet e analizave ,ajo me thirri ne zyre dhe po me pyeste si te vepronte me disa probleme
    qe kishte me burre ,pra kjo ma ne fund e kuptoje se une jam shume i lumtur jo vetem nga paraqitja e jashte ,flas miremengjes ,por edhe nga shpirti dhe zemra
    leri ēa thone keta, i ftohte e egoist, i kane konceptet e shtremberuara,
    egoisti eshte ai qe pikellohet kur humb ēdo gje te veten, qofte kjo materiale ose shpirterore, vete dashuria eshte egoizem, dhe dhimbja e shkaktuar prej saj eshte egoja qe perpelitet per humbjen e diēkaje qe duam patjeter te jete e jona por nuk eshte.
    Ta them une plako qe ti ke arritur ate qe quhet "ekuiliber shpirteror", mos kerko me mire se nuk ke per te gjetur.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    qe kishte me burre ,pra kjo ma ne fund e kuptoje se une jam shume i lumtur jo vetem nga paraqitja e jashte ,flas miremengjes ,por edhe nga shpirti dhe zemra
    Cfare te ben te lumtur, dhe te palumtur ty Skender-BE. Lumturia jote ka te beje vetem me ty, apo dhe me njerezit qe te rrethojne? Do jesh akoma i lumtur nese familja jote nuk do ishte e lumtur?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 17-01-2010 mė 17:48

  20. #40
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Nuk mund ti thuash dikujt egoist vetem sepse eshte i ekuilibruar dhe i forte ai shpirterisht.
    Ai nuk thote qe largohet dhe iken prej frikes se hidherimit,
    por thjesht qe nuk e ndjen,
    nuk thote qe distancohet fizikisht,
    por qe ndihet i distancuar shpirterisht sepse ndersa dikush qan dhe eshte i hidheruar ai nuk hidherohet bashke me te, por vetem mund ti jap force nga vetja.

    Mund te thuash qe eshte i ftohte, po mbase,
    por egoist, jo.
    Jo as i ftofte nuk jam ,nuk rri indeferent ,une shkoj ne hillerime dhe i ngushlloj ,por ngushllimet e mija nuk ju pelqejn atyre ,psh nje shoqes time tek puna i vdiq vellai 24 vjecar ,i thashe qe do qes ne resorant te qirasi me nje darke dhe nje pije ,ajo u ngurrua ,nuk dinte cte thonte u zbeh dhe nuk i pelqeu kjo ,pastaj une i thashe qe vellai jot tani nuk ma merr mendja qe ka deshire qe ti te qashe tere diten keshtu si ban ti ,pastaj ai eshte ne nje jete ma te bukur se ketu apo jo ,atehere ajo me tha ,je i madh ,je i forte ,dhe neve shkuam per darke ,tu qesh tuj fole ,dhe kaluam nje darke fantastike ,dhe me falenderoje pa mase qe tha kjo kishte kaluar ditet ma te zymta te jetes te saje ,dhe une isha shpetimtari i jetes te saje ,sot e ksaj dite ajo vjen ne pune dhe mundohet te me kupjoje mua ,por une e kam te lindur

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •