Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
 1. #21
  nefi Maska e nefi
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  54
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ku ta di une chino qysh se nuk mund ta gjej askund edhe kam pak informata me siguri e ka ndrushuar emrin. Por kam derguar disa letrane disa organizata ketu ne holland dhe ne ato adresa qe mi dha Brari i (flm shum prej tij) tash po pres nje koh a mos po ndi ndogje. Ne organizaten e te humburve ne holland e kishin shkruar shpalljen qe kerkohet vajza me informata te shkurta.
  Sa i perket regjistrit te huajve ne gjermani sikur qe edhe ti thua asht veshtir njerzit e thjesht te vijn deri te informatat. Duhet te jet dikush qe ka funksione me te larta une nuk njof asi njerz. Une e provova edhe ket menyr me keto letra qe i dergova ne disa organizata dhe te presidenti i kosoves tash po pres nje kohe qka po behet para se ta filloj actionin tjeter. Por prap flm per mendimin dhe per ndihm. Qe ka diqka te re me siguri qe ju lajmror ne ket forum.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nefi : 13-01-2010 mė 05:39

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e engjull me brir
  Anėtarėsuar
  15-05-2010
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pershendetje e dashura Nefi
  I lexova te gjitha shkrimet e tua dhe te postuesve te tjer ne temen qe ti ke hap
  kjo ishte edhe arsyeja qe u regjistrova ne kete forum
  Me vjen sinqerishte shume keq per kete qe te ka ndodh nuk gjej fjale per te shpreh ate qe ndjej ngaqe jam edhe vet nene e dy femijeve dhe e di qe ta humbesh nje femij s ka gje me te veshtir por tu kisha lut qe asnjeher mos i humb shpresat sepse nje dit Zoti do te kthej gezimin ,jam shume e sigurt per kete.Edhe une kam pas nje histori mjaft te keqe ne jete me nje person nga Gjakova( me te cilin kam nje djale ) por per fat te mire djalin e mbaj une sepse ai nuk u interesua asnjeher per femijen e vet sepse per te ishte me me rendesi te bej letrat austriake se sa te interesohet per djalin e vet,
  Me fal se e zgjata shume Lus Zotin qe nje dit edhe ti ta gjesh vajzen tende dhe te kthehet gezimi perseri Mos i humb shpresat asnjeher ateher kur te mendosh qe s ka me shpres per ty ateher do te gjesh ate qe ke humbur
  Te pershendes dhe te uroj gjith te mirat e kesaj bote
  me respekt Gona

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar engjull me brir pėr postimin:

  nefi65 (13-06-2014)

 4. #23
  nefi Maska e nefi
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  54
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje Gona,

  Ju flm per mesazhin en flm qe mendon keshtu per mua, me vjen shum keq per rastin e juaj qe e pasket pasur, po shuqur e ke djalin ngat vetit per tjerat gjuaj pas shpines se femija ish me e rendesishmja ne jeten e nenes. Shpresat nuk i kam humbur e as qe do ti humb deri sa te vdes se e vertete do te del ne shesh sado qe te zgjas. Po kur dot te vi koha qe te vdes nese situata e vajzes sime mbet keshtu pa e zgjedhur do te vdes me nje pik te zez ne zemer se kur nuk arrita ta di te verteten se qka ka ndodh me vajzen time. Po na gjakovaart thojm se ( ymyti asht ma i madh se muradi) .

  Te pershendes dhe te uroj edhe ty shum e shum fat me te mir se bashku me djalin ne te ardhmen. Nefi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nefi : 03-06-2010 mė 16:44

 5. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-07-2010
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  pershendetje nefi

  Un e njof nje person me kete emer qe esht nga gjk por aj jeton ne suedi, edhe e di qe ka tre fmi 1 vajz e dy djem, vajzen edhe njerin djal i ka bineq keshtu qe ajo nuk mundet te jet vajza e jote. Ndoshta nuk esht personin ne pytje por ai quhet Jusuf Kajtazi ka luajt per vllaznimin por esht i lindur ne vitin 61, te pershendes.

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar toni_swe pėr postimin:

  nefi65 (13-06-2014)

 7. #25
  nefi Maska e nefi
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  54
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje toni,

  Se pari te flm per mesazhin. Ne ket spjegim qe ti po e ben me duket se ai esht Isuf Kajtazi. Edhe une kam ndegjuar keshtu para disa muaje qe ai ka 2 bineq e jan femit e par te tij. Por sidoqoft a kishe pasur mundesi qe te me dergosh diqka me shum informata qe te kam mundesi te kontaktohem me te ndonje telefon numer ose adres qfardo qe esht vetem te kontaktoj me te personalisht se nese esht ai i sakti esht ai duhet patjeter te di diqka per vajzen time. Ose ja trego keto mesazhe e mia ti lexon e le te me lajmrohet permes emailit tim nefi_65@hotmail.com.
  Te lutem shum ma ben ket nder.

  Te pershendes Naferi nga Holanda

 8. #26
  nefi Maska e nefi
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  54
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Toni edhe diqka kam,

  E di te sigurt qe ai ka qen te nipi im Dhurim Xharavina ne shitore ne gjakove dhe i ka than atij qe vajza ime po me kerkon dhe qe ai don te contacton me mua per ket qeshtje at e di te sigurt. Simbas motres sime ajo me tha qe vajza jeton dhe banon te Isufi. Sepse ne at koh ka qen nje konflikt ne familjen time mes motrave e vllaut tim kur nipi im ju ka treguar qe Isufi po me kerkon te bisedoj per vajzen. Nipi im as qe ka ditur per ket situat ndonjeher deri sa Isufi i ka treguar atij per vajzen. Sikur qe edhe ma lart kam treguar askush asnjeher nuk ka pas guxim diqka te flas per vajzen time. Ajo nuk ka eksistuar kurr per familjen time. Prej asaj kohe e din edhe nipat e mbesat e mia por ende asht situata e njejt, ende esht e ndaluar te flasin per vajzen time. Ende kan frik nga vllau im. Po nejse une nuk kam frik prej askujt. Une dua te gjej vajzen me krejt mundesit qe kam. Pra te lutem shum nese ke mundesi te regullosh diqka qe une te kontaktoj personalisht me isufin me ben ket nder dhe sta harroj kur deri sa te vdes.

  Naferi

 9. #27
  nefi Maska e nefi
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  54
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  toni. tashm ka 25 vjet qe nuk kam pas me kontakt me isufin edhe viti i lindjes mund te jet i sakt nuk e mbaj mend ma se kur ka lindur e di se ka qe diqka me i vjter se une.
  po sikur qe thua e qka thua asht e sakt ai esht isufi jam e sigurt. emailin tim ta dhash me lart mbasi qe po e njifke do te jet edhe e mundshme qe te me sjellish ne kontakt me isufin.
  Ma bej ket nder te lutem me zemer e me shpirt.

  Te pershendes Naferi

 10. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-07-2010
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pershendetje Nefi

  Te bona add ne msn pranom dhe folim me tutje.
  Te pershendes Toni

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar toni_swe pėr postimin:

  nefi65 (13-06-2014)

 12. #29
  nefi Maska e nefi
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  54
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kerkoj Isug Kajtazin nga Gjakova

  Pershendetje te gjithve,

  Une kerkoj Jusuf Kajtazin nga Gjakova por jeton ne Malmö ne Suedi, kam ndegjuar keshtu. Une e kerkoj ket njeri qe sa vjet por nuk gjej infotmata. Ka permbi 25 vjet apo ma shum qe nuk e kam takuar e as qe kam ndegjuar diqka nga ai.
  Para 2 vite me kan than se edhe Jusufi asht duke me kerkuar mua por per fat te keq nuk i ka dhan ati personi asnje adres apo numer te telefonit.
  Nuk kam informata per tash sa i perket Jusufit por veq kush ka qen.
  Ai ka qen futballer i vllaznimit te gjakoves numrin 11 e ka pas ne ekip. Asht zeshkan 1.70 i gjat, ka lindur ne vitin 1961. Esht i martuar me nje vajz te policit shqiptar nga Gjakova,me ket grua ka 3 femij 2 djem e 1 vajz njeri prej djemve asht bineq me vajzen keshtu jam informuar.
  Ne korrik te vitit 1985 ka lindur vajza ime i cili Isuf Kajtazi esht babai ia saj.
  Ajo asht vajza ime qe prej se ka qen foshnje prej 3 javesh nuk e kam par ma kur sepse deri ne vitin 2008 te gjith me paten then se ka vdekur. Nese e gjej Jusufin e gjej edhe vajzen time.
  Ju lutem nese dikush din diqka apo ka ndonje informacion te me ndihmoj me lajmroni sa me shpejt qe keni mundsi ne ket email adres (nefi_65@hotmail.com[/email]

  Ju falemnderit [/QUOTE]
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nefi : 22-08-2010 mė 07:05 Arsyeja: informata te reja

 13. #30
  nefi Maska e nefi
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  54
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Duke ju faleminderuar keti forumi shqiptar dhe ndihmen e disa antarve te keti forumi me esht plotsuar gjysma e deshires qe une kerkoj.
  E kam gjetur Isuf Kajtazin kam marr informatat e sakta reth tij sikurse adresen, numrin e telefonit dhe ku jeton e me shum tjera informata.
  Kam provuar te kontaktohem me isufin permes telefonit nuk kam marr informata per vajzen sepse ai ka frikė te flas por me randesi ka qen ta gjej une ket person se ai ska mundesi te me ik tani ma per deri sa te me tregoj historin e vajzes ku asht e qka ka ndodh me te qe 25 vjet te gjata.

  Edhe njeher ju faleminderoj perzemersisht te gjithve sidomos ket Toni_swe.

  Pershendetje stafit dhe te gjith antarve te ketij forumi.

  Naferi nga Holanda

 14. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga nefi Lexo Postimin
  Duke ju faleminderuar keti forumi shqiptar dhe ndihmen e disa antarve te keti forumi me esht plotsuar gjysma e deshires qe une kerkoj.
  E kam gjetur Isuf Kajtazin kam marr informatat e sakta reth tij sikurse adresen, numrin e telefonit dhe ku jeton e me shum tjera informata.
  Kam provuar te kontaktohem me isufin permes telefonit nuk kam marr informata per vajzen sepse ai ka frikė te flas por me randesi ka qen ta gjej une ket person se ai ska mundesi te me ik tani ma per deri sa te me tregoj historin e vajzes ku asht e qka ka ndodh me te qe 25 vjet te gjata.

  Edhe njeher ju faleminderoj perzemersisht te gjithve sidomos ket Toni_swe.

  Pershendetje stafit dhe te gjith antarve te ketij forumi.

  Naferi nga Holanda
  te uroj nga zemra ,dhasht Zoti e punet te hecin per se mbari . vertet po me gezon ky lajm .

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ganimet pėr postimin:

  nefi65 (13-06-2014)

 16. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2011
  Vendndodhja
  PRISHTINĖ
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Sigurt Qe Nefi Ende E Viziton Kete Forum, Kishte Qen Mir Me Na Iformu Definitivisht A E Ka Gjetur Vajzen E Saj,ne Menyr Qe Te Vazhdojme Te Kontribojme Ne Kete Drejtim.

  Un Kam Disa Informacione Rreth Ksaj Ngjarje.
  Eshte Ni Thejne : Gjithmone E Kupton I/e Fundit Te Verteten Personi Kyq.

  P.sh Adhurim Xheravina Frizer-zanatin E Trasheguar Nga Babai,lokali Permbi Gjykat Afer Furres..................

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar exxtreme pėr postimin:

  nefi65 (13-06-2014)

 18. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-06-2014
  Vendndodhja
  Holand
  Postime
  2
  Faleminderit
  5
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kėrkoj Jusuf Kajtazin nga Gjakova

  Pershendetje Adhurim Xharavina, un jam nefi qe e kerkoj vajzen time, si po e shof qe ti paske disa informacione ne lidhje me ket gjarje me trego te lutem qka? Une vajzen nuk e kam gjetur ende sepse edhe babai i saj nuk me pergjigjet me ne thirjet telefonike as ne letra qe ja kam shkruar, kurse per tjeret nuk e permend kush ma at tem e as qe dojn te shkoj ne at koh. Jam e pa shpres, nuk kam kushtet financiale te leviz me tutje, jam e semuar nuk e di ma si e qka te bej. Nese die diqka te lutem me trego.

  Pershendetje nga Nefi Grezda

 19. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-06-2014
  Vendndodhja
  Holand
  Postime
  2
  Faleminderit
  5
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kėrkoj Jusuf Kajtazin nga Gjakova

  me falni por e sakt Isuf Kajtazi ka lindur ne vitin 1961

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •