Close

Rezultati i Sondazhit: Kur mendoni se vendi yne do futet ne Bashkimin Europian ?

Votues
93. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Brenda 5 vjeteve te ardhshem

  7 7.53%
 • 5-10 vjetet e ardhshem

  29 31.18%
 • 10-20 vjetet e ardhshem

  23 24.73%
 • Mbas me teper se 20 vjet

  20 21.51%
 • Asnjehere

  14 15.05%
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 63
 1. #1
  Student Shqiptar Maska e Enri
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Nė ėndėrrim pėr njė botė ideale
  Mosha
  40
  Postime
  604
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Post Ku mendoni se do futet Shqiperia ne Bashkimin Europian?

  Ju ftoj te shpreheni te gjithe per mendimin tuaj mbi kohen e hyrjes se Shqiperise ne Europe.
  Eshte i gatshem vendi yne te hyje ne Europe?
  Sa kohe do na duhet te aderojme ?
  Do futemi ndonjehere ne Europe apo jemi te denuar te jetojme ne pafundesi jashte saj?
  Keto dhe te tjera pyetje dhe probleme jane vetem disa mbi te cilat mund te diskutoni ne kete teme.
  Rregullorja e Forumit Shqiptar | Te Drejtat e Anetareve | Pyetje - Pergjigje |

  Verejtje dhe Keshilla| Te Drejtat e Stafit | Probleme? Klikoni ketu...
  |
  __________________

  Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria !
  __________________
  Ah moj Shqipni e mjera Shqipni!
  Kush t'ka qit me krye ne hi?
  Ti ke pas ken nje zonj e rand...
  Burrat e dheut te thirrshin NANE...
  (Pashko Vasa)

 2. #2
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Une them ne 10 vitet e ardshme...

  Sepse besoj se duhen gjenerata te reja, per ta pastruar "berllogun" (mbeturinat) e socializmit...

  ASD

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Me ate rrumpalle qe u be ne parlament, pasi u largua Prodi, asnjehere! Dhe nuk qe rastesore por e paramenduar! Popullit mund t`i interesoje integrimi, por e ka tjeterkush ne dore!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  54
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 6 postime
  Do futemi do futemi, me parullen e Leninit ne balle, nje hap para dhe dy mbrapa ne do te futemi pa tjeter.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 5. #5
  pa he!... Maska e korēar
  Anėtarėsuar
  18-10-2002
  Vendndodhja
  NO god'S LAND
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur Bashkimi Evropian te shperbehet...
  "Oj nan moj, thenke, a ma ep thiken ta prej Ameriken?"

 6. #6
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Tash me kujtohet Migjeni dhe nje thenie e tij e famshme... "Deshironte, deshironte ta bente nje Revolucion ne miniature..."

  Ehhhh...

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Jetoj ne Angli
  Mosha
  41
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une mendoj se Shqiperia do te behet anetare e BE pas 10-20 vjetesh nese cdo gje ecen me keto ritme.

  Po te shikoni me kujdes llojin e marreveshjes qe na ka ofruar BE eshte Stabilisation Association Agreement qe eshte e ndryshme nga ajo e vendeve te tjera te Evropes Lindore te cileve u eshte ofruar Association Agreement. Nga kjo del fare qarte se kemi pune me stabilizimeine e vendit dhe pastaj pund te flasin per tu anetaresuar ne BE. Prandaj pa patur zgjedhje te lira, pa patur respektim te te drejtave te njeriut, pa patur shtet ligjor Shqiperia nuk behet anetare e BE-se.

  Kur u pyet Prodi se sa do te zgjasnin negociatat e hapura ai nuk dha ndonje pergjigje qe te tregonte se kur ato do te perfundonin.

  Pradaj miq te dashur ne kemi per te "negociuar", ne fakt kemi per tu monitoruar ne cdo hap te funksionimit te shtetit nga BE deri sa te krijojme nje shtet stabel. Nje gje e tille varet vetem nga ne.
  Prandaj them se me keto ritme dhe po nuk beme ndonje 97 tjeter do te jemi anetar te BE-se pas 10 vjeteve.
  Gjith' shqiptaret kudo jane nuk kane tjeter vec nji NANE

 8. #8
  kill your idol Maska e Pedro
  Anėtarėsuar
  15-01-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  411
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Re: Ku mendoni se do futet Shqiperia ne Bashkimin Europian?

  Postuar mė parė nga Enri
  Ju ftoj te shpreheni te gjithe per mendimin tuaj mbi kohen e hyrjes se Shqiperise ne Europe.
  Eshte i gatshem vendi yne te hyje ne Europe?
  Sa kohe do na duhet te aderojme ?
  Do futemi ndonjehere ne Europe apo jemi te denuar te jetojme ne pafundesi jashte saj?
  Keto dhe te tjera pyetje dhe probleme jane vetem disa mbi te cilat mund te diskutoni ne kete teme.
  ----------------------------------------------------------------------------------------

  Hahahahaha hahahaha hahahahahahahahahahah................
  hahahaha .......eeeeeeeeeeehh
  Aman mos na beni te vdesim gazit
  Kur do te futet Shqiperia ne Europe thote. Hahahahahaha...........
  Po ja u fut Shqiperia ne Europe, po pastaj???????

  Une per vete mendoj ta fusim Shqiperine ne Amerike. Ndoshta na sheh Zoti dhe na e ploteson deshiren dhe nuk na len jetim.

  Perpjekjet tona per ta futur me forcat tona Shqiperine ne Amerike duhet te jene me te medha se perpjekjet qe beme per ta futur Shqiperine po me forcat tona ne Jugosllavi ose kur donim ta fusnim ne Bashkimin Sovjetik ose kur donim ta fusnim gjithmone me forcat tona ne Kine.

  Lista nr5

  6 kanatjere
  6 mbathje
  6 shami

  prej kohesh ka vene studjuesit ne mendime,per arsye te mungeses totale te corapeve

 9. #9
  alvi
  i/e ftuar
  Ishalla asnjehere, se Evropa na e ka me te futme.
  Ishalla i rrim larg dhe lidhena me Daje Samin.

 10. #10
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  40
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  mendoj brenda 10vjetesh
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Une i jap 12 vjet Max.
  Por ne te vertete shpresoj qe te ndodhi me pare.

 12. #12
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Shpresojme sa me heret, edhepse faktoret ekonomike nuk do jene gjithmone ne favor te Shqiperise.

 13. #13
  TATAJA Maska e DON_Endri
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  Divizioni 44, Batalioni ''Qef-Rehat''
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Duke pasur parasysh ritmin e reformave social-ekonomiko-politike dhe nivelin e cilesise se punes se administrates shqiptare, futja ne BE mund te behet e mundur ne intervalin kohor 11-14 vjet.

  p.s Kur te hyjme, sdo kemi me titullin ''the poorest country in Europe'', por do te quhemi, ''Albania......one of the poorest countries of the EU''
  Passwords are like underwear. Change yours often........Don't share yours with your lover.

  TaTaJa

 14. #14
  goca babit Maska e babetironsja
  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Vendndodhja
  tironse ne chicago
  Mosha
  31
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ne do futemi ne bashkimin europian kur ne vend te fatos nanos do te jem une. atehere ka shume mundesi ALB. qe te hyj ne bashkimin se deri tashi me vjen keq tiu a them se shqipua eshte vendi im dhe e dua shume nuk ka gjo ne vij.
  Alba pride Is on my mind
  Albanian blood is my kind
  step aside n let us through
  cuz its all about da Alba crew
  Albanian love is all around
  4 my fellow Albanians never let me down
  show your pride n say its tru
  cuz Albanian genes can b in u

  i copied that but i love it.
  ALBANIA(tirona) rocks ..............

 15. #15
  adamantine
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hahaa great........Pedro je nr 1!

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Klajd02
  Anėtarėsuar
  12-11-2002
  Vendndodhja
  Austri
  Mosha
  40
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mendoj se do duhen me shume se 20 vjet, neqoftese un e krahasoj me standartin dhe politiken €uropine. Ne shqiperi luhet politika e "Xhepave" (dmth kush te fitoj me shum para) dhe jo ajo e zhvillimit dhe ndertimit te saj. Nuk mund te them brenda 5-10 ose 20 vjetet e ardhshme sepse ka shume proleme si psh Energjia elektrike, Uji, Papunesia etj..etj... Nuk eshte vetem regullimi i fasades se jashtme te Tiranes pershembull, por e ghjith Shqiperis. Dhe sa te jen ato njerez qe mendoj vetem per veten e tyre dhe jo per POPULLIN do te duhen te pakten 20 vjet.
  :^Globi E SHQIPETAREVE

 17. #17
  Mistrec_Berati Maska e BUJAR
  Anėtarėsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  Detroit Mi
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ne do futemi ne BE kur ta bejme BE si Shqiperia.Dhe kjo do te ndodhi ne 10 vjetet e ardhshme.
  Like Sand Through the huors Glass so Are the Days of Our Life

 18. #18
  Student Shqiptar Maska e Enri
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Nė ėndėrrim pėr njė botė ideale
  Mosha
  40
  Postime
  604
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Hyrja e Shqiperise ne Europe eshte e pamundur te ndodhe brenda 20 vjeteve te ardhshem.
  Kjo jo vetem sepse gjendja aktuale politiko-ekonomike e Shqiperise eshte e vajtueshme, por dhe sepse procedurat e aderimit ne BE jane te kohezgjatjeje teper te madhe.
  Mjafton qe dikush qe sapo ka ardhur nga nje vend europian te hedhe nje sy duke bere nje rruge nga Tirana ne Gjirokaster per te kuptuar se sa larg jemi ne nga standartet europiane...
  Eshte perllogaritur sipas nje studimi te nje Komisionit Europian qe Shqiperia ekonomikisht te arrije standartet europiane do ti duhet nga 50 - 70 vjet!
  Rregullorja e Forumit Shqiptar | Te Drejtat e Anetareve | Pyetje - Pergjigje |

  Verejtje dhe Keshilla| Te Drejtat e Stafit | Probleme? Klikoni ketu...
  |
  __________________

  Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria !
  __________________
  Ah moj Shqipni e mjera Shqipni!
  Kush t'ka qit me krye ne hi?
  Ti ke pas ken nje zonj e rand...
  Burrat e dheut te thirrshin NANE...
  (Pashko Vasa)

 19. #19
  Saimiri-AL Maska e saimiri-uk
  Anėtarėsuar
  13-01-2003
  Vendndodhja
  All over Albania
  Mosha
  40
  Postime
  248
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Shqiperia ne BE!

  Mendimin e gjen ne linkun e meposhtem pas nje takimi te drejtperdrejte me Komisionerin Europian per UK Neil Kinnock ne nje seminar ne universitetin e Wellsit para pak ditesh.

  http://www.forumishqiptar.com/showth...threadid=13532

  Ketu mund te shihni se sa larg jemi.

 20. #20
  Student Shqiptar Maska e Enri
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Nė ėndėrrim pėr njė botė ideale
  Mosha
  40
  Postime
  604
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Saimir
  E kam lexuar, dhe bashkohem me mendimin tuaj
  Rregullorja e Forumit Shqiptar | Te Drejtat e Anetareve | Pyetje - Pergjigje |

  Verejtje dhe Keshilla| Te Drejtat e Stafit | Probleme? Klikoni ketu...
  |
  __________________

  Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria !
  __________________
  Ah moj Shqipni e mjera Shqipni!
  Kush t'ka qit me krye ne hi?
  Ti ke pas ken nje zonj e rand...
  Burrat e dheut te thirrshin NANE...
  (Pashko Vasa)

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kur mendoni se Kosova dote jet antare e bashkimit europian
  Nga beni33 nė forumin Shqipe nga Kosova
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 06-10-2009, 13:04
 2. Shqiperia dhe Bashkimi Europian (BE)
  Nga Gerrard nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 15:27
 3. Marrėveshja e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Europian
  Nga Michigan2005 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-09-2005, 16:16
 4. Integrimi i shqiptarėve nė Evropė
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 18-01-2005, 06:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •