Close

Rezultati i Sondazhit: Kur mendoni se vendi yne do futet ne Bashkimin Europian ?

Votues
93. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Brenda 5 vjeteve te ardhshem

  7 7.53%
 • 5-10 vjetet e ardhshem

  29 31.18%
 • 10-20 vjetet e ardhshem

  23 24.73%
 • Mbas me teper se 20 vjet

  20 21.51%
 • Asnjehere

  14 15.05%
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 63
 1. #41
  BASTARDODENTRO Maska e reni00
  Anėtarėsuar
  04-12-2002
  Vendndodhja
  * jetoje jetėn sic e di unė :-) *
  Mosha
  37
  Postime
  805
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mendoj se do duhen 10vite... dhe pse do te na pelqente te benim pjes edhe me shpejt-do te kishim shume avantazhe mendoj

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-04-2005
  Vendndodhja
  te guri i shqipes
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me se pari kame mendu ne vitin 3000,por pasi jemi modernizu (para dy javeve kemi instaluar kompjuterat e pare ne kufi),me e realta eshte ne vitin 2900-2999.
  Fjala e urte,eshte fjale e zjarte

 3. #43
  ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Postime
  1,349
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Talking

  Q. Kur mendoni se do futet Shqiperia ne Bashkimin Europian?

  A. Shqipëria në Bashkimin Europian ... së shpejti !


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PrInCiPiEl : 14-11-2005 mė 09:21

 4. #44
  Vajzė Labėrie Maska e ~Lovely_Gurl89~
  Anėtarėsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Inside U
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enri
  Ju ftoj te shpreheni te gjithe per mendimin tuaj mbi kohen e hyrjes se Shqiperise ne Europe.
  Eshte i gatshem vendi yne te hyje ne Europe?
  Sa kohe do na duhet te aderojme ?
  Do futemi ndonjehere ne Europe apo jemi te denuar te jetojme ne pafundesi jashte saj?
  Keto dhe te tjera pyetje dhe probleme jane vetem disa mbi te cilat mund te diskutoni ne kete teme.
  Shqiperia ne bashkimin Europian do futet kur te bje DAKORT UNE!!!

  P.S Enri dhe une Studente Shqiptare jam
  Sa i pafajshem dukesh tek fotoja! Ti je keshu???
  Ne M.P per me shume! LOL
  Heyyy Mos Andejjj

 5. #45
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  34
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Un se kuptoj, ça Bashkimi Europian dum ne Shqiptaret kur akoma ne 2005 rrim 20 ore pa drita ne dite.
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 6. #46
  I come back
  Anėtarėsuar
  01-10-2005
  Postime
  345
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Po u fut Turqia ne Evrope ajo do na ndihmoi te futemi edhe ne.
  Keshtu qe pas 16 vjetesh ne duhet te futemi.16 vjet nuk jane shume, ato kalojne pa u ndjere, rendesi ka qe Shqiperia do te perfitoje njeherte e mire per ndertimin e infrastruktures.Keshtu qe edhe Serbia apo Greqia do ta kete me te lehte te na pushtoje.

 7. #47
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  34
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Keshtu si kan ardh punet as un qe jam 20 vjeç s'besoj te arrij diten kur Shqiperia do futet ne Europe. Mbase gjenerata e re kur te plaket, dhe per te re un e kam fjalen per ato qe do lindin ne 2015, do shohin vendin tone te antarsuar ne E.U.
  Gjithmon mbase....
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime nė 43 postime
  Mos te behemi te qmendur pas MITIT EUROPIAN si ata serbet qe u ēmenden pas mitit kosova e jone, mos te lakmojm ne gjera te kota kur po shifet se ē'do gje ka ndryshuar ne europe.

  Neve kemi pasur nevoje pere europen qe te na ngjesi doren ne shekullin e kaluar e jo tani, se s'kemi nevoje fare qe te behemi eurpian te tilel ku do vie te ne secili do me lshtetsi europiane por jo me origjine dhe do na ēesi fare, se kta europiant e rinje fare s'kan as kulture as rrenje, ku ta di une kah i kan rrenjet..
  ne duhet te mbesim si ishull, si zvicra apo monako,ta pamvarun nga askushi !

 9. #49
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  34
  Postime
  339
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kreksi mir e ke....
  Shqipria duhet te arrij nivele europiane por jo te futet ne Europe. Shpeshhere bejm gabim kur flasim per hyrjen e Shqiprise ne Europe. S'kemi çe duam Shqiprine te antarsuar ne B.E. neqoftse qendrojm akoma ne kto nivele. Prap do konsiderohemi evropian te dores se dyte. Dhe s'kan per te na len te levizim ashtu si levizin evropianet e tjer neper Europe. Puna eshte ti arrijm nivelet e tyre dhe i themi "ciao" B.E. se na plasi shum per ta...
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 10. #50
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Anėtarėsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Un votova asnjehere, pse?


  Pse mos te huj Bashkimi Evropian ne Shqiperi????

 11. #51
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  10-20 vjetet e ardhshem

  isha mo shpejt
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 12. #52
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Anėtarėsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  2015 .....
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Per Menimin Tim keto qe jane ne BE do formojne noi BBE dhe Do futen te gjitha aty dhe ne Do futemi masanej ne BE FUNNY AND TRAGIC !!!

 14. #54
  PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  somewherE
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nga 2015-2020 them una se si keq kan ardhur punet....megjithate ishalla me shpejt
  * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

  CrosiN Da Dead LiNe...Y


 15. #55
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Shpresa nuk vdes kurre, dhe do futemi nuk eshte problemi aty, vetem koha do ta tregoj se kur...Shpresoj te futemi brenda 5 vjetve pasi Shqiperia ka kaluar shume kriza qe nga 97, kriza ekonomike, politike...dhe sot nuk jemi keq vetem se kan mbetur shume probleme qe regulloen shume lehet vetem ne qofte qeveria dhe politika Shqiptare eshte me e qarte dhe ne qofse bashk-punojn per nji plan dhe jo per interesa.

  Vetem politika dhe politikanet mund t'na mbajn jasht sepse si komb me ate qe kemi equr dhe sa kemi ndryshuar qe nga renja e komunizmit eshte arritje e madhe per mendimin tim!

 16. #56
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  30-11-2004
  Postime
  1,506
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga qafezezi
  Po u fut Turqia ne Evrope ajo do na ndihmoi te futemi edhe ne.
  Keshtu qe pas 16 vjetesh ne duhet te futemi.16 vjet nuk jane shume, ato kalojne pa u ndjere, rendesi ka qe Shqiperia do te perfitoje njeherte e mire per ndertimin e infrastruktures.Keshtu qe edhe Serbia apo Greqia do ta kete me te lehte te na pushtoje.
  Bobo qafezez, sa pesimist qe je !

  16 vjet kalojne shpejt ???

  Mire, mire, long live Einstein !

 17. #57
  Akulli Maska e DiGiTeX
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Diku Rreth Botes
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ehhh .. shqiperia ... Une votova per me shume se 20 vjet ...dhe kjo eshte mese normale .. sepse politika e tanishme ne shqiperi po e cone shqiperine drejte nje shkaterimi total. imagjinoni .. ka riture buka 1200 lek kjo eshte shqiperia me pushtetaret e rinje : kjo eshte shqiperia qe ri 20 ore pa drita : Nejse se u zgjata si shume ..

  Respekte all !!
  "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

 18. #58
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enri
  Ju ftoj te shpreheni te gjithe per mendimin tuaj mbi kohen e hyrjes se Shqiperise ne Europe.
  Eshte i gatshem vendi yne te hyje ne Europe?
  Sa kohe do na duhet te aderojme ?
  Do futemi ndonjehere ne Europe apo jemi te denuar te jetojme ne pafundesi jashte saj?
  Keto dhe te tjera pyetje dhe probleme jane vetem disa mbi te cilat mund te diskutoni ne kete teme.
  Me mire do te ishte te pyesje keshtu:
  A na konvenon ne shqipetareve integrimi ne Evrope derisa ende nuk jemi integru ne njeri tjetrin,jemi te ndare ne 6 shtete?
  A mendon se kur te hyme ne Europe do vine pastaj europianet e do na mbajne me mekdonallca?
  A ke harru se kjo eshte ajo Europa plake kurve e motit si thote Gjergj Fishta qe na la te ndare ne Konferencen e Londres e te njejten gje po mundohet ta beje edhe tash?

 19. #59
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-04-2005
  Postime
  89
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shqiperia ne vecanti dhe kombi shqiptar ne pergjithesi do te futet ne bashkimin europian dhe ne gjdo nivel nderkombetar, ateher dhe vetemateher, kur ne jemi te bashkuar, kur nuk genjehet populli me vite te tera si ne Shqiperi ashtu edhe ne Kosove, kur ne respektojme njeri tjetrin, kur ne marrim vendime te perbashketa per gjdo gje qe eshte ne interes te kombit tone, kur flasim me nje ze, kur nuk jane ne pushtet njerez te korruptuar si ne Shqiperi ashtu edhe ne Kosove.

  Pra kur do behen te gjitha keto, ateher Shqiperia dhe kombi shqiptar do te futem ne bashkimin europian, shume shpejte.

 20. #60
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Per te hyr, ne do hyjm vetem nese 2 gjera plotesoen:
  1. Korrupsioni te mari fund dicka qe do kohe dhe nuk esht e leht sidomos me ate shtet te dobet ne pushtet si Socialist apo Demokrat, si shtet nuk kemi ligje te forta kunder korrupsionit.
  2. Eshte frika e vizave! Evropianet e dine se nese Shqiperia hyn ne BE, do te thot viza falas dhe kalim ne Evrope pa viza. Ata e din qe Shqiptaret gati gjysma e popullsise do iki dhe ata nuk duan emigracion nga nji vend qe sapo esht ber anetar i BE dhe si ligj nuk lejoet emigracioni nga nji vend i BE tek tjetri. Turqise nuk u pranua BE sepse jo se nuk duan po ishte pengesa e emigracionit! Turqit do turreshin ne Evrope sikur do ta pushtonin prap dhe asgji komb ne Evrope nuk do ti mbaje me miliona Turq ne vendin e tyre!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kur mendoni se Kosova dote jet antare e bashkimit europian
  Nga beni33 nė forumin Shqipe nga Kosova
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 06-10-2009, 13:04
 2. Shqiperia dhe Bashkimi Europian (BE)
  Nga Gerrard nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 15:27
 3. Marrėveshja e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Europian
  Nga Michigan2005 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-09-2005, 16:16
 4. Integrimi i shqiptarėve nė Evropė
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 18-01-2005, 06:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •