Close

Rezultati i Sondazhit: Kur mendoni se vendi yne do futet ne Bashkimin Europian ?

Votues
93. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Brenda 5 vjeteve te ardhshem

  7 7.53%
 • 5-10 vjetet e ardhshem

  29 31.18%
 • 10-20 vjetet e ardhshem

  23 24.73%
 • Mbas me teper se 20 vjet

  20 21.51%
 • Asnjehere

  14 15.05%
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
 1. #21
  i/e larguar Maska e X-POISON
  Anėtarėsuar
  24-03-2003
  Vendndodhja
  Tropoje
  Mosha
  35
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hej perderisa te kami politika TRAPA neve do ngelemi shkretire ne europe por prap po te punojne populli dhe qeveria sebashku, mund te arrihen rezultate mjaft te konsiderushme brenda 5-10 ose 13 vitesh por ne nuk duhet te lejojme njeri tjetrin te shkaterrojme por perkundrazi te ndertojme ndonje gje te vleshme

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-04-2003
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  gjegje enrit

  t' ja ke fut kot me ata variantet per 5 vjet, ja per 5- 10 vjet...
  Shqipnija asht skualifiku per dhjet vitet e ardhshme dhe kja asht e njoftueme prej tana gazetave...deri edhe Bullgari me rroge mesatare 56 euro n' muj teshpo futet ka fundi i mijvjeēarit, po na tepo mesim me gisht n' goj...veēse s' asht faji jem:
  Un nuk kam votu per Fatos Nanon!
  me t' mira

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e REG_KRAY
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  fier
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me kete korrupsion qe ka shqiperia as keto 5 vjet qe vijne nuk kemi shanse ne ...
  God Bless

 4. #24
  Student Shqiptar Maska e Enri
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Nė ėndėrrim pėr njė botė ideale
  Mosha
  40
  Postime
  604
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  ASD shume shpresa mos ki per 10 vjetet e ardhshem pasi standartet Europiane duam te pakten 30-40 vjet ti arrijme ne shqiptaret me klasen politike qe kemi dhe me mendesine qe kemi : 1 hap para- 3 hapa prapa.

  Rregullorja e Forumit Shqiptar | Te Drejtat e Anetareve | Pyetje - Pergjigje |

  Verejtje dhe Keshilla| Te Drejtat e Stafit | Probleme? Klikoni ketu...
  |
  __________________

  Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria !
  __________________
  Ah moj Shqipni e mjera Shqipni!
  Kush t'ka qit me krye ne hi?
  Ti ke pas ken nje zonj e rand...
  Burrat e dheut te thirrshin NANE...
  (Pashko Vasa)

 5. #25
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Mendoj se na ka mbetur nofka "vendi me i varfer ne Evrope", por nuk jemi tamam te tille. Kemi levizur pak lart listes Ketu mora disa te dhena nga libri i fakteve per shtete te gjithe botes nga CIA

  SHQIPERIA:

  GDP: purchasing power parity - $14 billion (2002 est.)

  GDP - real growth rate: 5% (2002 est.)

  GDP - per capita: purchasing power parity - $4,500 (2002 est.)
  -----------------------------------------------------------------------------------

  MOLDOVA (ne 2001-shin zgjodhen prape nje president komunist keta!!!):

  GDP: purchasing power parity - $11 billion (2002 est.)

  GDP - real growth rate: 4% (2002 est.)

  GDP - per capita: purchasing power parity - $3,000 (2002 est.)
  ------------------------------------------------------------------------------------

  SERBIA DHE MALI I ZI:

  GDP: purchasing power parity - $25.3 billion (2002 est.)

  GDP - real growth rate: 3.5% (2002 est.)

  GDP - per capita: purchasing power parity - $2,370 (2002 est.)
  ------------------------------------------------------------------------------------

  I.R.J.M. :

  GDP: purchasing power parity - $10 billion (2002 est.)

  GDP - real growth rate: 3.8% (2002 est.)

  GDP - per capita: purchasing power parity - $5,000 (2002 est.)
  ------------------------------------------------------------------------------------

  BOSNIA DHE HERCEGOVINA:

  GDP: purchasing power parity - $7 billion (2001 est.)

  GDP - real growth rate: 6% (2001 est.)

  GDP - per capita: purchasing power parity - $1,800 (2001 est.)
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Pastaj kemi dhe BULLGARINE:

  GDP: purchasing power parity - $50.6 billion (2002 est.)

  GDP - real growth rate: 3.4% (2002 est.)

  GDP - per capita: purchasing power parity - $6,600 (2002 est.)
  ------------------------------------------------------------------------------------

  RUMANIA:

  GDP: purchasing power parity - $152.7 billion (2001 est.)

  GDP - real growth rate: 4.8% (2001 est.)

  GDP - per capita: purchasing power parity - $6,800 (2001 est.)
  ------------------------------------------------------------------------------------

  Une s'jam ndonje eksperte ne keto gjera, por me sa me kane thene e verteta eshte se njerezit ne Shqiperi koke me koke, kane para per veten e tyre, ndersa shteti eshte i varfer (kuptohet nga te vjedhurat e politikaneve, dhe ca ngaqe shqiptaret mashtrojne ne taksa, pagimin e elektricitetit dhe faturave te tjera).

  Pra ne shqiptaret kemi shume biznese per te cilat nuk paguajme taksa! Gjithashtu dhe te ardhurat e emigranteve qe futen ne Shqiperi, jane te ardhura te pataksuara. Shteti s'fut shume ne xhep prej ketyre, por nga ana tjeter individi ka mjaftueshem ne xhepin e tij (GDP per capita).

  E di qe kjo eshte paksa kontradiktore me varferine per te cilen lexojme neper gazeta, por po me ben te dyshoj, a shkruajne gazetaret gjera te tilla per ne vetem se ju eshte bere zakon, apo ndoshta edhe vetem per te bere buje gazetareske?

  Megjithate une mendoj se Shqiperise do t'i duhen dhe pak me teper se 10 vjet per t'u futur ne B.E..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angeldust : 15-04-2003 mė 13:59
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e ^WeeZ^
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  London
  Mosha
  38
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  lol Enri vallaj si zor e kemi po ishalla 10 20 vjet po themi ne si popull i thjesht
  I don't ask in much in a woman. She just to be Tall, Rich, Beautiful, Nice, Smart, Funny, Sexy, Volu

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-03-2003
  Vendndodhja
  London
  Mosha
  45
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A eshte Shqiperia(lexo; qeveria shqiptare) gati per tu pranuar ne bashkimin european- JO

  A jemi ne gjendje ekonomikisht te futemi ne EU bga 2007-10a?
  JO

  A kane marre fund ato gjera qe na ndaluan deri tani te futemi ne EU?
  JO

  Ca gjera kane ndryshuar, njerezit kane ndryshuar, fare pak nga politika ka ndryshuar, "fasada" e bie fjala Tiranes na i pelqen Prodit, edhe mua, por ka shume me teper per te bere.
  Megjithate, jo se do arrijme aty ku duhet per 5 vjet, por EU ka vendosur te mos jemi problem dhe gjerat kontrollohen me mire duke na pasur "brenda".
  Domethene, me dhimbje por do te futemi!
  the woods are dark and deep,
  'but I have promises
  ' to keep,
  and miles to go before I sleep.....

 8. #28
  gone Maska e Viki
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Postime
  152
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne 36 gusht...
  Keep it REAL!!!

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Diku
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po, se nuk ka pune tjeter Evropa, po te ndryshoje kalendarin...

 10. #30
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Nuk e mendoj te afert por jo edhe mjaft larg, jo me shume se 7-8 vjet.

  Dito.

 11. #31
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Ja se si do shkoje:

  (Humor about Balkan countries entering the EU)

  2007. Bulgaria and Romania enter the EU

  2015. Croatia, Macedonia, Bosnia & Herzegovina, Turkey, Albania, Serbia and Montenegro enter the EU

  2017. The first person from the Balkans is employed in the EU administration

  2018. The first Balkan person working for the EU also employs his wife, family, god fathers, members of the families of his next door neighbors and some childhood friends of his.

  2019. Balkaneers are already 10% of the total EU administration

  2022. Balkaneers are 60 percent of the European Administration. The EU administration is enlarging the salaries three times; introduces flexible working hours.

  2024. Because of stress, 90% of the EU administration is off work as a result of sickness. Most of these cases happen in the times from 15 June till 15 October and from 15 December till 15 January.
  The sick people are seen on the Spanish coast, Bali and the Alps, where they spend EU funds for healing stress. A new law is being introduced that will make the EU cover the hospital expenses of the sick people.

  2025. The number of western Balkaneers in the EU administration is 90%.

  2026. Expenses for cleaners, cooks, and drivers are being cut down. All of them are Belgian citizens.

  2027. Croatian presidency is finishing its privatization process. From January 2028 Belgrade takes over the EU presidency.

  2028. Germany steps out of the EU. One moth later so do France and Finland and by the end of the year. During the Albanian presidency so do Ireland, Great Britain, Belgium, Denmark, Sweden, Holland, Luxembourg, Italy, Hungary, Spain, Slovenia, Portugal, Austria, Czech Republic, Lithuania, Latvia, Estonia, Slovakia, Poland, Malta, Cyprus, and Greece.

  All of these countries introduce visas for the member countries of the EU.

 12. #32
  Fierak 100% Maska e Ujku'80
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  585
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kot sa lodheni, para 2014 nuk besoj, vetem po ndodhi ndonje mrekulli kemi ca shpresa.....
  Liberté, égalité, fraternité

 13. #33
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  10-20 menoj..ishalla mo shpejt

 14. #34
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  10-20 mendoj dhe une si loncja sa me i bo qejfin qeveritareve :P shresojme me shpejt po nejse

  Gerdi

 15. #35
  eKoSoul Maska e Gerdi
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Vendndodhja
  echoKinetics
  Postime
  906
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  10-20 mendoj dhe une si loncja sa me i bo qejfin qeveritareve :P shresojme me shpejt po nejse

  Gerdi

 16. #36
  Bordi Drejtues Maska e REJDI
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Switzerland/Zurich
  Mosha
  30
  Postime
  244
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje !

  Ne 2010 do jemi ne BE , me qeverin Berisha !!


  Me respekt,
  REJDI
  |---Lojra ne PC

  Swiss^Boy

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,278
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Mbas 20 vjete mendoj un , pasi ende jan larg asaj qe ata e kerkojn
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Big Blue
  Anėtarėsuar
  02-09-2004
  Vendndodhja
  east anglia
  Postime
  194
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E pse te futemi ne ne Europe kur ajo na eshte futur neve?

 19. #39
  budgetawningandrails.com Maska e Edmondii
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Lidhjet personale lejohen vetem si faqe hyrje.
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jane pak pike per tu realizuar nga ana e shtetit ne fillim, pastaj do na shqyrtojne cheshtjen e hyrjes ne EU.

  1) na duhet nje census per numurimin e plote te banoreve qe jetojne ne shqiperi.
  2) na duhet tju kthejme tokat pronareve te vertete.
  3) shteti duhet ti njohi pronaret e vjeter si pronare te vertete te truallit te tyre.


  A1) 2 here u dha gabim numuri i banoreve ne shqiperi.
  A2) Nuk ka per tu realizuar ndonjihere.
  A3) Shteti nuk do te pranoje kete lloj gjeje se ata vete kane blere e shitur tokat e te tjereve.


  He pra cmendoni. Kjo eshte e verteta edhe e verteta djeg me shume thote populli.

  Pergjigja ESHTE: Kur te behemi ne gati ose kur te lejojme ne veten te hyjme ne BE.

  just my 2cent worth.
  The faith of the Albanian is Albanianism.
  Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria

 20. #40
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Do te kisha deshire te futeshim brenda 5-10 vjetesh por dhe kjo esht shume veshtire. Ka dhe vende si Kroacia dhe Turqia qe kan pritur me vite dhe per ata esht e veshtir qe kan ekonomi dhe politik me te fort se neve dhe prap kan veshtiresi. Per neve behet akoma me e veshtir deri sa te viet qeveria e re dhe ekonomia mos te jet posht nivelit normal.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kur mendoni se Kosova dote jet antare e bashkimit europian
  Nga beni33 nė forumin Shqipe nga Kosova
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 06-10-2009, 13:04
 2. Shqiperia dhe Bashkimi Europian (BE)
  Nga Gerrard nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 15:27
 3. Marrėveshja e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Europian
  Nga Michigan2005 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-09-2005, 16:16
 4. Integrimi i shqiptarėve nė Evropė
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 18-01-2005, 06:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •