Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023

    Dennis Hopper me smundje tė pasherushme

    Aktori , regjisori ose ma mir me than Legjenda e Hollywoodit Dennis Hopper
    eshte momentalisht i shtrir ne spitalin Cedars-Sinai- Los Angeles para vdekjes nga smundja e kancerit
    mjeket i kan tregue se nuk munden me te bejn mė ashgjė... ai po pershendetet me jeten ...dhe po e pret fundin....  2. #2
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    njė nga shum filma te Dennis Hopper-it asht filmi Easy Rider
    per te cilin e ka ber edhe regjin...
  3. #3
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Aktor i madh.......busavate

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Aktor i madh.......busavate
    ashtu asht Serafim gjithmon me kan pelqye filmat e tij...
    ja treleri i filmit Flashback


  5. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    ashtu asht Serafim gjithmon me kan pelqye filmat e tij...
    ja treleri i filmit Flashback

    http://www.youtube.com/watch?v=CO8ivMSn_eY
    Ti mer "plak"...jo vetem qe te pelqen...po e jep kultur keti forumi.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    ashtu asht Serafim gjithmon me kan pelqye filmat e tij...
    ja treleri i filmit Flashback

    http://www.youtube.com/watch?v=CO8ivMSn_eY
    Ti mer "plak"...jo vetem qe te pelqen...po i jep kultur keti forumi.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    faliminderit Serafim , me vjen shum mirė kur ndegjoj keshtu diqka nga nje njeri siē jeni Ju.

    nje foto e aktorit me fam


  8. #8
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    faliminderit Serafim , me vjen shum mirė kur ndegjoj keshtu diqka nga nje njeri siē jeni Ju.

    nje foto e aktorit me fam

    E mer "djal"...sikur te merreshin dhe te tjeret,me gjerat o temat qe merresh ti....mbase nuk do ishim 1000 vjet perpara,po te pakten do ishim nje popull normal i civilizuar.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    a e pa mbramė postimin e helenes :
    .... mos ja prish temen xhaxhit Serafim...
    e kan verejtun shumica se po i prishi temat...

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    a e pa mbramė postimin e helenes :
    .... mos ja prish temen xhaxhit Serafim...
    e kan verejtun shumica se po i prishi temat...
    Po Helena eshte vajze me kulture...e me qe ka degjuar xhaxhi enver..i thot te gjitheve xhaxhi...

    Ate qe e ke e ke...temat i prish,o me mire,i jep nje drejtim tjeter..nje menyre karakteristike per te argumentuar,pa pretenduar,qe dhe kenaqesia mund te jete kulture.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Po Helena eshte vajze me kulture...e me qe ka degjuar xhaxhi enver..i thot te gjitheve xhaxhi...

    Ate qe e ke e ke...temat i prish,o me mire,i jep nje drejtim tjeter..nje menyre karakteristike per te argumentuar,pa pretenduar,qe dhe kenaqesia mund te jete kulture.
    haa haaa
    tek tema e Zagories u paten ber nervoz disa antar ... per ma von jemi pas shoqruar shum mir...

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    haa haaa
    tek tema e Zagories u paten ber nervoz disa antar ... per ma von jemi pas shoqruar shum mir...
    Lene mos ma permend...temat mbi Zagorine,se duhet ta hap prap...te mesoj te pakten si Zagorit qe jam,..o qe mbase duhet te jem,...o qe mbase duhet te kem qene...edhe se prap po ai jam.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    dje me 29.05.2010 vdiq aktori , regjisori dhe legjenda e nje gjenerate te Rock levizjes
    Dennis Hopper .  14. #14
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anėtarėsuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Gjynah,bota e filmit humb njerin nder aktoret e pazevendesueshem ne rolet e tij.
    Thjeshte ka qene dhe do te mbetet ikone e kinematografise boterore.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    shum mirė e the Fatlum , Dennis Hopper i pazevendesueshem ...

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin
    Gjynah,bota e filmit humb njerin nder aktoret e pazevendesueshem ne rolet e tij.
    Thjeshte ka qene dhe do te mbetet ikone e kinematografise boterore.
    Shum me vend,Fatlum.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    shum mirė e the Fatlum , Dennis Hopper i pazevendesueshem ...
    Mirmroma busavate.
    Iku edhe nje nga rebelet e fundi qe kishte mbetur..

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Mirmroma busavate.
    Iku edhe nje nga rebelet e fundi qe kishte mbetur..
    mirmrama Serafim
    po , qysh ne janar i kan pas tregue mjeket se nuk ka sherrim ...
    isht nje njeri i thjesht por rrethi ia kishte inponue qe te rebeloj...
    na se miri shihet ne menyren se si i luan rolet...

    nje insert nga filmi Rebel Without a Cause ...i vitit 1955


  19. #19
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,328
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    mirmrama Serafim
    po , qysh ne janar i kan pas tregue mjeket se nuk ka sherrim ...
    isht nje njeri i thjesht por rrethi ia kishte inponue qe te rebeloj...
    na se miri shihet ne menyren se si i luan rolet...

    nje insert nga filmi Rebel Without a Cause ...i vitit 1955

    http://www.youtube.com/watch?v=n_w6V54sFRU
    Ishte rebel Busavate.
    Pse ishte rebel?Se kishte dinjitet e identitet.

  20. #20
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Nuk e dija qe paska vdekur Dennis Hooper. How sad...
    Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •