Close
Faqja 18 prej 18 FillimFillim ... 8161718
Duke shfaqur rezultatin 341 deri 355 prej 355
 1. #341
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  ...sepse nuk eshte e vertete, sepse deshira fshihet pas saj dhe nderlikimet apo deshirat e tjera jane kaotike dhe nuk ndjekin ndonje rregull konsekuent gjate ndertimit te ndjenjes perfundimtare.

 2. #342
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Antarsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Sepse njerzit ndryshojne, ndjenja konsumohet, ne ngopemi e nuk mjaftohemi me ato gjera qe dikur na dukeshin aq te bukura, natyra njeriut kerkon me teper e shyn deri ne limit, me pas e hedh si nje limon te shtrydhur tutje dhe shumicen e rasteve mbaron. Por jo gjithmone, per mendimin tim dashuria mund te jetoje perjetesisht. Per te jetuar nje dashuri duhet te gjesh njeriun e duhur, ate qe ti ke te perbashketa, ose jo interesa materiale, thjesht bashkim shpirtrash.
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 3. #343
  i/e regjistruar Maska e Etno3
  Antarsuar
  10-03-2014
  Vendndodhja
  Peje
  Postime
  775

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  ska pse te jetoje perjetesisht te jetoje sa te mundemi te merrremi vesh kur te perfundon vjen tjetraa

 4. #344
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-12-2014
  Vendndodhja
  FRANCE
  Postime
  151

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Citim Postuar m par nga Linda-uk Lexo Postimin
  Sepse njerzit ndryshojne, ndjenja konsumohet, ne ngopemi e nuk mjaftohemi me ato gjera qe dikur na dukeshin aq te bukura, natyra njeriut kerkon me teper e shyn deri ne limit, me pas e hedh si nje limon te shtrydhur tutje dhe shumicen e rasteve mbaron. Por jo gjithmone, per mendimin tim dashuria mund te jetoje perjetesisht. Per te jetuar nje dashuri duhet te gjesh njeriun e duhur, ate qe ti ke te perbashketa, ose jo interesa materiale, thjesht bashkim shpirtrash.
  Waw me ka bere teper pershtypje mendimi juaj.. 100% te njejtat gjerat si ju mendoj edhe une... SA KEQ QE SBESOJ SE MUND TE EKZISTOJE ME DIKUSH QE TE MENDOJE DHE TA VLERESOJE DASHURINE KESHTU SI PO THUA TI; dhe nese ekzistojne jane aq shume te rralle sa po kemi frike dhe se me ke mund te perfundojme...

 5. #345
  i/e regjistruar Maska e Aferim
  Antarsuar
  11-02-2015
  Vendndodhja
  Suedi
  Mosha
  26
  Postime
  497

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  E tille eshte vete jeta - kalimtare, sikurse edhe dashuria - perkohesisht.
  Derisa te jete Shqiperia gjysmake, shqiptaret kane per t'u ndjere inferiore edhe ne trojet e tyre.

 6. #346
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-07-2017
  Postime
  1

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Citim Postuar m par nga maryp Lexo Postimin
  dikush me ka thene '' dashuria eshte dhe vuajtje''
  Prinderit kane thene "Droga eshte e keqe,largohu sa me shume nga droga,ato te shkatrrojne jeten",ama harruan dicka... Dashuria eshte droga me e keqe nga te gjitha nuk mund te kontrollos ke do ose me ke bie ne dashuri ajo eshte lule me xhemba...

 7. #347
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-10-2019
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  13

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Hargjohet de sikur sapuni!

 8. #348

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Sepse asnjeri nuk eshte me i disponueshem per sakrifica.Sot sakrifica me e madhe eshte te shkosh ne pune.

 9. #349
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-04-2020
  Postime
  1

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Shyqyr qe nuk jeton dhe vuajtjet kane nji fund

 10. #350
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,864
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  ...sepse edhe te dashuruarit nuk jetojne " Perjetesisht"...

 11. #351
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-05-2020
  Postime
  7

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Citim Postuar m par nga DI_ANA Lexo Postimin
  Perse nuk jeton perjetesisht?!Keto fjale me jane ngulitur ne mendje...
  Nje pyetje naive ne dukje,por qe po te studiohet thelle nuk do te mjaftonin gjithe njerezit e kesaj bote per ta gjetur fillin e saj ne tru!

  Personalisht ndonjehere mendoj se dashuria jeton perjetesisht,por per te mbijetuar e ka nje mim.Per ne femrat eshte thjesht te ndjekim zemren qe na therret kurse per meshkujt mjafton te nenshtrojne instiktin e tyre...
  Nuk e di,por me duket se qe te gjithe e kemi paguar ose do ta paguajme mimin e perjetesise.E paguan ti vete,dikush tjeter....me vuajtjet qe heq!
  Tani duhet te harrojme dhe te kujtojme.Te harrojme vuajtjet dhe te kujtojme ditet e bukura qe kemi kaluar.
  Te mendojme per ditet qe do te vijne duke zgjatur duart tona drejt perjetesise.Gjithka eshte ne doren tone,ne zemrat tona.
  Duhet ti kthehemi botes,shoqerise,dashurise.Duhet te jetojme me siguri te plote dhe me optimizem.

  Dhe ndonjehere mendoj se dashuria nuk jeton perjetesisht por eshte vetem nje iluzion ne mendjen dhe ne endrrat tona!
  Per shume njerez dashuria nuk eshte e perjetshme,dhe per ca te tjere eshte e tille!

  Perse nuk jeton dashuria perjetesisht?
  Cilen mund te quani "dashuri te perjetshme"?

  Respekte
  Dashurija jeton sa jeton njeriu-njerzit

 12. #352
  Burrels Forever. Maska e Doc_ERI
  Antarsuar
  22-06-2006
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  249

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Sa e thelle je moj diana...
  If My Heart Could Talk,You Would See How Much I Love You.

 13. #353
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Citim Postuar m par nga prishtina75 Lexo Postimin
  Njeriu nuk dashuron me sy por me zemer, prandaj edhe nese ndonjeher eshte larg syve nuk do te thote qe zbehet dashuria, kuptohet nese nuk e humbe kontaktin. Mendoj se dy njerez nese bien ne dashuri, ateher ata duhe te flasin sa me shume me tjetrin, per gjera e tema te ndryshme. Ne kete menyre bejne njohjen e tyre, ti mesojne gjerat e perbashketa, mandej ato qe dallojn, pikat e dobta dhe veset e keqija. Eshte e domosdoshme qe nje qift te kete mendime te njeita, apo te peraferta per gjerat me rendesi ne jete. Ndersa per ato qe jane me pak te rendesishme duhet te bere kompromise, sepse dihet qe njerzit jane te ndryshem, nje njeri eshte nje bote ne vete dhe secili ka tipare apo veti qe e bene te dalloj nga tjeret.Ata mbi te gjitha duhet te jene te sinqert me veten dhe tjetrin, sepse themel i cdo dashurie qe pretendon te arrije perjetsine eshte sinqeriteti dhe besnikria, ndryshe cdo genjeshter mund te kushtoi. Dashuria eshte nje flakadan nga i cili ngrohen dy zemra, prandaj duhet qe te dy te bejn kujdes qe ky flakadan te mos shuhet asnjeher, sepse po u shuajt njeher ai nuk do ndizet me, por edhe nese ia arrine te ndizet, flaka e tije do leshoi tym deri sa te shuhet perfundimisht.
  Dashuria nuk jeton prjetsisht dhe eshte e vertete.Dashuria jeton eshte vitale pasionante pr aq kohe sa eshte prioriteti numer 1 ne dinamiken e marrdhenieve te ciftit.Por vjen nje dite dhe nje moment kur dashuria nuk eshte dashuria prioriteti numer 1 por eshte puna ose paraja ose dicka tjeter keshtu qe dashuria kalon si prioritet i dyte dhe aty dashuria perendon bie pasioni ndjenja....me vone nqs prioriteti i dashurise shkon drejt fundit te listes se prioriteteve te ciftit dashuria ka ikur dhe nuk eshte cudi qe dikush nga cifti te beje letrat pr divorc.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 14. #354

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  Dashuria esht krijuar per te jetuar perjetesisht. Njerzit jan ata qe largohen nga Dashuria dhe jo Dashuria nga njerzit. Ekzistojn njerez qe nuk largohen nga Dashuria dhe ata jetojn bashk me Dashurin.

 15. #355

  Pr: Prse dashuria nuk jeton "Prjetsisht"?!

  ne qofte se nuk beson ne perjetesi nuk mund ta jetosh perjetesin.

Faqja 18 prej 18 FillimFillim ... 8161718

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •