Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Vendndodhja
  ........
  Postime
  309
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Diskriminimi fetar !

  A ju duket se janė diskriminuese disa Tema fetare nė forum ?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Anėtarėsuar
  06-09-2002
  Mosha
  37
  Postime
  708
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ilir pershendetje per temen.
  Shqiptaret nuk kane shume probleme dhe diskriminime fetare, sepse te gjithe e ndjejne se jane te Krishtere.
  Per kete me tash qdo kush e dine, se gjysherit tane kane qene te till. Shume probleme do na zgjidhen nese shkojme te besimi i tyre.
  ==============================
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Vendndodhja
  ........
  Postime
  309
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pėrshėndetje edhe juve ,
  Tė parėt tanė kan besu edhe nė diell para se tė vie krishterizmi ..
  Shume probleme do na zgjidhen nese shkojme te besimi i tyre.
  Aspak s*pajtohem ! Don tė thoshė pėr tu bėre orthodox , qė na lau me gjak neve shqiptarėve jashtė kufijvė tė shqipėrisė , sikurse nė Kosove, maqedoni , srbi , mal tė zi po ashtu edhe qamėri , cili mendon nga ne se pranon ashtu ?
  E pse sulmohet nė kėtė forum pėrkatėsit e fes Muslimane pa ndėrpre ?
  A lejohet kėshtu ne tjera forume ?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Iliri. : 07-01-2010 mė 12:15

 4. #4
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Iliri. Lexo Postimin
  Pėrshėndetje edhe juve ,
  Tė parėt tanė kan besu edhe nė diell para se tė vie krishterizmi ..

  Aspak s*pajtohem ! Don tė thoshė pėr tu bėre orthodox , qė na lau me gjak neve shqiptarėve jashtė kufijvė tė shqipėrisė , sikurse nė Kosove, maqedoni , srbi , mal tė zi po ashtu edhe qamėri , cili mendon nga ne se pranon ashtu ?
  E pse sulmohet nė kėtė forum pėrkatėsit e fes Muslimane pa ndėrpre ?
  A lejohet kėshtu ne tjera forume ?
  sepse ne shqiptaret nganjehere paraqitemi ,me katolik se vete papa...Kjo behet
  me shume per arsye pragmatiste...!E jo edhe per faktin se jemi besimtare...!
  Kam pershtypjen se keshtu kemi bere edhe para 500 viteve kur arberia ra nen pushtimin
  perandorise otomane ne keto hapsira...Pra sulmonim krishtrimin per te luajtur te njejten loje ,qe po luajme sot...Kur merr parasysh faktin ,qe kjo ishte suerfuqi ne ate kohe...!Po ashtu beme edhe kuner paganizmit kur hapsirat rane nen pushtimin e perandorive rromake apo bizantine...!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bindi : 07-01-2010 mė 13:03

 5. #5
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Iliri. Lexo Postimin
  A ju duket se janė diskriminuese disa Tema fetare nė forum ?

  Pershendetje ilir !!

  Temat fetare ne forum , simbas mendimit time nuk jane diskriminuese , per arsye se anetaret ( nje pjese e madhe e shqipetareve ) sai perket religjionit ende jetojne ne kohen e mesjetes.

  Para dy dekadave , feja muslimane dhe komunizmi ishin "kalluf i perbashket " pra hoxhallaret dhe mulla kurkushat ( udheheqes fetare me kurse nate ), me ideologjite e tyre , kure te donin popullit tone e futnin ne xhehnem , ne disa raste bile bile jashte parajses dhe jashte xhehnemit . Ne anen tjeter sistemi komuniste , ishte sistem i kamxhikut , mulla politikaneve qe sa here te donin jeten reale e shendronin ne shtupca dhe burrge .

  Mulla , hoxhallaret ,kurkushat dhe mulla politikanet komunista, ishin ata udheheqes me kurse nate , qe per fate te keqe ende jane pasojat.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  feja e shqiptareve ne maqedoni diskriminohet shum(myslimanet)
  per shembul ku?
  ne Qendren e shkupi lejohet te dertohet kishe kurse xhamije nuk lejohet edhe pse ka pas ma perpara xhamije ne ate vend
  projektet e maqedonise kane qene shume per tu ndricuar/renovuar/ndertuar kisha kurse xhamine e shkupit e rinovoj turqia
  poashtu nje xhami ne stip, riī e mjer e totalisht e shkatrruar
  kerkohet kish ne sheshin e ohrit kurse xhamija??
  ne shkup ku ndertohet tani filharmonija e maqedonise eshte vend i bashkise islame ne PM

  diskrinim ka dhe zgjoheni ju qe jeni atje sepse une skam qa te bej sepse jam ne mergim
  nqofse ndertohet kishe athere ju dhe partite politike jeni te pa aft
  ju si popull mundeni te protestoni te qete.

 7. #7
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  33
  Postime
  2,501
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga TeovaMas Lexo Postimin
  Pershendetje ilir !!

  Temat fetare ne forum , simbas mendimit time nuk jane diskriminuese , per arsye se anetaret ( nje pjese e madhe e shqipetareve ) sai perket religjionit ende jetojne ne kohen e mesjetes.

  Para dy dekadave , feja muslimane dhe komunizmi ishin "kalluf i perbashket " pra hoxhallaret dhe mulla kurkushat ( udheheqes fetare me kurse nate ), me ideologjite e tyre , kure te donin popullit tone e futnin ne xhehnem , ne disa raste bile bile jashte parajses dhe jashte xhehnemit . Ne anen tjeter sistemi komuniste , ishte sistem i kamxhikut , mulla politikaneve qe sa here te donin jeten reale e shendronin ne shtupca dhe burrge .

  Mulla , hoxhallaret ,kurkushat dhe mulla politikanet komunista, ishin ata udheheqes me kurse nate , qe per fate te keqe ende jane pasojat.

  Ne Shqiperi ndoshta ka qen komunizmi por ketu ne Ilirid ka qen shkau,dhe shitja e bythes se nje hoxhallari qe i ka mesu mbrapsht popullaten ton shqiptare.

  Ndersa per pasojat e sotme jemi vetem ne ata budallenj qe meremi me kot gjera,kam hasur ketu ne forum shum tema te ketij tipi dmth qe ka te beje me fen,mua me pengon ajo se per cka zihemi njeri me tjetrit dmth Shqiptar vs Shqiptar per fen kur kjo gje nuk duhet te bisedohet aspak sepse feja eshte nje gje personale dhe se askush smund ta ofendoj apo ti thot dicka tjeter pse beson ne kete gje.

  Kam hasur shum te krishter apo ortodoks por sidomos ateist te cilet i ofendojn pa mas shqiptaret musliman,dhe se kjo eshte mbeturin komuniste e Enver Hoxhes qe ka len pas ne Shqiperi.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bardhi Lexo Postimin
  Ilir pershendetje per temen.
  Shqiptaret nuk kane shume probleme dhe diskriminime fetare, sepse te gjithe e ndjejne se jane te Krishtere.
  Per kete me tash qdo kush e dine, se gjysherit tane kane qene te till. Shume probleme do na zgjidhen nese shkojme te besimi i tyre.
  ==============================
  JU NJE HAP - PUNA DY...

  Te paret tane nuke ishine te krishter ata u/bene te krishter me dhune nga romaket ashtu si u/ben muslimane .

  Dhune per dhune po mbesim ketu ku jemi dhuna e pare ishte me e keqe se e dyta sepse e dyta vinte te pakten ga nje trunge per dallime nga e para e cila vinte nga hiqi.

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,134
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Kam hasur shum te krishter apo ortodoks por sidomos ateist te cilet i ofendojn pa mas shqiptaret musliman,dhe se kjo eshte mbeturin komuniste e Enver Hoxhes qe ka len pas ne Shqiperi.
  __________________

  Jo jo keta te ashtu quajture ateiste jane vetem mashtrues dhe shtirren si te tille pore realishte keta jane ekstrem fetare madje edhe misionare te dirigjuare per te kryer misionine e tyre fetare i cili eshte abuzimi ne te gjtiha menyrate me islamin ne menyre qe te perhapine urrejtje te muslimanet shqiptare ndaij fese islame ne menyre qe keta te fundite te filloijne te kaloijne ne fene Greke orthodokse .

  Pore tere ky invazione nuke perfundone vetem me kaqe qellimi finale eshte orhtodoksizmi i shqiptarve muslimane dhe fillimi i asimilimit dhe shkombetarizimit te tyre graduale deri ne DREQIZIMIN-GREQIZIMIN e tyre perfundimtare


  Ateiste orthodokse e/te krishtere shqiptare nuke ka kto jane vetem iluzione mashtrime e RRENA te cilate behen thjeshte per orthodoksizmin e shqiptarve muslimane .

  Kta kane vajture aqe large ne ekstremizmine gjunjezimin dhe devotshmerine e tyre ekstreme fetare sa qe ne krye te autoqefalise orthodokse shqiptare kane vendosure nje armike te kombite shqiptare grekune janullatosine per faktine se ekstremizmi i tyre fetare eshte para identitetit te tyre KOMBETARE .

 10. #10
  gazetar
  Anėtarėsuar
  06-06-2009
  Postime
  716
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga drifilon Lexo Postimin
  Te paret tane nuke ishine te krishter ata u/bene te krishter me dhune nga romaket ashtu si u/ben muslimane .

  Dhune per dhune po mbesim ketu ku jemi dhuna e pare ishte me e keqe se e dyta sepse e dyta vinte te pakten ga nje trunge per dallime nga e para e cila vinte nga hiqi.
  Injorant, Roma e pranoi krishterimin ne shekullin III-IV pas Krishtit, ndersa apostulli Pal kaloi neper Iliri qe ne shekullin e pare. Pra iliret u bene te krishtere para Romes se lashte, o ne rastin me te keq ne te njejten kohe. Ku eshte dhuna qe Roma ushtroi ndaj popullates shqiptaro-ilire? Injorant, te keshe mundesi te perfitosh nga teknologjia qe kaurrat shpiken, nuk do te thote se te autorizon te thuash idiotesira. Gomar, nuk mund te ecin paralel, komjuteri dhe teknologjia me analfabetizmin. Gomar!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •