Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
 1. #1
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869

  Publikohet lista e vendeve me te mira per te banuar!!

  Sipas nje faqje InternationalLiving sot publikohet lista e vendeve me te mira ku mund te banoni ose jetoni.

  Si mendoni eshte reale kjo liste?

  Ketu me poshte do te dergoj 25 vende ndersa listen e plote e keni ketu:

  http://www.il-ireland.com/il/qofl2009/

  Shqiperia ndodhet vendin 68 poshte Turqise

  1. FRANCE
  2. AUSTRALIA
  3. SWITZERLAND
  4. GERMANY
  5. NEW ZEALAND
  6. LUXEMBOURG
  7. UNITED STATES
  8. BELGIUM
  9. CANADA
  10. ITALY
  11. NETHERLANDS
  12. NORWAY
  13. AUSTRIA
  14. LIECHTENSTEIN
  15. MALTA
  16. DENMARK
  17. SPAIN
  18. FINLAND
  19. URUGUAY
  20. HUNGARY
  21. PORTUGAL
  22. LITHUANIA
  23. ANDORRA
  24. CZECH REPUBLIC
  25. UNITED KINGDOM

  PS: Gazetat angleze kane reaguar ne lidhje me kete rank sepse vendi i tyre ndodhet poshte Cek Republikes dhe Lithuanise.

  http://www.dailymail.co.uk/news/worl...shes-25th.html

  Shpirt Njeriu
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 2. #2
  Medical Student Maska e Edmond.S
  Anėtarėsuar
  10-09-2008
  Vendndodhja
  nightingale's Dorf
  Mosha
  29
  Postime
  734
  Nuk eshte fort keq.Vertet nuk e di pse Uk gjendet aq poshte,nuk e di kushtet qe influencuan.Nderkohe une do e ngrija Finlanden diku ne 10 vendet e para,si dhe Canadan ndoshta pak me larte !


 3. #3
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  Une dua te jetoj ne vendin e 68; keto te tjerat le te qendrojne ne liste, se une me Shqiperine time do ia marrim kupen se shpejti
  La vita č bella...

 4. #4
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,869
  Se harrova te pyes Suedia si ka mundesi nuk ndodhet shume afer?
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  796
  franca meriton vendin e pare..jam ne nje vizite te disa miq ne marseille(martigues)..vertete vend dhe jetese e bukur.... ndersa,sipas mendimit tim kanada meriton vendin e dyte e pastaj norvegjia.

 6. #6
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,410
  mua do me pelqente australia
  Gjergj Kastrioti org

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,016
  vendi me i mire eshte NORWAY ?(norvegjia)
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Kėto lista janė pėr t'u mbushur mendjen deleve.

  Franca ėshtė bėrė vend bordello, ndėrsa kėtu e nxjerrin nė vend tė parė.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar mė parė nga Shpirt Njeriu Lexo Postimin
  Sipas nje faqje InternationalLiving sot publikohet lista e vendeve me te mira ku mund te banoni ose jetoni.

  Si mendoni eshte reale kjo liste?

  Ketu me poshte do te dergoj 25 vende ndersa listen e plote e keni ketu:

  http://www.il-ireland.com/il/qofl2009/

  Shqiperia ndodhet vendin 68 poshte Turqise

  1. FRANCE
  2. AUSTRALIA
  3. SWITZERLAND
  4. GERMANY
  5. NEW ZEALAND
  6. LUXEMBOURG
  7. UNITED STATES
  8. BELGIUM
  9. CANADA
  10. ITALY
  11. NETHERLANDS
  12. NORWAY
  13. AUSTRIA
  14. LIECHTENSTEIN
  15. MALTA
  16. DENMARK
  17. SPAIN
  18. FINLAND
  19. URUGUAY
  20. HUNGARY
  21. PORTUGAL
  22. LITHUANIA
  23. ANDORRA
  24. CZECH REPUBLIC
  25. UNITED KINGDOM

  PS: Gazetat angleze kane reaguar ne lidhje me kete rank sepse vendi i tyre ndodhet poshte Cek Republikes dhe Lithuanise.

  http://www.dailymail.co.uk/news/worl...shes-25th.html

  Shpirt Njeriu
  E kosova ne cilin vend ishte

 10. #10
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  mendoj se ka te beje edhe klima prandaj renditja eshte e tille.

  vendi qe me ka bere me shume pershtypje eshte uruaguaj.

  sdq kjo liste nuk eshte ndonje gje e rendesishme. ka dhjetra lista te tilla ne web dhe nuk i gjene dy njelloj...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669
  oh, oui......

 12. #12


  Dubai’s Shot to the Moon
  Ndrysho Firmėn

 13. #13
  Ndrysho Firmėn

 14. #14


  DUBAI
  Ndrysho Firmėn

 15. #15
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Anėtarėsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,251
  Per mua ne vend te pare duhet te jete Australia, e ndjekur pas nga Suedia

  Italia se meriton aspak te jete ne vend te 10, madje duhet te jete pas Shqiperise

  Kanadaja duhet te jete pak me lart, dhe Turqia andej nga vendi i 30
  Really Dude... Get A Life!!!

 16. #16
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Po per te punuar ?
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 17. #17
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,754
  Perse Franca eshte e para ne liste?Cfare treguesish jane perdorur per klasifikimin?
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 18. #18
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Perse Franca eshte e para ne liste?Cfare treguesish jane perdorur per klasifikimin?
  ka me shume bordello Ben.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,745
  Qyteti me i pasur ne Europe Eshte Hamburgu,per nga te ardhurat kombetare per fryme,dhe qyteti me me shume milionere.


 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Vendndodhja
  DTs
  Postime
  400
  Une nuk e kam kaluar ndonjehere kufirin e shqipris. Po kam degjuar se Suedia eshte vendi me i mire per te jetuar. Tani nuk e di sa e vertet eshte, po perpara disa vendeve qe jan nxjerr aty, duhet te ishte.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •