Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 153
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Annika
    Anėtarėsuar
    29-03-2008
    Vendndodhja
    Ne psheretimen tende
    Postime
    239
    mendoj se lendon ....mungesa e saj
    Para se te jepemi me zemer pas dickaje..lete vezhgojme sa te lumtur jane ata qe e zoterojne ate....!

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e jeta_ime
    Anėtarėsuar
    16-09-2010
    Vendndodhja
    aty ku eshte gjithnje me mire
    Postime
    190
    lendojn 2 gjerat:
    kur ka dashuri,por personin e zemres e ke larg dhe
    kur eshte personi afer por nuk ka dashuri

  3. #23
    pa meshire per injorancen Maska e stella_senza_cielo
    Anėtarėsuar
    30-07-2008
    Vendndodhja
    Ne qiell pa diskutim....po jo ne ate qiell qe te gjithe deshirojme...ky qielli ku jetoj une ka shume mbeturina njerezore....qe fatkeqsisht vetem po te isha e tille do dija ti shmangia e ti torturoja :p
    Postime
    617
    Jam dakort me ato qe ka thene jeta....gjithashtu do te shtoja se te dashurosh deri diku te con edhe drejt lendimit per shume arsye....rrugetimi i dashurise eshte sa vete jeta dhe eshte e veshtire te asgjesosh lendimin totalisht...
    adesso si che ho trovato il mio cielo forever and ever

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anėtarėsuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Sipas mendimi tim, lėndon mungesa e dashurisė, ndėrsa dashuria nuk ka qėllim dhe nuk ekziston tė lėndoj njerėzit, por pėr tė dashur ata.

    Nė tė dyja rastet, varet nga vetė njeriu nėse lejon lėndim nė vetvete nga ndjenja e dashurisė. Kanė thėnė: "Tė tillė jemi, ashtu si mendojmė".
    "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

  5. #25
    Mendoj se mungesa e dashurise eshte ajo qe te lendon.Pa dashuri te duket vetja bosh..te gjitha te mirat e botes ti kesh prap bosh te duket vetja.Nese ke dashuri dhe ske asgje tjeter prap i lumtur je.
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

  6. #26
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    A lendon dashuria apo mungesa e saj?

    Dashuria eshte "Deshira e terheqjes" e cila bashkon dy njerez nga terheqja fizike dhe sjellja. Natyra e saj eshte paradoksale. Tek i/e dashuri/ra kerkojme sjelljen e njejte me tonen dhe te kunderten.
    Qe dashuria te kete jete te gjate duhet te rrije gjithmone ne mes te ktheses,ku rrezikon renien e saj o rikthimin.Duhet gjithmone te ruash ekuilibrin.Dashuria eshte nje nga pasionet me te medha qe njeriu mund te arrij te shijoje.Lumturi e pakontrollueshme e cila ka nevoje cdo here te kete premtime.
    Mund te ndryshosh pa humbur vecorite e tua,mund te japesh pa humbur asgje,mund te ndjesh pa e humbur llogjiken dhe kontrollin,JETO TE SOTMEN!

    Dashuria nuk lendon,nuk mund te lendoje eshte mungesa e dashurise ajo qe lendon........(apo lendon hija e saj??)
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  7. #27
    Lendon sa kockat edhe zemren ti ben therime.................
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  8. #28
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Lendon sa kockat edhe zemren ti ben therime.................
    me fal, se jam tu t'ardh mrapa sot, po s'kam kujt t'i shkoj...prandaj. (lol)

    Dashuria e pamundur dhemb o Helene e Trojes . Se e mundura eshte qejf o qejf!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-07-2010
    Postime
    146
    Julianna, e vertete ajo qe the;
    lendon mungesa e dashurise.Do te thote,jam i lenduar sepse une e dua ate e ajo s`me do.
    Mud te jete edhe rasti tjeter : ajo me deshi njehere dhe s`me do me.Atehere,me vret(mundon) hija e dashurise se saj.

    Qe dashuria te kete jete te gjate duhet te rrije gjithmone ne mes te ktheses,ku rrezikon renien e saj o rikthimin.Duhet gjithmone te ruash ekuilibrin.Dashuria eshte nje nga pasionet me te medha qe njeriu mund te arrij te shijoje.Lumturi e pakontrollueshme e cila ka nevoje cdo here te kete premtime.
    Shiqo,ketu mund te kemi keqkuptime.Po te qendron dashuria vazhdimisht „ne mes te ktheses“,ne ne fakt kemi te bejme me pasion.Lidhje te tilla jane te rrezikuara te deshtojne,madje deshtojne keq!Ngase ato lidhje jane te zjarrta,ato nuk i lene vend arsyes(!) dhe keshtu jane te shoqeruara me konflikte qe dalin fare lehte nga kontrolli.

  10. #30
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Mungesa e dashurise; si mund te lendoj kur se di c'eshte?

    Bej nje te zenke me te dashurit e zemres, edhe shifeni pastaj sa bukur lulezojne ndjenjat :P ....Njerezit qe na lendojne me shume jane ato qe duam me shume.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    nuk me lendon fare sepse sekam perjetuar
    Jetė e rėndė.......!!!

  12. #32
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin

    Dashuria e pamundur dhemb o Helene e Trojes . Se e mundura eshte qejf o qejf!
    Jam shume dakort me ty....
    "Carpe Diem"

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-11-2010
    Postime
    10
    eshte me bukur te vuash nga dashuria, sesa te mos e provosh kurre...

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-11-2010
    Postime
    10
    s'ka model ne dashuri, gjithnje ka dy njera te ndryshme, sepse asnjehere dy njerez s'jane njelloj.

  15. #35
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga lajla Lexo Postimin
    eshte me bukur te vuash nga dashuria, sesa te mos e provosh kurre...
    sote si ka ardhurkoha me mire eshte te jetosh vete,me qete,me mire,biles edhe me e /i lumtur....

    mija here me mire mos e provosh kurre,se sa te vuash......une kete mendim do kem me ne jete...pfffff
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  16. #36
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    sote si ka ardhurkoha me mire eshte te jetosh vete,me qete,me mire,biles edhe me e /i lumtur....

    mija here me mire mos e provosh kurre,se sa te vuash......une kete mendim do kem me ne jete...pfffff
    po nese nuk vuan kurr,si do ta dish vleren e dashurise ?!

  17. #37
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    dashuria si dashuri kur e ke lendon,por pse njeriu ateher verbohet nuk e veren kete,nuk i duket gje,


    por pastaj per x-shkaqe kur ai/ajo shkon,ateher lendon...keshtu qe me mire mos ta provosh....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  18. #38
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    por pastaj per x-shkaqe kur ai/ajo shkon,ateher lendon...keshtu qe me mire mos ta provosh....
    Po pra !
    Njeriu eshte me i palumtur atėher kur i kujton momentet e lumtura qe kan ik ne pakthim.

  19. #39
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga Kėnga Lexo Postimin
    po nese nuk vuan kurr,si do ta dish vleren e dashurise ?!


    po pse mi kenge ne femrat aq shpejt lendohena,a...
    e pse meshkujt asgje se marin seriozisht,perse pa mos dhene shkaqe ikin dhe i japin fund nje ndjenje....
    dashuria s'ka vlere nga ana e meshkujve,andaj sote e tujtje as une s'dua te i'a di vleren e saj...


    ajo s'ka vlere,vuajtja dominon ne te.....si do te i'a dish vleren....kure i pari te tradhetoi,duhet te kesh frige me edhe nga lidhja e dyte....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  20. #40
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    po pse mi kenge ne femrat aq shpejt lendohena,a...
    e pse meshkujt asgje se marin seriozisht,perse pa mos dhene shkaqe ikin dhe i japin fund nje ndjenje....
    dashuria s'ka vlere nga ana e meshkujve,andaj sote e tujtje as une s'dua te i'a di vleren e saj...


    ajo s'ka vlere,vuajtja dominon ne te.....si do te i'a dish vleren....kure i pari te tradhetoi,duhet te kesh frige me edhe nga lidhja e dyte....
    Jo mi xhan,
    Dashuria s'ka inate,te ze apo s'te ze.Lum kush ka fat te mos takohet me ate qe s'di per ate ndjenje.Perndryshe thone se eshte e bukur shume,qofte edhe nese te lendon !

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •