Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 96
  1. #41
    Kujtimet kthehen perseri
    nata ndjenjat i ben me te thella
    dashuria perseri kerkon folene e saj
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Ruaj pak dashuri pėr nė fund, o njeri i mirė,
    se shpejt gostia jote do venitet e mbarojė…
    mikeshat e djeshme do tė treten nė errėsirė
    e nė mėngjesin e sprapsėm askush s’do tė tė kujtojė…

    nga dashuritė e mėdha njė copėz rrėmbeje dhe fshihe
    nga sytė epshorė tė sirenės sė rradhės,
    nė shpirtin tėnd struke…nė zemėr mbille...
    e po munde edhe nė pjesėn e padukshme tė hėnės…

    nėse njė ditė do tė ndjehesh i huaj
    nė tė huaja gosti pa ndrojtje shko…
    e nė u ndjefsh edhe atje i paftuar,
    sė paku veten do duash si dikur ato…

    ©Artan Gjyzel Hasani

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Ka vetem nje fjale
    quhet dashuri
    Je ulur prane meje
    por nuk je ti ai

    Vetem mos harron
    sa te dua une
    Ajo ty kurren e kurres
    nuk te dashuron.

  4. #44
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Nese s'te flihet ty edhe mua s'me flihet,nese zemra jote per mua mendon dhe zemra ime tenden kerkon,dhe pse jemi larg kuptohemi pa ze sepse une dhe ti jemi nje...
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anėtarėsuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Dashuria sheron njerzit,te dyja palet,edhe ata qe japin dhe ata qe e marin.

    Nese me do, dua qe ta dish se nuk je i vetmi.

    Ne rini jetojm qe te dashurojm ne pleqni dashurojm qe te jetojm.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e kriko-38
    Anėtarėsuar
    01-08-2010
    Vendndodhja
    ketu afer
    Postime
    687
    Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarjes dhe teje un do te shfrytezoj frymarjen
    time te fundit qe te them te dua.

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Tiara
    Anėtarėsuar
    20-05-2010
    Postime
    36
    Nuk duhet te provojme emocione qe nuk i ndjejme...

  8. #48
    HoneY-BunnY √
    Anėtarėsuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    Fjalet e nje prindi ndaj femijes

    Nese nje dite do me shohesh plak,nese behem pis kur ha apo nuk arrij te vishem...ki durim.Kujto kohen qe kam kaluar per te ta mesuar.Nese kur flas me ty te perseris gjthm te njejtat fjale,mos me nderprit....degjome...Kur ishe i vogel duhej te te tregoja cdo nate te njejten perralle qe te flije...Kur nuk dua te lahem,mos me bertit...Kujto kur te ndiqja dhe sajoja 100 histori sepse nuk doje te laheshe..Kur te shohesh mosdijen time mbi teknologjine e re,ki durim dhe me ndihmo..Mos me shih me ate buzeqeshje ironike por kujto sa kohe mu desht te te mesoja ab...Nese ne nje moment nuk arrij te mbaj mend,me jep kohe dhe mos u nervozo..Gjeja me e rendesishme nuk eshte ajo qe them por nevoja per te qene me ty gjthm....kur kembet e mia te mos me sherbejne me,mos me trajto sikur te isha nje barre per ty..me ndihmo njesoj si une e bera kur ti ishe i vogel....kur them qe dua te vdes...mos u merzit....nje dite do e kuptosh cfare me shtynte ta thoja...do kuptosh qe ne moshen time nuk jetohet por mbijetohet...Nje dite do te kuptosh qe pavaresisht gabimeve te mia,kam kerkuar me te miren per ty,qe gjithnje jam munduar te te ndihmoj...me jep pak kohe,me jep pak durim,me jep nje shpatull ne te cilen une te qaj ashtu si ti e ke bere sh here...me ndihmo te ec,me ndihmo te mbaroj ditet e mia me dashuri dhe durim....ne kembim une do te jap nje buzeqeshje dhe dashurine e pafund qe gjithnje kam pasur per ty...te dua shume dhe do te lutem gjithnje per ty.
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  9. #49
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Nga ajo qe kishim nuk mbeti asgje
    shpreses qe do kthehesh,afati i skadoi
    do te doja te te them qe"nuk te dua me"
    por je arsyeja e vetme qe ende jetoj
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  10. #50
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anėtarėsuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    Nga ajo qe kishim nuk mbeti asgje
    shpreses qe do kthehesh,afati i skadoi
    do te doja te te them qe"nuk te dua me"
    por je arsyeja e vetme qe ende jetoj
    Juliana ,shume me kane pelqyer keto rrjeshta qe ke vene ne vendndodhjen tende :

    Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat :
    fal shpejt..
    puth lehte...
    duaj vertete
    ..dhe qesh pa e ditur vete...
    $ € $ ... ♥♫ - ♥♫

  11. #51
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Cfare do te ishte dashuria.....nese ne jete te sjell vetem lotet....Cfare do te ishte jeta....nese ne perjetonim vetem te keqen...Cila do te jete zgjidhja e cdo gjeje? Ndoshta durimi.Pse ne jete qajme,e pse qeshim?
    Pse ne jete ekziston vetem nje njeri pergjithmone....
    Pse ne jete nuk mund ta jetosh gezimin ashtu sic do ti?
    .................
    Nje dite mendova se cdo enderr mori fund.Sdua te enderroj per gjerat qe kurre sdo te ndodhin.....Sdua ta ndjej dhimbjen qe kam perbrenda.....
    Nje pjese e imja ende mendon se mund te jemi prap bashke....
    Nje pjese e imja ende beson se mund ta gjejme nje zgjidhje.....
    Ende jam e forte dhe pse forca ime ishe ti.....edhe pse sme je prane....ti mbetesh ne zemren time...dhe aty do e kesh vendin PERGJITHMONE.
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  12. #52
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Smile

    Ishulli i ndjenjave !


    Njėherė nė njė kohė ekzistonte njė ishull i vogėl dhe shumė i bukur. Ne kėtė ishull tė gjitha ndjenjat e njerėzve ndjeheshin sikur nė shtėpitė e tyre. Humori, Gėzimi, Pikėllimi, Vetmia , Dituria si dhe shumė e shumė ndjenja tė tjera. Natyrisht qė edhe dashuria jetonte aty. Njė ditė ju kumtua ndjenjave se ishulli do tė fundosej dhe tė gjitha pėrgaditen anijet e tyre pėr tė braktisur ishullin. E vetmja dashuria ishte ajo e cila dėshironte te priste deri nė ēastin e fundit, sepse ishte shumė e lidhur me ishullin. Para se ishulli tė pėrmbytej , dashuria kėrkonte ndihmė nga tė tjerėt dhe e pyetė Pasurinė, e cila po largohej nga ishulli me njė anije luksoze „Pasuri a mundeni tė mė merrni me vehte?“ Jo nuk mundem, nė kėtė anije ka aq shumė ar, argjend dhe margaritarė tė ēmuar dhe nuk ka vend pėr Ty.

    Dashuria ju drejtua Krenarise, e cila po kalonte me njė anije shumė tė bukur. Krenari, ju lutem a mundeni tė mė merrni edhe mua ? Dashuri nuk mundem tė ju marrė ju, sepse nė kėtė anije ēdo gjė ėshtė e pėrsosur dhe mund tė dėmtoni anijen time tė bukur!

    Pastaj dashuria ju drejtua pikėllimit, „Pikėllim“ tė lutem mė merr edhe mua… Oh, dashuri, ju pėrgjigj Pikėllimi, unė jam aq i pikėlluar sa mė duhet te jam vetėm!

    Dhe Gėzimi po kalonte pėrskaj ishte aq i lumtur, sa qė dashuria nuk po dėgjonte se dikush e thėrriste dhe dėgjoj zėrin. „Dashuri, eja tė marr unė me vehte“! Dashuria ishte aq e lumtur dhe falėnderuese dhe kishte harruar tė pyeste shpėtimtarin e saj si quhej?!


    Mė vonė dashuria, pyeti diturinė. Dituri, a mund tė mė thuash, kush ishte ai, i cili mė ndihmoj?

    Po sigurisht, pėrgjigjet Dituria, ishte Koha! Koha pyeti me ēudi Dashuria! Po pėrse mė ndihmoj “Koha” ? Dituria ju pėrgjigj, sepse vetėm koha e kupton se sa e rėndėsishme ėshtė dashuria ne Jetė!

  13. #53
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anėtarėsuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    O humbje kohe
    O ti qe vec dhimbje sjell
    Shume zemra coptove
    Dhe shume mashtrime ju ofrove

    Per cfare dreqin ti e ben
    A mos vall te pelqen
    Shpirtin po ju a merr
    Gezim spo ju sjell

    Largou tutje andej
    Aspak mos u afro
    Keshtu asnje per ty ska nevoj
    Jeten spo e shijojn

    Njerzit kan nevoj per liri
    Sdua te varen nga ti
    Ndersa ti i ke pushtuar
    Mendjet ju a ke masakruar

    Kushtuar dashurise se tepruar ( Me falni banalitetin qe kam perdorur tek poezia )
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  14. #54
    HoneY-BunnY √
    Anėtarėsuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    S'mė kujtohet dashuria ime e parė.
    E kam harruar.
    S`mė kujtohet dashuria ime e mirė.
    E kam harruar.
    Nuk mė kujtohet mė e zjarrta.
    ...Nuk mė kujtohet mė e dhimbshmja.
    Nuk mė kujtohet mė tragjikja.
    Nuk mė kujtohet mė e ėmbla.

    Ose ju gėnjej ju qė nuk mė kujtohet.

    Por njė e kujtoj, me siguri,
    ndaj dhe kam kaq frikė nga ajo,
    dhe kaq shumė dridhem,
    kaq shumė zbehem.
    Kujtoj tė fundit…
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  15. #55
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga aMLe Lexo Postimin
    Fjalet e nje prindi ndaj femijes

    Nese nje dite do me shohesh plak,nese behem pis kur ha apo nuk arrij te vishem...ki durim.Kujto kohen qe kam kaluar per te ta mesuar.Nese kur flas me ty te perseris gjthm te njejtat fjale,mos me nderprit....degjome...Kur ishe i vogel duhej te te tregoja cdo nate te njejten perralle qe te flije...Kur nuk dua te lahem,mos me bertit...Kujto kur te ndiqja dhe sajoja 100 histori sepse nuk doje te laheshe..Kur te shohesh mosdijen time mbi teknologjine e re,ki durim dhe me ndihmo..Mos me shih me ate buzeqeshje ironike por kujto sa kohe mu desht te te mesoja ab...Nese ne nje moment nuk arrij te mbaj mend,me jep kohe dhe mos u nervozo..Gjeja me e rendesishme nuk eshte ajo qe them por nevoja per te qene me ty gjthm....kur kembet e mia te mos me sherbejne me,mos me trajto sikur te isha nje barre per ty..me ndihmo njesoj si une e bera kur ti ishe i vogel....kur them qe dua te vdes...mos u merzit....nje dite do e kuptosh cfare me shtynte ta thoja...do kuptosh qe ne moshen time nuk jetohet por mbijetohet...Nje dite do te kuptosh qe pavaresisht gabimeve te mia,kam kerkuar me te miren per ty,qe gjithnje jam munduar te te ndihmoj...me jep pak kohe,me jep pak durim,me jep nje shpatull ne te cilen une te qaj ashtu si ti e ke bere sh here...me ndihmo te ec,me ndihmo te mbaroj ditet e mia me dashuri dhe durim....ne kembim une do te jap nje buzeqeshje dhe dashurine e pafund qe gjithnje kam pasur per ty...te dua shume dhe do te lutem gjithnje per ty.
    Amle...te lumte,te lumt...
    vertet tekst i bukur dhe per momentin kam lote ne sy...
    sa e sa gjera kan bere prinderit tan per ne...
    dhe mua sa keq qe me vjen sepse kur s'do te jem nje prej tyre,qe te shohe pronderit e mi,kur te plaken....
    s'do te jem pjes e kesaj jete
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  16. #56
    HoneY-BunnY √
    Anėtarėsuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    Dhe heshtim ne, heshtim tė dy..
    Ashtu siē natyra stuhinė e pret!
    Por do flas unė , sot pėr tė dy..
    Stuhinė t'a lėmė pėr tjetėr jetė !
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  17. #57
    HoneY-BunnY √
    Anėtarėsuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    Sot do gatuaj dicka speciale,
    Nė vėnd tė kripės do hedh ca fjalė,
    Nė vėnd tė ujit, puthjen do e njom,
    Nė vėnd tė skuqjes, do e nxeh me duar,
    Nė vėnd tė zierjes, do e pėrqafoj,
    Nė vėnd tė mpikjes, do shtrihem mbi tė,
    Do i shtoj pak zė nė tė mbaruar,
    Kur ta provosh se ē“kam gatuar,
    S“do pyesėsh mė, ē“bėn njė i dashuruar!
    A.Papamihali
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e albani21
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Vendndodhja
    Albania Berati Jeta Ime
    Postime
    8
    Si Nje Gonxhe Trendafili Eshte Dashurie Pare,,
    Keputma Kur Te Vdese Dhe Verma Mbi Varre,
    Derdh Dy Pika Loti Qe Gonxhja Te Lulezoje,
    Keshtu Edhe Varri Mund Te Dashuroje.....





    Per ata qe kan dashurruar,,Dhe qe nuk kan aritur te marin ate qe deshen...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga albani21 : 20-07-2011 mė 17:34

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e florjan
    Anėtarėsuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    milano
    Postime
    126
    na moret meqaf..ndjehem keq..
    cfare mund te them???

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e mali2
    Anėtarėsuar
    12-02-2008
    Postime
    90
    Citim Postuar mė parė nga aMLe Lexo Postimin
    Fjalet e nje prindi ndaj femijes

    Nese nje dite do me shohesh plak,nese behem pis kur ha apo nuk arrij te vishem...ki durim.Kujto kohen qe kam kaluar per te ta mesuar.Nese kur flas me ty te perseris gjthm te njejtat fjale,mos me nderprit....degjome...Kur ishe i vogel duhej te te tregoja cdo nate te njejten perralle qe te flije...Kur nuk dua te lahem,mos me bertit...Kujto kur te ndiqja dhe sajoja 100 histori sepse nuk doje te laheshe..Kur te shohesh mosdijen time mbi teknologjine e re,ki durim dhe me ndihmo..Mos me shih me ate buzeqeshje ironike por kujto sa kohe mu desht te te mesoja ab...Nese ne nje moment nuk arrij te mbaj mend,me jep kohe dhe mos u nervozo..Gjeja me e rendesishme nuk eshte ajo qe them por nevoja per te qene me ty gjthm....kur kembet e mia te mos me sherbejne me,mos me trajto sikur te isha nje barre per ty..me ndihmo njesoj si une e bera kur ti ishe i vogel....kur them qe dua te vdes...mos u merzit....nje dite do e kuptosh cfare me shtynte ta thoja...do kuptosh qe ne moshen time nuk jetohet por mbijetohet...Nje dite do te kuptosh qe pavaresisht gabimeve te mia,kam kerkuar me te miren per ty,qe gjithnje jam munduar te te ndihmoj...me jep pak kohe,me jep pak durim,me jep nje shpatull ne te cilen une te qaj ashtu si ti e ke bere sh here...me ndihmo te ec,me ndihmo te mbaroj ditet e mia me dashuri dhe durim....ne kembim une do te jap nje buzeqeshje dhe dashurine e pafund qe gjithnje kam pasur per ty...te dua shume dhe do te lutem gjithnje per ty.

    Mė kujto...kur heshtja ėshtė heshtje...dhe ulerima dashuri!

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •