Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2

Tema: Taso

 1. #1
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810

  Taso

  ANASTAS KOSTANDINI 2. #2
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Me Tason dhe punimet e tij mund te njiheni personalisht ne Daten 14 Tetor, 2007 ne Katedralen e Shen Gjergjit ne Boston (523 East Broadway, South Boston, MA 02127).

  Taso (Anastas Konstandini), eshte dipllomuar ne Universitetin e Arteve te Bukura ne Tirane ne 1978. Ne 1991 ka marre cmimin Artist i Merituar ne Tirane dhe gjate viteve te fundit punimet e tij jane ekspozuar ne te gjithe Europen.

  Ai ka lindur ne Pogradec, 'qyteti buze liqenit' ku dhe vazhdon te jetoje dhe te punoje duke kapur jeten e perditshme si dhe natyren ne nje stil te ngjashem me Kubizmin dhe Marc Chagall. Punimet e tij jane frymezuar gjithashtu nga poezia e fuqishme e Lasgush Poradecit dhe Mitrush Kutelit.


  Disa foto te punimeve te Anastasit mund ti gjeni kėtu. Foto te tjera do te shtohen ne ditet ne vazhdim.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •