Close

Rezultati i Sondazhit: A mendoni se nje mardhenje jashte-martesore eshte e nevojshme per nje martese te....

Votues
91. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Po

    9 9.89%
  • Jo

    46 50.55%
  • Ne asnje menyre

    29 31.87%
  • Nuk e di

    7 7.69%
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 148
  1. #-19
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016

    A mendoni se nje mardhenje jashte-martesore eshte e nevojshme per nje martese te....

    A mendoni se nje mardhenje jashte-martesore eshte e nevojshme per nje martese te shendeteshme, dhe pse?

    Harrova te vija dhe (Nuk e di)

    Nje artikull sot ne Daily mail thote se po!!!lexojeni eshte ne anglisht.

    "Why an affair could be the key to a healthy marriage"
    http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...-marriage.html
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga davidd : 02-01-2010 mė 07:01
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  2. #-18
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anėtarėsuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Ti vet ke votuar po !

    Je i martuar ?

    Pse mendon po ?

    E di gruaja jote qe ke kete ide ?
    [QUOTE =puroshkodran;2654864]Roma del kampion[ /QUOTE]

  3. #-17
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    haha Kam qene i martuar, por jam ndare tani. Po si ka mundesi qe asnjerit nuk ja mban te votoj. Nuk te njeh njeri ketu. Duhet ta kisha lene te fshehte ate se kush voton, do ishte me mire.
    Une jam i mendimit "po" per arsye se me ka bindur artikulli, jo se e kam bere vete ne jete dhe skam ndermend ta bej kurr.
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  4. #-16
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Sa shpejt u bindke ti davidd. Me nje artikull. Imagjino te lexosh ndonje liber.

  5. #-15
    jam e sigurte qe te gjitha vajzat do votojne jo si dhe une midish tyre.
    Porrrrrrrr puna eshte se per meshkujt eshte po sepse eshte e nevojshme nje mardhenje jashte martesore .Dhe une jam dakork me po per meshkujt sepse ata velen shpejt .Vetem nuk dua te mesoj ne qofte se me ndodh.....!!!!!!!!!!!

  6. #-14
    U preka nga tema lol dhe harova te them qe per kete PO qe dhashe per meshkujt se kane fajin ata por ne femrat shoqe te dashura se ne kohet qe jetojme eshte gjeja me e kollajshme te kesh nje lidhje jashte martese......

  7. #-13
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    Sa shpejt u bindke ti davidd. Me nje artikull. Imagjino te lexosh ndonje liber.
    dea, libri eshte shume i gjate, pertoj ta lexoj, keshtu qe libri nuk me bind dot mua
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga davidd : 02-01-2010 mė 12:41
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  8. #-12
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Votova Jo, edhe se ne shume raste mbase nje mesim te mire e jep, kuptohet kur ke te besh me njerez te dobet, por jo budallenj (se keto te dytet jane pa shpetim lol, e mos i pacim kismet).
    La vita č bella...

  9. #-11
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    U preka nga tema lol dhe harova te them qe per kete PO qe dhashe per meshkujt se kane fajin ata por ne femrat shoqe te dashura se ne kohet qe jetojme eshte gjeja me e kollajshme te kesh nje lidhje jashte martese......

    Ne nje lidhje jane dy veta , nje mashkull dhe nje femer, flas per rastet normale.

    Nje lidhje jashte martesore, nuk e ben me te bukur martesen, por humb deshiren per martese
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #-10
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga davidd Lexo Postimin
    dea, libri eshte shume i gjate, pertoj ta lexoj, keshtu qe libri nuk me bind dot mua
    Para se te biesh dakort duhet te lexosh dhe nje artikull qe flet per te kunderten. Bej balancin midis pro-ve dhe kundra-ve. Pastaj pyet 10 e bej si di vet.

  11. #-9
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anėtarėsuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Njė tjetėr paēavure e njė mėndjeje tė "ndritur" ky artikulli.

    Nuk ėshtė as e nevojshme e as e domosdoshme. Qė qė martesė tė jetė solide nevojiten tė tjera gjėra dhe jo brirėt. Brirėt janė pikėrisht ata qė e shkatėrrojnė atė.

    Nė momentin qė im shoq vendos tė ngrohė krevatin jo tė pėrbashkėt martesor, e kam ēuar me plot dėshirė nė tė sėmės, e pa pishmane.
    Elegance is an attitude.

  12. #-8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011
    E sa me vjen keq per mijra cifte qe jan ndare, te shkretit nuk paskan dijt te shpetojne martesen e kjo pune paska qene shum leht ...........heeheehheh

  13. #-7
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321
    Tashi une votova Jo, por realisht nuk mund te them me siguri as po as jo. Nuk jam i martuar dhe nuk e di, por po jap nje mendim prej beqari :P

    Une nuk besoj se nje lidhje jashtemaretesore eshte ne te mire te marredhenies martesore. Qe nje martese te jete e shendetshme dhe e lumtur duhet te jete ne mes pike se pari dashuria e ndersjellte, respekti ndaj njeri tjetrit si dhe nje jete e shendetshme seksuale, e cila eshte rrjedhoje e asaj se pares. Lidhjet jashte martesore, ne shumicen e rasteve krijohen per te kenaqur deshirat seksuale.

    Pra, si perfundim pergjigja ime eshte JO.
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  14. #-6
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anėtarėsuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    Ndoshta per meshkujt eshte se zakonisht ata tradhetojne me shume , por per vete s'do ia falja po ta mirrja vesh
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  15. #-5
    bad girl Maska e Capkenja
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Vendndodhja
    ne zvicer, kantoni ticino
    Postime
    71
    Une votoj jo. jam e martuar dhe kam dy femije... sipas meje kur femrat tradhetojne e bejne sepse jane me te vertete te pakenaqura, sepse mashkulli nuk arrin ti jape ato gjera per te cilat ka nevoje. nese ajo tradheton nuk ka me shprese martesa te mbijetoje, ndersa per mashkullin eshte ndryshe per ata mund te jete vetem ajo nate dhe pike e pastaj kthehen ne shtepi sepse aty ndihen mire e te lire. edhe pse te them te drejten preferoj qe nese burri im me tradheton me mire mos ta marr vesh sepse nuk e di nese do arrij ta fal deri ne fund... nuk do jete kurre si me pare...

  16. #-4
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    votova JO.....nuk do e coja deri ne ket grad me trathtu me mire me u nda se sa keshtu gjerash.....jam shume kundra cifteve qe trathtojn partnerin i urrej....

  17. #-3
    [QUOTE=Tironcja_BLN;2542488]votova JO.....nuk do e coja deri ne ket grad me trathtu me mire me u nda se sa keshtu gjerash.....jam shume kundra cifteve qe trathtojn partnerin i urrej....[/QUO Dhe une jo thashe po nje e vertete qe thashe ju dogji shume anetareve .
    Jam shuma dakort me ty por ne kohet qe jetojme eshte e veshtire qe mashkulli mos kete mardhenje jashte martese........sepse nuk i intereson martesa po aventurat eshte ne tipin e mashkullit dhe neqoftese thone jo genjejne......

  18. #-2
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    e po ai mashkull qe trathton me mire ta lej fare gruan dhe te bej cfare te doj se sa te lendoj dhe nji njeri qe esht i pa fajshem kjo gje vlen dhe per nji femer se me keto kohe qe kan ardhur ka shume femra qe trathtojn...as nuk ari dot ti kuptoj keto njerez qe bejn keshtu gjerash dhe as nuk dua ti kuptoj....

  19. #-1
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    e po ai mashkull qe trathton me mire ta lej fare gruan dhe te bej cfare te doj se sa te lendoj dhe nji njeri qe esht i pa fajshem kjo gje vlen dhe per nji femer se me keto kohe qe kan ardhur ka shume femra qe trathtojn...as nuk ari dot ti kuptoj keto njerez qe bejn keshtu gjerash dhe as nuk dua ti kuptoj....
    edhe une nuk i kuptoj ,sidomos gruaja duhet te mbaje karakterin e saj dhe te mbaje familjen.
    Eshte nje teme shume e gjate qe ne nje forum nuk zgjidhet .

  20. #0
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    mendoj qe jo.
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •