Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27

Tema: Olen ezari

 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Olen ezari  DONIKA GRVALLA & OLEN EZARI ( Durres Albania 1984 ) Symphonic Poem
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 11-05-2021 m 09:44

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Olen ezari  Rrugtimi i Kombit - Koncert me rastin e 100 VJET PAVARESI ( Live - Nntor 2012 )


  UNE BIRI YT KOSOV - INVA MULA & OLEN EZARI

  Kompozimi: FEIM IBRAHIMI - Poezia: ALI PODRIMJA
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 11-05-2021 m 09:46

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Olen ezari  'Porto Palermo Festival 2021', 16 korrik n Himar ! BUCCI: Shqipria e Italia marrdhnie t veanta

  Festivali pron tek pushuesit e Jugut tingujt e muziks bashkkohore. Ky projekt ide e OLEN EZARI bn bashk artist t huaj dhe vendas n Kalan e Porto Palermos.
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 22-07-2021 m 14:09

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Olen ezari  "Pasditja ime e gjelbr" - Porto Palermo Festival, Olen ezari

  Korrik 2021

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Olen ezari  Olen Cesari - Il Genio con Il Violino

  Janar 2018

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Olen ezari

  Dekorat nga Presidenti i Italis pr artistin Olen Cesari

  Violinisti shqiptar Olen Cesari u dekorua nga Presidenti i Republiks Italiane si “Commendatore dell’Ordine della Stella d’Italia”.
  Ky titull i sht akorduar ktij artisti me prmasa botrore nga presidenti i Italis, Sergio Mattarella dhe i sht dorzuar artistit durrsak nga ambasadori i Italis n Tiran, Fabrizio Bucci n nj ceremoni ku ishin t pranishm personalitete t vendit, artist t shquar dhe diplomat.

  E pranishme n kt ceremoni ishte ministrja e Shtetit pr Marrdhniet me Parlamentin, Elisa Spiropali e cila u shpreh se, “jemi shume krenar pr Olenin, artistin virtuoz, nj nga violinistt m t mdhenj botror si dhe interpretues absolut i cili e ka lartsuar emrin e Shqipris n do sken ku ka jehuar tingulli i tij”. Edhe kryetarja e bashkis s Durrsit, Emiriana Sako e pranishme n kt ceremoni tha se, “ne t gjith jemi krenar q nj nga instrumentistt m t mir botror, me vlera t rralla, i konsideruar si kompozitor eklektik dhe virtuoz n violin dhe nj artist i jashtzakonshm, Olen Cesari, ngre lart emrin e Durrsit dhe t gjith Shqipris n skenat ndrkombtare”.

  Olen Cesari konsiderohet si nj nga violinistt m t mdhenj n bot. Kompozitor eklektik dhe virtuoz i violins, ai sht nj artist i jashtzakonshm. I lindur n Durrs ai u diplomua n moshn 14 vje n Institutin e Lart t Arteve n Tiran. N moshn 17 vje u diplomua me nderime nga Santa Cecilia (deri m sot ai sht violinisti m i ri me nj diplom n historin e konservatorit romak) dhe vitin tjetr n Mozarteum n Salzburg.

  Cesari ka luajtur n tempujt e mdhenj t muziks botrore, nga teatri i lasht i Taormina n Wiener Konzerthouse n Vjen, nga Carnegie Hall n New York n Auditorium Parco della Musica n Rom, nga Teatri Le Palace i Parisit n Teatromonumental RTVE n Madrid.


  Lexo.al

  https://lexo.al/2021/10/dekorate-nga...n-olen-cesari/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 23-10-2021 m 10:23

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,668

  Pr: Olen ezari

  Presidenti italian dekoron Olen Cesarin me titullin “Kommendator i Urdhrit t Yllit t Italis !''  Presidenti i Italis Sergio Mattarella ka dekoruar mjeshtrin virtuoz t violins Olen Cesari me titullin " Komandant i Urdhrit t Yllit t Italis " me motivacionin:

  "Si nj artist italo - shqiptar me vlera t rralla, i konsideruar si nj nga violinistt m t mdhenj botror, si kompozitor eklektik dhe virtuoz n violin dhe nj artist i jashtzakonshm, interpretues absolut i tingullit dhe zotrues me vlera t rralla i instrumentit. "

  N motivacionin e ksaj dekorate shkruhet se Olen Cesari sht nj artist i prmasave botrore me talentin e tij, q beson fort se muzika sht universale dhe sjell paqe, miqsi dhe vllazrim mes popujve.


  Tetor 2021
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 23-10-2021 m 10:21

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •