Close
Faqja 1 prej 19 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 373

Tema: Koh alamane

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime

  Koh alamane

  Viti i skarcuar

  Arshiv e universit
  Merre dhe kt' vit
  Lere n skutat e harress
  Pr hatrin tim!

  Pr hatrin tim
  T njeriut tnd t grimcuar
  Q nuk pa nj dit'
  Nga viti tnd i skarcuar.

  Dhe pr hatrin tnd
  N skarcot e kohs hidhe
  Tjetrin ndryshe ta bjm
  Ndryshe je univers me hile.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Mondi t uroj pr poezin dhe qoft ky vit m i mir pr ty dhe pa hile...d.m.th. ky univers!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Faleminderit Beso! Gezuar festat e fundvitit dhe sjellte mbaresi gjithvjetore 2010, per ty e te afermit e tu.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Koh alamane

  Ti e ke fajin
  Koh e mbrapsht
  Kohn time mbi ty ta krijoj.
  Ndryshova hapin
  Tndin e lash
  Patericash zvarritur ulok.

  Nuk ndjej keqardhje
  Ndjej neveri
  Pr hapin tnd alaman.
  Se ti nuk ndale
  Aspak marrzin
  Q ecje gaforeje ka.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Megjithat

  Megjithat...
  Trokasim gotat
  Nj vit tani prcjellim.
  Ai na l
  Mbi supet tona
  Nj koh q ende e presim.

  31 dhjetor 2009
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Me vitin pshertij

  Dika ka mar nga mua
  Nga ai dika kam mar
  Pshertima e lshuar
  Simbioz e pandar.

  Sa shum prisja prej tij
  Nga mua sa shum priste
  T dy n pafuqi
  Mes kohs q s'lvizte.

  Mbeta un pa vit
  Apo viti pa un!?
  T dy ve pshertijm
  T dy kohn pshtyjm!
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Koha ime

  Mes varfris reale
  Nj mbretri krijoj
  Mes kohs q ve tallet
  Nj kohn time rroj.

  Mos u udit moj bot
  Ti je udia vet
  Jam mbret q s'rri n fron
  Jam koh pr tjetr jet.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Moj koh!

  Moj koh prostitut e vetes
  Joshse deri n neveri
  Trotuareve t jets mbetesh
  Viktim e viktims, njeri.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Ej, puroxhi!

  Dikush pret dyzimin tim
  Frymmarrjes m jep ajr t dyzuar
  T njjtn gj dhe n ushqim
  Dhe ecjen tjetrlloj drejtuar.

  Kujton se mbaron klonimin
  Dhe puron ndez qetsisht
  Arens lshon dyzimin
  T therret me veten shpatrisht.

  I mjeri i kohs, puroxhi
  Tymnajs e do botn t dyzuar
  Ta shuaj e ndez si do ai
  Mes gishtash si me puron t luaj.

  Ej puroxhi, jam antiklonim!
  Nuk thith bashk me ty keqsin
  Trupit mbetet vetja pa dyzim
  Ty t mbetet vetja pa Njerin.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Un dhe liria

  Liria vuan teprin e saj
  Un teprin e liris vuaj
  Trsisht i plot n gjysmak
  Trsisht gjysmak i plotsuar.

  Liria vuan mashtrimin e vetes
  Un mashtrimin e liris vuaj
  E prap besnik i liris mbetem
  Besnik i liris s mashtruar.

  Un dhe liria, ironi e kohs
  Liria dhe un, koh e ironis
  Nuk di nga njeri-tjetri 'morrm
  'dham? Po ja le historis!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga mondishall : 08-01-2010 m 02:50
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Mes kohs alamane, prap se prap jeta vazhdon dhe n intimitetet e saj knaqsisjellse.


  Uji dhe Ti

  Burimi i ktij uji
  Shprthen i harbuar
  Posa t'i njomn syt
  Me uj t kulluar.

  Uji i ktij lumi
  Vrshon si i marr
  Posa t prekn trupin
  Shkumbon n ekstaz.

  Mes detit Don Zhuan
  Dhe merakliut Diell
  Ti tradhtin e ndan
  Dhe prap' e ndershme je.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 12. #12
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime
  Pergezime per poezite e tua, kane shprehje admiruese.

 13. #13
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Urime Per Poezite Tuaja

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  gloreta dhe HELEN OF TROY ju falenderoj per kohen e perkushtuar ne lexim e vleresim. Ju pershendes.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Kjo ikje kohe!

  S pari, s prapthi,
  ______________s'e marr vesh
  Kjo ikje kohe absurde,
  ____________ nga vjen!

  Anash, n mes, tej saj,
  ________________i ndodhur
  Kjo ikje kohe, me mua,
  _________________pa mua,
  ______________________marrosur!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 16. #16
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime
  mondishala nderimet e mija qe po ushqeni nje shpirt voglushe.Poezia eshte shpirti e qe shprehet nga dora e art....
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Sueda gojmbl, m ngrohin ftohtsin e kohs fjalt e tua. Qofsh e shndetshme dhe suksesshme n jet!
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  N fillimfundin jet

  Nj shtpi pa shtpi
  Nj qejf pa qejf
  Gjithka llogari
  N fillimfundin jet'.

  Nj ndrr pa ndrr
  Nj shpres pa shpres
  Gjithka shtrembr
  N fillimfundin jet.

  Nj luft pa luft
  Nj paqe pa paqe
  N gjithka un
  Mes ferrit ringjallje.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Kam mall heshtjen

  M lini pak aste vetm
  Jo, mos ikni!
  Me heshtjen tuaj, dua t rri
  Zhurmat n padurim arritn
  ________________N shurdhri!

  Pak aste vetm, ju lutem
  Jo, mos ikni!
  E dua vetmin tuaj
  Ve zhurmat e zrave, tutje
  _____________Tutje, larguar!

  Jo, mos ikni!
  Bashk n vetmi, nj ast
  Heshtjen njeri-tjetrit t'i dgjojm
  ________________Kam mall!
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 20. #20
  Larguar..
  Antarsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime
  Ketu na ke o poet, merr zemer poezite jane freskim shpirti

Faqja 1 prej 19 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •