Close
Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 373

Tema: Koh alamane

 1. #41
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Universiteti im

  Aty vazhdo t rrish
  Relike e fosilizuar!
  Dikur aty ka dallgzuar
  Deti i nj pasioni
  Deri sa shkrettira e injorancs
  E shkretoi.

  Oazet, si vese mngjesesh
  As etjen e lules nuk shuajn.

  Vazhdo t rrish duke pritur
  Etja ime e pashuar
  Kohs s mohuar
  Mpiksur!
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Lypsarja


  Nj shpirt nn rrobe
  Nj rrobe mbi shpirt
  Nj jet prej gjoje
  Njeri-mjerisht.

  Nj rrahje pa zemr
  Nj zemr pa rrahje
  Nj mosh pa emr
  Mbiemr-Lypsare.

  Nj kok e krusur
  Nj krusje nn vete
  Nj jet e mbushur
  Me pambushsi jete.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Citim Postuar m par nga mondishall Lexo Postimin
  Lypsarja


  Nj shpirt nn rrobe
  Nj rrobe mbi shpirt
  Nj jet prej gjoje
  Njeri-mjerisht.

  Nj rrahje pa zemr
  Nj zemr pa rrahje
  Nj mosh pa emr
  Mbiemr-Lypsare.

  Nj kok e krusur
  Nj krusje nn vete
  Nj jet e mbushur
  Me pambushsi jete.
  Nje jete prej gjoje
  Njeri-mjerisht.

  Jeta dhe njeriu!Dije mik i dashur se shume pak i mesoi jeta njeriut qe nuk i mesoi te duroje ...fatkeqesite.Urime mik!Te uroj nje pafundesi frymezimi!

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Faleminderit Pranvera! Te pershendes me...


  Ky dshprim

  M del prpara
  Me fytyr zhubravitur
  Instiktivisht m qesh.
  E kaprcej si ajrin
  Q mbetet pas
  Dhe prap' jam n mes.

  M ndjek pas
  Si prostitut nate
  Dhe falas m jepet.
  Oh, 'm ze mat
  Pr disa aste
  S'mi shuan epshet!

  M kalon n krah
  Si qen besnik
  N kohn e plakjes.
  Ky dshprim
  Me nj fillim
  Mbarim q s'ndalet.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Antarsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime n 101 postime
  Ky dshprim

  M del prpara
  Me fytyr zhubravitur
  Instiktivisht m qesh.
  E kaprcej si ajrin
  Q mbetet pas
  Dhe prap' jam n mes.

  M ndjek pas
  Si prostitut nate
  Dhe falas m jepet.
  Oh, 'm ze mat
  Pr disa aste
  S'mi shuan epshet!

  M kalon n krah
  Si qen besnik
  N kohn e plakjes.
  Ky dshprim
  Me nj fillim
  Mbarim q s'ndalet
  .  Bukur MONDI!
  Nje gjetje e duhur dhe e pershtatur per kedo per fytyren qe ka deshperimi !
  Deshperim__i pabese, i cili te hedh ne kurthe merzitjeje !
  Deshperim__i pafytyre , qe te shperfytyron mendimin ....,....,
  Deshperim__vrasetar, ne kohen e papershtateshme te gjithesecilit !

  Te jap urimet e mia te sinqerta per kete REALITET qe ke derdhur ne leter !
  Si mike dhe si BRUNA !
  URIME !

  Ndryshuar pr her t fundit nga brunilda_it : 24-02-2010 m 15:16 Arsyeja: ngjyra e shkrimit

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Falenderim e pershendetje Brunilda nga une...

  I vjetri imazh

  M shfaqesh prball
  N krah m shfaqesh
  I vjetri imazh
  I kohs fatale.

  I kohs s ndrydhur
  Vetvetes knaqur
  I ndjenjs s mbyllur
  Ve ndrrash shfaqur.

  'm duhesh tani
  'm ndez gjumsin?
  I vjetri, i ri
  Me kurban rinin.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Ky lot

  Nuk di se si m doli sot ky lot
  Nga dhimbja, urrejtja, dashuria?
  Ai rrjedh dhe un s'e ndal dot
  Apo ai s'ndal dot hallet e mia?

  S'besoj fjala e par t ishte hall
  Besoj fjala e par tjetr t ish'
  Pse sot ky lot q rrjedh n hallin ndal
  Mos vall bashk' me njeriun halli lind!?
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Ftohtsia


  Sa ftoht!

  Prtej palcs.


  Mbshtillem

  Bashk me t ftohtn.

  'mbshtillet

  E ngrohta.


  Frymmarrja,

  Antarktidn e shpirtit,

  Avullon.

  Trupi,

  Ajzberg ujrave t jets,

  Noton.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 9. #49
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime n 33 postime
  " Ftohtesia", bukuri me permbajtje qe vret!


  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Te pershendes bili99 me...  Sot jam vet gjithsia


  Sot jam vet gjithsia
  Nuk kam fillim-mbarim
  Gjithka pra sht e imja
  E imja infinit.

  S'dua t'ja di nga vij
  Nga shkoj s'dua t'ja di
  Shprthej, shkatrroj, krijoj
  N kohn infinit.

  Nuk njoh se 'sht mosha
  Pr mua s'ka kuptim
  Por ve m dhimbset bota
  E njerzve hallexhinj.

  Q kur e njoha hallin
  U bra hallexhesh
  Nuk di kush lindi djallin
  Q mua m prqesh.

  Mos duhet t njoh veten
  M mir se vetja mua?
  Jo s'dua q t endem
  N infinit t vuaj!

  Sot jam vet gjithsia
  Nuk kam fillim-mbarim
  Q djallin kam dbuar
  N fundin infinit.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  O, mama!

  O bukuri e bukur
  E trupit bukuri
  E shpirtit t padukur
  Q sot parajss ndrit…

  M shaj si dikur
  .........Si dikur, cimbithm!
  ...........Shuplakn, oh, shuplakn
  ...................... E dors tnde krkoj!
  ................Bm, o mama, t duash
  ..................Ve kaq larg mos ik!
  ....Nuk rroj dot pa uratn
  Oh, i mjeri, si rroj!
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Antarsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  11
  111 falenderime n 101 postime
  O, mama!

  O bukuri e bukur
  E trupit bukuri
  E shpirtit t padukur
  Q sot parajss ndrit

  M shaj si dikur
  .........Si dikur, cimbithm!
  ...........Shuplakn, oh, shuplakn
  ...................... E dors tnde krkoj!
  ................Bm, o mama, t duash
  ..................Ve kaq larg mos ik!
  ....Nuk rroj dot pa uratn
  Oh, i mjeri, si rroj!
  Urimet e mia Mondi !
  Sa ne menyre te sinqerte dhe shpirterore vijne prej jush keto vargje per PRINDIN__ne kete rast "mamane" !
  Vargje qe me kalimin e viteve te gjithe e ndiejme kete peshe ...
  ....dhe fund poezia mbyllet me vargun :
  ...Nuk rroj dot pa uratn
  Oh, i mjeri, si rroj!

  Urimet e mia Mondi !

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Faleminderit briliana per kete vizite dhe koment dashamires.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  M prit

  Nuk ngutem t t vij
  Sepse jam ngutja vet
  Mes nesh kjo largsi
  Cop qielli q lidh ret.

  M prit n tjetrn an
  Sa tkaprcej midis
  Kt qiell q sot na ndan
  Bashkon mes kaltrsish.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Qeshja flet m shum se fjala
  Fjala qesh m shum se qeshja
  Shpirti loton m shum se syri
  Syri dashuron m shum se zemra. (E SH)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Buzt dhe shega

  Buzt e tua si hapje shege
  Hapja e shegs si buzt e tua
  T dyja kt ast 'm bni pr vete
  'm thurni kt ast, t dyja.  p.s Piktura me shege realizuar nga Vangjel Nikolla
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Antarsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga mondishall Lexo Postimin
  Te pershendes bili99 me...  Sot jam vet gjithsia


  Sot jam vet gjithsia
  Nuk kam fillim-mbarim
  Gjithka pra sht e imja
  E imja infinit.

  S'dua t'ja di nga vij
  Nga shkoj s'dua t'ja di
  Shprthej, shkatrroj, krijoj
  N kohn infinit.

  Nuk njoh se 'sht mosha
  Pr mua s'ka kuptim
  Por ve m dhimbset bota
  E njerzve hallexhinj.

  Q kur e njoha hallin
  U bra hallexhesh
  Nuk di kush lindi djallin
  Q mua m prqesh.

  Mos duhet t njoh veten
  M mir se vetja mua?
  Jo s'dua q t endem
  N infinit t vuaj!

  Sot jam vet gjithsia
  Nuk kam fillim-mbarim
  Q djallin kam dbuar
  N fundin infinit.
  Bukur Mondi ,nganjehere te pelcet shpirti ,une kete poezi dota titulloja[shoqerisht]revolta e poetit...........
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  Te falenderoj e pershendes ajzberg...


  Rrfimi i diktatorit "disident"

  Pr tjetr u nisa
  Pr tjetr m bn
  Marksi, Lenini, Stalini.
  M dhan t pija
  M dhan pr t ngrn
  Kshtu ma msuan gatimin.

  Menyja e tyre
  Ma mori mendjen
  Nuk dija m tjetr gatim.
  T rrija n krye
  Duhej q gjendjen
  Ta mbaja n zap prdit'.

  Qrim i patates
  Dhe prerja e qeps
  M dhan iden e madhe.
  Q jo vetm llafet
  Bjn mir pr njerz
  Pa br dhe Luft Kllase.

  E ', se ndodhte
  M shum qrimi
  M pastr a s'del patatja?
  Shtat ju shkonte
  Atyre q shihnin
  Si kokat servirja mbi pjata.

  Pas m ndiqte
  Nj popull i tr
  Jet nga jeta e tij m dha.
  Pr mua vdiste
  E far s'ka br
  Pr mua hidhej n zjarr.

  Vazhdova kshtu
  E 'faj kam un?
  Armiqt s'm linin rehat.
  Me kokat mbi hu
  Q ngula m shum
  Qepnjerzit i bra zap!

  M thoni tani
  A s'jam disident
  Q ndryshe desha ta nis?
  Sa pr dnim
  T shkoni n hell
  Ata q m bn "marksist"!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Citim Postuar m par nga mondishall Lexo Postimin
  Ky lot

  Nuk di se si m doli sot ky lot
  Nga dhimbja, urrejtja, dashuria?
  Ai rrjedh dhe un s'e ndal dot
  Apo ai s'ndal dot hallet e mia?

  S'besoj fjala e par t ishte hall
  Besoj fjala e par tjetr t ish'
  Pse sot ky lot q rrjedh n hallin ndal
  Mos vall bashk' me njeriun halli lind!?
  I nderuar Mondi!Thone qe poezia buron nga shpirti...ju patjeter mik kini nje shpirt te bukur prandaj dhe poezia juaj eshte e tille...vertet halli lind me njeriun por me te lind edhe dashuria qe dominon hallin...Suksese mik ,ju ndjek me dashuri...
  Ndryshuar pr her t fundit nga pranvera bica : 09-04-2010 m 08:58

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Antarsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime n 48 postime
  E gjendur si gjithmone mikja ime, me fjale te ngrohta, dashamirese dhe inkurajuese. Te falenderoj e pershendes perzemersisht.
  -Pasja e shpirtit sht privilegj pr trupin. (E SH)

Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •