Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 43 prej 43
 1. #41
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Askush nuk i ndalon tė bėjnė regjistrim tė njėanshėm, kėtė nė fakt e mendon ti qė ėshtė njė mendim krejtėsisht i gabuar, institucionet e larta dhe mė thelbėsore tė njė shteti udhėhiqen dhe gjithmon janė udhėhequr nga sllavėt, nė historinė mbi 20 vjeēare tė Maqedonisė si shtet mė vete, nė asnjė moment Shqiptarėt nuk kanė udhėhequr ministri apo institucione tė rėndėsishme tė shtetit.
  e di mjaft mire se institucionet shteterore ne maqedoni udhehiqen nga sllavet por mos harro forcen qe kan shqiptaret ne kete shtet..mirepo jane vete shqiptaret ata qe jane me pak te interesuar te dine realitetin etnik ne maqedoni..po te ishin vertete te interesuar per te ditur numrin e sakte te shqiptareve ata patjeter do ta kishin detyruar qeverine maqedonase te bente regjistrim te sakte popullsie...por nuk jane te interesuar..nese dikur nuk i pyeste kush sot shqiptaret jan force vendimtare ne qeverisjen e maqedonise..dikur ministria e mbrojtjes sulmonte shqiptaret kurse sot drejtohet nga nje shqiptar..a e di se eshte hap i madh..ky ishte vetem nje shembul pa shembuj te tille ka mjaft..

  duhet te dime dicka rapsoul..jan vete shqiptaret me shume te interesuar ta mbajne ne kembe kete shtet fantazem..nese shqiptaret do refuzonin shtetin maqedonas te jesh i bindur se nuk do egzistonte me maqedoni..por shqiptaret per interesa te ngushta te tyre e mbajne ne kembe..a eshte paaftesia e tyre apo eshte driteshkurtesia e tyre nuk e di..di te te them se nganjehere ne politike duhet te jesh radikal qe te fitosh te drejtat e tua..dikur kam thene se shume shpejt i ule breket ali ahmeti dhe sot eshte vertetuar shume qarte kjo thenia ime..nese nuk do i kishte ulur breket per tja vene sllavi sot shqiptaret e maqedonise do ishin shume me lart se sa jane..dhe do ti dinin shume mire kush jan tokat e tyre shqiptare dhe sa jane shqiptaret e ne maqedoni...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 2. #42
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  e di mjaft mire se institucionet shteterore ne maqedoni udhehiqen nga sllavet por mos harro forcen qe kan shqiptaret ne kete shtet..mirepo jane vete shqiptaret ata qe jane me pak te interesuar te dine realitetin etnik ne maqedoni..po te ishin vertete te interesuar per te ditur numrin e sakte te shqiptareve ata patjeter do ta kishin detyruar qeverine maqedonase te bente regjistrim te sakte popullsie...por nuk jane te interesuar..nese dikur nuk i pyeste kush sot shqiptaret jan force vendimtare ne qeverisjen e maqedonise..dikur ministria e mbrojtjes sulmonte shqiptaret kurse sot drejtohet nga nje shqiptar..a e di se eshte hap i madh..ky ishte vetem nje shembul pa shembuj te tille ka mjaft..

  duhet te dime dicka rapsoul..jan vete shqiptaret me shume te interesuar ta mbajne ne kembe kete shtet fantazem..nese shqiptaret do refuzonin shtetin maqedonas te jesh i bindur se nuk do egzistonte me maqedoni..por shqiptaret per interesa te ngushta te tyre e mbajne ne kembe..a eshte paaftesia e tyre apo eshte driteshkurtesia e tyre nuk e di..di te te them se nganjehere ne politike duhet te jesh radikal qe te fitosh te drejtat e tua..dikur kam thene se shume shpejt i ule breket ali ahmeti dhe sot eshte vertetuar shume qarte kjo thenia ime..nese nuk do i kishte ulur breket per tja vene sllavi sot shqiptaret e maqedonise do ishin shume me lart se sa jane..dhe do ti dinin shume mire kush jan tokat e tyre shqiptare dhe sa jane shqiptaret e ne maqedoni...
  Nė aspektin formal ėshtė tepėr e lehtė ajo qė thua ti, bam bum bam Shqiptarėt dhe Maqedonia iku pėr lesh, por nė aspektin institucional njė gjė e tillė ėshtė tepėr e vėshtirė pėr tu arritur, pėr njė arsye tė vetme parimore, Maqedonasit janė zot shtėpie pa legjitimitet, VMRO fiton shumicėn absolute pėr tė formuar qeverinė dhe u thotė partive Shqiptare doni tė vini nė qeveri apo ta mbaj vet? Dhe ajo k.rva BDI qė ėshtė e gatshme tė shes tė gjitha grat Shqiptare qė i ka brenda subjektit tė vet, e pranoi njė gjė tė tillė pa asnjė kusht qė do ta pengonte shkeljen e popullit Shqiptarė nė ēdo aspekt.

  Ti thua Ministrinė e mbrojtjes? Ēa leshin na duhet ajo? Ku janė parat? Kush e ka Ministrinė e Financave? Ministrinė e Brendshme? Ato qė thua ti janė ideologji egzistente por tė parealizueshme, derisa njė qeveri e tillė siē ėshtė kjo tani dhe me njerėz tė tillė si BDI qė pėr 11 vite qeverisje nuk arrinė njė gjuhė shqipe ta bėjnė tė depėrtoj nėpėr institucionet e vendit, ne asnjėher nuk do tė kemi ndonjė fuqi pėr du ngritur.

  Por fajin e kanė vetė Shqiptarėt, janė dritėshkurtėr siē e the edhe ti sepse vazhdojnė tė mbajnė individ tė tillė TORBESH tė tillė qė skan fare ndjenjė kombėtare pos atyre financiare.
  Sui generis

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Nė aspektin formal ėshtė tepėr e lehtė ajo qė thua ti, bam bum bam Shqiptarėt dhe Maqedonia iku pėr lesh, por nė aspektin institucional njė gjė e tillė ėshtė tepėr e vėshtirė pėr tu arritur, pėr njė arsye tė vetme parimore, Maqedonasit janė zot shtėpie pa legjitimitet, VMRO fiton shumicėn absolute pėr tė formuar qeverinė dhe u thotė partive Shqiptare doni tė vini nė qeveri apo ta mbaj vet? Dhe ajo k.rva BDI qė ėshtė e gatshme tė shes tė gjitha grat Shqiptare qė i ka brenda subjektit tė vet, e pranoi njė gjė tė tillė pa asnjė kusht qė do ta pengonte shkeljen e popullit Shqiptarė nė ēdo aspekt.

  Ti thua Ministrinė e mbrojtjes? Ēa leshin na duhet ajo? Ku janė parat? Kush e ka Ministrinė e Financave? Ministrinė e Brendshme? Ato qė thua ti janė ideologji egzistente por tė parealizueshme, derisa njė qeveri e tillė siē ėshtė kjo tani dhe me njerėz tė tillė si BDI qė pėr 11 vite qeverisje nuk arrinė njė gjuhė shqipe ta bėjnė tė depėrtoj nėpėr institucionet e vendit, ne asnjėher nuk do tė kemi ndonjė fuqi pėr du ngritur.

  Por fajin e kanė vetė Shqiptarėt, janė dritėshkurtėr siē e the edhe ti sepse vazhdojnė tė mbajnė individ tė tillė TORBESH tė tillė qė skan fare ndjenjė kombėtare pos atyre financiare.
  Kam rrespekt te konsiderushem per brengosjet e juaja por ndodhite politike ne Maqedoni,por une ne kete teme kisha me dashte te dhena konkret per perhapjen e popullsise shqipetare ne Maqedoni dhe ne kete kontekst edhe kam pyetur per fshatin Pesocani,por do te isha mirnjohes edhe per te dhana te tjera per fshatra dhe rajone te ndryshme te banuara me Shqipetare sot ose ne te kaluaren.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •