Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 43
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2008
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po ndonje harte etnike te fshatrave te maqedonise per 1913 ka

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nuk e di,por edhe unė kishe me pasė dėshirė me pasė tė dhana tė tilla.Mendoj se kėtu ka vend pėr punė nga studiues dhe historian.

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2008
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ku punon ti
  apo je student
  dhe dicka ka te dhena etnike per maqedonin 1913 pyeta te statistikat ti di ndonje gje
  po lidhur me fshatrat

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Jo,nuk punoj nė lami tė tilla,por vetėm ēka gjej nėpėr internet.
  Po ta jap edhe njė link tė njė harte ku ėshtė e pėrfshirė edhe Maqedonija,nuk ėshtė etnike por ndoshta tė vlen ndonjė gja:
  http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/3felmeres.htm

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2008
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dhe dicka pashe harten etnike ajo esht harte e 1992 dhe shqiptaret jane me pak
  theksoje kete aty
  tjetra pa te prishur pune ke ndonje material per shqiptaret e maqedonise greke sot si follorine,kostur,selanik,etj

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Kam ndegjuar per nje masaker ne nje fshat dikur shqipetar i quajtur Pesocani ne komunen e sotme Debarca.
  A di dikush me na tregua dicka per kete masaker.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga akodra Lexo Postimin
  dhe dicka pashe harten etnike ajo esht harte e 1992 dhe shqiptaret jane me pak
  theksoje kete aty
  tjetra pa te prishur pune ke ndonje material per shqiptaret e maqedonise greke sot si follorine,kostur,selanik,etj
  Shqiptareve ne Turqise www.arnavutum.com 2 yozgat yenipazar
  Kjo video ėshtė inēizuar nė vitin 1990 nė fshatin Yenipazar tė qytetit Yozgat nė njė kafe. Shqiptarėt qė janė Nė kėtė fshat dhe fshatrat e komunave Sarıkaya dhe Bogazliyan tė cilėt janė pėrreth i kanė dėbuar Shqiptarėt nė vitet 1912,1914 dhe 1924 nga Kostoria Selanik i Greqisė. Sot jetojnė nė Yozgat dhe vendet pėrreth jane munduar tė ruajnė gjuhėn shqipe dhe sado pak e flasin atė ...... Bu video 1990 da türkiyede yozgat şehri yenipazar köyünde bir kahvede ēekildi bu köyde ve ēevresindeki sarıkaya ve boğazlıyan kasabalarına bağlı köylerde 1912,1914 ve 1924 yıllarında yunanistan selanik kastoria şehri ve civarından sürgün edilmiş arnavutlar yaşamaktadırlar bugün yozgat ve tokat civarında yaşıyan arnavutlar az da olsa halen arnavutēa konuşmakta ve kimliklerini korumaktadırlar........
  www.arnavutum.comhttp://www.facebook.com/ajax/flash/e...timelineSingle
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tias : 02-07-2012 mė 20:33

 8. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga tias Lexo Postimin
  Shqiptareve ne Turqise www.arnavutum.com 2 yozgat yenipazar
  Kjo video ėshtė inēizuar nė vitin 1990 nė fshatin Yenipazar tė qytetit Yozgat nė njė kafe. Shqiptarėt qė janė Nė kėtė fshat dhe fshatrat e komunave Sarıkaya dhe Bogazliyan tė cilėt janė pėrreth i kanė dėbuar Shqiptarėt nė vitet 1912,1914 dhe 1924 nga Kostoria Selanik i Greqisė. Sot jetojnė nė Yozgat dhe vendet pėrreth jane munduar tė ruajnė gjuhėn shqipe dhe sado pak e flasin atė ...... Bu video 1990 da türkiyede yozgat şehri yenipazar köyünde bir kahvede ēekildi bu köyde ve ēevresindeki sarıkaya ve boğazlıyan kasabalarına bağlı köylerde 1912,1914 ve 1924 yıllarında yunanistan selanik kastoria şehri ve civarından sürgün edilmiş arnavutlar yaşamaktadırlar bugün yozgat ve tokat civarında yaşıyan arnavutlar az da olsa halen arnavutēa konuşmakta ve kimliklerini korumaktadırlar........
  www.arnavutum.com
  Nuk ka video askund ne ate faqe ?

 9. #29
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  25-09-2011
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Anarchist Lexo Postimin
  Sipas regjistrimit tė vitit 2002 nė vend jetojnė

  * Sllavo-maqedonė 1.297.981 (64,18 %)
  * Shqiptarė 509.083 (25,17 %)
  * Turq 77.959 (3,85 %)
  * Romė 53.879 (2,66 %)
  * Serbė 35.939 (1,78 %)
  * Boshnjakė 17.018 (0,84 %)
  * Arumunė 9.695 (0,48 %)
  * Bullgar 20.993 (1,04 %).


  Sa qe e di un regjistrim tjeter nuk ka pase,per qytetet nuk di as un shum, po mund det jap informacione vet per Strugen ku jetoj edhe vet:
  Shqiptarė 36029 56.50%
  Maqedonas 20336 32%
  Turq 3628 6%
  Vlleh 656 1%
  Romė 116 0.18%
  Serbė 106 0.16%
  Boshnjakė 103 0.16%
  Tė tjerė 2402 4%

  Ohri pa asnje Shqiptare?

 10. #30
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  0 deri 10% ka Ohri, edhe pse kėto shifra ēdoherė janė demantuar nga ana e Shqiptarėve, pasi njė gjė ėshtė e qartė se nė listėn e regjistrimit tė popullatės janė mbi 200.000 Maqedonas inegzistent qė kanė vdekur qė prej kohėsh, pėr kėtė qėllim edhe regjistrimi qė filloi kėto vitet e fundit u anulua nga organet kompetente, u djeg ta pranojnė faktin qė Shqiptarėt janė shumicė nė Maqedoni.
  Sui generis

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blizoo Lexo Postimin
  Nuk ka video askund ne ate faqe ?
  Nuk po di me e postua,ende po provoj.

 12. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga tias Lexo Postimin
  Nuk po di me e postua,ende po provoj.
  Ama linkun ku shifet video-ja une e postoj ?

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  25-09-2011
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  0 deri 10% ka Ohri, edhe pse kėto shifra ēdoherė janė demantuar nga ana e Shqiptarėve, pasi njė gjė ėshtė e qartė se nė listėn e regjistrimit tė popullatės janė mbi 200.000 Maqedonas inegzistent qė kanė vdekur qė prej kohėsh, pėr kėtė qėllim edhe regjistrimi qė filloi kėto vitet e fundit u anulua nga organet kompetente, u djeg ta pranojnė faktin qė Shqiptarėt janė shumicė nė Maqedoni.
  Nuk eshte thjeshte djegje por ndryshim balanci i jetes socialo politike! Me kujtohen fraza nga historia kur disa Rromaket donin qe sklleverit te mbanin shenja dukje qe i dallonin se jane skllever, por e kundershuan sepse kishin frige se sklleverit do te mesonin se ato jane me shume sesa klasa e privilegjuar!

  Personalishte mendoja se ne Oher ka me shume Shqiptare, mbase popullata ortodokse eshte asimiluar!

 14. #34
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga JacobGold Lexo Postimin
  Nuk eshte thjeshte djegje por ndryshim balanci i jetes socialo politike! Me kujtohen fraza nga historia kur disa Rromaket donin qe sklleverit te mbanin shenja dukje qe i dallonin se jane skllever, por e kundershuan sepse kishin frige se sklleverit do te mesonin se ato jane me shume sesa klasa e privilegjuar!

  Personalishte mendoja se ne Oher ka me shume Shqiptare, mbase popullata ortodokse eshte asimiluar!
  Kjo qė thua ėshtė mėse e drejtė, destabilizimi do tė rezultonte nė tė gjitha sferat e jetės, si atė politike, shoqėrore, fetare etj etj, njė gjė e tillė do tė rrezikonte rėndė egzistencėn e popullit "Maqedonas" edhe pse njė i tillė nuk egziston fare.
  Sui generis

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blizoo Lexo Postimin
  Ama linkun ku shifet video-ja une e postoj ?
  Une ate video e kam ne profilin tim ne facebook dhe punon ,por kur e bej copy paste ate link nuk me del.Une edhe nuk jam fort i dijshem kah ana e punes me kompjuter.

 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  25-09-2011
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga tias Lexo Postimin
  Une ate video e kam ne profilin tim ne facebook dhe punon ,por kur e bej copy paste ate link nuk me del.Une edhe nuk jam fort i dijshem kah ana e punes me kompjuter.
  Mund te sjellesh linkun e facebukut? Ose jepja dikujte qe i beson keshtu qe te mos japesh identitetin tend te vertete?

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga JacobGold Lexo Postimin
  Mund te sjellesh linkun e facebukut? Ose jepja dikujte qe i beson keshtu qe te mos japesh identitetin tend te vertete?
  Me duket se kam ba diēka https://rapidshare.com/files/4655695...ė_nė_Turqi.mp4

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2009
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga tias Lexo Postimin
  Kam ndegjuar per nje masaker ne nje fshat dikur shqipetar i quajtur Pesocani ne komunen e sotme Debarca.
  A di dikush me na tregua dicka per kete masaker.
  Po e citoj veten,por vetem me arsyen qe me muajt me fitu ndonje pergjegje ne kete pyetje.

 19. #39
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Kjo qė thua ėshtė mėse e drejtė, destabilizimi do tė rezultonte nė tė gjitha sferat e jetės, si atė politike, shoqėrore, fetare etj etj, njė gjė e tillė do tė rrezikonte rėndė egzistencėn e popullit "Maqedonas" edhe pse njė i tillė nuk egziston fare.
  perfundimish shqiptaret e maqedonise jane krejt te paafte per te mbrojtur veten e tyre...askush nuk i ndalon qe ne menyre te njeanshme te bejne regjistrimin e shqiptareve ne maqedoni por duket ju pelqen statuquoja ku jane momentalisht..politikanet kan leverdi te shkoje keshtu sepse e kan me lehte me mbajte pushtetin duke mos mbajtur pergjegjesite..turp...akoma nuk dine sa jane dhe llapin poshte e perpjete...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 20. #40
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  perfundimish shqiptaret e maqedonise jane krejt te paafte per te mbrojtur veten e tyre...askush nuk i ndalon qe ne menyre te njeanshme te bejne regjistrimin e shqiptareve ne maqedoni por duket ju pelqen statuquoja ku jane momentalisht..politikanet kan leverdi te shkoje keshtu sepse e kan me lehte me mbajte pushtetin duke mos mbajtur pergjegjesite..turp...akoma nuk dine sa jane dhe llapin poshte e perpjete...
  Askush nuk i ndalon tė bėjnė regjistrim tė njėanshėm, kėtė nė fakt e mendon ti qė ėshtė njė mendim krejtėsisht i gabuar, institucionet e larta dhe mė thelbėsore tė njė shteti udhėhiqen dhe gjithmon janė udhėhequr nga sllavėt, nė historinė mbi 20 vjeēare tė Maqedonisė si shtet mė vete, nė asnjė moment Shqiptarėt nuk kanė udhėhequr ministri apo institucione tė rėndėsishme tė shtetit.
  Sui generis

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •