Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,278
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime

  Dnohet pasi q varu dhe hngri tigrin  Pekin, 22 dhjetor - Nj shtetas kinez sht dnuar me 12 vjet burg pasi vrau dhe hngri nj tigr indo-kinez, kafsh shum e rrall.
  Pr akuzn kafsha konsiderohej si ekzemplari i fundit i llojit t vet, ndrkoh q i pandehuri tha se e vrau pr vetmbrojtje.
  Katr banor t tjer u dnuan me 4 vite burg pr ndihmn q dhan pr t kapur tigrin dhe pr t'i ngrn m pas mishin.
  Tigri indo-kinez sht prej kafshve t rrezikuara. N pyjet e Laosit, Vietnamit, Kamboxhias, Tajlands dhe Myanmarit jetojn sot m pak se 1000 tigra t ktij lloji.
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime

  Cool

  Po mire qe e paska vrare per vetembrojtje, po per ca e ka ngrene? Apo per tu siguruar qe ai kishte ngordh me gjithe mend!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Endless : 22-12-2009 m 11:06
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 3. #3
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Endless Lexo Postimin
  , po per ca e ka ngrene?
  Perpjekje per zhdukjen e gjurmve t'krimit... quhet ne polici. ; )
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  me 12 vjet burg pasi vrau dhe hngri nj tigr

  pushkatim qenit si e hengri gjith ate tiger
  Dhe kau i mir po s'e ngacmove, s'trheq n brazd.

 5. #5
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Aventurier, para disa muajve ne Singapore Zoo nji tiger pat hanger nji puntor Kinez zoo-je. (Seriozisht)
  Ky duket se ka dasht me i marr gjakun simas kanunit ... you know 1 per 1 ... ; )
  Ndryshuar pr her t fundit nga GANGO of SG : 22-12-2009 m 13:16
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime
  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  Perpjekje per zhdukjen e gjurmve t'krimit... quhet ne polici. ; )
  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  Aventurier, para disa muajve ne Singapore Zoo nji tiger pat hanger nji puntor Kinez zoo-je. (Seriozisht)
  Ky duket se ka dasht me i marr gjakun simas kanunit ... you know 1 per 1 ... ; )


  Hahahaha!

  Without deviation from the norm, progress is not possible

 7. #7
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  eh? qeshesh ti? ncncnc, that's not correct! Njerzit e tigrat po lajn jeten. ; )
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •