Close

Rezultati i Sondazhit: A jeni Hacker?

Votues
68. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Jam Hacker i mirfillte.

    6 8.82%
  • Jam Hacker ne nivel mesatar.

    16 23.53%
  • Nuk jam por nje dite do behem.

    18 26.47%
  • Nuk jam (dhe as me intereson).

    28 41.18%
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 60
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Jam Hacker i mirfillte.

    jam jam pse mos tjem kushtet i kam .
    Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Klevis_Vl
    Anėtarėsuar
    23-11-2008
    Postime
    17
    Nuk jam por me intereson te jem.

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anėtarėsuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Nje programues profesionist eshte shume here me i zoti se nje hacker profesionist. E anasjellta nuk eshte e vertete.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  4. #44
    Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anėtarėsuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Citim Postuar mė parė nga Glend Lexo Postimin
    Nje programues profesionist eshte shume here me i zoti se nje hacker profesionist. E anasjellta nuk eshte e vertete.
    Varet se cfare nukupton me hacker profesionist....
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Me botnet jam marr shum pėrpara por tani mė jo. E beja exe-n (exploitin) me C + + dhe nuk e dijė nqs mund tė quhet edhe hacker njė qė merret me botnet!

    Max tė infektuara pc-ja nga dora ime kan qen mbi 2000 deri 3000 pc-s online.



    Po ashtu me cc-ja e gjona tė tjera sepse pėr tė mbajt botnets u desht tė blejm servers me cc fallso nė kompani tė ndryshme.

    por

    Kam 1..2 vite qė mė nuk jam marr me asi gjėra.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nice_Boy : 04-04-2010 mė 11:25
    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

  6. #46
    aR-my_nD Maska e aR-my_nD
    Anėtarėsuar
    01-08-2009
    Vendndodhja
    Veproj nė njė planet pėr tė jetu nė botėn tjetėr.
    Postime
    131
    shum leht osht me enderrru, por veshtir osht me fitu, e kamf fjalen lehtt osht me thon se d te bhem por si do te behesh a po jo soht me rendesi qe me u mudnu e kur te mundoheh del diqka edhe ense deshton prap e provo
    Ēdo gjė, ka njė arsye.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2011
    Vendndodhja
    München/Gjermani
    Postime
    71
    E para ka dallim mes Hackerit edhe Crackerit
    Hackerat = Jan ata persona qe hyn ne systeme te huaja edhe zakonisht jan njerz qe kan informatiken e kryme edhe programojne ne C++ ose Assembler (Crypter edhe Paketimi)
    qellimi i tyre eshte ne disa lloje? Ka eventuell hacker edhe Pergjidhsi
    ata te pergjidhsit mirren zakonisht me botnet kurse individuell mas se shumti me Spiunashe Ekonomike !
    Crackeri= Njeri me se shumti prej tyre ka dobi sepse ata nuk bej tjeter qe perveq programet
    i bejne me punu pa lizenz ose per te miren e popullit mendojne ata!Crackeri zban tjeter send
    me assembler zakonisht punojne edhe me hex editor aty mund e vren si nje program punon
    pershembull shkrun aty nese programi installohet lype Codin e lizenzes
    keta nuk bejne tjeter send vetem e shlyjne ate kommand qe e lyp coden e lizenzes
    keshtu u mundova tju spjegoj
    ju pershendes Bjeshka

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Mexhi
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
    Postime
    838
    Citim Postuar mė parė nga Bjeshka Lexo Postimin
    Crackeri= Njeri me se shumti prej tyre ka dobi sepse ata nuk bej tjeter qe perveq programet
    i bejne me punu pa lizenz ose per te miren e popullit mendojne ata!Crackeri zban tjeter send
    Po ata qe kane investuar ne krijimin e atij programi nuk jane popull? Nese edhe ata jane popull, si mund te jete per te miren e tyre crack-imi i programeve qe ata kane investuar aq shume?


    "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

  9. #49
    Perjashtuar Maska e Deni_Boy
    Anėtarėsuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    2,322
    Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
    Me botnet jam marr shum pėrpara por tani mė jo. E beja exe-n (exploitin) me C + + dhe nuk e dijė nqs mund tė quhet edhe hacker njė qė merret me botnet!

    Max tė infektuara pc-ja nga dora ime kan qen mbi 2000 deri 3000 pc-s online.



    Po ashtu me cc-ja e gjona tė tjera sepse pėr tė mbajt botnets u desht tė blejm servers me cc fallso nė kompani tė ndryshme.

    por

    Kam 1..2 vite qė mė nuk jam marr me asi gjėra.


    Shoku nuk o se ke botnete edhe je hacker se kto gjana dim me i bo t`gjith.. HACKER osht gjo tjeter ka sulmet e Rxbot ose CLONE...

  10. #50
    Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
    Akoma jo, por jam i sigurt qe ne nje te ardhme te larget(po goxha te larget ama) do behem edhe hacker dhe cracker! hehe
    Ok , po te pres atehere, sepse dua te hack kompjuterat e nje banke, por nuk kam besim te askush tjeter pervec teje
    Revolution 1848

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2011
    Vendndodhja
    München/Gjermani
    Postime
    71
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Ok , po te pres atehere, sepse dua te hack kompjuterat e nje banke, por nuk kam besim te askush tjeter pervec teje
    Hahaha Tregom edhe mu te lutem nese ke sukses

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-03-2011
    Postime
    1
    hej na tregoni ndonje gje p.sh si te krijojm nje virus dhe ta shperndajm

    ose ndonje gje tjetr une e kam krijuar nje virus qe ta fik pc po tash kur po dua ta fshij at file nuk po muj a muni te me tregini

  13. #53
    FlashcRew's Maska e [^DANZEL^]
    Anėtarėsuar
    07-05-2007
    Vendndodhja
    C:\WINDOWS\system32
    Postime
    53
    hmmm . ti thuash sot vetes hacker esht pak egzagjerim , sidomos me cfar shoh un tek shqiptaret se sjan kurrkun ne boten e hacking , tek ne piksynimi i pare eshte ddosing dhe perdorimi i Web-exploiteve nga packetstorm. ne te vertet dikush qe e quan veten hacker duhet te dij me shum se shum nga ajo qe menon ai qe din bcz kjo pune eshte cdo dit ne zhvillim e siper nje metod bllokohet duhet te shtrydhesh trurin per ta gjet tjetren .
    po te shkoj dikush dhe te shofin nje program te Defcon apo BlackHat dhe te thot Un jam hacker sepse kam 500k bota ata vetem do tallenin me te .

    dhe pava nje postim aty nuk ka femer hacker . un personalisht njof nje femer qe merret me hacking dhe ka 18 vjet qe merret me ket pune .

    Ndersa un: Nuk jam hacker
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [^DANZEL^] : 02-04-2011 mė 20:34
    FlashcRew's

    Albanian Ethernet Organisation ..!~

  14. #54
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    kot per edukate te pergjithshme, ai qe qenka kaq i zoti ketu a mund t,a pyes se cfare do te thote per nje hacker fjala NODRUX, nese ka nje te tille ketu le te pergjigjet qe te me binde sepse ai qe eshte hacker duhet ta dije patjeter

  15. #55
    FlashcRew's Maska e [^DANZEL^]
    Anėtarėsuar
    07-05-2007
    Vendndodhja
    C:\WINDOWS\system32
    Postime
    53
    Citim Postuar mė parė nga Dito Lexo Postimin
    kot per edukate te pergjithshme, ai qe qenka kaq i zoti ketu a mund t,a pyes se cfare do te thote per nje hacker fjala NODRUX, nese ka nje te tille ketu le te pergjigjet qe te me binde sepse ai qe eshte hacker duhet ta dije patjeter
    Un nuk e kam degju ndonje her
    FlashcRew's

    Albanian Ethernet Organisation ..!~

  16. #56
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Citim Postuar mė parė nga [^DANZEL^] Lexo Postimin
    Un nuk e kam degju ndonje her
    Kjo sepse nuk je hacker, ata qe jane ja dine mire kuptimin sepse nuk behesh hacker me keyloger-a qe bredhin lart e poshte e skane asnje vlere.
    Dikur kam shkruar dicka per hack-im por u bene vite sa edhe vete i kam harruar pasi punet ste lene per tu marre me lodra

  17. #57
    FlashcRew's Maska e [^DANZEL^]
    Anėtarėsuar
    07-05-2007
    Vendndodhja
    C:\WINDOWS\system32
    Postime
    53
    Citim Postuar mė parė nga Dito Lexo Postimin
    Kjo sepse nuk je hacker, ata qe jane ja dine mire kuptimin sepse nuk behesh hacker me keyloger-a qe bredhin lart e poshte e skane asnje vlere.
    Dikur kam shkruar dicka per hack-im por u bene vite sa edhe vete i kam harruar pasi punet ste lene per tu marre me lodra
    Dito un nuk thash kund qe jam hacker as qe merrem me keyloger .

    Un momentalish me i fokusuar jam ne Perl
    po gjithashu kam aftesi ne b0f , malware eneginering , honeypots , symlinking etc,,
    dhe gjithashtu si dhe ne white hat jam shum pro ne rooting , microtic
    FlashcRew's

    Albanian Ethernet Organisation ..!~

  18. #58
    Besoj qė Hackerat e vėrtet nuk tregohen, po vetėm aj qė e don famėn !

  19. #59
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    511
    Po jam hacker i merfillt, se shpejti do bombardoj foruminshqiptar, per kete besoj se e ka verejtur edhe Albo nga sulmet qe jam kam bere.



    Shume sinqerisht e kam.

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2011
    Vendndodhja
    München/Gjermani
    Postime
    71
    E para sma merr mendja ama asnjo prej Juve qe jeni dicka te till!Me goje auu tane ama me pune pak ma ngadale hehehe
    keshtu mos i jepni shume shpres vetit kur nuk dini kurgja
    naten e mire
    bjeshka

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •