Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 51
  1. #1
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375

    Si keni humbur apo si keni fituar besimin ??

    Pershendetje per gjithe juve .

    Desha ta hap nje tem , e te diskutojme rrethe asaj se qka ju ka shty me besu , e per disa se qka i ka shty me humb besimin . Sepse qdo njeri ne nje periudhe te gjate apo te shkurt ka besu , apo mbas nje periudhe mosbesimi fillon e te besoj .


    Ju uroj nje diskutim te mbare

  2. #2
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    kshyre bre katunari kishe qe une hapa ni tem :P:P Pershendetje per ty


    Se kam humb veē se dita ditės me shtohet kur shoh apo dėgjoj njerėz si disa kėtu ne forum.
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  3. #3
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Po filloj une se pari

    Une besimin tim e kam fitu , gjate shkolles se mesme . Ne at periudhe kam qen ateist , me ndihmen e profesorit te filozofis mu shtojke urrejtja per fet .
    Por gjithmon kam qen i interesuar ne shkenca natyrore , sidomos ne fizik , kimi dhe biologji . Me "studimin" e ketyre shkencave kam fillu te shof me nje sy tjeter besimin , dhe me kohe kam pa qe edhe pse fet e sodit nuk jane ashtu sikur jane librat hyjnore , une kam fillu me besu dhe te jem musliman .

    Po ju ??

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    une skam besuar ndonjehere dhe smendoj se do besoj ndonjehere .

  5. #5
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    kshyre bre katunari kishe qe une hapa ni tem :P:P Pershendetje per ty


    Se kam humb veē se dita ditės me shtohet kur shoh apo dėgjoj njerėz si disa kėtu ne forum.
    O katunar mir se na erdhe ....na ka marr malli per tyy .

    Shpresoj te rrish me shum
    Citim Postuar mė parė nga King_Arthur Lexo Postimin
    une skam besuar ndonjehere dhe smendoj se do besoj ndonjehere .
    E as si cun i ri ??? Sepse qdo kush karakterizohet me nje ndjenje ne nje kohe te caktuar per te besuar .

  6. #6
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga King_Arthur Lexo Postimin
    une skam besuar ndonjehere dhe smendoj se do besoj ndonjehere .
    asnjehere mos thuaj jo.

    vjen nje dite dhe dashurohesh me nji budiste per shembull dhe fap ...ndodhi

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    E as si cun i ri ??? Sepse qdo kush karakterizohet me nje ndjenje ne nje kohe te caktuar per te besuar .
    epo une jo dhe nuk ke pse te me replikosh a doje nje mendim nga te tjeret ? ky eshte mendimi im . pastaj shkenca ka avancuar shume dhe ka fakte me reale .

  8. #8
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anėtarėsuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Ndersa une edhe pse kam qene besimtar cdo here, rendesi te madhe ikam dhene besimit gjate viteve studentore, nga fakti qe shikoja se si shqiptaret e shqiperise mashtroheshin aq lehte nga disa misionare dhe konvertoheshin ne kristijan.
    Deshira dhe vullneti i flakte te perbalohem me to me styri te lexoj per fene islame dhe ate kristijane ne te njejten kon nen thjerzen e shkencen.
    Sa me shum lexoja aq me shum gabime gjeja tek Bibla dhe aq me shum fakte shkencore gjeja te Kurani dhe kjo vazhdon sot e kesaj dite.


    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  9. #9
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Sa me shum lexoja aq me shum gabime gjeja tek Bibla dhe aq me shum fakte shkencore gjeja te Kurani dhe kjo vazhdon sot e kesaj dite.


    GV_USA
    Rreziku mė i madhi per mua nė besim ishte kur mesova se si dikush beson ne njė njeri si profet dhe lexova se ai ishte martuar me njė fėmi tė mitur gjashtė vjeqar!

    Mazamakeq thash! Po si ka mundresi kjo? Si ka mundesi qe njė pedofil sikurse ishte Muhamedi ta besoj dikush si profet?
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e shq_mussl
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    ATY KU JETOHET
    Postime
    91
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
    Rreziku mė i madhi per mua nė besim ishte kur mesova se si dikush beson ne njė njeri si profet dhe lexova se ai ishte martuar me njė fėmi tė mitur gjashtė vjeqar!

    Mazamakeq thash! Po si ka mundresi kjo? Si ka mundesi qe njė pedofil sikurse ishte Muhamedi ta besoj dikush si profet?
    idiotizmi yt nuk paska kufi , edhe pse mua si musliman nuk me takon te flas me kete fjalor . tregom ti mua si do ta shtysh dikend te besoj ne fene tende kurse ti personalisht dhe disha shok te tu (edhe pse mund te jesh gjithmon i njejti person) keni fjalor mjaft banal sa i perket feve te tjera , edhe pse nuk dua ti mbroj edhe disa forumista muslim ketu, por ju jeni ata misionar te paqes , ju jeni ata te cilet jeni te frymezuar nga Jezusi , ju jeni ta te cilet na mesoni per toleranc , ju jeni ata te cilet thoni se Jezusi u meson ktheje te keqen me te mire , a mos jan vec dokrra keto sepse sa jam duke lexuar ketu ju ofroni VETEM UREJTJE NDAJ FEVE TE TJEREVE,

    ndersa ju moderator te nderuar , a keni sy a mos jeni qoru , pa mare parasysh eshte musliman . eshte i krishter , ateist . budist , lop kali . derr e ku ta di une per cfar arsye nuk i pastroni keto shkrime ku ka fjale idiotizmi. apo mos jeni ju ata te cilet ofendojn te paret . dhe kur nuk ju vizitojme na disa si puna ime te cilet nuk kemi deshir te lexojm kesi lloj komentesh , per car arsie na dergoni mesazhe ne emajlat tone kinse ju paskemi munguar e ku ta di une .
    ju lutem keni kujdes , mos mendoni se mund ta mbroni faqen tuaj
    ndoshta jeni te mire . mirpo ne kete koh ka edhe me te te mire , super te mire dhe extra te mire qe mund tua sliejne kret kete faqe dhe kur mos ta ktheni prap

    dhe keni kujdes mos ma fshini postimin !!!!!!! dhe mos ofendoni me kesi lloj idiotizmash ........
    DHASHTĖ ZOTI , KOSOVA SHTET ME I FORTĖ PER KREJT SHQIPĖTARĖT

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    une gjithmon kam besue , besoj , dhe do te besoj ne Zot
    ndersa religjionin ende nuk e kam gjet
    keto religjionet aktuale jan plot genjeshtra , pralla , nxitje per urrejte raciste, nacionale etj.
    une nuk e pranoj asnje.
    me ka mbetun vetemse besimi ne Zotin mendoj se kjo mjafton.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 11-12-2009 mė 23:50

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    e trashegova qe i vogel,
    ne fillim u perpoqen te krishteret te ma shpelanin trurin
    me pas muslimanet, dhe ja arriten per nje fare kohe,
    kur arrita pjekurine e plote u ndergjegjesova dhe e "humba" besimin,
    jam shume i lumtur per kete.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Gjat perballjes me jeten e cila ka me shum te kqia se te mira...kam fituar besimin dhe do te besojj ...kjo vlen per njerezit....!!!

  14. #14
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Nuk ka me vlla... eshte e pamundur.
    Une nga nje ane kam fillu mos i vej faj muslimaneve ne kete forum. Po u hap i teme cfaredo. Qofte edhe nje si kjo qe nuk ka lidhje fare pershembull me pedofiline, po pyet anetaret "Beson apo jo dhe pse?", prape do hapen keto tema te sterkonsumume ku argumentat e te dyja paleve dihen.

    Shumica eshte e bukur se nuk i besojne fare Muhamedit, prape e quajne pedofil.
    Pjesa tjeter nuk besojne ne Krisht e tallen me kete... edhe ky ne fakt ka material per tu tall sa te dush ( )


    Thoni o vlla besoni? Po? Jo? Pse?
    Me e bukura eshte se keta qe pretendojne se nuk besojne ne asgje, ne fakt brenda brenda jane te predispozume ti flasin Zotit pasi kane bere blasfemi "qe po talleshin"...

  15. #15
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
    Rreziku mė i madhi per mua nė besim ishte kur mesova se si dikush beson ne njė njeri si profet dhe lexova se ai ishte martuar me njė fėmi tė mitur gjashtė vjeqar!

    Mazamakeq thash! Po si ka mundresi kjo? Si ka mundesi qe njė pedofil sikurse ishte Muhamedi ta besoj dikush si profet?
    toni77_toni Po dua jo te replikoj pore te udhzoj nji gje e cila ndoshta te sherbe ne jet .Ai qe esht besimtar dhe nuk e fto tjetrin ne at besim une mendoi se ka ber dy gabim.nji se esht mundu vetem te fitoj sikur zoti ska dhurata per te gjith dhe e dyta se nuke e ka besimin e sinqert ,andaj kie frik zotin se aq me shum i largohesh edhe ai te largohet.Tani kom nji pershtypje ndaj teje sikur zoti ju ka braktis.Zoti ju ka then ose ber me dije profetve se ata duhet ti thrasin njerzit ne besim po jo edhe tua imponojn me gjdo kusht sepse ata do te pendohen ne diten e pergjegjsive.Profetit Muhamed i esht ber me dije nga zoti se zoti yt ka vendos qe ky femij te jet gruaja jote ose dote behet gruaja jote(bashkshorte) ,kete profeti a.s nuke ja rrefeu as kujt ket ndodhi dhe me kalimin e kohes ajo vajza qe tani nuk ishte femij ishte rritur ,martohet per nji person e qe ska shum rendsi po nuk beht rahat ne martes.me gjith insistimin qe te mose e braktis gruan ai personi ndahet me gruan dhe ajo gruaja vjen te i derguari dhe vet i shpreh vullnetin per martes sepse ishte caktim i zotit krijuesit te gjith kesaj qe shofim e qe nuk e shofim . pasi prano profeti ne at moment i paraqitet ne kujtes se ishte pikrisht ajo femija qe e kishte lajmru Allahu XH.h. pra rruges se allahut nuk i largohemi.Une kom lexu per fe qa do qe e kom gjet . ty po te lutem sinqerisht futu ne mendime te sinqerta kjo bot qe egzisto apat nevoj qe zoti fuqi plot tja derzoi dikujt kure vet ka mundsi te menagjoj me te.Fillo ti afrohesh zotit tend se ai ska nevoj per ty por ti per ate po.
    per te caktuar profet ste pyt ty as mua zoti ,ishte vullneti i tij andaj mose u fut ne mal pa sopat si thot populli..Kush e fyen Profetin a.s nuk do ket parajs per te kshtu porositi zoti jut dhe i imi dhe i kret asaj qe shofim e nuke e shofim.Lexoje kuranin te lutem dhe vetem nji rresht demantoje po munde sinqerisht.pa dashur te kundershtoj ne bindjet tuaja ,po une si musliman edhe pse disa musliman ket e kundershtojn duke dashur qe ju te beheni i arsyshem duke kerku falje prej zoti ati fal i qofshim te thrras ne sinqeritet dhe te ftoj ne largim nga injoranca .te deshiroj q do te mir ne jet e veqanerisht tolerant te beheni se pak sa po e tepron .ske mundsi te shijosh udhzimin e zotit sikur une qe smerem vesh me notat e pentagramit ne lenden e muzikes.TUNG ...

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    e trashegova qe i vogel,
    ne fillim u perpoqen te krishteret te ma shpelanin trurin
    me pas muslimanet, dhe ja arriten per nje fare kohe,
    kur arrita pjekurine e plote u ndergjegjesova dhe e "humba" besimin,
    jam shume i lumtur per kete.
    Po dojkan me ta la trurin me uje prej kazanave te val Hahhaha.Zoti e krijoj boten pa qen tani e ka me leht se e ka modelin, mose qofsha ne lkuren tende shihemi mas nji kohe e ke me qortu po une po te para lajmroj e besoj plotsisht qe kemi me u taku e kom me te than me moqa aaaaa mire e kishe pas qe veq po rrim e kokem munu badihava ,ti ke mo qesh e me moqa se ju thosha ore po sme besonin sa ke per ta ngatrru se je i ri ngjallur. befas kan met mar Zabanit e kan me ta la trurin me uje te val kallamoq hahaha per ket bote e mjerim per ahret boten e perhershpe Allahu nuk e thyn betimin .Kujdes per at qe smund ta mohosh vllaqko se as nuk je ardh vet as sdo shkosh vet ne at bote po do rrimi sa e ka shkru zoti andaj ben kujdes me shpirtin tend mose i ba veti zullum pa nevoj se po te vlente do te mirja ne ahret per avokat po e di mire une qe ske licenc. kujdes vlla i dashur sa sesht ber teper vonse zoti esht i meshirshem dhe kure pendohemi ai fal po mose e ruaj ne qastet e fundit se as shejtanet nuk te vin te te devijojn se e din mire se te kan qit ne binaret e trenit per ne ferr. pendohu pendohu ta them si vellaut qe ma ka ber mami im sepse engjujt per mua do deshmojn qe te ftova ne shpetim Allahu te udhzoft vlla i dashur ,mendo se vitet po hecin pendohu me sinqeritet se vje koha do me falenderohesh .MIre u pafshim ne parajse Firdevs amin.Besimtari i mire esht pikrisht si ti vella ,si lulja qe her ngritet her bie po kure pjeket ajo nuk luhatet me ,era ja shkund farat sepse ateher rrin stoikisht dhe mbin lule te reja. tung.

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    Po dojkan me ta la trurin me uje prej kazanave te val Hahhaha.Zoti e krijoj boten pa qen tani e ka me leht se e ka modelin, mose qofsha ne lkuren tende shihemi mas nji kohe e ke me qortu po une po te para lajmroj e besoj plotsisht qe kemi me u taku e kom me te than me moqa aaaaa mire e kishe pas qe veq po rrim e kokem munu badihava ,ti ke mo qesh e me moqa se ju thosha ore po sme besonin sa ke per ta ngatrru se je i ri ngjallur. befas kan met mar Zabanit e kan me ta la trurin me uje te val kallamoq hahaha per ket bote e mjerim per ahret boten e perhershpe Allahu nuk e thyn betimin .Kujdes per at qe smund ta mohosh vllaqko se as nuk je ardh vet as sdo shkosh vet ne at bote po do rrimi sa e ka shkru zoti andaj ben kujdes me shpirtin tend mose i ba veti zullum pa nevoj se po te vlente do te mirja ne ahret per avokat po e di mire une qe ske licenc. kujdes vlla i dashur sa sesht ber teper vonse zoti esht i meshirshem dhe kure pendohemi ai fal po mose e ruaj ne qastet e fundit se as shejtanet nuk te vin te te devijojn se e din mire se te kan qit ne binaret e trenit per ne ferr. pendohu pendohu ta them si vellaut qe ma ka ber mami im sepse engjujt per mua do deshmojn qe te ftova ne shpetim Allahu te udhzoft vlla i dashur ,mendo se vitet po hecin pendohu me sinqeritet se vje koha do me falenderohesh .MIre u pafshim ne parajse Firdevs amin.Besimtari i mire esht pikrisht si ti vella ,si lulja qe her ngritet her bie po kure pjeket ajo nuk luhatet me ,era ja shkund farat sepse ateher rrin stoikisht dhe mbin lule te reja. tung.
    prandaj nuk ju duroj dot ju besimtareve une se jeni shume invadent,
    po une mund te kem edhe deshire te shkoj ne ferr,
    ēa pune po ju prish mer vlla, meqe besoni ne zot,
    zoti prandaj na ka dhene liri zgjedhjeje, keshtu qe ēdokush mban pergjegjesite e veta.

  18. #18
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Braktisa Islamin kur mesova se ishte ardhur me dhune tek shqiptaret.

    Perjetim shokues qe me duket mua ka qene poashtu menza e shkolles fillore ketu ne Perendim. Sapo isha ardhur nga Kosova dhe shkonim me tere klasen se bashku ne menza te shkolles. Deri aty nuk kisha takuar kurre njeri tjeter, pos serb dhe shqiptar. Ne menze ne fillim s'verejta gje, por me vone e pashe qe boshnjaket dhe turqit nuk e hanin mishin e derrit, njashtu sikur une. Kjo ishte as shume shokuese per mua, me mbushi aq inat, sa qe as 3 jave nuk ka zgjatur dhe kam filluar te ha mishin e derrit. Sot kam arritur te pastroj ndoshta 90% te kultures islame nga veja time.





    *

  19. #19
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Plotesim:

    Sigurisht se duhet te them se ishte nje proces kompleks, me shume faktore, por ky perjetimi me larte me duket se me pati shokuar per here te pare, me pati nxjerrur gjumin fillimisht. Pastaj pasuan "hulumtime" (nga une) ne forme te leximeve, kerkimit te kontakteve me shqiptare te krishtere, degjimi i njerezve qe i cmoja, dhe cdo gje tregonte qe isha drejte. Keshtu ndjehem edhe sot.




    *

  20. #20
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
    Rreziku mė i madhi per mua nė besim ishte kur mesova se si dikush beson ne njė njeri si profet dhe lexova se ai ishte martuar me njė fėmi tė mitur gjashtė vjeqar!

    Mazamakeq thash! Po si ka mundresi kjo? Si ka mundesi qe njė pedofil sikurse ishte Muhamedi ta besoj dikush si profet?
    Me vjen keq Toni per kete shkrim tendin

    I nivelit me te ult te mundshem .

    Sdua me komentu ma shum .

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •