Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 62
 1. #1

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  C'do te thote Sensibėl?

  Doja mendime te ndryshme jo detyrimisht nga ndonje psikolog se c'do te thote per ju te jesh sensitive?

  Mbaj mend vetem nje krahasim te dikujt: Si ajo violina qe duhet te besh kujdes me telat ..

 2. #2
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  une nuk jam psikollog,por sensibel do te thote i ndjeshem.

  shenja ime e horoskopit eshte binjaket

 3. #3
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Anėtarėsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,754
  Faleminderit
  8
  26 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  Doja mendime te ndryshme jo detyrimisht nga ndonje psikolog se c'do te thote per ju te jesh sensitive?

  Mbaj mend vetem nje krahasim te dikujt: Si ajo violina qe duhet te besh kujdes me telat ..
  sensible do te thot i ndjeshem nje person i ndjeshem qe preket shpejt nga gezimet apo hidherimet teper i ndjeshem,
  kurse sensitive afersisht e njeta gje dhe diēka delikate , dhe krahasimin qe ke dhen vet :si telat e violines diēka delikate qe duhet te dish si ta perdoresh
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albela : 11-12-2009 mė 03:57
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 4. #4

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Prandaj kur doktori i familjes mori vesh qe do martohesha me tha,bej kujdes se ti je teper delikate Bo0oh

  Btw,E kam si shpirt doktorin,ma do gjithnje te miren. LoL

 5. #5
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  Doja mendime te ndryshme jo detyrimisht nga ndonje psikolog se c'do te thote per ju te jesh sensitive?

  Mbaj mend vetem nje krahasim te dikujt: Si ajo violina qe duhet te besh kujdes me telat ..
  sensibel dhe sensitive ka diference

  ke aftesi paranormale ti kshu

 6. #6

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Une?

  Both,kshu m'kan rejt

  Nuk guxo robi me qa nje hall se direkt me i ngrit lapidarin temes

 7. #7
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Sensibel ne titull, sensitive ne pyetjen qe ke shtruar ne teme. Cila nga te dyja eshte sepse nuk jane absolutisht e njejta gje?

 8. #8

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Behet gje po te flitet per te dyja?

  Tema ne fakt nuk ishte per aftesite paranormale ... megjithate why not?

 9. #9
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Sensibel dhe sensitive, jane synonim me njera-tjetren, ndryshojne nga intensitäti .

  Cdo njeri eshte deri diku sensibel, i ndjeshem , dikush e shfaq, dikush jo .
  Sensitiv jane njerez ekstrem te ndjeshem , mund te kalojne dhe ne vetvrasje,kur ndodhen ne nje situat emocinalisht te veshtire.


  Ps. mendimi im, ndoshta ndonjeri qe studion per psikologji mund ta sqaroje me mire .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 10. #10
  .
  Anėtarėsuar
  19-03-2009
  Postime
  255
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  C'do te thote sensibel?????Ku ta di une?Diku,ne ndonje fjalor,mund te permendet si "i ndjeshem",ne shqip.Nese gjithe shqiptaret flisnin shqip,nuk do te kishte mundesi te mos kuptoheshim!!!!!!!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  une psh jam shume sensibel.
  dmth pergjigja e temes eshte e thjeshte,
  sensibel = xfiles

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Me too. Shume sensible, dhe s'me pelqen ndonjehere.
  Feelings change - memories don't.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  Sensibel do te thote edhe ........ i perkulshem

 14. #14

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po alem shume e drejte nje person qe eshte me teper sec duhet sensibel mendoj qe perfundon ne te shumten e rasteve te thyhet shpirterisht..

  xfile = dhe intuitiv?

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Colomba
  Anėtarėsuar
  06-04-2009
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  679
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Sensibel dhe sensitive, jane synonim me njera-tjetren, ndryshojne nga intensitäti .

  Cdo njeri eshte deri diku sensibel, i ndjeshem , dikush e shfaq, dikush jo .
  Sensitiv jane njerez ekstrem te ndjeshem , mund te kalojne dhe ne vetvrasje,kur ndodhen ne nje situat emocinalisht te veshtire.


  Ps. mendimi im, ndoshta ndonjeri qe studion per psikologji mund ta sqaroje me mire .
  Sensitiv dhe sensibel nuk jane e njejta gje, dhe pse te ngjashem midis tyre ,sepse kane te bejne me perdorimin e ndjesive.
  Sensibel do te thote person vencanrisht i afte te perceptoje emocione te ndryshme nepermjet ndjesive.Shume i ndjeshem.
  Sensitiv do te thote relativ ndaj ndjesive,me aftesi te jashtezakonshme,jonormale.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Colomba : 11-12-2009 mė 11:53

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  xfile = dhe intuitiv?
  po patjeter ,
  nje njeri intuitiv eshte i tille sepse eshte sensibel ndaj gjerave qe e rrethojne.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  hedh la lune nja dy gure ne lume qe dihet se cfare jane dhe.......!!!! i tuf me....me te mencur ....

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  une psh jam shume sensibel.
  dmth pergjigja e temes eshte e thjeshte,
  sensibel = xfiles
  arrite kulmin e modestise
  ne kohet e sotme sensibiliteti konsiderohet si dobesi ,fatkeqesisht

 19. #19
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  futja kot marya futja

 20. #20

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  po patjeter ,
  nje njeri intuitiv eshte i tille sepse eshte sensibel ndaj gjerave qe e rrethojne.


  Atehere jam shprehur une gabim kur kam thene sensitive,kam dashur te them sensibel..

  Eshte dobesi atehere kur fillon e te shkaterron si individ,shume njerez te thone qe mos i kushto rendesi gjerave dhe ndoshta do jete me mire..
  S'mendoj se njerezit qe jane sensitiv mund te ndryshojne kollaj...nese do i jepnit ndonje keshille per te ndryshuar kush do ishte?

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •